Jump to content

Πολυμηχανήματα / Εκτυπωτές - Ιnkjet / Laser


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xαλανε τις κεφαλες των εκτυπωτων, πολυ κακη ποιοτητα.

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψάχνω πολυμηχανημα με φαξ μαζί, για φίλο μου..... Κάτι φθηνό και καλό, όσο γίνεται...

Καμία πρόταση;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω πολυμηχανημα με φαξ μαζί, για φίλο μου..... Κάτι φθηνό και καλό, όσο γίνεται...

Καμία πρόταση;

Τελικά πήρα το Cannon Pixma MX395, με 60€...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γνωμες και αποψεις για αυτους τους δυο εγχρωμους Samsung;

 

Samsung CLP-360

 

SAMSUNG CLP-365

 

Χρηση οικιακη, χωρις πολλες εκτυπωσεις. Βλεπω οτι αυτοι οι Samsung εχουν αναλυση 2400 x 600 ενω κατι αντιστοιχοι HP ή Canon εχουν 600x600.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα πολυμηχανημα της lexmark και ψαχνω και φθηνα μελανια γιατι τα γνησια κοστιζουνε αρκετα.μεχρι στιγμης βαζω τα work του πλαισιου αλλα κι αυτα σιγα σιγα τσιμπανε σε τιμη.δοκιμασα να γεμισω τα ιδια αλλα το αποτελεσμα ηταν μαπα.εχει κανεις να προτεινει καποια μαρκα αλλη;εχω δει στο σκρουτζ αλλα δεν ξερω αν δουλευουνε σωστα....
Link to comment
Share on other sites

Αναζητηση πολυμηχανηματος

Μολις παρεδωσε πνευμα ο HP Photosmart C4680 .

Ειμαι σε διαδικασια να βρω ενα νεο εκτυπωτη - σαρωτη οικιακο .

Το κακο (?) ειναι οτι εχω μελανια ακομα 300XL απο τον νεκρο

Η χρηση ειναι οικιακη χωρις φωτογραφιες κλπ .

Υπαρχει καποιος HP που να παιρνει τα μελανια που εχω ηδη ?

Ή προτεινετε καποιον αλλο οικονομικο .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

ήθελα σήμερα να αλλάξω τον inkjet με έναν laser μόνο και μόνο γιατί εάν ξεχάσω να κάνω δοκιμαστική εκτύπωση ανά εβδομάδα χαλάνε τα μελάνια! τυπωνω σπανίως γι'αυτό το ξεχνάω.Και όταν το χρειάστηκα πχ χτες το ολοκαίνουργιο μαύρο μελάνι δύο μηνών πάπαλα !

όμως από ότι είδα και επειδή θα ήθελα έγχρωμο laser,το κόστος του πιο φτηνού είναι περίπου 110 ευρώ.Δεν είναι πολλά αλλά τα τονερ πάνε 50 ευρώ το ένα περίπου! εννοούν το κάθε χρώμα η όλα τα χρώματα συν το μαύρο ΌΛΑ 50?

αν είναι πενήντα κάθε χρώμα είναι πάρα πολλά! Ο υπάλληλος στο public που θα το αγόραζα του είπα επιτόπου τον laser, μου είπε για την ελάχιστη χρήση που κάνω καλύτερα να μείνω στον inkjet που έχω και είναι σαν καινούργιος! τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Αναζητηση πολυμηχανηματος

Μολις παρεδωσε πνευμα ο HP Photosmart C4680 ...................

 

Τελικα τον επανεφερα .

Υγρασια ο φταιχτης .

2 ωρες μπρωστα στην σομπα και εστρωσε

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σκεφτομαι να αγορασω αυτο το πολυμηχανημα: http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/129207-canon-mg5550?cmicc=skroutz

 

To εχει κανενας να μου πει εντυπωσεις; Ξερετε εαν εχει μεσα μελανια;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω αυτο το πολυμηχανημα: http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/129207-canon-mg5550?cmicc=skroutz

 

To εχει κανενας να μου πει εντυπωσεις; Ξερετε εαν εχει μεσα μελανια;

Ευχαριστω!

 

Το εχει γνωστος και απο οτι λεει ειναι αριστο και στις φωτογραφιες εχει πολυ καλη ποιοτητα .

Μελανια εχει μεσα 5 ανεξαρτητα

"Consumables Included : 1 x ink tank ( pigmented black ) ¦ 1 x ink tank ( black ) ¦ 1 x ink tank ( cyan ) ¦ 1 x ink tank ( magenta ) ¦ 1 x ink tank ( yellow )"

 

Επισης παιζει μια χαρα με τα "συμβατα" μελανια που ειναι φτηνα ( διαφορα 5€ το καθενα απο το αντιστοιχο γνησιο )

 

Αυτα τα ξερω γιατι τα ειχα ψαξει οταν τα "επαιξε" ο δικος μου ( ευτηχως επανηλθε) και ρωταγα τους παντες που ειχαν αναλογο μηχανημα

 

Αναζητηση πολυμηχανηματος

Μολις παρεδωσε πνευμα ο HP Photosmart C4680 .....

