Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.οταν ανοιγω το garmin αργει πολυ να βρει δορυφορο χρειαζεται περιπου 5-10 λεπτα για να κανει συνδεση το εχω δοιμασει σε διαφορα σημεια απο πλατεια μεχρι και την ταρατσα του σπιτιου μου διαφορα καμια.μπορει καποιος να βοηθησει???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.οταν ανοιγω το garmin αργει πολυ να βρει δορυφορο χρειαζεται περιπου 5-10 λεπτα για να κανει συνδεση το εχω δοιμασει σε διαφορα σημεια απο πλατεια μεχρι και την ταρατσα του σπιτιου μου διαφορα καμια.μπορει καποιος να βοηθησει???

Τι κινητό χρησιμοποιείς; μήπως το iPhone; :lol:

 

Έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις του GPS μέσω του Garmin; Εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα και μου βρίσκει δορυφόρο σχετικά γρήγορα, με Nokia E90.

 

Ενεργοποίησε και το A-GPS και δες αν ο χρόνος κλειδώματος στίγματος βελτιώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό χρησιμοποιείς; μήπως το iPhone; :lol:

 

Έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις του GPS μέσω του Garmin; Εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα και μου βρίσκει δορυφόρο σχετικά γρήγορα, με Nokia E90.

 

Ενεργοποίησε και το A-GPS και δες αν ο χρόνος κλειδώματος στίγματος βελτιώνεται.

 

ΠΑΙΔΙΑ Ε90 εχω. δεν εχω πειραξει τιποτα απο ρυθμισεις και δεν ξερω ουτε ουτε που ειναι ουτε πως ενεργοποιητε το Α-GPS

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την έκδοση λογισμικού 7.40.1.2; Πήγαινε GPS -> Δεδομένα GPS -> Ρυθμίσεις Δεδομένων GPS και επέλεξε υποβοηθούμενο GPS και ενσωματωμένο GPS.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την έκδοση λογισμικού 7.40.1.2; Πήγαινε GPS -> Δεδομένα GPS -> Ρυθμίσεις Δεδομένων GPS και επέλεξε υποβοηθούμενο GPS και ενσωματωμένο GPS.

το ενσωματωμενο GPS ειναι επιλεγμενο οταν επιλεξω υποβοηθουμενο GPS κανει συνδεση στο internet

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μεν, αλλά κατεβάζει πάρα πολύ λίγα δεδομένα. Κάντο μια φορά και σύγκρινέ το με πριν . Ίσως έτσι καταφέρνεις να λοκάρεις το στίγμα σου πιο γρήγορα. Αν δε δεις καμία διαφορά βγάλτο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μεν, αλλά κατεβάζει πάρα πολύ λίγα δεδομένα. Κάντο μια φορά και σύγκρινέ το με πριν . Ίσως έτσι καταφέρνεις να λοκάρεις το στίγμα σου πιο γρήγορα. Αν δε δεις καμία διαφορά βγάλτο.

εσυ το εχεις μονιμα τσεκαρισμενο??? δενξερω γιαυτο ρωταω θα το

δοκιμασω και σε ενημερωνω ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

εσυ το εχεις μονιμα τσεκαρισμενο??? δενξερω γιαυτο ρωταω θα το

δοκιμασω και σε ενημερωνω ευχαριστω

 

Το έχω μόνιμα τσεκαρισμένο πρώτον γιατί, όπως είπα, η χρέωση είναι μηδαμινή, και απο την στιγμή που έχω σύνδεση δε μου κοστίζει σχεδόν τίποτα, και δεύτερον, χρησιμοποιώ το Sygic το οποίο δε χρεώνει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

egw to exw perasei se nokia e65 kai sygkritika me to destinator pou xrhsimopoiw parallhla mou aresei pio poly san periballon kai oi xartes orismenes fores einai kalyteroi.exei synexei ena la8os peripou sta 10 isws kai parapanw metra kai den kserw an dior8wnetai.epishs na rwthsw kai kati asxeto an gnwrixei kaneis.toy bazw diadromh 8essalonikh komothnh h 8essalonikh kavala kai to garmin alla kai to destinator enw exoun thn egnatia panw kai ta 2 me stelnoun apo ton palio dromo.kanw tipota la8os h paraksenia tou programmatos?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν95 υπάρχει καποια χρεωσει?

Το A-GPS δεν εξαρτάται απο το τι μοντέλο έχεις. Αν το έχεις ενεργοποιημένο και ανοίξεις Nokia Maps, Garmin και Δεδομένα GPS, θα σε χρεώσει λίγα ΚΒ.

 

egw to exw perasei se nokia e65 kai sygkritika me to destinator pou xrhsimopoiw parallhla mou aresei pio poly san periballon kai oi xartes orismenes fores einai kalyteroi.exei synexei ena la8os peripou sta 10 isws kai parapanw metra kai den kserw an dior8wnetai.epishs na rwthsw kai kati asxeto an gnwrixei kaneis.toy bazw diadromh 8essalonikh komothnh h 8essalonikh kavala kai to garmin alla kai to destinator enw exoun thn egnatia panw kai ta 2 me stelnoun apo ton palio dromo.kanw tipota la8os h paraksenia tou programmatos?

