Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αν βρείς τιποτα για Βουλγαρια , στειλε μου καναPM ;)

 

Αν δεν υπάρχει στο xxxxxxxxxxx φίλε, τότε δεν υπάρχει πουθενά..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιζωντας καλυτερα με το 6110 τωρα μολις διαπιστωσα το προβλημα:

εμφανιζεται στα SMS ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ 'Η ΤΟ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΔΙΕΣΗΣ "#" .Προσωρινη λυση για να παμε τον κερσορα στο γραμμα που θελουμε,πρεπει να κραταμε πατημενη την διεση.

 

Ας το δοκιμασουν και αυτοι που λενε οτι δεν βρισκουν το προβλημα.

 

Αυτοι παλι που λενε οτι εχουν προβλημα,με αυτον τον τροπο τους βγαινει??

 

Υ.Γ. : Δεν ειναι θεμα FW version του τηλεφωνου,δοκιμασα με ολες¨3.51-3.58-4.22

Link to comment
Share on other sites

Παιζωντας καλυτερα με το 6110 τωρα μολις διαπιστωσα το προβλημα:

εμφανιζεται στα SMS ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ 'Η ΤΟ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΔΙΕΣΗΣ "#" .Προσωρινη λυση για να παμε τον κερσορα στο γραμμα που θελουμε,πρεπει να κραταμε πατημενη την διεση.

 

Ας το δοκιμασουν και αυτοι που λενε οτι δεν βρισκουν το προβλημα.

 

Αυτοι παλι που λενε οτι εχουν προβλημα,με αυτον τον τροπο τους βγαινει??

 

Υ.Γ. : Δεν ειναι θεμα FW version του τηλεφωνου,δοκιμασα με ολες¨3.51-3.58-4.22

 

Πράγματι με τον παραπάνω τρόπο καταφέρνουμε να απεμπλοκάρουμε το κόλημα της # φτάνει να την έχουμε συνέχεια πατημένη όση ώρα κινούμαστε με τα βελάκια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές όταν ανοίγω το κιν. μου λεει οτι <<βρέθηκε εφαρμογή garmin να ανοίξει?>>.....αυτό εδώ δεν γίνετε να μην το ρωτάει?:confused:

 

Επίσης και κάτι ακόμα ρε παιδιά για τα POI όταν τα βάζω με το poi loader τα βρίσκει μεν αλλά χωρίς τα εικονίδια τους ενώ τα έχω κανονικά…….η εγκατάσταση έγινε ως εξής: σε φάκελο POI έφτιαξα 160 υποφακέλλους με το κάθε *.gpx και *.bmp μαζι και μετά με το poi loader τα έβαλα….Το έκανα και χωρίς υποφακέλλους και πάλι δε βγαίνουν τα εικονίδια…..:blink:

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το κάνει αυτό όταν κάνω μαζική αποθήκευση στο κινητό (δλδ είναι εκτός σύνδεσης) και μετά επανέλθει πάλι
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ακομα ερωτηση.γιατι οταν ανοιγω το garmin με δειχνει αγγλια εχω κανει κατι λαθος???αν ναι τι?? μπορει καποιος να βοηθησει????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ακομα ερωτηση.γιατι οταν ανοιγω το garmin με δειχνει αγγλια εχω κανει κατι λαθος???αν ναι τι?? μπορει καποιος να βοηθησει????

Η εφαρμογή δεν ξέρει που είσαι. Μόλις συνδεθείς για πρώτη φορά με δορυφόρο, κάθε φορά που θα την ανοίγεις, θα δείχνει την Ελλάδα και όχι την Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

δε το γραψα εγω αυτο.με ειχες για τετοιο?μου αλλαξανε το μνυνημα.εγω απλα επαναλαμβανω οτι Links οσο και να ζητατε δεν εχω..

Aρη ok το αλλαξα :)

μερικές φορές όταν ανοίγω το κιν. μου λεει οτι <<βρέθηκε εφαρμογή garmin να ανοίξει?>>.....αυτό εδώ δεν γίνετε να μην το ρωτάει?:confused:

Δεν μπορεις να κανεις κατι..

