Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αντιθετα θα ελεγα οτι ειναι αρκετα δυσαρεστο,ειδικα οταν βλεπεις κινητα με τα μισα και λιγοτερα χρηματα να αποδιδουν πολυ καλυτερη φωτεινοτητα σε καθημερινες συνθηκες:(.Επισεις αυτα τα 16 και βαλε εκκατομυρια χρωματα στη πραξη και παντα σε αμεση συγκριση με το W580 δε φαινοντε τοσο!Δεν ειναι κακη,αλλα δεν ειναι και η κορυφη που περιμενα.Α,και φοβαμαι θα την αφησουν ετσι για πολυ καιρο για χαρη της αυτονομιας..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω αντιθετα θα ελεγα οτι ειναι αρκετα δυσαρεστο,ειδικα οταν βλεπεις κινητα με τα μισα και λιγοτερα χρηματα να αποδιδουν πολυ καλυτερη φωτεινοτητα σε καθημερινες συνθηκες:(.Επισεις αυτα τα 16 και βαλε εκκατομυρια χρωματα στη πραξη και παντα σε αμεση συγκριση με το W580 δε φαινοντε τοσο!Δεν ειναι κακη,αλλα δεν ειναι και η κορυφη που περιμενα.Α,και φοβαμαι θα την αφησουν ετσι για πολυ καιρο για χαρη της αυτονομιας..

 

 

Αν υπάρξουν έντονα και πολλά παράπονα είναι πιθανό ότι θα το διορθώσουν. Απλά μπορεί με την πρώτη ευκαιρία να μην της δώσουν με τη μία όλη τη φωτεινότητα που έχει στο booting αλλά ένα-δύο κλικ πιο πάνω σε σχέση με τώρα.

 

Εξάλλου μιλάμε για ένα τηλέφωνο που είναι καταρχήν από τα κορυφαία της Nokia και δε νομίζω να το αφήσει έτσι, επίσης πρόκειται για multimedia τηλέφωνο που μάλιστα στηρίζει πολλά στον τομέα imaging, ο οποίος σαμποτάρεται αρκετά αν δεν έχεις καλή απεικόνιση των θεμάτων που απαθανατίζεις. ;)

 

Από την άλλη Nokia είναι αυτή, ποτέ δεν ξέρεις... :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη Nokia είναι αυτή, ποτέ δεν ξέρεις... :worry:

 

Δυστυχως αυτο φοβαμαι και εγω...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια ,εντος ολιγου . :)

Θα κανω edit το παρον ποστ :)

http://img87.imageshack.us/img87/6171/dsc00249rq2.th.jpg

Mike,

εκεί στο πληκτρολόγιο, ζελατίνα είναι ? ή με γελούν τα μάτια μου ?

Κι αν ναι, ποιος ο λόγος ύπαρξής της ?

Λες να αφήνει δαχτυλιές, εαν τις αφαιρέσεις ?

Δεν θυμάμαι άλλο μοντέλο με ζελατίνα στα πλήκτρα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετα θα ελεγα οτι ειναι αρκετα δυσαρεστο,ειδικα οταν βλεπεις κινητα με τα μισα και λιγοτερα χρηματα να αποδιδουν πολυ καλυτερη φωτεινοτητα σε καθημερινες συνθηκες:(.Επισεις αυτα τα 16 και βαλε εκκατομυρια χρωματα στη πραξη και παντα σε αμεση συγκριση με το W580 δε φαινοντε τοσο!Δεν ειναι κακη,αλλα δεν ειναι και η κορυφη που περιμενα.Α,και φοβαμαι θα την αφησουν ετσι για πολυ καιρο για χαρη της αυτονομιας..

ε βαλε μονωτικη ταινια να μην τη βλεπεις αν δε σ'αρεσει τοτε, τι αλλο να σου πω, μη συγκρινεις ομως σε παρακαλω το Ν82 και το καθε Ν82 με το w580, κριμα ειναι..

πολλα κινητα εχουν κατι πολυ καλο πανω τους αλλα δεν εχουν τιποτα αλλο, αν δεν ειχαν κι αυτο δε θα'χαν λογο υπαρξης. 16Μ χρωματα δεν προκειται να τα δεις ολα μαζεμενα στην οθονη, σε καμια οθονη, απλα εχει δυνατοτητα απεικονισης. βαλε μια φωτο και στα δυο κινητα και δες ποιο εχει πιο ρεαλιστικα χρωματα.

