Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος να δωσει οδηγιες για το πως εγκαθιστας εναν χαρτη,το link για το maploader rapidshare εει σβηστει,φορτωσα το δευτερο αλλα το κανω εγκατασταση σε inxp και δεν μου ανοιγει τι να φταειει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kalhmera.giati kathe toso pou xrisimopio to garmin mou bgazi den einai d kai leei na doso kodiko 24 gramata.eno ton kodiko gia kseklidoma ton exo perasi kanonika.ti simbeni?
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

καποιος να δωσει οδηγιες για το πως εγκαθιστας εναν χαρτη,το link για το maploader rapidshare εει σβηστει,φορτωσα το δευτερο αλλα το κανω εγκατασταση σε inxp και δεν μου ανοιγει τι να φταειει?

 

Έχεις ρωτήσει 4 φορές το ίδιο πράγμα. Σε πολιτισμένα forums όπως αυτό, μία φορά είναι αρκετή για να σε διαβάσουν. Αν κάποιος θέλει, θα σου απαντήσει, μην επαναλαμβάνεσαι σε παρακαλώ. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Using an File Explorer (like X-plore)

1. Go to E:\ system\Recogs \ CARDRUNNER.MDL

2. Rename or delete this file : CARDRUNNER.MDL

3. Open Best TaskMan and Kill process TSRautostart.exe

4. Enjoy!!!

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω κάτι καλό από x-plore.

'Ολα έχουν ληγμένο πιστοποιητικό.

Καμμιά βοήθεια σας παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Hi guys !! now i am back with a even better solution to this Now you dont have to worry anymore about how this nasty lil TSRautostart.exe springs up everytime automatically... all you have to do is just kill it and forget about it until you load up Garmin XT again.. follow these simple steps :

 

 

 

Using an File Explorer (like X-plore)

1. Go to E:\ system\Recogs \ CARDRUNNER.MDL

2. Rename or delete this file : CARDRUNNER.MDL

3. Open Best TaskMan and Kill process TSRautostart.exe

4. Enjoy!!!

 

Μην κάνετε rename sto TSRautostart.exe γιατί δεν θα ξεκινάει με τίποτα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον x-plore δεν βλέπω φάκελο E:\system\Recogs και με search δεν βρίσκω αρχείο CARDRUNNER.MDL. :mad::cry::cry:

Βρήκα ένα cardrunner.rsc στο φάκελο e:\plugins, αλλά δεν με αφήνει να το μετονομάσω.

Καμιά ιδέα κανείς;

Ευχαριστώ

Δοκιμασε με card reader εαν δεν εχεις card reader δες εδώ :)

Δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω κάτι καλό από x-plore.

'Ολα έχουν ληγμένο πιστοποιητικό.

Καμμιά βοήθεια σας παρακαλώ?

Δεν μπορεσα να καταλαβω ποια ειναι η ερωτηση σου :O Ελπιζω να εισαι καλυμμενος απο την απαντηση που εχω δωσει ποιο επανω στον @willyd :)

καποιος να δωσει οδηγιες για το πως εγκαθιστας εναν χαρτη,το link για το maploader rapidshare εει σβηστει,φορτωσα το δευτερο αλλα το κανω εγκατασταση σε inxp και δεν μου ανοιγει τι να φταειει?

Οπως σου ειπε και ο Mythozz[/member] δεν χρειαζεται να κανεις συνεχια την ιδια ερωτηση :) Επειδη διαβασα τα τελευταια ποστ σου μπορεις να βαλεις τα πραγματα σε μια σειρα για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος E:\ system\Recogs δεν υπάρχει ούτε στο δικό μου κινητό (Ε90). Και φυσικά ούτε στην μνήμη τηλεφώνου. Και απ'ότι φαίνεται, δεν υπάρχει ούτε το αρχείο με όνομα CARDRUNNER.MDL.
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε rename sto TSRautostart.exe γιατί δεν θα ξεκινάει με τίποτα το κινητό.

Εγω δοκιμασα να το βγαλω τελειως απο τον φακελο μηπως και λυθει το προβλημα.Το κινητο δουλευε κανονικα.Το ιδιο και το garmin.Το μονο που εμεινε ιδιο ητανε το προβλημα με το μολυβακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτή η διαδικασία με το TSRautostart.exe για ποιο λόγο γίνεται?

Ευχαριστώ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Ν80, δεν έχεις πρόβλημα. Αυτοί που έχουν κινητό χωρίς μολυβάκι, πρέπει να κλείνουν το αρχείο TSRautostart.exe γιατί κολλάει το πλήκτρο με τη #.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σοβαρό νομικό πρόβλημα με την ανάρτηση και διατήρηση συνδέσμων που οδηγούν στη λήψη εφαρμογών και χαρτών πλοήγησης. Ως εκ τούτου απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής σε όλα τα forums του myphone.gr. Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι θα αφαιρεθούν, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση. Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr. Ελπίζουμε σε κατανόηση και ζητούμε συγνώμη για την όποια αναστάτωση.

