Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτημα:

 

Οι SDHC είναι ένα είδος ή υπάρχουν διαφορές; Πχ αυτή εδώ:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977581&product=958026

 

είναι εντάξει για το κινητό; Περισσότερο με ενδιαφέρει μήπως έχουν διαφορετικό μέγεθος, όπως οι απλές SD. Μην αγοράσουμε κάρτα και δεν έχουμε τι να την κάνουμε μετά;

 

Ευχαριστώ.

Όχι δεν κάνει η συγκεκριμένη. Θα πρέπει να βρεις microSD HC.

Π.χ. σαν αυτή: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977579&product=1024361

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα νεύρα μου! :mad::mad:

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί, οταν πάω στην έκθεση να δω τις φωτο ποου έχω τραβήξει, μου εμφανίζει στη λίστα

και όλα τα εικονίδια που έχει εγκαταστήσει Garmin. Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε, αυτό;

Τα αλπουμ είναι η μόνη λύση;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι καινούριος στο σύστημα μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα γνωστά μαγαζάκια που λέτε. και αυτό με το φιφα με ενδιαφέρει. thanks.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι καινούριος στο σύστημα μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα γνωστά μαγαζάκια που λέτε. και αυτό με το φιφα με ενδιαφέρει. thanks.

 

Δες σε αυτά εδώ:

 

xxxxxxxxxxxx

και

 

xxxxxxxxxxxxxxxx

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου! :mad::mad:

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί, οταν πάω στην έκθεση να δω τις φωτο ποου έχω τραβήξει, μου εμφανίζει στη λίστα

και όλα τα εικονίδια που έχει εγκαταστήσει Garmin. Υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε, αυτό;

Τα αλπουμ είναι η μόνη λύση;

 

Βρίσκεις πού είναι αυτά τα εικονίδια και πας στο φάκελο που τα περιέχει. Από έναν file manager βάζεις attributes για το φάκελο αυτό (ή τα εικονίδια ένα-ένα) τη ρύθμιση "system".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Pano φιλαρακο επειδη εχω διαβασει οτι φορμαρες το κινητο και την καρτα μπορεις να μου πεις αν μπορω να κρατησω ενα image της καρτας ωστε να μην χασω και την φωνητικη πλοηγηση της nokia?Αν ναι ξερεις κανενα προγραμμα να δημιουργω image?Thanks προκαταβολικα!

 

Mετέφερα από τη κάρτα που είχε στο πακέτο(copy-paste), σε μια καινούρια όλα τα αρχεία (και τα κρυφά) και μετά ενεργοποίησα τη 3μηνη πλοήγηση χωρίς κανένα πρόβλημα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδιααα, το κινητό μου τα έχει παίξειιι...:cry:

τελικά συνδέθηκε με τον υπολογιστή σήμερα, αλλά δεν δέχεται να κάνει εγκαταστάσεις..ούτε εφαρμογές, ούτε παιχνίδια..:wacko:

κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο (της εφαρμογής ή του παιχνιδιού που πρόκειται να εγκαταστήσω) και μου βγάζει το εξής μήνυμα: application installer:

failed to load application components. please reinstall the application.

τι πρόβλημα έχει πάλι???τι να κάνω???βοηθήστεεε πληζζ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδιααα, το κινητό μου τα έχει παίξειιι...:cry:

τελικά συνδέθηκε με τον υπολογιστή σήμερα, αλλά δεν δέχεται να κάνει εγκαταστάσεις..ούτε εφαρμογές, ούτε παιχνίδια..:wacko:

κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο (της εφαρμογής ή του παιχνιδιού που πρόκειται να εγκαταστήσω) και μου βγάζει το εξής μήνυμα: application installer:

failed to load application components. please reinstall the application.

τι πρόβλημα έχει πάλι???τι να κάνω???βοηθήστεεε πληζζ...:cry:

 

Pisteuw pws me ena hard reset 8a sunel8ei:!:

Apla to vareto einai oti prepei na kratiseis backup:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παιδιααα, το κινητό μου τα έχει παίξειιι...:cry:

τελικά συνδέθηκε με τον υπολογιστή σήμερα, αλλά δεν δέχεται να κάνει εγκαταστάσεις..ούτε εφαρμογές, ούτε παιχνίδια..:wacko:

κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο (της εφαρμογής ή του παιχνιδιού που πρόκειται να εγκαταστήσω) και μου βγάζει το εξής μήνυμα: application installer:

failed to load application components. please reinstall the application.

