Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα το NSU και κατι πηγε πολυ στραβα 1 λεπτο πριν την εγκατασταση αφου ειχε κατεβει πληρως το λογισμικο,σταματησε την εγκατασταση επειδη λεει οτι το κινητο αποσυνδεθηκε,τωρα δεν μου ανοιγει καν..!Δοκιμασα τα παντα,πρεπει να εχει διαγραφει πληρως το λογισμικο..!Λετε να το κατεστρεψα τελειως??Θα μπορεσουν αραγε να φταιξουν στα NOKIA shop?Χαλαστηκα πολυ!!

 

βγαλε την μπαταρια για μισο λεπτο περιπου και δοκιμασε

παλι για "Phone recovery"

"Phone recovery"

 

There are two different recovery messages, depending on your Nokia device.

Follow the on-screen instructions which will help you establish communication

between Nokia Software Updater and your device.

 

Phone Recovery >

 

* Remove the battery and charger from your device. Disconnect the USB cable.

* Insert the battery and connect the charger. Re-connect the USB cable.

* Press the device's power button for a few seconds.

* Press the device's power button for a few seconds. Click Retry to continue with device recovery.

 

Phone Recovery >

 

* Remove the battery and charger from your device. Disconnect the USB cable.

* Insert the battery and connect the charger. Re-connect the USB cable.

* Click Retry to continue.

* Press the device's power button.

http://europe.nokia.com/A4577229#faq32

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σου τι φτιαξουν με 15 ευρο μην ανησυχεις :)

 

Kατα την διαδικασια της αναβαθμισης πρεπει να μην πειραξουμε - κουνησουμε το καλωδιο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δοκιμασει αυτο με την μπαταρια αλλα το κακο ειναι οτι το pc δεν μπορει να διαβασει οτι το κινητο ειναι συνδεμενο στην θυρα usb γιατι δεν μπορω να το ενεργοποιησω!Μακαρι να μπορουν το φτιαξουν..Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις,εχω αγχωθει τρελλα!
Link to comment
Share on other sites

Μικρά είναι σίγουρα, αλλά είναι απίστευτα σε αίσθηση, ποτέ δεν αμφιβάλεις αν πάτησες το πλήκτρο η όχι;)

Με βολεύουν τρομερά στη πληκτρολόγιση

 

 

 

Σε σχέση με ποιο; το Ν95;

 

Σαν κινητο ειναι ογκοδες.

Το επιασα στα χερια και το λεω.

Ισως σαν ενα ανοιχτο Ν95,λιγο πιο στενο.

Με ξενερωσε αυτο.

 

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση αν κ είμαι σίγουρος οτι θα έχει καλυφτεί ήδη από ποιο πριν απλά δεν είμαι σίγουρος αν έγινε λόγο αναβάθμισης.

 

Για ήχο κλήση μπορούμε να βάλουμε κ βίντεο! Δλδ να χτυπάει το κινητό κ να παίζει βιντεάκι κανονικά. Ως τώρα το έχω δοκιμάσει με καταλήξεις .3gp κ .mp4

 

Φυσικα.

Αυτο το κανει και το 6120c

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εγκατέστησα το nockmode αλλά ούτε εικονίδιο βλέπω και το plug in το εγκατέστησα κανονικά. 'Εχω κάνει κάτι λάθος? :O

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

melanitty και γω ρώτησα χθες για το nokmote..εμένα μου έβγαζε στο μενού ένα άλλο εικονίδιο (όπως και σε άλλες εφαρμογές όταν δεν μου δούλευαν)..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα ?? Από Vodafone κυκλοφορει???

 

Y.G. EYXAΡΙΣΤΩ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντησου. Στο προηγούμενο μήνυμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα ?? Από Vodafone κυκλοφορει???

 

Y.G. EYXAΡΙΣΤΩ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντησου. Στο προηγούμενο μήνυμα..

Όχι ακόμη.

Περίμενε, θα έρθει μία και καλή σε VL έκδοση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη.

Περίμενε, θα έρθει μία και καλή σε VL έκδοση...

 

8a einai xalia i folafone live ekdosi:!:

Epeisis na episimanw pws me anoigma tou istou mesw wlan kai to handy weather se enallagi para8irwn kai stin anamoni psilokolouse:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

exoume paidia kamia plhroforia pote peripou tha vgei se mauro?

an vgei se mauro, i timi tou ashmi tha pesei? i oxi?

anamenoume nea ptosi tis timhs suntoma?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

exoume paidia kamia plhroforia pote peripou tha vgei se mauro?

an vgei se mauro, i timi tou ashmi tha pesei? i oxi?

anamenoume nea ptosi tis timhs suntoma?