Επίσης και κάτι ακόμα ρε παιδιά για τα POI όταν τα βάζω με το poi loader τα βρίσκει μεν αλλά χωρίς τα εικονίδια τους ενώ τα έχω κανονικά…….η εγκατάσταση έγινε ως εξής: σε φάκελο POI έφτιαξα 160 υποφακέλλους με το κάθε *.gpx και *.bmp μαζι και μετά με το poi loader τα έβαλα….Το έκανα και χωρίς υποφακέλλους και πάλι δε βγαίνουν τα εικονίδια…..:blink:

Στο 1 ποστ του παροντος υπαρχει αναλυτικος οδηγος για το πως μπορεις να περασεις POI στο Garmin. Καλυτερα ξανα κανε την διαδικασια οπως αναγραφετε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidi exo xasei merika epeisodia.Thelo na balw 2 xartes ok.Ta file exoun onomata gmapsupp kapws etsi.

1.mporw na tous metonomasw?

2.Xekleidwnw ton prwto xarti me to txt arxeio o deuteros omws pou exei to idio mapid den emfanizetai parolo pou o prwtos einai xekleidwmenos.Prepei na allazo xarti mesa apto programma?

3.O pio prosfatos ellinikos bgike twra? kai apo oti katalaba o kaluteros sunduasmos einai me to palio garmin.de rwtao pou mporw na ton brw:)

4.Sorry gia ta greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα κάποια δυσκολία όταν εγκαθιστούσα το Garmin στο N95, θα παραθέσω μερικές συμβουλές (οι οποίες καλό θα ήταν να μπούν στην πρώτη δημοσίευση της θεματικής ενότητας αυτής) για όσους θέλουν να το εγκαταστήσουν στο NOKIA κινητό τους.

 

  • Κρατήστε αντίγραφα ασφαλείας από τα στοιχεία που θέλετε (επαφές / μηνύματα / ημερολόγιο).
  • Ενημερώστε την συσκευή σας με την τελευταία έκδοση λογισμικού τηλεφώνου (firmware) μέσω του δωρεάν προγράμματος της ΝΟΚΙΑ (NOKIA Software Updater).
  • Αλλάξτε την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και την γλώσσα γραφής στα Αγγλικά.
  • Εγκαταστήστε το Garmin με τις οδηγίες της πρώτης δημοσίευσης της θεματικής ενότητας που είμαστε τώρα και ενεργοποιήστε το.
  • Αφού τελειώσετε με την ενεργοποίηση, τότε αλλάξτε κάποια από τις γλώσσες αν θέλετε.

30cm :dance:
Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidi exo xasei merika epeisodia.Thelo na balw 2 xartes ok.Ta file exoun onomata gmapsupp kapws etsi.

@miltosT :)

1, 2: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253098#post2253098

3: Tης Αναβασης ο 3.5.0 βγηκε προσφατα. Οι υπολοιποι χαρτες ειναι αυτοι που ειχαμε δεν εχει βγει καποιος νεωτερος.

4: Eαν σου ειναι ευκολο να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες για να ειναι ποιο ευαναγνωστα τα μηνυματα σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα κάποια δυσκολία όταν εγκαθιστούσα το Garmin στο N95, θα παραθέσω μερικές συμβουλές (οι οποίες καλό θα ήταν να μπούν στην πρώτη δημοσίευση της θεματικής ενότητας αυτής) για όσους θέλουν να το εγκαταστήσουν στο NOKIA κινητό τους.

 

  • Κρατήστε αντίγραφα ασφαλείας από τα στοιχεία που θέλετε (επαφές / μηνύματα / ημερολόγιο).
  • Ενημερώστε την συσκευή σας με την τελευταία έκδοση λογισμικού τηλεφώνου (firmware) μέσω του δωρεάν προγράμματος της ΝΟΚΙΑ (NOKIA Software Updater).
  • Αλλάξτε την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και την γλώσσα γραφής στα Αγγλικά.
  • Εγκαταστήστε το Garmin με τις οδηγίες της πρώτης δημοσίευσης της θεματικής ενότητας που είμαστε τώρα και ενεργοποιήστε το.
  • Αφού τελειώσετε με την ενεργοποίηση, τότε αλλάξτε κάποια από τις γλώσσες αν θέλετε.

