Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110#post2184110 :)

 

 

 

Eαν θελεις να τρεξεις το Garmin θα το τρεξεις με ολους τους χαρτες δεν ειναι στο χερι του. Αυτο που εχω να σου προτεινω ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μετα να περασεις το Garmin σε καθαρο συστημα. Eαν δεν γινει τιποτα δοκιμασε με τα κολπακια που σου ειπαμε. Λογικα με 1-2 φορες της παραπανω διαδικασια θα τρεξει.

 

Υ.Γ.

Καλυτερα επελεξε Avatar για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Ειναι πολυ χρησιμο για ολους οσους προσπαθουν να σε βοηθησουν.

 

Θα το δοκιμασω ξανα. παντως αυτο που εκανα και την προηγουμενη φορα ηταν το εξης: μετα την αναβαθμιση στην εκδοση 30.00.15 του κινητου και φορματ σε καινουρια καρτα των 4gb, εβαλα πρωτα την εκδοση 4.10.60 του garmin, μετα την 4.10.80 απο πανω με αντικατασταση σε ολα τα καινουρια αρχεια, την 4.20.00 με την ιδια διαδικασια και μετα την 4.20.20. Στην μονη εκδοση που ετρεχε ο αναβασις ηταν στην 4.10.60. Μηπως τελικα να βαλω παλι την 4.10.60 με το χαρτη της αναβασις και μετα κατευθειαν να αναβαθμισω στην 4.20.20??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα βαλεις σε καθαρο συστημα την 4.20.00 και απο επανω την 4.20.20 εαν δεν γινει τιποτα θα κανεις εγκατασταση μονο το .sis της 40.10.60 θα ανοιξεις μια φορα το garmin και ξανα το .sis της 4.20.20

 

Εαν θελεις επειδη εχεις N95 δοκιμασε με την 4.20.00

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις σε καθαρο συστημα την 4.20.00 και απο επανω την 4.20.20 εαν δεν γινει τιποτα θα κανεις εγκατασταση μονο το .sis της 40.10.60 θα ανοιξεις μια φορα το garmin και ξανα το .sis της 4.20.20

 

Εαν θελεις επειδη εχεις N95 δοκιμασε με την 4.20.00

 

Ευχαριστω για μια ακομα φορα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την 4.10.60 ή 4.10.80, αφού σβήσεις ότι έχεις εγκαταστήσει μέχρι στιγμής, για να αποφύγεις επιπλοκές.

 

Το εχω κανει και αυτο αλλα καθε φορα τα ιδια...

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Χωρις τους χαρτες ανοιγει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι σίγουρος οτι εχει απαντηθει αυτο που θα ρωτησω ,αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι....Γίνεται να μην εμφανίζονται οι εικόνες του γκαρμίν στην έκθεση?Αν μπορει κάποιος να απαντησει ή να με παραπέμψει σε κάποιο ποστ.

Γιατι, δεν μπορεις να τις διαγραψεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, δεν μπορεις να τις διαγραψεις?

 

Πως να διαγραψεις κατι που ειναι μερος ενος προγραμματος και απαραιτητο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινες μπορει! αλλα για ολες τις αλλες κατι πρεπει να κανεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ξανα. παντως αυτο που εκανα και την προηγουμενη φορα ηταν το εξης: μετα την αναβαθμιση στην εκδοση 30.00.15 του κινητου και φορματ σε καινουρια καρτα των 4gb, εβαλα πρωτα την εκδοση 4.10.60 του garmin, μετα την 4.10.80 απο πανω με αντικατασταση σε ολα τα καινουρια αρχεια, την 4.20.00 με την ιδια διαδικασια και μετα την 4.20.20. Στην μονη εκδοση που ετρεχε ο αναβασις ηταν στην 4.10.60. Μηπως τελικα να βαλω παλι την 4.10.60 με το χαρτη της αναβασις και μετα κατευθειαν να αναβαθμισω στην 4.20.20??

 

φιλε εγω μολις εβαλα την 4.20.20 χωρις να κανω ολα αυτα που λες...σε απλο 95.....!!!!!

 

απλα αντιγραφεις τα παντα που εχεις στην καρτα σου(με card reader)...στο pc σου....(για να μην χασεις προγραμματα επαφες sms κτλ...)....

 

μετα κανεις φορματ την καρτα χωρις να κανεις φορματ το κινητο και βαζεις το "νεο" garmin στην καθαρη καρτα.....με τους σπασμενους χαρτες....

(το sis αρχειο του garmin βαλτο σε καποιο φακελο δικο σου για να το βαλεις με την διαχείριση αρχειων αφου δεν θα εχεις xplorer κτλ στην καρτα που ειναι καθαρη απο το φορματ.....)

 

στην συνεχεια αντιγραφεις ολα την υπόλοιπη καρτα μνημης απο το pc σου(χωρις τον παλιο φακελο του garmin φυσικα) και ολα δουλευουν ρολοι.....(παλια προγραμματα sms κτλ....)....

