Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 1-2 ώρες είμαι ευτυχής κάτοχος του Ν82. :D :D :D

 

 

Το προμηθεύτηκα από το ΠΛΑΙΣΙΟ της Λάρισας (είχα κάνει κράτηση για το μοναδικό κομμάτι που θα έφερνε).

Όλα κανονικά με τα ελληνικά του στο μενού, στο πληκτρολόγιο και το ελληνικό product code.

Η κάρτα πάντως δε μου φαίνεται να είναι Nokia. Μάλλον από τις noname που βάζουν συνήθως.

Τσίμπησα και ένα επιπλέον handsfree με music controls, συγκεκριμένα αυτό που έρχεται στο πακέτο του Ν81.

 

Τιμή 579€ (ο controller στα 23€).

 

Οι πρώτες εντυπώσεις φυσικά άριστες.

Για πιο πολλά το απόγευμα ή κάποια στιγμή πιο αργά.

Το μόνο άσχημο είναι το ότι δεν είχα την υπομονή να περάσω τις επαφές μία-μία αλλά από το 3230 μου με την εφαρμογή της μεταφοράς, οπότε δεν έχω φωνητική κλήση, το οποίο φυσικά το ήξερα ότι θα συμβεί. Ίσως αργότερα να τις περάσω σιγά-σιγά μία-μία.

 

Ένα θα πω, τελικά άξιζε τον κόπο η αναμονή. :) :) :)

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε, join the club of N82ers :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ και 1-2 ώρες είμαι ευτυχής κάτοχος του Ν82. :D :D :D

:lol: party time :p

μεγειες :D

Η περιστροφή οθόνης λειτουργεί σε όλους καλά?. Θέλω να πω ότι άμεσα γυρίζει με το που περιστρέφεις το τηλέφωνο ή εμφανίζει και καθυστερήσεις? Εμένα σε μερικές περιπτώσεις δε μου γυρίζει καθόλου.
βασικα αναλογως πως το γυριζεις, ποσο γρηγορα κλπ. καλα περιστρεφεται παντως, ναι.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1-2 ώρες είμαι ευτυχής κάτοχος του Ν82. :D :D :D

 

 

Το προμηθεύτηκα από το ΠΛΑΙΣΙΟ της Λάρισας (είχα κάνει κράτηση για το μοναδικό κομμάτι που θα έφερνε).

Όλα κανονικά με τα ελληνικά του στο μενού, στο πληκτρολόγιο και το ελληνικό product code.

Η κάρτα πάντως δε μου φαίνεται να είναι Nokia. Μάλλον από τις noname που βάζουν συνήθως.

Τσίμπησα και ένα επιπλέον handsfree με music controls, συγκεκριμένα αυτό που έρχεται στο πακέτο του Ν81.

 

Τιμή 579€ (ο controller στα 23€).

 

Οι πρώτες εντυπώσεις φυσικά άριστες.

Για πιο πολλά το απόγευμα ή κάποια στιγμή πιο αργά.

Το μόνο άσχημο είναι το ότι δεν είχα την υπομονή να περάσω τις επαφές μία-μία αλλά από το 3230 μου με την εφαρμογή της μεταφοράς, οπότε δεν έχω φωνητική κλήση, το οποίο φυσικά το ήξερα ότι θα συμβεί. Ίσως αργότερα να τις περάσω σιγά-σιγά μία-μία.

 

Ένα θα πω, τελικά άξιζε τον κόπο η αναμονή. :) :) :)

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε, join the club of N82ers :p

 

Mεγεις φιλε μου... επιτελους το πηρες και εσυ!!;):)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο πλεον και στον Γερμανό, με τιμή 578,99€.

 

Στον Γερμανό στην Λαμία μου είπαν πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην αγορά το κινητό!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από madcorny

Διαθέσιμο πλεον και στον Γερμανό, με τιμή 578,99€.

 

Στον Γερμανό στην Λαμία μου είπαν πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην αγορά το κινητό

 

Και στην Πατρα μια απο τα ιδια...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

MOLIS TO PARELAVA APO WIND (kentro athina)

 

Yippeeeee

 

Kaloriziko! στα greekglish :p

 

Εδώ και 1-2 ώρες είμαι ευτυχής κάτοχος του Ν82. :D :D :D

 

Καλοριζικο Πανο !:)

 

οχι το κοιταξα στο φως

 

ελαχιστη σκονη, αλλα δυστυχως ηταν εκει...

