Jump to content

Τα πάντα για τις SIM & USIM


Dromeas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έρχομαι στην Ελλάδα για περίπου 10 μέρες με iPhone 4 & iPad 2 και θα ήθελα να μάθω αν τα προγράμματα Wind F2G ADSM έρχονται με micro-SIM card. Έψαξα στον ιστότοπο της Wind, αλλά δεν βρήκα τίποτε. Φαντάζομαι ότι αν δεν υποστηρίζονται στην Ελλάδα, η επόμενη λύση είναι να την κόψω, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καρτα sim ειναι μια! εσυ μπορεις να εχει f2g ,wind card 2 all εκτος Q που θελει κοψιμο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα . Είχα microsim με iphone 4 πριν από ένα χρόνο. Αγόρασα το galaxy s2 και γιατί ο SIM Adapter από microsim σε sim δεν με ικανοποιούσε,έκανα αλλαγή κάρτας σε κατάστημα wind. Πριν την αλλαγή και στο iphone αλλα και στο galaxy στο menu του μου έβγαζε τον αριθμό τηλεφώνου μου. Πλέον , μετά την αλλαγή , δεν το βγάζει και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του samsungdive που μπορεί να αναγνώριση σε περίπτωση κλοπής την νέα sim - αριθμό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω εγώ Η η wind τον αριθμό μου στην sim?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

μια χαρα δοyλευει με ολες τις SIM VERSION.1

δηλαδη ciao+frog+cosmocarta+whatsup+olles oi wind card alla οχι με καρτες vodafone(καμια vodafone δεν κλ.)ουτε Q!

η μονη που δεν εχω δοκιμασει ειναι η: carrefour vodafone!

 

εχω 3 reader !

Απο αυτους που παραθετεις εχω των τριτο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G και πρίν μία εβδομάδα έκανα αντικατάσταση κάρτας SIM. Η παλιά κάρτα ήταν 32Κ και η καινούργια είναι 64K.

Κλωνοποιείται η 64K?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G και πρίν μία εβδομάδα έκανα αντικατάσταση κάρτας SIM. Η παλιά κάρτα ήταν 32Κ και η καινούργια είναι 64K.

Κλωνοποιείται η 64K?

 

Είχα δύο sim 64K της wind, η μια international και η αλλη card to all, και τις κλωνοποίησα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
μια χαρα δοyλευει με ολες τις SIM VERSION.1

δηλαδη ciao+frog+cosmocarta+whatsup+olles oi wind card alla οχι με καρτες vodafone(καμια vodafone δεν κλ.)ουτε Q!

η μονη που δεν εχω δοκιμασει ειναι η: carrefour vodafone!

 

εχω 3 reader !

Απο αυτους που παραθετεις εχω των τριτο!

 

αυτον πηρα. ποιο soft & driver τρεχεις?

ελληνικα σου διαβαζει?

Q την βλεπει αλλα δε διαβαζει τπτ. ειναι v.2 η Q & η voda?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή η WIND δεν παρέχει την υπηρεσία TWIN στα καρτοκινητά και επειδή θέλω δεύτερη SIM με το ίδιο νούμερο μπορεί κάποιος να μου στήλει κατευθείαν τον σύνδεσμο του ebay για άγραφη κάρτα SIM και card reader?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω εχω μια καρτα του 2007, και με το νεο μου τηλεφωνο δεν δουλευει καθολου το 3g!

εβαλα μια καρτα που ειχα απο το 2003 παλι wind, και λειτουργουσε τελεια.

υπαρχει πιθανοτητα να ειναι θεμα sim;

 

η αντικατασταση ειναι λιγο ακριβη....

οποτε σκεφτηκα να κανω φορητοτητα σε συμβολαιο q, και μετα παλι στο f2g.

 

εχετε καμια προταση;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

η αντικατασταση ειναι λιγο ακριβη....

