Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε nnnn, δες 3-4 ακόμα πραγματάκια που πάει το μυαλό μου, δοκίμασέ τα δεν έχεις να χάσεις κάτι.

 

1ον: Μήπως να ψαχτείς με την κάρτα SIM που έχεις??? ;)

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις ασφαλείας και απενεργοποίησε την ερώτηση κωδικού PIN, ώστε όταν το bootάρεις να ανοίγει κατευθείαν και δες πώς θα συμπεριφερθεί.

 

Μήπως είναι παλιά ή φθαρμένη η κάρτα SIM σου???

Μήπως έχει σκόνες ή γρατζουνιές πάνω κλπ???

Μήπως δεν ακουμπούν καλά οι επαφές της κάρτας SIM στην υποδοχή του τηλεφώνου???

 

Ψάξτο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

 

2ον: Μπορείς να δοκιμάσεις ένα format έτσι κι αλλιώς.

 

 

3ον: Δοκίμασε να κάνεις κανονικά το άνοιγμα του κινητού με τον κωδικό PIN κανονικά, αλλά χωρίς να έχεις μέσα κάρτα μνήμης.

 

4ον: Nokia shop. ;)

 

φιλε πανο εχεις δικιο αρχιζω τους πειραματισμους και θα ενημερωσω αποκλειω μονο το θεμα της σιμ καινουργια και αφθαρτη οπως και να μην ακουμπανε καλα οι επαφες το τσεκαρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε nnnn θα το δοκιμασω κι εγω και θα σου πω..θα το ειχα δοκιμασει αλλα δεν εχω ΡΙΝ στην καρτα μου εδω και χρονια :p
Link to comment
Share on other sites

οκ πανο απενεργοποιοντας το πιν αψογα ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

φιλε nnnn θα το δοκιμασω κι εγω και θα σου πω..θα το ειχα δοκιμασει αλλα δεν εχω ΡΙΝ στην καρτα μου εδω και χρονια :p

 

Συνονοματε νικο ηθελα να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!συγνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε νικο ηθελα να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!συγνωμη...

το εχω ανοιξει ηδη 2 φορες με μια καρτα vodafone a la carte και ανοιγει κανονικα, ζηταει πιν και το γραφω κανονικα. δηλαδη εσενα δεν πατιουνται τα πληκτρα;

Link to comment
Share on other sites

το εχω ανοιξει ηδη 2 φορες με μια καρτα vodafone a la carte και ανοιγει κανονικα, ζηταει πιν και το γραφω κανονικα. δηλαδη εσενα δεν πατιουνται τα πληκτρα;

 

τα πληκτρα πατιουνται μια χαρα οπως εγραψα παραπανω δε βγαζει τη παυλα για να μπορω να γραψω!αυτο συμβαινει τη τριτη φορα τις προηγουμενες 2 ειναι κολλημενο εκει.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε τοτε τις λυσεις που σου ειπε ο Πανος πιο πανω, με τελευταιες βεβαια το φορματ και τη νοκια.

αλλη σιμ και χωρις καρτα μνημης...

εφαρμογες δεν εχεις περασει καμια;;

Link to comment
Share on other sites

Ποια θα ήταν τα must have προγράμματα/παιγνίδια που θα προτείνατε για το Ν82?

Είναι έτοιμος να το πάρω αλλά κλασικά, επαρχία που είμαι δε το βρίσκω κι έτσι θα το πάρω από Αθήνα σε 2-3 μέρες…

Link to comment
Share on other sites

Ποια θα ήταν τα must have προγράμματα/παιγνίδια που θα προτείνατε για το Ν82?

Είναι έτοιμος να το πάρω αλλά κλασικά, επαρχία που είμαι δε το βρίσκω κι έτσι θα το πάρω από Αθήνα σε 2-3 μέρες…

Must… δεν υπάρχει must, ανάλογα τι χρήση θα κάνεις εσύ και τι χρειάζεσαι για να καλύψεις τις ανάγκες σου.

Περισσότερα για εφαρμογές ρώτα εδώ: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα που μπορούμε να το ζαχαρώσουμε από κοντά;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα που μπορούμε να το ζαχαρώσουμε από κοντά;

 

μπα,τιποτα ακομα..σε Γερμανο που πηγα να ρωτησω σημερα μου ειπαν απο Φεβρουαριο!!!:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

μπα,τιποτα ακομα..σε Γερμανο που πηγα να ρωτησω σημερα μου ειπαν απο Φεβρουαριο!!!:(:mad:

 

Μα κάποια παιδιά δεν το πήραν από πλαίσιο?!?

Link to comment
Share on other sites

οποιο παιδι μενει πατρα ας παραγγειλει απο πλαισιο εχει 45 κομματια η αποθηκη τους πανελαδικα πληροφορια εκτο των εσω,
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα από Πλαίσιο. Όποιος ενδιαφέρεται έχει ένα καμάτι ακόμα. Πλαίσιο Πειραιά.Τιμή 579 ευρώ.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μα κάποια παιδιά δεν το πήραν από πλαίσιο?!?

 

αλλο Γερμανος,αλλο πλαισιο..το πλαισιο τα φερνει παντα πιο γρηγορα απο τις αλλες αλυσιδες καταστηματων γενικα..

 

κανεις που να εχει αγορασει απο Γερμανο??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

στην πάτρα στο πλαίσιο που πήγα σήμερα, είχαν ένα κομμάτι κρατημένο.

δεν το άνοιξαν. αύριο μου είπαν πως θα έρθει νέα παραλαβή.

