Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τρίμηνη φωνητικη πλοηγηση ΔΕΝ χανεται,ακομα κ με φορματ!ειχα δωσει ενα τηλεφωνο σε παραπανω ποστ,καλεστε εκει,δωστε στοιχεια και θα σας στειλουν τον κωδικο για ενεργοποιηση της πλοηγησης.

 

Πάντως εγώ αυτό που έχω να αναφέρω είναι ότι όταν πέρασα χάρτες του Βερολίνου μέσω NOKIA map loader την επόμενη μέρα σβήστηκαν ως δια μαγείας οι χάρτες της Ελλάδας. Στην αρχή μ'έπιασε ένας ψιλοπανικός αλλά δεν κάθησα να το σκεφτώ πολύ, πάλι μέσω map loader έκανα delete all maps, και μετά πέρασα χάρτες Ελλάδας και Βερολίνου. Νόμιζα ότι θα είχα χάσει σίγουρα τη φωνητική πλοήγηση, όμως προς έκπληξή μου όλα λειτουργούν ρολόι! Πρέπει να'ναι θέμα κάποιου είδους certificate, επαναλαμβάνω και τονίζω ότι δεν έκανα format.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...Ως νεος χρηστης να κανω κι εγω την ερωτηση μου...Μεχρι σημερα ειχα επι το πλειστον Series 40 κινητα (6300,6500)...Σε αυτα τα κινητα οταν εμπαινα στην "Εκθεση" λειτουργουσαν καπως σαν Explorer των Windows. Μου εδειχνε τα αρχεια σε φακελλους, υποφακελλους κλπ. οπως ηταν στην SD και στο κινητο...

Στο Ν82 ομως μου δειχνει ολες μου τις φωτο & βιντεο χυμα,ανεξαρτητα αν τα εχω σε subfolders κλπ. Αυτο ειναι αρκετα δυσχρηστο διοτι για να βρω κατι παιρνει αρκετη ωρα αλλα κυριως ειναι λιγο αντιαισθητικο να σου πεταει 200+ αρχεια χυμα.

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος/προγραμμα για να τα βλεπω οπως στα Series 40? :worry:

 

Ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ως νεος χρηστης να κανω κι εγω την ερωτηση μου...Μεχρι σημερα ειχα επι το πλειστον Series 40 κινητα (6300,6500)...Σε αυτα τα κινητα οταν εμπαινα στην "Εκθεση" λειτουργουσαν καπως σαν Explorer των Windows. Μου εδειχνε τα αρχεια σε φακελλους, υποφακελλους κλπ. οπως ηταν στην SD και στο κινητο...

Στο Ν82 ομως μου δειχνει ολες μου τις φωτο & βιντεο χυμα,ανεξαρτητα αν τα εχω σε subfolders κλπ. Αυτο ειναι αρκετα δυσχρηστο διοτι για να βρω κατι παιρνει αρκετη ωρα αλλα κυριως ειναι λιγο αντιαισθητικο να σου πεταει 200+ αρχεια χυμα.

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος/προγραμμα για να τα βλεπω οπως στα Series 40? :worry:

 

Ευχαριστω :)

Ναι η έκθεση λειτουργεί με αυτό τον τρόπο. Σαρώνει δλδ όλη τη μνήμη και όπου εντοπίζει multimedia αρχείο το εμφανίζει εκεί.

 

Αν θέλεις κάτι σαν explorer υπάρχει η Διαχείριση Αρχείων που κάνει αυτή τη δουλειά, δλδ να εμφανίζει κανονικά ως έχουν τους φακέλους, αλλά δεν παρέχει την δυνατότητα μικρογραφιών στις εικόνες.

 

Αν θέλεις κάτι εξειδικευμένο για τις εικόνες μόνο θα πρέπει να εγκαταστήσεις εφαρμογή τρίτου όπως το Resco Photo Viewer.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

διονυση πες μας εντυπωσεις για το κινητο.....αν θες να κρυψεις φωτο φτιαξε ενα φακελο με ονομα temp k βαλτες εκει.δεν θα εμφανιζονται
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τις δεις μεσω xplore πχ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα.Το παρήγγειλα και εγώ από το πλαίσιο και περιμένω να μου πουν πότε θα μου το φέρουν μαζί με μια κάρτα 4.Καμιά θήκη έχετε στο νου σας για προστασία? :D
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν το αγορασω να μεινω με τα μανισια ακουστικα;; Εχει καθολου μπασα οπως το mega bass του W900;

 

Απαραδεκτα τα μανισια.Τα βαζουν στην συσκευασια απλα για να λενε οτι βαζουν ακουστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Kαπου πρεπει να πω των πονο μου! θα σκασω... :O