οποτε σκεφτηκα να κανω φορητοτητα σε συμβολαιο q, και μετα παλι στο f2g.

 

εχετε καμια προταση;

ευχαριστω

 

5€ κοστίζει η αντικατάσταση φίλε. Μην μπλέξεις με φορητότητες και χάσεις τίποτα μονάδες που έχεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πρόσφατα πήγε σε Γερμανό και πήρε για Cosmote 2 κάρτες (μία miro-sim και μία sim). Του κόστισε 10 ευρώ!

Τώρα όποτε δεν έχει το iphone μπαταρία ανοίγει το άλλο κινητό με την κανονική sim!

 

H wind δεν έχει κάτι αντίστοιχο????

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πρόσφατα πήγε σε Γερμανό και πήρε για Cosmote 2 κάρτες (μία miro-sim και μία sim). Του κόστισε 10 ευρώ!

Τώρα όποτε δεν έχει το iphone μπαταρία ανοίγει το άλλο κινητό με την κανονική sim!

 

H wind δεν έχει κάτι αντίστοιχο????

Έχει την υπηρεσία Twin Sim Card αλλά είναι μόνο για συνδρομητές συμβολαίου και όχι για καρτοκινητά. Επίσης βλέπω ότι δεν ισχύει για micro sim, οπότε μπορείς να έχεις απλώς δύο κανονικές sim με τον ίδιο αριθμό.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα αντάπτορα που προσαρμόζει την micro sim σε κανονική και ξεμπερδεύεις....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα θελω να ρωτησω εαν ισχυει οντως αυτο που μου ειπαν στην wind οτι q card καρτοκινητη δεν εχουν καρτες micro sim για το iphone 4s και οτι δεν μπορουν να κανουν κατι και ειμαι σιγουρος οτι αν παω να την κοψω μονος μου δεν θα λειτουργει μετα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω εαν ισχυει οντως αυτο που μου ειπαν στην wind οτι q card καρτοκινητη δεν εχουν καρτες micro sim για το iphone 4s και οτι δεν μπορουν να κανουν κατι και ειμαι σιγουρος οτι αν παω να την κοψω μονος μου δεν θα λειτουργει μετα

 

Δεν βγάζει η Q Card Micro Sim κάρτες...

Οπότε πρέπει να την κόψεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω εαν ισχυει οντως αυτο που μου ειπαν στην wind οτι q card καρτοκινητη δεν εχουν καρτες micro sim για το iphone 4s και οτι δεν μπορουν να κανουν κατι και ειμαι σιγουρος οτι αν παω να την κοψω μονος μου δεν θα λειτουργει μετα

 

Δεν βγάζει η Q Card Micro Sim κάρτες...

Οπότε πρέπει να την κόψεις εσύ.

Αν θες μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα να σου την κόψουν. Τα περισσότερα μικρά καταστήματα κινητών θα σε εξυπηρετήσουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενας με 4s με q card καρτοκινητο που να εκοψε μονος του την καρτα ?θελω να μου πειτε εαν εχετε καλο σημα γιατι πριν την πειραξω ειχα 3 γραμμες τουλαχιστον και τωρα 1-2 και αλλοτε 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενας με 4s με q card καρτοκινητο που να εκοψε μονος του την καρτα ?θελω να μου πειτε εαν εχετε καλο σημα γιατι πριν την πειραξω ειχα 3 γραμμες τουλαχιστον και τωρα 1-2 και αλλοτε 4

 

Με Iphone 4 , δεν παρατήρησα καμμιά διαφορά στο σήμα Σε σχέση με το Iphone 3 που δεν ήταν κομμένη .

Το Σήμα πάντως δεν έχει σχέση με την κάρτα.

Πιό πολύ έχει σχέση με την ευαισθησία του κινητού και με την κεραία που χρησιμοποιεί .

Θεωρητικά το 4s έχει δύο κεραίες , θα έπρεπε να έχεις καλύτερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...