Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι αναβαθμισμένη η έκδοση 5 από άποψη εμφάνισης

 

Την έκδοση την πέρασα πάνω από την 4.20.20 αντικαθιστώντας τα αρχεία με αυτά που περιείχε ο φάκελος που κατέβασα από το site της garmin

(προσοχή γιατί το αρχείο αυτό έχει κι άλλα πολλά αρχεία που δεν είναι για symbian, εμάς μας ενδιαφέρει ο φάκελος GMobileCard)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εφτιαξα επιτελους και λειτουργει αψογα!!! Το μονο που θα ηθελα να αλλαξω ειναι να γινει απο τα αγγλικα στα ελληνικα η φωνητικη πλοηγηση?

Ευχαριστω ολους!

Link to comment
Share on other sites

φιλε Το ξανακατεβασα τωρα..

 

Το λινκ του 2ου ποστ στο θεμα θεμα garmin 5.00.00

 

συμπιεσμενο 55,4 MB αποσυμπιεστο 71,4 MB

 

Μεσα δεν εχει φακελο help...

 

Μηπως εχεις δωσει αλλο link σε μεταγενεστερο ποστ???

 

Το xxxxxxxx μπετωνει ασχημα και δε μπορω να ψαξω ευκολα τις σελιδες....

 

- Edit συγνωμη εκανα λαθος εχει φακελο help μεσα αλλα ειναι κρυφος.

 

Παντως τα μεγεθη που ανεφερα πριν ισχυουν

 

προφανως εχεις στον υπολογιστη σου να μην φαινονται τα κρυφα αρχεια.αν το βαλεις να φαινονται θα δεις οτι υπαρχει και δε λεω βλα κειες

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

aristotelhs2060 για άλλη μια φορά ευχαριστούμε!!!!!! δουλεύει τέλεια η νέα έκδοση

κανένα πρόβλημα εγώ έκανα αντικατάσταση τους φακέλους και εγκατάσταση το νέο sis και όλα οκ. ενα Μ Ε Γ Α Λ Ο μπράβο......

Link to comment
Share on other sites

μου κατεβαζει ενα exe αρχειο γιατι?EDIT ενταξει παρακατω ηταν το λινκ με το zip arxeio

οποτε ανακεφαλαιωνω περναω τον νεο φακελο πανω απο το παλιο ,το sis αρχειο το μεταφερω ξεχωριστα πριν η μετα?

 

Εγώ γιατί δεν το βλέπω το zip? και τα 2 λινκ exe έχουν!!! :s

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην αρχή κολλούσε ο νέος 3σε1 χάρτης (Autodrive 1.40 ελληνικός, Anavasi 3.70, Bluechart 2008) με την έκδοση 4.20.20, οπότε τα έβγαλα όλα και έβαλα από την αρχή την 4.10.60 με τους καινούργιους χάρτες. Πάνω από αυτήν έβαλα τους φακέλους της 5.00 με αντικατάσταση και μετά εγκατάσταση το .sis της 5.00. Όλα δουλεύουν ρολόι. Και η αναζήτηση με ελληνικά ακριβέστατη, και πιο γρήγορο σαν εφαρμογή, όλα οκ. :D

 

Παιδιά, παίζει να έχει βελτιωθεί η ποιότητα λήψης πάντως. Σήμερα το βράδυ με βροχή σε κλειστό χώρο μου βρήκε 5-6 δορυφόρους για πλάκα με A-GPS σε κάποια δευτερόλεπτα (με Ν82).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω την 5 πανω απο την 4.20 και ολα δουλευουν ρολοι.....