Mike,

εκεί στο πληκτρολόγιο, ζελατίνα είναι ? ή με γελούν τα μάτια μου ?

Κι αν ναι, ποιος ο λόγος ύπαρξής της ?

Λες να αφήνει δαχτυλιές, εαν τις αφαιρέσεις ?

Δεν θυμάμαι άλλο μοντέλο με ζελατίνα στα πλήκτρα :confused:

ναι ζελατινα ειναι, συνολο 4 στον αριθμο :p

2 μπροστα και 2 πισω. τις εχω βγαλει ολες. δαχτυλιες εχω δει μονο στο σημειο που λεει νοκια κατω απο την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

ε βαλε μονωτικη ταινια να μην τη βλεπεις αν δε σ'αρεσει τοτε, τι αλλο να σου πω, μη συγκρινεις ομως σε παρακαλω το Ν82 και το καθε Ν82 με το w580, κριμα ειναι..

πολλα κινητα εχουν κατι πολυ καλο πανω τους αλλα δεν εχουν τιποτα αλλο, αν δεν ειχαν κι αυτο δε θα'χαν λογο υπαρξης. 16Μ χρωματα δεν προκειται να τα δεις ολα μαζεμενα στην οθονη, σε καμια οθονη, απλα εχει δυνατοτητα απεικονισης. βαλε μια φωτο και στα δυο κινητα και δες ποιο εχει πιο ρεαλιστικα χρωματα.

 

ναι ζελατινα ειναι, συνολο 4 στον αριθμο :p

2 μπροστα και 2 πισω. τις εχω βγαλει ολες. δαχτυλιες εχω δει μονο στο σημειο που λεει νοκια κατω απο την οθονη.

 

Οχι φιλε μου,δε χρειαζετε να του βαλω μονοτικη ταινια γιατι(ειδικα τη μερα)ειναι αρκετα θαμπη που σε βιντεο που τραβουσα σημερα εξω με ηλιο στοχευα στη τυχη μερικες φορες!δε πηρα το καλυτερο κατα τα λεγομενα πολλων τηλεφωνο της ΝΟΚΙΑ για να του βαλω μονοτικη,αλλα μου φανηκε καπως να δειχνει φωτεινοτερη η οθονη του ταπεινου w580.Αλλα βλεπω δυστυχως μερικοι δε θελουν να ακουσουν κιχ κακο για τη πανακριβη συσκευη που απεκτησαν!!:X:O

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

nice !!:)

προς στιγμήν , ανυσύχησα. Ζελατίνα στο πληκτρολόγιο ?:blink:

Το είχε πει κι ένας τύπος , σ` ένα βιντεάκι στο youtube, αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Να που είχε δίκιο τελικά.

thanks nick.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα της οθόνης θυμάμαι το είχε επισημάνει από την αρχή ο nikoskat. Είναι όντως τόσο δυσάρεστο???

 

Οχι δεν ειναι κατι που με απασχολει.

Ουτε καν το προσεξα χτες που το πηρα ,αν και ειχα

δει το Ν82 του Νικου . Και να φανταστεις οτι μεχρι και προχτες

χρησιμοποιουσα το iphone στο οποιο η οθονη του ειναι

απαιχτη !

 

οχι δεν ειναι τοσο δυσαρεστο, εχω διαβασει απο πολλους να λενε οτι τους αρεσει πολυ οπως ειναι. και ο nervous νομιζω ιδια γνωμη εχει :p

 

Σωστα ;)

 

Mike,

εκεί στο πληκτρολόγιο, ζελατίνα είναι ? ή με γελούν τα μάτια μου ?

Κι αν ναι, ποιος ο λόγος ύπαρξής της ?

Λες να αφήνει δαχτυλιές, εαν τις αφαιρέσεις ?

Δεν θυμάμαι άλλο μοντέλο με ζελατίνα στα πλήκτρα :confused:

 

nice !!:)

προς στιγμήν , ανυσύχησα. Ζελατίνα στο πληκτρολόγιο ?:blink:

Το είχε πει κι ένας τύπος , σ` ένα βιντεάκι στο youtube, αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Να που είχε δίκιο τελικά.

thanks nick.