ΕΛΛΗΝΙΚΑ πρεπει να ειναι το μενιυ στο κινητο ΚΑΙ στο μενου γραφης για να δουλευει η αναζητηση οδων στο GARMIN!
Link to comment
Share on other sites

εντάξει εκάνα αντιγραφή πάλι τις φωνές και δουλέψε κανονικά. Το δοκιμάσα Κόρινθο και εχει πολυ καλή κάλυψη των δρόμων και το στίγμα δεν είχε πρόβλημα. Πολύ κάλο....
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχετε διαφωνιες καλο ειναι να της λυσετε με pm. Ευχαριστω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

O ilka21 αναφέρεται στη γλώσσα του τηλεφώνου τη στιγμή της εγκατάστασης. Υποθέτω ότι θα υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό. Έχω διαβάσει ότι σε μερικούς κατά το πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικα μηνύματα στην αρχή, μέχρι να επιλέξουν γλώσσα μέσα από το πρόγραμμα.

Αυτός είναι ο λόγος, φίλε, ή υπάρχει κάτι πιο σημαντικό;

 

Στη συνέχεια πάντως, από ότι έχει δείξει η πείρα, για να λειτουργήσει η εύρεση πρέπει η γλώσσα του τηλεφώνου να γυρίσει στα ελληνικά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

O ilka21 αναφέρεται στη γλώσσα του τηλεφώνου τη στιγμή της εγκατάστασης. Υποθέτω ότι θα υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό. Έχω διαβάσει ότι σε μερικούς κατά το πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικα μηνύματα στην αρχή, μέχρι να επιλέξουν γλώσσα μέσα από το πρόγραμμα.

Αυτός είναι ο λόγος, φίλε, ή υπάρχει κάτι πιο σημαντικό;

 

Στη συνέχεια πάντως, από ότι έχει δείξει η πείρα, για να λειτουργήσει η εύρεση πρέπει η γλώσσα του τηλεφώνου να γυρίσει στα ελληνικά.

 

e tote se emena pws ginete na grafw odous kai poleis sta ellinika kai na psaxnw odous sta ellinika panta kai na exw to til sta Agglika?:)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει δοκιμασει κανεις τον χαρτη απο το Samsung i560v???

Ρωτησα και μου ειπαν οτι εχει τους μονοδρομους και δεν σε στελνει αντιθετα.

Αν τον εχει καποιος ας μου στειλει σε pm

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

e tote se emena pws ginete na grafw odous kai poleis sta ellinika kai na psaxnw odous sta ellinika panta kai na exw to til sta Agglika?:)

 

Ίσως επειδή δεν είναι Nokia.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει δοκιμασει κανεις τον χαρτη απο το Samsung i560v???

Ρωτησα και μου ειπαν οτι εχει τους μονοδρομους και δεν σε στελνει αντιθετα.

Αν τον εχει καποιος ας μου στειλει σε pm

Το Samsung i560v ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιεί; Το Garmin; Γιατί είχα την εντύπωση οτι όλα τα Samsung έχουν προεγκατεστημένο το Navigon.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung i560v ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιεί; Το Garmin; Γιατί είχα την εντύπωση οτι όλα τα Samsung έχουν προεγκατεστημένο το Navigon.

 

Καλημερα:p

Δινεται με το garmin.Οπως εχω πει και παλιοτερα, απο vodafone πωλειται

και ξεχωριστα η εφαρμογη.Βλεπε παλιοτερα ποστ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν το βαλεις να σε παει σε ενα προορισμο μου βγαζει στον χαρτη τον δρομο που πρεπι να ακολουθησω με εντονο χρωμα αλλα τους παρακειμενους δρομους που περναω μεσα στην πολη δεν τους βγαζει τα ονοματα .συμβαινει και σε αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει δοκιμασει κανεις τον χαρτη απο το Samsung i560v???

Ρωτησα και μου ειπαν οτι εχει τους μονοδρομους και δεν σε στελνει αντιθετα.

Αν τον εχει καποιος ας μου στειλει σε pm

 

Δηλαδή με τον ίδιο χάρτη σε άλλα άτομα τους πήγαινε αντίθετα?

Δε νομίζω ότι γίνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...