Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εμενα γιατι στο nokia 3250 το προγραμμα σερνετε??

το route66 δουλευει μια χαρα ενω το garmin παει λες και παω να το τρεξω σε pc286

Απο ram πως τα παει το κινητο;Αν ειναι χαμηλη τοτε ειναι λογικο να σερνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εμενα γιατι στο nokia 3250 το προγραμμα σερνετε??

το route66 δουλευει μια χαρα ενω το garmin παει λες και παω να το τρεξω σε pc286

 

Λογικο ειναι με ~19 MB Free Executable RAM Memory του 3250

συμφωνα με την νοκια υπο ιδανικες συνθηκες

http://www.forum.nokia.com/devices/3250

Η εφαρμογη θελει περιπου 10

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε παιδιά! Εκανα λάθος στο αρχειο sw.unl και εβαζα κωδικοποίηση unicode! ΠΩ! αμην θεέ μου!

 

Τώρα για τους χάρτες έχω τρία αρχεία που είναι για το City Navigator Europe NT v9 και είναι τα εξής: α) Garmin MapSource City Navigator Europe NT v9 (by PouchX) Alcohol120%.mdf, β) Garmin MapSource City Navigator Europe NT v9 (by PouchX) Alcohol120%.mds και γ) Garmin MapSource City Navigator Europe NT v9 UnlockCode. Πώς τα μεταφέρω στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

re paidia stin ploigisi mesa stin athina sas paei kanonika ston proorismo sas!otan ego mpo se stenaki,trlenete to sima toy!paei se ali katefthinsi,epanipologizei sinexeia,genika xalia!!spasimo nevron!

Όταν το στενάκι είναι περιτριγυρισμένο απο ψηλά κτήρια, είναι λογικό το σήμα να εξασθενεί. Μην ξεχνάς οτι το GPS δουκεύει με δορυφόρους. Όσους περισσότερους βλέπει ταυτόχρονα η συσκευή σου, τόσο καλύτερο σήμα σου δείχνει. Μέσα σε στενάκια, πόσους δορυφόρους να βλέπει;

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα μεταφέρω στο κινητό?

1. Με το PC Suite.

2. Συνδεσε το κινητο σου στην λειτουργια μαζικης αποθηκευσης.

3. Card reader :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και μετά κάνω το ξεκλείδωμα με το ******erator?

βασικα θα κάνει καμιά ώρα να κατέβει! είναι 1,37 gb! αξίζει? είναι καλός ο χάρτης? τον χρειάζομαι γιατι θα βγω εξωτερικό το καλοκαίρι.

επίσης μπορεί κανείς να μου πει που μπορώ να βρω το Autodrive και το Bluchart Atlantic?

Link to comment
Share on other sites

και μετά κάνω το ξεκλείδωμα με το ******erator?

Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες στο 1 ποστ του παροντος σχετικα με την εγκατασταση του garmin στο κινητο σου.

βασικα θα κάνει καμιά ώρα να κατέβει! είναι 1,37 gb! αξίζει? είναι καλός ο χάρτης? τον χρειάζομαι γιατι θα βγω εξωτερικό το καλοκαίρι.

Δεν εχω δοκιμασει τον Europe NT αλλα απο την στιγμη που θα τον χρειαστεις το καλοκαιρι δεν χρειαζεται να τον περασεις απο τωρα και να δεσμεψεις τοσο χορο + το οτι το garmin μας επιτρεπει να βαλουμε μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες και θα εχεις μια θεση λιγοτερη.

επίσης μπορεί κανείς να μου πει που μπορώ να βρω το Autodrive και το Bluchart Atlantic?

Ψαξε στο xxxxxxxxx υπαρχει ενα ελληνικο θεμα για το garmin.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Μπες με ενα διαχ. αρχειων μεσα στο φακελο Garmin και δες ποσα αρχεια εχεις με καταληξη .IMG το αρχειο με το ονομα GMAPBMAP.IMG ειναι ο χαρτης που εχει ενσωματωμενο το Garmin.

 

2. Εργαλεια=>Διαχειριση δεδομενων=>Συνολα Χαρτων=>map Source

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να σας στεναχωρήσω λίγο... αφού όλοι μας έχουμε θεοποιήσει το Garmin;

 

Αλήθεια... 'Εχετε προσέξει ότι δεν έχει "ακρίβεια"; Τι εννοώ;

 

Εννοώ πως έβαλα δίπλα-δίπλα ένα 6110 και ένα Ν95 με την ίδια βερσιόν του Garmin, και διαπίστωσα πως αφού πέρναγα μια διασταύρωση... και ήμουν περίπου 20 μέτρα μακριά... τότε έδειχνε ότι την πέρναγα την διασταύρωση.

 

Δοκίμασα το Route66 και είχα καλύτερη ακρίβεια ή για να το πω πιο σωστά... έδειχνε ακριβώς το σημείο που είμαι.

 

Συμφωνώ και εγώ οτι το route66 και σε κανονικό gps που έχω και στο κινητό δείχνει ακριβώς το στίγμα και κάνει πολύ πιο γρήγορα επαυπολογισμό της διαδρομής (σχεδόν άμεσα) απο την άλλη το garmin έχει τέλειους χάρτες σε σχέση με το route 66 το οποίο έχει μόνο κεντρικούς δρόμους (και καθόλου χωριά)αλλα έχει αρκετή απόκλειση (εχω πετύχει απο 50 - 250 μέτρα απόκλειση)και κάνει αργά επαναυπολογισμό.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas!!! Tha ithela tin voitheia sas!!!Pira ena N95 prin 5meres kai thelw na perasw to Garmin, alla sto TOPIC auto o tropos fainetai alla ta link gia na katevasw ta arxeia exoun xathei...den fainontai....(ennow stin arxi tou topic auto pou grafetai analutika o tropos egkatastaseis tou garmin)mporei kapoios na ta ksanavalei??????sas parakalw....
Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas!!! Tha ithela tin voitheia sas!!!Pira ena N95 prin 5meres kai thelw na perasw to Garmin, alla sto TOPIC auto o tropos fainetai alla ta link gia na katevasw ta arxeia exoun xathei...den fainontai....(ennow stin arxi tou topic auto pou grafetai analutika o tropos egkatastaseis tou garmin)mporei kapoios na ta ksanavalei??????sas parakalw....