 

Απαντησε ο Νικος σχετικα με τις ζελατινες ;)

 

Μπορω να βρω το κινητα στα ελληνικα καταστηματα, χωρις τα ελληνικα γραμματα;

 

Παρτο παραεισαγωγη αν σε χαλανε τοσο :blink:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να επαναλάβω πως πιστεύω ότι το θέμα με την οθόνη θα το διορθώσουν με το πρώτο firmware, αφού είναι καθαρά θέμα software.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να επαναλάβω πως πιστεύω ότι το θέμα με την οθόνη θα το διορθώσουν με το πρώτο firmware, αφού είναι καθαρά θέμα software.

 

Eλπιζω Πανο να το διωρθωσουν γιατι ειναι 1 κατα βαση φωτογραφικο(αλλα και GPS)κινητο και το πρωτο που πιστευω κοιταει αλλα και θελει να απολαυση ο κατοχος του(αλλα και οι φιλοι του)ειναι η αποδοση της οθονης του.Και ειναι κριμα γιατι μπορει να αποδωσει αλλα την εχουν σα φιμωμενη

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Πιστευω ειναι απ τα αρτιοτερα κινητα της Νοκια,δυσκολα μπορεις να βρεις κατι μειον.

Τωρα το θεμα design ειναι καθαρα υποκειμενικο..:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Οταν λαμβανετε μια κληση ο φωτισμος στα πληκτρα αναβει ή μονο η οθονη ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη φωνητική καθοδήγηση τι γίνεται? Μόνο σε μένα ζητάει να πληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου,δε χρειαζετε να του βαλω μονοτικη ταινια γιατι(ειδικα τη μερα)ειναι αρκετα θαμπη που σε βιντεο που τραβουσα σημερα εξω με ηλιο στοχευα στη τυχη μερικες φορες!δε πηρα το καλυτερο κατα τα λεγομενα πολλων τηλεφωνο της ΝΟΚΙΑ για να του βαλω μονοτικη,αλλα μου φανηκε καπως να δειχνει φωτεινοτερη η οθονη του ταπεινου w580.
δεν ειναι και τοσο χαλια...δεν εχει προβλημα τη μερα, μια χαρα ειναι η οθονη. πρωτος εγω παντως το ειχα αναφερει εδω, αρα λεω και τα στραβα
Αλλα βλεπω δυστυχως μερικοι δε θελουν να ακουσουν κιχ κακο για τη πανακριβη συσκευη που απεκτησαν!!:X:O

:ρ σε παρακαλω μη θιγεις το κινητακι μου :p

Πάντως να επαναλάβω πως πιστεύω ότι το θέμα με την οθόνη θα το διορθώσουν με το πρώτο firmware, αφού είναι καθαρά θέμα software.

50-50 δινω πιθανοτητες, δεν ξερω :O

Οταν λαμβανετε μια κληση ο φωτισμος στα πληκτρα αναβει ή μονο η οθονη ?

δεν αναβει, κακο ειναι αυτο ή καλο; :p

Link to comment
Share on other sites

για εμενα κακο γιατι δεν βλεπεις οται ν δεν εχει φως στον χωρο που εισα να πατησεις το πληκτρο[πρασινο]αποδοχης της κλησης
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

για εμενα κακο γιατι δεν βλεπεις οται ν δεν εχει φως στον χωρο που εισα να πατησεις το πληκτρο[πρασινο]αποδοχης της κλησης

το πιστευεις οτι δεν το εχω σκεφτει ποτε; ασυναισθητα παει το χερι μου στο πρασινο...:O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πριν λίγες μέρες είχε φάει κάποιο κόλλημα το τηλέφωνο και η φωτεινότητα της οθόνης είχε κολλήσει στο τέρμα και έτσι μπόρεσα να το χαρώ μέχρι το επόμενο restart με full φωτεινότητα. Επίσης εάν βάλετε το Amaze GPS που είναι java εφαρμογή να κάνει πλοήγηση σε κάποιο σημείο τότε αλλάζει η φωτεινότητα πάλι στο full... αλλά δυστυχώς εάν βάλεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο η φωτεινότητα πέφτει στα κανονικά επίπεδα...

 

Πάντως πιστεύω πως σίγουρα θα υπάρχει τρόπος ώστε να αλλάξουμε τη φωτεινότητα με κάποιο trick εάν η nokia δεν το κάνει με κάποια αναβάθμιση ... Με κάποιο script σε python ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Το sar πόσο είναι?