.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ απαγορεύτηκαν μέσα απο τα φόρουμ του myphone. Πλέον θα μπορούμε να προμηθευτούμε οτι εφαρμογή χρειαστούμε απο τα γνωστά μαγαζάκια και τα σχετικά φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

παιδες sos λοιπον εχς παρει το super kinhtaki apo Germano kai to kinhtaki otan mpainw sto navigator tou den exei omws tous ellhnikoys xartes giati paw panw sthn ellada kai mou leei oti "metabeite sto katasthma root66 gia na agorasete tous xartes.o apatewnas Germanos mou poulhse Germaniko kinhto.giati h germania einai xartografimenh.tou to paw kai mou leei oti prepei na tous agorasw...an einai dynaton...450euro tou eskasa...gia peite mou eseis ti na kanw,

pou mporw na vrw re paidia ena aksiopisto programataki.kai pws na to egatasthsw.an exete kapoio link na to katebasw... eyxaristw poly

 

kai kati akoma.pisteyete oti to root66 aksizei?

 

sas kourasa paides..

bohthiste me.

eyxaristw poly.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω τα φωτα σας,1 ποια ειναι η τελευταια εκδοση garmin for s60 2 αν μπορει καποιος να μου στειλει τον ελληνικο χαρτη και αυτον της βουλγαριας. Ευχαριστω πολυ

Ρωταω γιατι καπου πηρε το ματι μου για την 4.20 οπως επισης και πολλουεμονωμενους χαρτες απλα δεν μοπορω να τουσ βρω

 

φιλε μου αν βρείς τιποτα για Βουλγαρια , στειλε μου καναPM ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

@GEZAS κατεβασε απο τα γνωστα μαγαζακια τους ελληνικους χαρτες και περασε τους στο garmin, υπαρχουν οδηγειες στο 1 ποστ του παροντος :)

 

Edit:

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παλι απο εκει.. εαν κανεις μια αναζητηση και διαβασεις προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος θα τα βρεις ολα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδες sos λοιπον εχς παρει το super kinhtaki apo Germano kai to kinhtaki otan mpainw sto navigator tou den exei omws tous ellhnikoys xartes giati paw panw sthn ellada kai mou leei oti "metabeite sto katasthma root66 gia na agorasete tous xartes.o apatewnas Germanos mou poulhse Germaniko kinhto.giati h germania einai xartografimenh.tou to paw kai mou leei oti prepei na tous agorasw...an einai dynaton...450euro tou eskasa...gia peite mou eseis ti na kanw,

pou mporw na vrw re paidia ena aksiopisto programataki.kai pws na to egatasthsw.an exete kapoio link na to katebasw... eyxaristw poly

 

kai kati akoma.pisteyete oti to root66 aksizei?

 

sas kourasa paides..

bohthiste me.

eyxaristw poly.

 

 

 

Φιλος ομοιοπαθής εδω. Τα ιδια περασα κ εγω με το κινητο. Γερμανικοι χαρτες. ευτυχως ειχα διαβασει εδω κατι ποστ την επομενη μερα κ το πηγα πισω.. αρνηθηκε να το παρει μου ελεγε κατι τρελα ωσπου πηρα τηλεφωνο τη ΝΟΚΙΑ και η κοπελα εκει μου ειπε να το παω πισω και πως "¨ξερει ο γερμανος τι να κανει" με ενα στυλ σαν να μου ελεγε "την εχουν κανει τη μαλ**ια τους". Η ΝΟΚΙΑ ειναι υποχρεωμενη να εχει μεσα ξεκλειδωμενους τους κατα τοπου χαρτες που προοριζετε η συσκευη. Οι τυποι που δουλευουν στο Γερμανο δεν εχουν ιδεα για τη δουλεια τους. Μη μασισεις. να το πας πισω

 

Νομιζω βεβαια πως αυτο επρεπε να το ποσταρεις στο Θεμα του 6110 Navigator :cool:

Link to comment
Share on other sites

.....

 

δε το γραψα εγω αυτο.με ειχες για τετοιο?μου αλλαξανε το μνυνημα.εγω απλα επαναλαμβανω οτι Links οσο και να ζητατε δεν εχω..

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Ν80, δεν έχεις πρόβλημα. Αυτοί που έχουν κινητό χωρίς μολυβάκι, πρέπει να κλείνουν το αρχείο TSRautostart.exe γιατί κολλάει το πλήκτρο με τη #.

Δυστυχώς, σε εμάς με 6110, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Μπορεί το πρόγραμμα να είναι πραγματικά εξαίσιο, αλλά το θέμα με την δίεση είναι σοβαρό.

Καλώς ή κακώς, ακόμα δεν το έχω λύσει.

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να αναρτήσει κάποια λύση στο πρόβλημα;

Και δεν εννοώ το "ξένο" φόρουμ που λέει πως πρέπει να διαγραφεί ένα αρχείο και μέσω του Task manager να γίνει KILL στο proccess.

Το αρχείο πάντως (που προτείνει να σβήσουμε), δεν υπάρχει πουθενά μέσα στην κάρτα μνήμης μου (και ούτε και σε άλλων φίλων από ότι διάβασα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...