το προγραμματακι τωρα εγινε πραγματικα απιθανο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα map id ??? του νεου χαρτη 3σε1 μηπως αυτα εδω τα 3 ???--- FID 822, AUTO DRIVE (HELLAS)--- FID 295, BlueChart Greece v.2008--- FID 800, ANAVASI Base & Detail Map © AnavasiDigital
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την καινουργια εκδοση πανω απο την 4.20 κι ενω στο προγραμμα (μενου κτλ.) ολα ειναι πολυ γρηγορα στην πλοηγηση μου αργει υπερβολικα. το δοκιμασα σημερα το απογευμα σε μια βολτα στην πολη για μια ωρα περιπου και απογοητευτικα, ειδικα οταν εβγαινα απο την πορεια που μου ελεγε μεχρι να υπολογισει νεα διαδρομη εκανε πολυ ωρα :( θα γυρισω στην προηγουμενη εκδοση :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα και εγω στο Ρ990 που έχω να πώ ότι πραγματικά η βελτίωση ειναι εμφανής,και το σημαντικότερο δούλεψαν οι τελευταίοι 3 σε 1 χαρτες απευθείας (για συγκριση όποιο χάρτη που βγήκε μετα τον μάρτιο και να δοκίμαζα το μηχάνημα κολούσε και έπρεπε να σβησω τα πάντα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα map id ??? του νεου χαρτη 3σε1 μηπως αυτα εδω τα 3 ???--- FID 822, AUTO DRIVE (HELLAS)--- FID 295, BlueChart Greece v.2008--- FID 800, ANAVASI Base & Detail Map © AnavasiDigital

Map IDs: 822 ο ελληνικός Autodrive (821 ο αγγλικός), 295 ο Bluechart. Ο Anavasi δε χρειάζεται map ID.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

προφανως εχεις στον υπολογιστη σου να μην φαινονται τα κρυφα αρχεια.αν το βαλεις να φαινονται θα δεις οτι υπαρχει και δε λεω βλα κειες

 

 

Δηλαδη που να μην εκανα edit και να ζητουσα συγνωμη...

οντως οπως γραφω δεν εβλεπα τους κρυφους φακελους και γι αυτο μπερδευτηκα και ζητησα συγνωμη.

 

Το υφος του λογου μου σου φανηκε οτι υπονοουσα οτι λες βλακειες?

 

Μου φανηκε περιεργο που δεν ειδα help μεσα αρχικα και ζητησα διευκρινισεις.

Μαλλον στραβωσες χωρις λογο. Σε καμμια περιπτωση "δεν στην ειπα"

 

Τεσπα νασαι καλα για τον κοπο σου που μας εδωσες τη νεα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Map IDs: 822 ο ελληνικός Autodrive (821 ο αγγλικός), 295 ο Bluechart. Ο Anavasi δε χρειάζεται map ID.

 

ευχαριστω .........................................

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω .........................................

Map IDs: 822 ο ελληνικός Autodrive (821 ο αγγλικός), 295 ο Bluechart. Ο Anavasi δε χρειάζεται map ID.

ο χαρτης ειναι αγγλικος θελει 821 πειτετο αυτο να ξερουν δε μπορουσα να βγαλω ακρη εβαζα το 822 ευχαριστω .............

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την καινουργια εκδοση πανω απο την 4.20 κι ενω στο προγραμμα (μενου κτλ.) ολα ειναι πολυ γρηγορα στην πλοηγηση μου αργει υπερβολικα. το δοκιμασα σημερα το απογευμα σε μια βολτα στην πολη για μια ωρα περιπου και απογοητευτικα, ειδικα οταν εβγαινα απο την πορεια που μου ελεγε μεχρι να υπολογισει νεα διαδρομη εκανε πολυ ωρα :( θα γυρισω στην προηγουμενη εκδοση :mad:

 

-Μπορεις να δοκιμασεις να σβησεις τελειως τον φακελο garmin που εχεις ειδη (θα σου ζητησει να σβησει και αρχεια συστηματος,εγω επελεξα ξεσαβουρωμα) και να κανεις καθαρη εγκατασταση τον νεο φακελο 5.00.00 των 79ΜΒ;

 

-Αν το κανεις ,πες μας αν ειδες καποια διαφορα.

 

 

-Παρεμπιπτοντως ευχαριστω τον Αριστοτελη για την προσφορα του,γενικα πανω στο θεμα .