 

H απόκλιση δεν εξαλείφεται με κάποια ρύθμιση.

 

Δοκίμασε να βάλεις ενδιάμεσο σημαίο στην διαδρομή κάπου πάνω στην Εγναντία.

Link to comment
Share on other sites

Μηδενικη..Εχουμε την "ραγισμενη" εκδοση...:D:):happy:

Νομιζω οτι δεν εχει σχεση η χρεωση με ποιαν version εχουμε δηλαδη ενα ειναι ραγισμενη η οχι. Εαν κανω λαθος εξηγηστε μου :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιάννη, έχεις δίκιο. Μάλλον ο φίλος le_bron εννοούσε τη χρέωση κατά την πλοήγηση. Η πλοήγηση με το Garmin είναι δωρεάν, εκτός αν έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS, οπότε σε χρεώνει μερικά kilobytes μέχρι να βρει στίγμα μέσω του GSM δικτύου. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το garmin και ψαχνει gps bluetooth

πως απενεργοποιειται αυτο?

 

βοηθειστε με η στειλτε μου pm

 

 

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το garmin και ψαχνει gps bluetooth

πως απενεργοποιειται αυτο?

 

βοηθειστε με η στειλτε μου pm

 

 

 

ευχαριστω

 

Πας στο menu του προγράμματος στο "Ρυθμίσεις"->"σύστημα"->"απομακρυσμένο GPS" και επιλέγεις το "Χρήση του συνδεδεμένου GPS".

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

re paidia ekana to arxeio opos eipate me aplo keimeno txt to opoio to metetrepsa se SW.UNL to evala mesa sto fakelo garmin kai molis kano ekinisi tou programmatos den mou anagnorizei to gps...ti lete na ftaiei?
Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιάννη, έχεις δίκιο. Μάλλον ο φίλος le_bron εννοούσε τη χρέωση κατά την πλοήγηση. Η πλοήγηση με το Garmin είναι δωρεάν, εκτός αν έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS, οπότε σε χρεώνει μερικά kilobytes μέχρι να βρει στίγμα μέσω του GSM δικτύου. ;)

 

Φιλε πανοςζ75 επειδη βλεπω οτι εχεις το ν82 και στο revew λεει οτι εχει a-gps οπως το 6220 classic θα ηθελα να μου πεις αν μπορεις να χρησιμοποιησεις το garmin για μια διαδρομη χωρις να πληρωσεις.

Αποτι καταλαβα απο το site εδω στο review του 6220 λεει οτι πληρωνεις για την υπηρεσια και μονο στα κινητα που εχουν το ονομα navigator ειναι δωρεαν. Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το ν82 θελω να μου πεις αν εχει διαφορα το a-gps που εχει με το gps που εχει το τωρινο μου κινητο samsung i560.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πανοςζ75 επειδη βλεπω οτι εχεις το ν82 και στο revew λεει οτι εχει a-gps οπως το 6220 classic θα ηθελα να μου πεις αν μπορεις να χρησιμοποιησεις το garmin για μια διαδρομη χωρις να πληρωσεις.

Αποτι καταλαβα απο το site εδω στο review του 6220 λεει οτι πληρωνεις για την υπηρεσια και μονο στα κινητα που εχουν το ονομα navigator ειναι δωρεαν. Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το ν82 θελω να μου πεις αν εχει διαφορα το a-gps που εχει με το gps που εχει το τωρινο μου κινητο samsung i560.

 

παλι τα ειδια

 

δεν ειναι το gps hardware που σας κανει να πλειρωνεται αλλα το SOFTWARE! dld nokia maps etc ;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ειπωθεί κι άλλες φορές, να τα ξαναπούμε άλλη μία.

Αν χρησιμοποιήσεις το προεγκατεστημένο πρόγραμμα GPS της Nokia (Nokia Maps) μπορείς να το χρησιμοποιείς για πάντα δωρεάν. Το μόνο που πληρώνεις είναι η άδεια φωνητικής πλοήγησης. τα περισσότερα τηλέφωνα έρχονται με κάποια δωρεάν άδεια πλοήγησης, π.χ. 3 μήνες κλπ.

 

Αυτό ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ για το Garmin (και για οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που είναι "ραγισμένη").

Εννοείται ότι στο Garmin έχουμε δωρεάν προβολή στίγματος στο χάρτη, φωνητική πλοήγηση κλπ, για όλα τα τηλέφωνα, είτε έχουν ενσωματωμένο GPS είτε έχουμε συνδέσει κάποιο εξωτερικό Bluetooth GPS.

Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις στο Ν82 χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Garmin είναι ότι κατά τη χρήση της μπλοκάρει το πλήκτρο #, λόγω ενός bug που έχει η εφαρμογή. Κατά τα άλλα δεν θα έχεις προβλήματα χρεώσεων κλπ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...