θα πάω να το δώ, εννοείται. κ αν μου τη δώσει, αύριο τέτοια ώρα θα είμαι κάτοχος

Link to comment
Share on other sites

Στο site του Πλαισίου δεν έχουν προλάβει να το βάλουν ακόμα... Όποιος κάνει βόλτα προς Στουρνάρη ας ενημερώσει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οι photos που ανεβασατε δεν με ενθουσίασαν.....??

ειδικα οι βραδυνές δεν ηταν αυτο που περιμενα.......

 

μπορειτε να ανεβασετε μερικες ακομη....?

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφίες είναι τέλειες πήγα και τις εμφάνισα και είναι άλλο πράγμα τα χρώματα είναι καταπλικτικά άξιος αντικαταστάτης καθημεριης χρήσης φωτογραφικής μηχανης!!και όλα στο auto αμα τα φτίαξεις θα είναι ακόμα καλυτερο και ακόμα στο πρώτο firmware που να έρθουν και άλλα!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..

 

1. Τα πλήκτρα yes και no (πράσινο και κόκκινο) προς ποια κατεύθυνση πατώνται? Δλδ πατώνται με κατεύθυνση προς την πλάτη του κινητού, ή από το πλάι προς τα μέσα? Επίσης, πόσο πιθανό είναι να πατηθούν κατά λάθος (πχ μέσα σε τσέπη)

 

2. Είναι δυνατή η αλλαγή της πρόσοψης του κινητού, όταν με το καλό (και αν) βγει μαύρη;

 

3. Η χωρητικότητα της κάρτας μνήμης επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού?

 

4. Αξίζει τον κόπο να αγοράσει κανείς τις γρήγορες (και ακριβές) SDHC (πχ extreme ΙΙΙ)? Μπορεί η συσκευή να αξιοποιήσει την ταχύτητά τους, ή έχει περιορισμούς που κρατούν τη συνολική ταχύτητα χαμηλά, ώστε να μην αξίζει η αγορά γρήγορης κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει σε κανεναν σκονη πισω απο την οθονη?

 

ειδα ενα σημερα αγορασμενο πριν 40 μερες απο εξωτερικο και ειχε βαλει σκονη απο την πανω μερια μαλλον απο το ακουστικο......ελεος δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..

 

1. Τα πλήκτρα yes και no (πράσινο και κόκκινο) προς ποια κατεύθυνση πατώνται? Δλδ πατώνται με κατεύθυνση προς την πλάτη του κινητού, ή από το πλάι προς τα μέσα? Επίσης, πόσο πιθανό είναι να πατηθούν κατά λάθος (πχ μέσα σε τσέπη)

 

2. Είναι δυνατή η αλλαγή της πρόσοψης του κινητού, όταν με το καλό (και αν) βγει μαύρη;

 

3. Η χωρητικότητα της κάρτας μνήμης επηρεάζει την ταχύτητα του κινητού?

 

4. Αξίζει τον κόπο να αγοράσει κανείς τις γρήγορες (και ακριβές) SDHC (πχ extreme ΙΙΙ)? Μπορεί η συσκευή να αξιοποιήσει την ταχύτητά τους, ή έχει περιορισμούς που κρατούν τη συνολική ταχύτητα χαμηλά, ώστε να μην αξίζει η αγορά γρήγορης κάρτας?

1. προς την πλατη. θελει μια σχετικη δυναμη για να πατηθουν, οποτε δυσκολα απο μονα τους. αλλα δε θα το κλειδωνεις κιολας;

 

2. κατα 99% ειναι δυνατη η αλλαγη.

 

3. η λογικη λεει οτι οσο γεμιζεις την καρτα, τοσο θα καθυστερει σε καποιες εφαρμογες, εκθεση κλπ. λογικο. η χωρητικοτητα που ρωτας ομως, δεν επηρεαζει καπου βεβαια. ειτε 1gb, ειτε 100, αν εχεις γεμισει 1mb το ιδιο ειναι :p

 

4. εγω μια "απλη" 6αρα hc καρτα που εχω, νομιζω οτι ειδα διαφορα οπως ειπα στην εκθεση και στα θεματα που εχω αρκετα εγκατεστημενα. στη λειτουργια του κινητου, μενου κλπ δεν προσεξα κατι. αλλα τεραστια διαφορα ειδα στον card reader και στο pc, στην αντιγραφη αρχειων.

εχει παρει σε κανεναν σκονη πισω απο την οθονη?

 

ειδα ενα σημερα αγορασμενο πριν 40 μερες απο εξωτερικο και ειχε βαλει σκονη απο την πανω μερια μαλλον απο το ακουστικο......ελεος δλδ...

ουτε υπονοια σκονης προς το παρον. μηπως δε φαινοταν καλα; :O
Link to comment
Share on other sites

οχι το κοιταξα στο φως

 

ελαχιστη σκονη, αλλα δυστυχως ηταν εκει...

 

ενα αλλο που ειχα δει ηταν οκ.

δεν το αποκλειω, δεν ειναι και σειρα 8xxx. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προήγουμενου post μου θα ήθελα να σας ενημερώσω πως τελικά με τη φωνητικη καθοδήγηση όλα εντάξει. Συγκεκριμένα έπρεπε να κάνεις αποδοχή των όρων που σου ζητάει η Nokia και να δεχτείς να αγοράσεις την υπηρεσία ή οποία τελικά δε χρεώθηκε.

Και κάτι τελευταίο. Η περιστροφή οθόνης λειτουργεί σε όλους καλά?. Θέλω να πω ότι άμεσα γυρίζει με το που περιστρέφεις το τηλέφωνο ή εμφανίζει και καθυστερήσεις? Εμένα σε μερικές περιπτώσεις δε μου γυρίζει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...