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Χτες το έβαλα το 5 πάνω από την 4.20 σε μερκά λεπτά.

Πρώτα δοκίμασα με το αρχείο των 17mb αλλά ξέχασα να εγκαταστήσω το sis και νόμιζα ότι έφταιγε κάτι άλλο και δεν έτρεχε το GARMIN σωστά.

Έτσι κατέβασα και το αρχείο του ARISTOTELI και αφού έσβησα όλες τις άχρηστες γλώσσες και HELP και το έριξα στα 35mb από 55, το πέρασα με copy paste.

Έτρεξα το sis και το πρόγραμμα παίζει τέλεια με όλα τα MY LOCATIONS και POI περασμένα όπως πριν.

Πάντως ενώ το μενού πάει σφαίρα, λίγο που έψαξα το MAP πάνω κάτω κλπ, πήγαινε με ίδια ταχύτητα όπως με την προηγούμενη έκδοση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και αφού έσβησα όλες τις άχρηστες γλώσσες

 

τις γλωσσες μεσα απο το φακελο "voice"? ειναι καπου 44mb ολες.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

τις γλωσσες μεσα απο το φακελο "voice"? ειναι καπου 44mb ολες.

Ναι και απ το help folder κραταμε μονο τα ελληνικα τα αλλα δεν χρειαζονται

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΗ μια ερωτηση. ο EUROPE CN NT 2008 δουλευει με την 5.οο κι αν ναι ποιο ειναι το map id.ευχαριστω παιδια πολυ καλη δουλεια

 

ολοι οι χαρτες δουλευουν με ολες τις εκδοσεις.αν βαλετε απο πανω απο προηγουμενη εκδοση νεα εκδοση garmin και δεν σας ανοιγει απλα ξανακανετε τα sw.unl και τα unl των χαρτων.

 

Δηλαδη που να μην εκανα edit και να ζητουσα συγνωμη...

 

Μαλλον στραβωσες χωρις λογο. Σε καμμια περιπτωση "δεν στην ειπα"

 

Τεσπα νασαι καλα για τον κοπο σου που μας εδωσες τη νεα εκδοση

 

δε στραβωσα απλα να μην ειμαστε επιμονοι σε κατι που δεν βλεπουμε.οκ δεν ειχε γινει ακομα το edit .

 

 

επισης μια προσοχη στο παρακατω.

 

 

http://img34.picoodle.com/data/img34/3/9/24/f_Scr000029m_954eb01.jpg

 

ρυθμισεις δρομολογησης...

 

 

επιλογη ταχυτερου χρονου -> εγινε εκτος δρομου..

επιλογη συντομοτερης αποστασης -> εγινε επιλογη σημειου ληξης δρομου

για ενεργοποιηση ταχυτερου χρονου -> χρειαζεται να επιλεξετε το προτεραιοτητα στο hwy 1

για ενεργοποιηση συντομοτερης αποστασης -> χρειαζεται να επιλεξετε το προτεραιοτητα στο hwy 3

 

ειναι ενα Bug και ελπιζω να διορθωθει συντομα.μεχρι τοτε επιλεγετε καποιο απο αυτα και βλεπεται ποιο σας εμφανιζεται σαν επιλογη.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

όντως το είδα κ εγώ θέλει προσοχή κ να τα δοκιμάσεις όλα μέχρι απο δική του βούληση να επιλέξει αυτό που τελικά θέλεις εσυ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο νεος 3 σε 1 δεν ξεκλειδωνει με map id 822 και 295.

βαζωντας σκετο τον bluechart 2008 kai map id 254 δουλευει,παρατηρω ομως οτι πλεον στhν 5.00.00 δεν βλεπω τον ιδιο χαρτη bluechart 2008 οπως εβλεπα στην 4.20.20 .

Eννοειται οτι εχω ξετικαρει autodrive kai anavasis και εχω επιλεξει μονο τον bluechart.

Εχει διαπιστωσει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...