 

δοκιμασα σε 3 διαφορετικα κινητα το παραπανω συστημα και παντου δουλεψε......:)

Link to comment
Share on other sites

+++Νέος Χάρτης anavasis TOPONAV V 3.70

 

Μόλις πέρασα τον 3.70 και λειτουργεί άψογα

Έχει μέγεθος 98MB (έναντι 96,1 του 3.60)

Πλέον στο mapsource αναγράφεται σαν "Anavasi Base & Detail Map" (αντί Greece 14 του προηγούμενου)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον 3.70 και λειτουργεί άψογα

Έχει μέγεθος 98MB (έναντι 96,1 του 3.60)

Πλέον στο mapsource αναγράφεται σαν "Anavasi Base & Detail Map" (αντί Greece 14 του προηγούμενου)

 

Μην έχουν βάλει και τον 3 σε 1?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον 3.70 και λειτουργεί άψογα

Έχει μέγεθος 98MB (έναντι 96,1 του 3.60)

Πλέον στο mapsource αναγράφεται σαν "Anavasi Base & Detail Map" (αντί Greece 14 του προηγούμενου)

 

Από πού τον κατέβασες;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην έχουν βάλει και τον 3 σε 1?

 

Δε ξέρω, εγώ τους έχω χωριστά

 

Από πού τον κατέβασες;;

 

Έχεις pm ;) (πλέον θα το βρείτε και στο μαγαζάκι, στο γνωστό θέμα)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τον 3.70 και λειτουργεί άψογα

Έχει μέγεθος 98MB (έναντι 96,1 του 3.60)

Πλέον στο mapsource αναγράφεται σαν "Anavasi Base & Detail Map" (αντί Greece 14 του προηγούμενου)

 

ειναι σιγουρα ξεκλειδωτος γιατι σε'μενα δεν δουλευει?

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια επειδη ειμαι στα ξενα πλεον και δε ξερω τι παιζει.στο γνωστο μαγαζι μπορειτε να μπειτε?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και o 3σε1 adh 1.40 anavasis 3.70 bluechart2008

 

Στο μαγαζακι by venduza.

 

Ο venduzas εδω ποιος ειναι? ή δε θελει να φανερωθει? :lol:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια επειδη ειμαι στα ξενα πλεον και δε ξερω τι παιζει.στο γνωστο μαγαζι μπορειτε να μπειτε?

Κανονικα :)

Μπηκε και o 3σε1 adh 1.40 anavasis 3.70 bluechart2008

 

Στο μαγαζακι by venduza.

 

Ο venduzas εδω ποιος ειναι? ή δε θελει να φανερωθει? :lol:

 

Εδω ειναι venduza[/member] !!

 

Να σε καλα για τον χαρτη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθησει αρκετες φορες να κανω εγκατασταση το Garmin στο Ν82 αλλα τπτ...Μολις τελειωσει η εγκατασταση και τρεχω την εφαρμογη βγαζει το logo και μετα με πεταει εξω.Αν κανω επανεκινηση στο τηλ δεν ανοιγει καθολου και οσες φορες και αν δωκιμασα να περασω την 4.20 ή την 4.10 version τπτ...Τι μπορει να φταιει??:wacko:

 

μία από τα ίδια φίλε μου και στο Ν82 αλλά και στο Ν95 8gb μου...μου έχει σπάσει τα νεύρα.

δοκίμασα την 4.20 που παλιά δούλευε στο Ν82 ...τίποτα.

δοκίμασα την 4.10.80 που παλιά δούλευε στο Ν82 μου και χωρίς χάρτες ... ΤΙΠΟΤΑ!

 

συνεχώς με πετά έξω. Εν τω μεταξύ έχω κάνει ένα hard reset μήπως και αλλά το βιολί του. Θα πάω να βάλω το Sygic μου φαίνεται.

 

:mad::mad::mad::mad::mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και o 3σε1 adh 1.40 anavasis 3.70 bluechart2008

 

Στο μαγαζακι by venduza.

 

Ο venduzas εδω ποιος ειναι? ή δε θελει να φανερωθει? :lol:

 

θα κάνει την καλή κάποιος να μου στείλει ένα pm γιατί για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να μπώ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρα ξεκλειδωτος γιατι σε'μενα δεν δουλευει?

 

Ναι είναι ξεκλείδωτος και δουλεύει άψογα (έχω την 4.20.20 έκδοση)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ξεκλείδωτος και δουλεύει άψογα (έχω την 4.20.20 έκδοση)

 

εχω την 4.20.00 σε nokia n95 εκανα αντικατασταση του img αλλα το προγραμμα δεν ανοιγει ενω οταν βαζω το img της 3.60 λειτουργει κανονικα

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να περάσουμε τα pois χωρίς το poi loader? Ή δεν γίνεται?

Προσπαθώ πόση ώρα να περάσω τα pois στο κινητό και συνέχεια κολλάει το πρόγραμμα και δεν τα περνάει, τα νεύρα μου.. :angry::rocket:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ξεκλείδωτος και δουλεύει άψογα (έχω την 4.20.20 έκδοση)

 

 

και εγω την ιδια εκδοση εχω και μου ζηταει κωδικο για ξεκλειδωμα....

 

σιγουρα ειναι ξεκλειδωτος.....???

 

γιατι απο κατω βρηκα ενα post που λεει τα εξης....

 

isoraiaos! arxontas!

 

thank you.

 

Let me remind for those who see it first time mapids: 822 - 295

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...