Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα αξιοπστίας. Όλες οι λύσεις, τα ίδια πράγματα κάνουν. Απο θέμα ταχύτητας όμως, καλύτερα να βάλεις τους μεμονομένους. Εκτός και αν ταξιδεύεις εκτός Ελλάδας και χρειάζεσαι πολλούς χάρτες ταυτόχρονα.

 

ευχαριστω και παλι, ναι βασικα μονο για Αττικη το θελω, και οντως είναι πολυ πιο αμεσο απο οταν το δουλευα στο p1 αλλα και παλι το τομ τομ εινια πολυ καλυτερο ειδικα στον επανυπολογισμο, δυστυχως οι χαρτες ειναι μαπα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βλεπω πολλους που χρησιμοποιουν το GARMIN στο 6110Ν .

 

Ερωτηση 1:

δεν αντιμετωπιζουν το προβλημα με την διεση ( # ) ?

 

Ερωτηση 2:

ποτε ακριβως παρουσιαζεται αυτο το προβλημα??

 

Ερωτηση 3:

υπαρχει περιπτωση το προβλημα να εμφανιζεται σε αλλα μοντελα περισσοτερο και σε αλλα μοντελα λιγοτερο ( στα τηλεφωνα χωρις το πληκτρο με το μολυβακι ) ??

 

Πραγματικά απίστευτο πρόβλημα στο 6110 μου.

Από ότι καταλαβαίνω, και επειδή το πρόβλημα δημιουργείται ακόμα και όταν το Garmin ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο, σημαίνει το εξής.

Κατά την εκκίνηση του κινητού, στο autoexec, το Garmin φορτώνει κάποιο αρχείο που "δεσμεύει" τη δίεση.

Υπάρχει κανένας τρόπος να επέμβω στο autoexec και να σβήσω αυτό που δημιουργεί το πρόβλημα;

Με ενδιαφέρει το Garmin αλλά με ενδιαφέρει και το μολύβι.

 

Επίσης διαπίστωσα πως κατά την κίνησή μου, αργεί να μου δείξει που είμαι. Εννοώ πως πάσχει από ακρίβεια.

Για την ακρίβεια, με δείχνει 50 μέτρα πιο πίσω από ότι είμαι (επάνω στο δρόμο). Το έχετε δοκιμάσει κι εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά τα διεθνή site που επιτρέπεται το ανέβασμα των συνδέσμων για αρχεία χαρτών και προγραμμάτων αυτών...

 

 

δουλεύει στο N95 μου πλέον:ninja:

30cm :dance:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι, ναι βασικα μονο για Αττικη το θελω, και οντως είναι πολυ πιο αμεσο απο οταν το δουλευα στο p1 αλλα και παλι το τομ τομ εινια πολυ καλυτερο ειδικα στον επανυπολογισμο, δυστυχως οι χαρτες ειναι μαπα.

 

 

 

exw kani install to garmin sto P1i kai se 8 N95 sinadelfwn . Sto N95 DEN einai pio grigoro ... to idio kala / grigora doulevei kai sta 2 .

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και εγω εχω το garmin στο 6110n μου δεν δεν εχω προβλημα με την # , το 6110 μου το πηρα προσφατα , τι να πω δεν ξερω μηπως εχει σχεση με το firmware της συσκευης? εχω εγκαταστηση μονο το garmin στο 6110 τιποτα αλλο , δηλαδη τελικα μηπως δεν ειναι προβλημα του garmin αλλα καμιας αλλης εφαρμογης ? παιδια κατι παιζετε και μας ξεφευγει , δεν μπορει οι μισοι που εχετε 6110 να εχετε προβλημα κα οι αλλοι μισοι να μην εχετε .

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις προβλημα;Αν δηλαδη για παραδειγμα σε μηνυμα η σημειωση γραψεις κατι,πατησεις # σου κανει κανονικα αντιγραφη χωρις να χασεις απο την οθονη οτι εγραψες, και μετα κανει κανονικα επικολληση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

επειδη η κατασταση με τα pm δε παλευεται μη ζητατε απο μενα Links.ζητηστε απο αλλον να σας τα στειλει.sorry αλλα δε γινεται αυτο το πραγμα συνεχεια.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές όταν ανοίγω το κιν. μου λεει οτι <<βρέθηκε εφαρμογή garmin να ανοίξει?>>.....αυτό εδώ δεν γίνετε να μην το ρωτάει?

 

Επίσης και κάτι ακόμα ρε παιδιά για τα POI όταν τα βάζω με το poi loader τα βρίσκει μεν αλλά χωρίς τα εικονίδια τους ενώ τα έχω κανονικά…….η εγκατάσταση έγινε ως εξής: σε φάκελο POI έφτιαξα 160 υποφακέλλους με το κάθε *.gpx και *.bmp μαζι και μετά με το poi loader τα έβαλα….Το έκανα και χωρίς υποφακέλλους και πάλι δε βγαίνουν τα εικονίδια…..