τι πρόβλημα έχει πάλι???τι να κάνω???βοηθήστεεε πληζζ...:cry:

Με ποιο τροπο προσπαθεις να κανεις εγκατασταση της εφαρμογες? βαλε καπου το .sis αρχειο μεσα στο κινητο σου και μετα πηγενε επανω του με τον διαχ. αρχειων του κινητου σου και καν το εγκατασταση επισης μπες και μεσα στην διαχ. εφαρμογων και πηγαινε:

Eπιλογες/ ρυθμισεις/ εγκατασταση λογισμικου/ ...Ολα και ελεγχος πιστοπ. συνδ/ απενεργοποιηση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο προσπαθεις να κανεις εγκατασταση της εφαρμογες? βαλε καπου το .sis αρχειο μεσα στο κινητο σου και μετα πηγενε επανω του με τον διαχ. αρχειων του κινητου σου και καν το εγκατασταση επισης μπες και μεσα στην διαχ. εφαρμογων και πηγαινε:

Eπιλογες/ ρυθμισεις/ εγκατασταση λογισμικου/ ...Ολα και ελεγχος πιστοπ. συνδ/ απενεργοποιηση :)

 

σ' ευχαριστώ το δοκίμασα αυτό που λες έκανα για πολλοστή φορά επανεγκατάσταση το pcsuite και έστρωσε προς το παρόν..

:O:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιώ το φλάς κατά την λήψη της φωτογραφίας ανάβει ένα κόκκινο φωτάκι σαν ακτίνα λέιζερ. Το φως αυτό χρειάζεται στην εστίαση (χλωμό το κόβω) ή στο να ενημερώνει τους γύρω για τυχόν "παράνομες" φωτογραφίες; Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβαν το Ν95 8GB στη Βόντα στις αποθήκες και την άλλη εβδομάδα θα το έχουν στα καταστήματα.

Για το Ν82 δεν έχουν ιδέα, αγνοούν την ύπαρξη του. Μάλιστα μου είπαν να πάρω το Ν95 8GB γιατί το άλλο θα αργήσει λένε ... μήνες...

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβαν το Ν95 8GB στη Βόντα στις αποθήκες και την άλλη εβδομάδα θα το έχουν στα καταστήματα.

Για το Ν82 δεν έχουν ιδέα, αγνοούν την ύπαρξη του. Μάλιστα μου είπαν να πάρω το Ν95 8GB γιατί το άλλο θα αργήσει λένε ... μήνες...

 

καλα πες στην βοντα οτι πολλοι απο δω μεσα το εχουν απο τελη νοεμβριου. με τους ασχετους :mad:

Link to comment
Share on other sites

paidia kanenas kamia lysi gia to provlima me tis epafes??? as poume oti to dexomai na min mou emfanizei alfavhtika prwta ta onomata se anazhthsh epafhs alla to na pataw xeirokinhta kapoion arithmo pou exw sth mnhmh kai na min mou vgazei to onoma ths epafhs alla na ton afhnei ws sketo agnwsto arithmo??? mporei na ftaei oti exw parafortwsei thn eswterikh mnhmh??? ( mono 10mb eleythera.. )

Δεν έχει σχέση η μνήμη.

Μπορεί να οφείλεται είτε σε κάποιο bug του λογισμικού (περίεργο να μην έχει αναφερθεί ξανά) είτε κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει δημιουργεί το πρόβλημα αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω εντυπώσεις για το Ν82 στο εξωτερικό σχετικά με το GPS. Μέχρι χθες ήμουν σο Λονδίνο.Είχα φορτώσει από εδώ τους χάρτες free για να μην τους πληρώσω εκεί χρυσό.Εκεί δεν είχα πλοήγηση γιατί ζητούσε να πληρώσω για αναβάθμιση.Όμως δεν ήξερα ότι σου κόβεραι και η πλοήγηση ,νόμιζα ότι ήταν μόνο η ομιλία. Μπορώ και εγώ να επιβεβαιώσω ότι το noika maps είναι map(a) :lol:. Φανταστείτε την Oxford st. από τις ποιό γνωστές οδούς στο Λονδίνο το είχε σαν ανώνυμο δρόμο (χωρίς όνομα).Έψαχνα να βρω ένα δρόμο ο οποίος ήταν διπλός , δηλαδή μέχρι ένα σημείο είχε ένα όνομα και μετά ένα άλλο όπου είχα και ένα επαγγελματικό ραντεβού. Βασίσιστηκα στο GPS και πρόκοψα. Την λύση την έδωσε ένας πλανόδιος ομπρελάς που μου έδωσε ένα χάρτη της περιοχής από αυτό που βγάζει οι αστικές τους συγκινωνίες .Τον οποίο χάρτη το έφερα στην Ελλάδα να τον κορνιζάρω για να θυμάμαι την μέρα που ένας απλός χάρτης τάπωσε την τεχνολογία (GPS).:p . Τώρα θα μου πεις ότι μου τα έλεγε ο nervous . Σωστά , εκείνη την στιγμή σε θυμήθηκα φίλε μου για το πρόγραμμα garmin .Όμως , ήθελα να πάω στο Λονδίνο χωρίς να έχω κάποιο προβλημα(π.χ. κόλλημα) και φυσικά αρχίζω αμέσως την διαδικασία.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιώ το φλάς κατά την λήψη της φωτογραφίας ανάβει ένα κόκκινο φωτάκι σαν ακτίνα λέιζερ. Το φως αυτό χρειάζεται στην εστίαση (χλωμό το κόβω) ή στο να ενημερώνει τους γύρω για τυχόν "παράνομες" φωτογραφίες; Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί;