 

ενα αλλο που ειχα δει ηταν οκ.

 

Κανενα προβλημα ,φυσικα ειναι αρχη .

Και σκονη να μαζευει που δεν το νομιζω (εξαρταται και εαν το προσεχεις),

δεν θα το ριξει στην υπολλειψη μας .

 

 

Ας στο χαρουμε λοιπον οσοι το εχουμε :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο πλεον και στον Γερμανό, με τιμή 578,99€.

 

απο ποιον Γερμανο?εδω στην Αθηνα παντως δεν το εχει φερει κανενα καταστημα Γερμανος ακομα σημερα που ρωτησα σε 5-6 σε διαφορες περιοχες...:(:O

Link to comment
Share on other sites

N82 Preserves Data During Firmware Upgrade

 

The first firmware update for the N82 is going to have a subtle change we've been looking for;

the preservation of User Data (writes Kevin at the S60 blog).

The plan is that when you do upgrade the firmware, your applications and settings will remain intact .

Three caveats; 1) you should still back up your data first; 2) It's only for the N82;

) you'll need to wait a bit longer for the first N82 firmware upgrade to arrive.

 

This feature has not been discovered by you guys and gals because there hasn't been a firmware

update available yet for N82 (don't worry the first N82 firmware update that improves the stability

of key applications is in the pipeline and will be available soon). Since this is the first time user

data preservation has been implemented in an Nseries, if you run into any problems with an

installed application not working or missing files please leave a comment here and I'll pass on

the problem to be looked into, or if you prefer send me an E-mail at kevin.korpi@s60.com

with all the details (application name, version, where to download the application, etc.).

 

http://blogs.s60.com/s60multimedia/2008/01/user_data_preservation_with_n8.html

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/6565_N82_Preserves_Data_During_Firm.php

 

Αυτο που παρατηρησα δηλ και με το τελευταιο λογισμικο του 6120c,

το οποιο για καποιο λογο εξαφανιστηκε απο τον updater...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?!ξερετε καποιο προγραμα πλοηγησης στο οποιο οι οδοι να ειναι γραμμενοι με ελληνικους χαρακτηρες?ελπιζω να μιν ειναι μονο στο δικο μου ν82 με λατινικους:p
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

δήλ. τι θέλουν να πουν με αυτο δεν κατάλαβα!!:)

 

Πως μετά από αναβάθμιση δε θα χάνονται τα πάντα από το κινητό, αλλά θα επανέρχονται όπως ήταν πριν;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

δήλ. τι θέλουν να πουν με αυτο δεν κατάλαβα!!:)

 

Αν εννοεις το παραπανω ποστ μου ,

Με απλα λογια ,κανοντας αναβαθμιση στο Ν82 ,

δεν θα χρειαζεται να εγκαθιστας τα παντα απο την αρχη

(εφαρμογες ,επαφες κλπ) :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μία παρένθεση από το σκάλισμα στο Ν82 μου.

Σκόπευα να ποστάρω αργότερα αλλά έχω μία απορία:

 

Είχα την εντύπωση ότι ΔΕΝ μπορούμε να μπούμε στους φακέλους SYS, Private και System της μνήμης του τηλεφώνου με οποιονδήποτε file manager. :confused:

 

Εγώ γιατί μπαίνω ???? (με Active File) :blink:

 

(Όχι ότι με πειράζει δηλαδή... :p)

 

 

Edit:

 

Αν εννοεις το παραπανω ποστ μου ,

Με απλα λογια ,κανοντας αναβαθμιση στο Ν82 ,

δεν θα χρειαζεται να εγκαθιστας τα παντα απο την αρχη

(εφαρμογες ,επαφες κλπ)

 

Άλλος ένας λόγος για τον οποίο πιστεύω ότι: the N82 Rocks !!! :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μία παρένθεση από το σκάλισμα στο Ν82 μου.