 

Σημερα μου ειρθαν για το Ν82 τα παρακατω:

1. Eπιτραπεζιος φορτηστης

2. Δευτερη μπαταρια

3. Φορτηστης αυτοκινητου

4. Θηκη

5. Καρτα μνημης 8 gb

 

Kαι ακομη δεν εχω το Ν82 στα χερια μου :ninja: Νιωθω σαν να πειρα τα αυτοκολλητα και το κρανος και μου εμεινε να παρω ακομη το μηχανακι :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαπου πρεπει να πω των πονο μου! θα σκασω... :O

 

Σημερα μου ειρθαν για το Ν82 τα παρακατω:

1. Eπιτραπεζιος φορτηστης

2. Δευτερη μπαταρια

3. Φορτηστης αυτοκινητου

4. Θηκη

5. Καρτα μνημης 8 gb

 

Kαι ακομη δεν εχω το Ν82 στα χερια μου :ninja: Νιωθω σαν να πειρα τα αυτοκολλητα και το κρανος και μου εμεινε να παρω ακομη το μηχανακι :lol:

Υπομονή!!!!! :)

Θα σε αποζημιώσει!!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Kαπου πρεπει να πω των πονο μου! θα σκασω... :O

 

Σημερα μου ειρθαν για το Ν82 τα παρακατω:

1. Eπιτραπεζιος φορτηστης

2. Δευτερη μπαταρια

3. Φορτηστης αυτοκινητου

4. Θηκη

5. Καρτα μνημης 8 gb

 

Kαι ακομη δεν εχω το Ν82 στα χερια μου :ninja: Νιωθω σαν να πειρα τα αυτοκολλητα και το κρανος και μου εμεινε να παρω ακομη το μηχανακι :lol:

απο που τα πηρες ολα αυτα; ο επιτραπεζιος φορτιστης μου ακουγεται καλο, μου αρεσει και στο Ν91 :O

Link to comment
Share on other sites

Απο το e-bay υπαρχει ενα πακετακι με ολα αυτα χωρις την καρτα και μου κοστισε μαζι με τα μεταφορικα 12 με 13 ευρο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμές 1,5 ημέρας οι πρώτες εντυπώσεις μου διίστανται.

 

Ενώ το κινητό είναι όμορφο και από πλευράς δυνατοτήτων δεν παίζεται, μου άφησαν άσχημη εντύπωση τα πλήκτρα του και ειδικά το κεντρικό. Χωρίς να έχω μεγάλα δάχτυλα δεν μπορώ να πατήσω δυστυχώς το αριστερά με ευκολία και πολλές φορές πατιέται μαζί με το κεντρικό. Επίσης, έχω την αίσθηση ότι σε κάποια φάση θα χαλάσει το μεσαίο κουμπί και το μόνο που με παρηγορεί είναι πως η εγγύηση είναι 2 χρόνια, αν και με το ρυθμό που πηγαίνω, δε βλέπω να βγάζει πάνω από 6 μήνες (γράφω και γρήγορα στα sms, ξέρω και κάποια προγράμματα που δουλεύω απέξω και τα πλήκτρα με καθυστερούν χαρακτηριστικά).

 

Η σύνδεση με ΒΤ και WiFi ήταν πανεύκολη, αλλά το GPS, παρόλο που συνδέεται άμεσα, με απογοήτευσε. Ουσιαστικά χρειάζεται BT GPS για να δουλέψεις όλα τα προγράμματα. Περισσότερα για αυτό το θέμα αλλού.

 

Περισσότερες εντυπώσεις από Δευτέρα...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή!!!!! :)

Θα σε αποζημιώσει!!

Εμενα γιατι δεν μ αποζημιωσε..μια εβδομαδα το ειχα και τελικα θα το στειλουν εξωτερικο για επισκευη γιατι ΧΑΛΑΣΕ το card reader που διαθετει η συσκευη!ΕΛΕΟΣ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να επανέλθω λίγο στην ασυμβατότητα του Garmin με το Ν82 (γι' αυτό ποστάρω εδώ και όχι στο ανάλογο thread).

Σκοπεύω να αγοράσω μία δεύτερη κάρτα για το κινητό (συγκεκριμένα μία 8άρα SanDisk). Αν εγκαταστήσω το Garmin μόνο στην εργοστασιακή 2άρα και χρησιμοποιώ την καινούργια για όλα τα υπόλοιπα (π.χ Sygic, ακρόαση μουσικής κλπ), λογικό είναι όταν θέλω πλοήγηση με το Garmin να βάζω παλιά. Aν την αφαιρώ και μετά βάζω κανονικά την 8άρα, το κόλλημα με την # θα συνεχίζει, ή λόγω του ότι δεν θα υπάρχει το Garmin εγκατεστημένο στην καινούργια δεν θα έχω πρόβλημα???