 

Εκτελεί φωτομέτρηση μέσω αντανάκλασης στο κοντινότερο αντικείμενο για την αυτόματη εστίαση το κόκκινο led.Δεν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

padia sto n82 pos ginetai να προσθέσουμε ηχητική επαφή - μέσω bt δηλαδή να λέμε το όνομα και αν το καλεί- δε μιλάω φυσικά για την αθλια προφορά την αυτόματη !

 

μη μου πείτε ότι δε γίνεται !!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

padia sto n82 pos ginetai να προσθέσουμε ηχητική επαφή - μέσω bt δηλαδή να λέμε το όνομα και αν το καλεί- δε μιλάω φυσικά για την αθλια προφορά την αυτόματη !

 

μη μου πείτε ότι δε γίνεται !!!:mad:

Δεν γίνεται να τις βάλεις εσύ, τις φωνητικές εντολές/κλήσεις της δημιουργεί από μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok file. Να εισαι αλα.. Κι εγω εχω Ν95 και Ν95 8Gb, αλλα δεν θα συμφωνησω οτι του 8Gb δεν ειναι καλες οι φωτο.. Ειδικα εδω και 2 μερες βγαζω συνεχεια και εχουν εκπληκτική ανάλυση... Ωραια οποτε θα προγραμματισω και την αγορα του Ν82 αλλά το θέλω απο Vodafone και χωρις vflive menu. Ας ελπίσουμε οτι ΚΛΑΣΙΚΑ οι πρωτες παρτίδες δεν θα το εχουν.. Χαχχαχα

 

Ποτε θα το φερουν στα μαγαζια τις vodafone ρε παιδια; Ξερει κανεις;

 

Αντε ρε γμτ.. καλα αυτοι της vodafone, πρωτα θελουν να πουλησουν οι αλλοι (γερμανος, πλαισιο κλπ) και μετα αυτοι; Δεν καταλαβαινω γιατι το αργουν τοσο..

 

υγ. και θα το φερουν και με τπτ 570 ευρο και θα τρελλαθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα το φερουν στα μαγαζια τις vodafone ρε παιδια; Ξερει κανεις;

 

Αντε ρε γμτ.. καλα αυτοι της vodafone, πρωτα θελουν να πουλησουν οι αλλοι (γερμανος, πλαισιο κλπ) και μετα αυτοι; Δεν καταλαβαινω γιατι το αργουν τοσο..

 

υγ. και θα το φερουν και με τπτ 570 ευρο και θα τρελλαθουμε!

 

Αν θες Ν82 με επιδότηση άμμεσα τοτε κάνε την απο την vodafone... Δυστυχώς έχει δεμένους τους πελάτες της στα καταστήματα της και θα το βάλει στην αγορά όταν θέλει. Δεν μπορείς να το πάρεις απο αλλού με επιδότησή της...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Ουάου, μαύρο με ασημί. Πρώτο! :cool:

Αν είναι αληθινές οι φωτογραφίες, θα είναι πανέμορφο. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες Ν82 με επιδότηση άμμεσα τοτε κάνε την απο την vodafone... Δυστυχώς έχει δεμένους τους πελάτες της στα καταστήματα της και θα το βάλει στην αγορά όταν θέλει. Δεν μπορείς να το πάρεις απο αλλού με επιδότησή της...

 

Εχω επιδοτηση 200ευρο απο vodafone + super παγιο με τιμες 3 ετων. Γιαυτο και δεν αλλαζω... παντως μεγαλη λαλακια που δεν μπορεις να το παρεις απο αλλου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...