Σκόπευα να ποστάρω αργότερα αλλά έχω μία απορία:

 

Είχα την εντύπωση ότι ΔΕΝ μπορούμε να μπούμε στους φακέλους SYS, Private και System της μνήμης του τηλεφώνου με οποιονδήποτε file manager. :confused:

Εγώ γιατί μπαίνω ???? (με Active File) :blink:

(Όχι ότι με πειράζει δηλαδή... :p)

Στο «System» μπορείς, στους άλλους δύο υποτίθεται πως δεν μπορείς. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτα είναι επιτέλους η ΝΟΚΙΑ "έβαλε μυαλό"!!το κινητο είναι πολύ καλό!!:)

πέρασα και το spiderman 3 αλλά δεν ξέρω πως περνάνε υπότιτλους αν ξέρει κάποιος ας πει!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το παραπανω ποστ μου ,

Με απλα λογια ,κανοντας αναβαθμιση στο Ν82 ,

δεν θα χρειαζεται να εγκαθιστας τα παντα απο την αρχη

(εφαρμογες ,επαφες κλπ) :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2173562#post2173562 :happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να παίζεις παιχνίδια n-gage αρκη να βγουν για s60 3d edition......πάρτω δεν νομίζω να βγάλει κάποιο καλύτερο σύντομα!!!:)

επίσης για κάποιο φίλο που είχε ρωτήσει ποιο πίσω δεν ξέρω αν του απάντησαν αλλά για live tv κάτι λέει στο κέντρο βίντεο επιλογες ρυθμίσεις επιλ.υπηρ.βιντεο ζωντανη tv αλλά δεν ξέρω τι κάνει εγω το κατέβασα (απο ότι κατάλαβα απο αυτα που έκανα) αλλά μετα δεν το βρήκα πουθενά!!αν βρει κάποιος κάτι ας μας πει!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw kati?paizei paixnidia n-gage?skeftomai na to agorasw..lete na vgalei i nokia kanena allo sintoma pou na aksizei na perimenw?

 

Αναμενεται η νεα πλατφορμα n-gage .

Για περισσοτερα ,στο σχετικο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181611

 

Παρακληση : γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες

για να καταλαβαινουμε τι γραφεις !!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το παραγειλω απο σοινικιακο μαγαζι λετε να μπορει να μου το φερει? δεν ειναι αλυσιδα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει παλαιοτερα ειχα εναν γνωστο στο υποκαταστημα της cosmote Τσιμισκη.Περασα σημερα να δω τι παιζει και εμαθα οτι εχει φυγει απο εκει.Πιανω τον πρωτο που βρισκω μπροστα μου και του λεω εχω κανει κρατηση στον ταδε αλλα εφοσον εφυγε μπορουμε να δουμε αν ισχυει η κρατηση η να κανω καινουργια;Να μην σας ζαλιζω και πολυ,με ενα υφος για μπατσες και χωρις να παιρνει κουβεντα μου λεει εμεις κρατησεις δεν κανουμε,αν ερθει και προλαβεις ερχεσαι και το παιρνεις αλλιως......Τον κοιταω για 2-3 λεπτα φωρτομενος ασχημα και στο τελος κανω τον μ@λ@κ@ και φευγω.Πιο κατω ειναι το Πλαισιο.Μπαινω για πλακα να δω μηπως και υπαρχει τιποτα και πεφτω σε εναν πωλητη μελος εδω μεσα.Φιλαρακι ωραιο τηλεφωνο μου λεει,μου δειχνει το δικο του και μου πεταει οτι εχει δυο κομματια.Οποτε οπως καταλαβαινεται και απο το avatar μου.........:lol::w00t::up::yahoo::clap:.ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!Με γεια μου!!!!!!!!!!!Ουφ,ξαλαφρωσα!!!!:w00t::w00t:Μεχρι πριν 2 ωρες περιπου ειχαν ενα ακομα κομματι.Οποιος ενδιαφερεται αυριο πρωι πρωι μηπως και εχει μεινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το παραγειλω απο σοινικιακο μαγαζι λετε να μπορει να μου το φερει? δεν ειναι αλυσιδα

 

Αφού έχει ξεκινήσει η επίσημη διάθεση του απο Alpha copy γιατί να μην στο φέρει? Άλλωστε όλοι απο Alpha copy παίρνουν. Πρόσεξε όμως πριν το παραλάβεις μην είναι παραεισαγωγής. Να έχει δηλαδή ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα και ελληνικά εγχειρίδια χρήσης όχι φωτοτυπημένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...