 

Τα κουμπιά του είναι περίεργα...από τι υλικό είναι?:O Είνσι εύχρηστα;

 

Και πόσες μέρες κρατά η μπαταρία του?

 

Η οθόνη είναι αχάρακτη?

 

Ευχαριστώ!!!:D

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Το sar πόσο είναι?

0,62 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε με την φωτεινότητα δεν το έχω παρατηρήσει, χθες ήμουν όλη την μέρα έξω και δεν με ενόχλησε κάτι.

 

Με τις ζελατίνες και εγώ εντυπωσιάστηκα και για την ώρα αυτή στην οθόνη την αφήνω μέχρι να βρω κάτι άλλο αν και επειδή με βλέπω να αλλάζω καπάκια μόλις βγει το μαύρο ίσως δεν θα έπρεπε να ανησυχώ πολύ.

 

Το GPS είναι πράγματι εντυπωσιακό, κοντά σε παράθυρο κλειδώνει σε 15-20 δευτερόλεπτα!

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι πως όταν έχεις ενεργοποιημένο το T9 και χρησιμοποιείς τον browser δεν μπορείς ουσιαστικά να γράψεις αγγλικά στα διάφορα πεδία μέσα σε μια σελίδα, μόνο ελληνικά με T9 ενεργοποιημένο. Έχω την εντύπωση ότι κάπου θα πρέπει να υπάρχει συντόμευση για απενεργοποίηση του Τ9 αλλά δεν το έχω ψάξει.

 

Επίσης περίμενα ότι με τα 2 ηχειάκια που έχει η μουσική θα παίζει καλύτερα χωρίς ακουστικά.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Οταν λαμβανετε μια κληση ο φωτισμος στα πληκτρα αναβει ή μονο η οθονη ?

 

δεν αναβει, κακο ειναι αυτο ή καλο; :p

 

για εμενα κακο γιατι δεν βλεπεις οται ν δεν εχει φως στον χωρο που εισα να πατησεις το πληκτρο[πρασινο]αποδοχης της κλησης

 

Αυτό ομολογώ ότι μου φαίνεται κάπως.

Το κάνει και σε πλήρες σκοτάδι??? :confused:

Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις του αισθητήρα φωτός???

 

Πάντως υπάρχει λύση γι' αυτό, αφού οι επιλογές για αποδοχή/απόρριψη/αθόρυβο υπάρχουν στα δύο softkeys. Πάντως είτε διορθωθεί είτε όχι, από συνήθεια και μόνο θα πηγαίνει μόνο του το χέρι στο πράσινο, μιας και είναι και αρκετά ...ακροβολισμένο στα αριστερά και είναι κάπως δύσκολο να το μπερδέψεις με άλλο πλήκτρο. Το ίδιο φυσικά και για το κόκκινο, όταν θέλεις να γειώσεις κάποιον ...χειροκίνητα (αν δεν τον έχεις σε blacklist :p).

 

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι πως όταν έχεις ενεργοποιημένο το T9 και χρησιμοποιείς τον browser δεν μπορείς ουσιαστικά να γράψεις αγγλικά στα διάφορα πεδία μέσα σε μια σελίδα, μόνο ελληνικά με T9 ενεργοποιημένο. Έχω την εντύπωση ότι κάπου θα πρέπει να υπάρχει συντόμευση για απενεργοποίηση του Τ9 αλλά δεν το έχω ψάξει.

 

 

Δοκίμασες να πατήσεις δύο φορές το # ???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πατήσεις δύο φορές το # ???

 

Ηθικό δίδαγμα: όταν έχεις κοιμηθεί αργά και έχεις ξυπνήσει νωρίς, σκέψου 10 φορές πριν γράψεις κάτι :p

 

Thanks

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ομολογώ ότι μου φαίνεται κάπως.

Το κάνει και σε πλήρες σκοτάδι???

Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις του αισθητήρα φωτός???Ναι το κανει και σε πληρες σκοταδι,δεν πιστευω οτι ειναι ο αισθητηρας το κοιταξα εξ αλλου..εμενα μου ειναι λιγο δυσκολο οταν οδηγεις παραδειγμα ...για αγγλικα πραγματι δεν εχει επιλογη οταν κανεις περιηγηση αλλα αλλαζει με το πληκτρο ΤΗς ΔΙΕΣΗς

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...