 

Καλημέρα, φίλε fallen_angel58. Αν σου είναι δυνατόν, γράφε ελληνικά.

Όσο για τα λινκ, έχεις δίκιο αλλά δεν μπορούν να ξανά ανεβούν.

Διάβασε πιο προσεκτικά τα κόκκινα γράμματα στην αρχή του μηνύματος και θα καταλάβεις γιατί.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τελικα ξερει κανεις πως σβηνουμε σημεια που εχουμε αποθηκευση στο garmin?ψαχνω αλλα δεν βρισκω απο που!!επισεισ στης ρυθμισεις συστημα υοπαρχει μια ρυθμιση επιπεδο αναγωγης!! WGS 84 εχει εκει αλλα μπορουμε να βαλουμε και αλλα τι κανει αυτο ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παδια.το αρχειο gmapsupp2.rar τι ακριβως περιεχει???

 

Είναι ο θαλάσιος χάρτης BlueChart Atlantic

 

καλησπερα τελικα ξερει κανεις πως σβηνουμε σημεια που εχουμε αποθηκευση στο garmin?ψαχνω αλλα δεν βρισκω απο που!!

 

Εργαλεία -> Διαχείρηση Δεδομένων -> Οι Τοποθεσίες μου

Επιλέγεις την τοποθεσία που θέλεις να διαγράψεις και τέλος πατάς το αριστερό ειδικό πλήκτρο και διαγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο αναλυτικοτερος χαρτης για επαρχια????γιατι απο επαρχια δεν μου δειχνει τιποτα μονο κουκιδες των πολεων και τον χωριων????.ποιο χαρτη πρεπει να περασω και που θα τον βρω????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
παιδια ηθελλα να κανω μια ερωτηση το τηλαφωνο μου ειναι Ε70 και η καιρεα μου (gps hama)προσπαθω μερες τωρα να τη συνδεσω με το carmin αλλα τιποτα καπου καπου μου βγαζη μηνημα οτι (δεν ειναι δηνατον να συνδεθη το gps)dedomenoy oti με το rute 66 συνεργαζεται αψωγα
Link to comment
Share on other sites

re mipps enas einai o xartis gia olh tin ellada

aman pia

 

καταρχην μην θυμωνειςγιατι θα κανεις ρυτιδες.στα χωρια και στις μικρες πολεις γιατι δεν μου δειχνει οδους?????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

bre παιδια εχω βλεπω πως εχει το χωριο μου στο χαρτη το γραφει το βλεπο οταν ειμαι στην πολη κ του βαζω να ψαξει για το χωριο μου μου λεει δεν βρεθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι να συμβενει??
Link to comment
Share on other sites

bre παιδια εχω βλεπω πως εχει το χωριο μου στο χαρτη το γραφει το βλεπο οταν ειμαι στην πολη κ του βαζω να ψαξει για το χωριο μου μου λεει δεν βρεθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι να συμβενει??

 

πρεπει να πας για που-πολεις κι εκει να ψαξεις τα χωρια :D

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας για που-πολεις κι εκει να ψαξεις τα χωρια :D

 

μα............................................. εκει πηγα!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελλα να κανω μια ερωτηση το τηλαφωνο μου ειναι Ε70 και η καιρεα μου (gps hama)προσπαθω μερες τωρα να τη συνδεσω με το carmin αλλα τιποτα καπου καπου μου βγαζη μηνημα οτι (δεν ειναι δηνατον να συνδεθη το gps)dedomenoy oti με το rute 66 συνεργαζεται αψωγα

Πρώτα απ’όλα σιγουρέψου ότι το αρχείο SW.UNL είναι σωστό.

Παίξε με τις ρυθμίσεις και πρόσεξε να επιλέξεις να ενεργοποιηθεί το Bluetooth gps. Μόλις δεις το εικονίδιο του ΒΤ γίνει μπλε, πάει να πει ότι ενεργοποιήθηκε. Είναι λίγο περίεργο, ψάξτο λίγο και θα το βρεις.

 

καταρχην μην θυμωνειςγιατι θα κανεις ρυτιδες.στα χωρια και στις μικρες πολεις γιατι δεν μου δειχνει οδους?????

Σε μερικές περιοχές έχει καλύτερη χαρτογράφηση ο auto drive και σε άλλες ο ανάβασις. Πήγαινε στο mapsource, κάνε εναλλαγή μεταξύ τους και βρες αυτόν με την καλύτερη χαρτογράφηση.

 

Μερικές περιοχές είναι μερικώς χαρτογραφημένες. Αυτό σημαίνει ότι ναι μεν σου δείχνει τους δρόμους, αλλά δεν έχει ούτε τα ονόματά τους, ούτε και παραπάνω πληροφορίες όπως διασταυρώσεις και μονόφρομους.

 

re mipps enas einai o xartis gia olh tin ellada

aman pia

Και όμως φίλε μου, πριν βιαστείς να κάνεις την παρατήρησή σου, έπρεπε να ενημερωθείς καλύτερα. Οι χάρτες είναι 2. Ο ένας είναι ο Auto_Drive_Hellas των 34ΜΒ και ο άλλος της Ανάβασης των 85ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...