 

Εν ολίγοις, το Garmin εγκαθιστά και αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου, τα οποία ακόμα και να βγάλεις την κάρτα μπλοκάρουν τη #? Ή αν βγάλεις την κάρτα (και βάλεις άλλη που δεν έχει το Garmin) παίζουν όλα μια χαρά??

 

Όποιος το δοκίμασε ας ενημερώσει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα εχεις προβλημα, το ειχα δοκιμασει, μολις εβγαζα την καρτα δουλευε κανονικα το κινητο :)

 

@ant0nhs, δεν ξερω τι ακριβως εννοεις με το card reader, δεν εχει card reader...λιγο περιεργο να χαλασει αυτο, τι επαθε δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα εχεις προβλημα, το ειχα δοκιμασει, μολις εβγαζα την καρτα δουλευε κανονικα το κινητο :)

 

Thought so... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα εχεις προβλημα, το ειχα δοκιμασει, μολις εβγαζα την καρτα δουλευε κανονικα το κινητο :)

 

@ant0nhs, δεν ξερω τι ακριβως εννοεις με το card reader, δεν εχει card reader...λιγο περιεργο να χαλασει αυτο, τι επαθε δηλαδη;

nikoskat οταν λεω card reader εννοω την υποδοχη που βαζουμε την καρτα μνημης..πηγα να βαλω την καρτα μνημης μετα απο μια εναλλαγη αρχειων μεσω καρτας κ υπολογιστη,κ η καρτα σφηνωσε στην υποδοχη,δοκιμασα να την ξαναβαλω δεν εμπαινε..παω στα κεντρικα της νοκια,μου λενε οτι δεν αναλαμβανουν το συγκεκριμενο εδω..θα σταλει εξωτερικο..ακομα δεν με εχουν ειδοποιησει για το αν καλυπτεται κατι τετοιο απ'την εγγυηση..κ ολα αυτα ενω το κινητο ηταν στην κατοχη μ μια εβδομαδα:(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μ αποζημιωσε..μια εβδομαδα το ειχα και τελικα θα το στειλουν εξωτερικο για επισκευη γιατι ΧΑΛΑΣΕ το card reader που διαθετει η συσκευη!ΕΛΕΟΣ:mad:

 

Να χαλασει απο μονο του λιγο απιθανο :rolleyes:

η καρτα σφηνωσε στην υποδοχη,

 

Κακη χρηση το βλεπω εγω και οχι προβλημα του Ν82

 

Να ειχε απο την αρχη προβλημα το καταλαβαινω ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να χαλασει απο μονο του λιγο απιθανο :rolleyes:

 

 

Κακη χρηση το βλεπω εγω και οχι προβλημα του Ν82

 

Να ειχε απο την αρχη προβλημα το καταλαβαινω ..

κοιτα,την καρτα δεν ηταν η πρωτη φορα που την εβγαλα απο το κινητο..δεν μου ειχε παρουσιασει προβλημα μεχρι που συνεβη αυτο..εγω δεν εκανα κατι διαφορετικο απο αυτο που ξερω παντως:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τις ανέβασα όλες σε ένα zip, μαζί με το N95 Accelerometer Plugin.

Μπορείτε να τις κατεβάσετε από εδώ.

Όλες θέλουν sign!

 

Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

1. από εκεί που λες ότι τις ανέβασες δεν μπόρεσα να τις βρω.

2. με το sign λέει για εξάμηνη χρήση τους. αυτό...? μπορεί να είναι μόνιμη?

3.χέρι 3? τι θα πει?

4. το πιστοποιητικό, που λες, δε θα έχει πρόβλημα?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

1. από εκεί που λες ότι τις ανέβασες δεν μπόρεσα να τις βρω.

2. με το sign λέει για εξάμηνη χρήση τους. αυτό...? μπορεί να είναι μόνιμη?

3.χέρι 3? τι θα πει?

4. το πιστοποιητικό, που λες, δε θα έχει πρόβλημα?

 

1) Δεν μπορείς να μπεις στο rapid share;

Μόλις μπήκα...

 

2) Όχι δεν έχει καμία σχέση αυτό. Το sign το χρειάζεσαι για να μπορέσεις να τις εγκαταστήσεις.

 

3) Δες τις εικόνες στον οδηγό και θα καταλάβεις!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...