 

thanx

Δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα ακόμη για μαύρο.

Αν η μαύρη έκδοση έχει και παραλλαγές στο hardware, λογικά θα πέσει η τιμή του για να υπάρξει μια διαφοροποίηση τιμής.

 

Η τιμή του έπεσε πρόσφατα, πάλι να πέσει...;:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδι, σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορίες... Καμερα και xenon καλα? Λένε? ειναι σαν του Ν95? Γενικά λέει σαν συσκευή?

 

να σου απαντησω και εγω....

 

η καμερα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!

 

τετοιο πραγμα εγω σε συμπιαν κινητο δεν ειδα ΠΟΤΕ.!!!!!!!!!!

ναι ειναι καλύτερη απο του 95(το οποιο την μερα εβγαζε παρα πολυ καλες photos) και ανώτερη και απο το 8g......με το οποίο εγω ειχα πολλα προβληματα στο θεμα photos...

(θολές...παραπανω φως απο το κανονικο κτλ κτλ κτλ...)...

οσο για τις "νυχτερινες" αστο να παει φιλε μου...

αλλο να το βλεπεις και αλλο να το διαβαζεις...

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!

γενικα "λεει" σαν συσκευη...και με το παραπανω....!!!!!!

και ολα αυτα στα λεει ενας πρωην user του(λατρεμένου) ν95 και του 8g.....

 

η νοκια δινει "ρεστα" με το 82...πραγματικα...:)

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδι μου έπεσε κάτω το Ν82… :(

Δεν έκανε όμως γκελ, έπεσε με την πλάτη..

Το σήκωσα και δεν είχε το παραμικρό σημάδι.

Δοκίμασα όλες τις λειτουργίες του και είναι όλα οκ.

Όταν όμως το κουνάω κοντά στο αφτί μου, ακούω ένα θόρυβο σαν να έχει κάτι πολύ μικρό ελεύθερο μέσα στη συσκευή! Τι μπορεί να είναι?

Δεν είχα δοκιμάσει να το κουνήσω έτσι όταν το πήρα καινούριο. Μήπως είναι νορμάλ αυτό που ακούω? Μήπως είναι πχ το μοτερακι της δόνησης?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φίλε μου ακούς την σιδερένια μπαλίτσα που βάζουν για να καταλαβαινει πότε είναι γερμένο και να αλλάζει τον προσανατολισμό η οθόνη. Μήν αγχώνεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φίλε μου ακούς την σιδερένια μπαλίτσα που βάζουν για να καταλαβαινει πότε είναι γερμένο και να αλλάζει τον προσανατολισμό η οθόνη. Μήν αγχώνεσαι...

 

 

Σε ευχαριστώ… εύχομαι να είναι αυτό!

 

Κάποιος με Ν82 που να μην έχει πτώση? Ακούγεται αυτός ο μικρός θόρυβος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμένα δεν μου έπεσε κάτω (αυτό μου έλειπε, ...my preciousssss :love:) και δεν ακούω απολύτως κανέναν θόρυβο. :blink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

να σου απαντησω και εγω....

 

ολα αυτα στα λεει ενας πρωην user του(λατρεμένου) ν95 και του 8g.....

 

η νοκια δινει "ρεστα" με το 82...πραγματικα...:)

 

 

Ok file. Να εισαι αλα.. Κι εγω εχω Ν95 και Ν95 8Gb, αλλα δεν θα συμφωνησω οτι του 8Gb δεν ειναι καλες οι φωτο.. Ειδικα εδω και 2 μερες βγαζω συνεχεια και εχουν εκπληκτική ανάλυση... Ωραια οποτε θα προγραμματισω και την αγορα του Ν82 αλλά το θέλω απο Vodafone και χωρις vflive menu. Ας ελπίσουμε οτι ΚΛΑΣΙΚΑ οι πρωτες παρτίδες δεν θα το εχουν.. Χαχχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ok file. Να εισαι αλα.. Κι εγω εχω Ν95 και Ν95 8Gb, αλλα δεν θα συμφωνησω οτι του 8Gb δεν ειναι καλες οι φωτο.. Ειδικα εδω και 2 μερες βγαζω συνεχεια και εχουν εκπληκτική ανάλυση... Ωραια οποτε θα προγραμματισω και την αγορα του Ν82 αλλά το θέλω απο Vodafone και χωρις vflive menu. Ας ελπίσουμε οτι ΚΛΑΣΙΚΑ οι πρωτες παρτίδες δεν θα το εχουν.. Χαχχαχα

 

Και να έχει Vodafone Live, το βγάζεις εύκολα.

Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει σε αυτή την περίπτωση με την εγγύηση από τη Vodafone. :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και να έχει Vodafone Live, το βγάζεις εύκολα.

Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει σε αυτή την περίπτωση με την εγγύηση από τη Vodafone. :blink:

 

To vgazei alla kai na pa8ei kati ksanapernaei to branded firmware me ton gnwsto tropo mesw nss kai meta nsu;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι παίζει με τα N-Gage demo παιχνίδια που έχει το τηλέφωνο όταν το παίρνεις???

 

Εμένα για κάποιο λόγο δεν τρέχουν τα δύο demos (Fifa 07 και Asphalt).

Η εφαρμογή N-Gage ανοίγει αλλά όταν πατάω "δοκιμάστε τα παιχνίδια" δεν έχω πρόσβαση σε κανένα από τα δύο.

Ειδικά το Fifa το είχα παίξει μία-δύο φορές, αλλά δεν είχα τερματίσει τις δωρεάν δοκιμές μου (νομίζω δέκα είναι).

Τα δύο παιχνίδια αυτά δε φαίνονται πουθενά στη διαχείριση εφαρμογών.

 

Κατέβασα το Fifa 07 ραγισμένο από τα γνωστά μαγαζάκια αλλά ούτε το εικονίδιό του φαίνεται, ούτε τρέχει.

Το κινητό κολλάει και στην καλύτερη θέλει restart για να στρώσει.

Με απεγκατάσταση όλα καλά.

 

Μήπως επειδή είναι η ίδια έκδοση που σου δίνει σε demo, το μπλοκάρει το τηλέφωνο με κάποιο τρόπο???

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To vgazei alla kai na pa8ei kati ksanapernaei to branded firmware me ton gnwsto tropo mesw nss kai meta nsu;)

 

εδώ με κούφανες φίλε. αν πάθει κάτι το κινητό θα σημαίνει πως δε δουλεύει, σωστά? πώς θα του περάσει πάλι αυτά που λες? μήπως είσαι λίγο άκυρος? δεν έχω πολύ επαφή με το θέμα αλλά λέω. ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Να ρωτησω κατι αν ξερει κανενας?Εχω το Ν82 και δεν μου δουλευει ολες τις φορες η περιστροφη οθονης!Καποιες δουλευει αμεσως και μετα μπορει να θελει να το ταρακουναω για να γυρισει!Εχω εγκαταστησει το Ν95 acceletometer plugin!καμια αλλη ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, συνέδεσα πριν λίγο το κινητό με τον υπολογιστή και όλα οκ..το ξεσυνέδεσα του έκανα μια επανεκκίνηση γιατί κόλλησε και προσπαθώ να το ξανασυνδέσω αλλά δεν λέει να συνδεθεί..τι έπαθε???τι να κάνω??

και χθες κάποια φάση δεν το βρήκε αλλά έκανα επανεκκίνηση και το κινητό και τον υπολογιστή και το πρόβλημα λύθηκε...

τώρα δεν έπιασε ούτε αυτό..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Να ρωτησω κατι αν ξερει κανενας?Εχω το Ν82 και δεν μου δουλευει ολες τις φορες η περιστροφη οθονης!Καποιες δουλευει αμεσως και μετα μπορει να θελει να το ταρακουναω για να γυρισει!Εχω εγκαταστησει το Ν95 acceletometer plugin!καμια αλλη ιδεα?

 

Το να εγκαταστήσεις απλά το N95 accelerometer plugin δεν αλλάζει κάτι, η οθόνη του κινητού θα συνεχίσει να περιστρέφεται με τη βοήθεια του ενσωματωμένου plugin. Για να δουλέψει το N95 accelerometer plugin θα πρέπει να εγκαταστήσεις και το RotateMe. ;)

 

Με το RotateMe μπορείς να ρυθμίσεις την ευαισθησία του accelerometer ώστε να γυρνάει πιο εύκολα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...