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας...

 

Μερικές φορές όταν κάνει navigate με Ελληνικά και μετά από 5-10 λεπτά από navigation...κολλάει η φωνή και κάνει κάτι πολύ άσχημους ήχους συνέχεια...και δε ξεκολλάει ποτέ, ενώ κάνει κανονικά navigation.

 

Τι προτείνετε?

 

Anybody? :O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βλεπουμε την κινηση στους δρομους μεσω garmin?

Αν οχι, υπαρχει καποιο site στο ιντερνετ που να προσφερει αυτη τη δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βλεπουμε την κινηση στους δρομους μεσω garmin?

Αν οχι, υπαρχει καποιο site στο ιντερνετ που να προσφερει αυτη τη δυνατοτητα?

 

Οχι δυστηχως! Αυτο που ζητας λεγεται TMC και ειναι συστημα που συνεργαζεται με ραδιοφωνα και ενημερωνη τη συσκευη με τους δρομους! Το εχω δει σε λειτουργεια στην Γερμανια.

Στην Ελλαδα ΠΑΛΙ καλα να λεμε οτι εχουμε μια καλη χαρτογραφηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστηχως! Αυτο που ζητας λεγεται TMC και ειναι συστημα που συνεργαζεται με ραδιοφωνα και ενημερωνη τη συσκευη με τους δρομους! Το εχω δει σε λειτουργεια στην Γερμανια.

Στην Ελλαδα ΠΑΛΙ καλα να λεμε οτι εχουμε μια καλη χαρτογραφηση!:)

Εστω καποιο αλλο site (εκτος κινητου) που να το εχει?

 

Η wind το προσφερει σαν υπηρεσια σε συνεργασια με το ΥΠΕΧΩΔΕ, αλλα το χρεωνει 3 ευρω τον μηνα.

Στο site του υπουργειου που εψαξα δεν βρηκα κατι..

Link to comment
Share on other sites

H Κατι κανω λαθος η το Garmin δεν ειναι και τοσο καλο. Εχει καλη χαρτογραφιση, αλλα απο routing και πλοηγηση διαδρομων νομιζω οτι το sygic ειναι μακραν καλυτερο.
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι λενε πως το Garmin ειναι καλυτερο, προσωπικα το Sygic δεν το εχω δοκιμασει ακομη :O

 

Εαν θελεις ριξε μια ματια και εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

 

Για να μπορέσετε να βλέπετε και τους 2 χάρτες ταυτόχρονα και όλους τους δρόμους (Μιλάμε για τον Ανάβασις και τον AutoDrive Hellas,θα πρέπει να έχετε τους χάρτες που σας παραθέτω.

Πως ειχες κανει τους χαρτες διαφανους? Θελω να κανω διαφανο το χαρτη 3 σε 1...

Λογικα θα ισχυει και εκει το ειδιο? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι λενε πως το Garmin ειναι καλυτερο, προσωπικα το Sygic δεν το εχω δοκιμασει ακομη :O

 

Εαν θελεις ριξε μια ματια και εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

 

 

Πως ειχες κανει τους χαρτες διαφανους? Θελω να κανω διαφανο το χαρτη 3 σε 1...

Λογικα θα ισχυει και εκει το ειδιο? :)

 

Πέρασε καιρός από τότε, είχα χρησιμοποιήσει 2-3 προγραμματάκια.Πάντως που το δοκίμασα σε αρχείο 3 σε 1 δεν μου βγαλε καλά αποτελέσματα.Βάλτους ξεχωριστά καλύτερα, έτσι θα μπορείς να τους αλλάζεις κατά βούληση όταν τους χρείαζεσαι!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

nai den exei provlima

 

Κανε ενα κοπο λιγο φιλος. Ανοιξε το garmin κ κλειστο μετα. Επειτα ανοιξε το route66 που ειχε μεσα η συσκευη και δοκιμασε να κανεις zoom out με τη #. 99% θα κανει ζουμ αουτ ασταματητα. Νομιζω πως εχεις κ εσυ το προβλημα απλα δεν σε ενοχλει κ δε το εχεις καταλαβει. τι να πω περιεργο

 

Επισης να αναφερω ΚΑΙ παλι πως το ρουτ66 που ειχε μεσα προεγκατεστημενο το 6110 ειναι το καλυτερο για θεσσαλονικη. 2η φορα αποτυγχανουν να βρουν οδο τα garmin k sygic. Συγκεκριμενα εψαχνα ξημερωματα τη "καππαδοκιας" περιοχη βοτση και τα αλλα 2 ειχαν μονο μια τετοια οδο κοντα στη παπαφη. Μακαρι να ειχε πανελλαδικη καλυψη

Link to comment
Share on other sites

Eχω το 6110Ν από τον Οκτωβρη και δεν έχω κανενα πρόβλημα με το πληκτρο της δίεσης ... εκτος και αν δεν το έχω καταλάβει!

 

Τώρα το προβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως αναβοσβήνει συνέχεια ακόμα και στην πλοήγηση ... ότι ρυθμιση και αν δοκίμασα!

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

paidia exw exw to map kai douleuei kanonika alla den mou exei fwnitikes entoles, mporei na ftaiei o map? 'h mono gia megales polles uparxoun fwnitikes antoles?

 

Αν ακολουθησες σωστα τα βηματα και αν εκανες τις ρυθμισεις που χρειαζονται τοτε δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα.Καλο ειναι να γραφεις Ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Περασα το garmin στο 6120c

Eιναι πληρες (με τους 3 χαρτες)?

Ειναι 262ΜΒ (αφαιρεσα ολες τις γλωσσες,πλην Ελληνικων+Αγλικων)

και το προγραμμα δουλευει κανονικοτατα.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Eχω το 6110Ν από τον Οκτωβρη και δεν έχω κανενα πρόβλημα με το πληκτρο της δίεσης ... εκτος και αν δεν το έχω καταλάβει!

 

Τώρα το προβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως αναβοσβήνει συνέχεια ακόμα και στην πλοήγηση ... ότι ρυθμιση και αν δοκίμασα!

 

Καμιά ιδέα?

 

Το προβλημα εμφανιζεται εφοσων εχεις εγκαταστησει

το garmin. Εσυ το garmin το εχεις περασμενο απο

τον Οκτωβριο ?

Για οτι αλλο σχετικα με το 6110Ν ,στο αναλογο θεμα

 

Παιδια το βρηκα αυτο σε ενα forum, Προσοχη δεν ξερω αν δουλευει δεν το εχω δοκιμασει!!!

 

Το δοκιμασα ,φαινεται οτι δουλευει ,χωρις επιπτωσεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα ,φαινεται οτι δουλευει ,χωρις επιπτωσεις .

 

Και σε μενα φαινεται να δουλευει χωρις επιπτωσεις.Θα δω πως παει 2-3 μερες και αν δεν αλλαζει τιποτα τοτε θα τους γραψω σε mail την διαδικασια μπας και καταφερουνε και βγαλουνε ακρη μιας και ακομα περιμενω καποια απαντηση απο αυτους με λυση.Μολις τωρα ειδα,χωρις να εχω ανοιξει το garmin και με το TSRautostart.exe εκτος,οτι σε σημειωση κολλαει παλι αλλα στον xplore δουλευει καλα.Τα νευρα μου!:angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω τα φωτα σας,1 ποια ειναι η τελευταια εκδοση garmin for s60 2 αν μπορει καποιος να μου στειλει τον ελληνικο χαρτη και αυτον της βουλγαριας. Ευχαριστω πολυ

Ρωταω γιατι καπου πηρε το ματι μου για την 4.20 οπως επισης και πολλουεμονωμενους χαρτες απλα δεν μοπορω να τουσ βρω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το TOPONAVIGATOR για το PC με τον τελευταιο χαρτη στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ αλλα δυστηχως μεταφερεται μονο σε GARMIN GPS ,

και δεν μεταφερεται στο Ν95 , ξερεις κανεις κανενα τροπο να τον μεταφερω στο κινητο , Εχει κανεις GARMIN GPS συσκευη ετσι ωστε να μεταφερει τον χαρτη στο GPS και μετα να μας κανει το αρχειο του χαρτη UPLOAD

Link to comment
Share on other sites

Πάντως που το δοκίμασα σε αρχείο 3 σε 1 δεν μου βγαλε καλά αποτελέσματα.

Κριμα.. θελω να βαλω ακομη 2 χαρτες οποτε ο 3 σε 1 ειναι μονοδρομος :(:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Hi guys !! now i am back with a even better solution to this Now you dont have to worry anymore about how this nasty lil TSRautostart.exe springs up everytime automatically... all you have to do is just kill it and forget about it until you load up Garmin XT again.. follow these simple steps :

 

 

 

Using an File Explorer (like X-plore)

1. Go to E:\ system\Recogs \ CARDRUNNER.MDL

2. Rename or delete this file : CARDRUNNER.MDL

3. Open Best TaskMan and Kill process TSRautostart.exe

4. Enjoy!!!

 

 

Note : the process loads up if you run Garmin XT again, so all you have to do when you longer use Garmin is to kill it not so hard.. after all peace of mind now that it no more automatically runs....

 

 

Παιδια το βρηκα αυτο σε ενα forum, Προσοχη δεν ξερω αν δουλευει δεν το εχω δοκιμασει!!!

 

 

Εγώ με τον x-plore δεν βλέπω φάκελο E:\system\Recogs και με search δεν βρίσκω αρχείο CARDRUNNER.MDL. :mad::cry::cry:

Βρήκα ένα cardrunner.rsc στο φάκελο e:\plugins, αλλά δεν με αφήνει να το μετονομάσω.

Καμιά ιδέα κανείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...