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Το εχει γνωστος και απο οτι λεει ειναι αριστο και στις φωτογραφιες εχει πολυ καλη ποιοτητα .

Μελανια εχει μεσα 5 ανεξαρτητα

"Consumables Included : 1 x ink tank ( pigmented black ) ¦ 1 x ink tank ( black ) ¦ 1 x ink tank ( cyan ) ¦ 1 x ink tank ( magenta ) ¦ 1 x ink tank ( yellow )"

 

Επισης παιζει μια χαρα με τα "συμβατα" μελανια που ειναι φτηνα ( διαφορα 5€ το καθενα απο το αντιστοιχο γνησιο )

 

Αυτα τα ξερω γιατι τα ειχα ψαξει οταν τα "επαιξε" ο δικος μου ( ευτηχως επανηλθε) και ρωταγα τους παντες που ειχαν αναλογο μηχανημα

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Ξερεις αν περιλαμβανει μελανια στην συσκευασια; Για να εκτυπωσει ασπροαμαυρες χρειαζεται και τα τεσσερα; Τα δυο μαυρα; Ή μοναχα το μεγαλο μαυρο;

 

Για μελανια εχω βρει απ΄εξω αυτα http://www.aliexpress.com/item/PGI-550BK-Ink-Kit-For-Canon-Pixma-iP7250-MG5450-MG5550-iX6850-MX725-MX925-MG5650-MG6650-printer/2006815812.html και αντιστοιχα χωρις το μελανι. Ποσο παει το γεμισμα;

Κινεζικα ειναι ...εχω δει οτι τα πουλανε και στην Ελλαδα. Ή να παω σε καποα μαρκα συμβατων απο Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Ξερεις αν περιλαμβανει μελανια στην συσκευασια; Για να εκτυπωσει ασπροαμαυρες χρειαζεται και τα τεσσερα; Τα δυο μαυρα; Ή μοναχα το μεγαλο μαυρο;

 

Για μελανια εχω βρει απ΄εξω αυτα http://www.aliexpress.com/item/PGI-550BK-Ink-Kit-For-Canon-Pixma-iP7250-MG5450-MG5550-iX6850-MX725-MX925-MG5650-MG6650-printer/2006815812.html και αντιστοιχα χωρις το μελανι. Ποσο παει το γεμισμα;

Κινεζικα ειναι ...εχω δει οτι τα πουλανε και στην Ελλαδα. Ή να παω σε καποα μαρκα συμβατων απο Ελλάδα;

 

μα σου απαντω

....

Μελανια εχει μεσα 5 ανεξαρτητα

"Consumables Included : 1 x ink tank ( pigmented black ) ¦ 1 x ink tank ( black ) ¦ 1 x ink tank ( cyan ) ¦ 1 x ink tank ( magenta ) ¦ 1 x ink tank ( yellow )"

 

....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μελανια εχω βρει απ΄εξω αυτα http://www.aliexpress.com/item/PGI-550BK-Ink-Kit-For-Canon-Pixma-iP7250-MG5450-MG5550-iX6850-MX725-MX925-MG5650-MG6650-printer/2006815812.html και αντιστοιχα χωρις το μελανι. Ποσο παει το γεμισμα;

Κινεζικα ειναι ...εχω δει οτι τα πουλανε και στην Ελλαδα. Ή να παω σε καποα μαρκα συμβατων απο Ελλάδα;

 

Εαν εχεις ογκο εκτυπωσης παρε ενα CISS να ξενοιασεις . http://www.aliexpress.com/item/CISS-PGI-550XL-Refillable-ink-system-For-Canon-Pixma-IP7250-MG5450-MX925-MG5550-IX6850-MX725-MX925/32222224113.html

50 ευρα κανει

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

 

ψαχνω εναν εκτυπωτη ειτε laser, ειτε inkjet με τα παρακατω χαρακτηριστικα:

  • να τυπωνει πολυ καλα τις εγχρωμες φωτογραφιες (οχι φωτογραφια σε φωτογραφικο χαρτι, αλλα τις φωτογραφιες ενος εντυπου, pdf, ταμπελακι κτλ σε ενα σχετικα καλο χαρτι)
  • να εχει φτηνα αναλωσιμα/κοστος ανα σελιδα εκτυπωσης (ακομα καλυτερα αν δεχεται καποιο συστημα οπως αυτα με την συνεχομενη παροχη μελανης, αν προκειται για inkjet, δεν γνωριζω αν εχει βγει και κατι αντιστοιχο για τονερ)
  • εγγυηση πανω απο ενα ετος, συνηθως χαλανε λιγο καιρο μετα την ληξη της εγγυησης
  • κοντα στα 300€
  • αν ειναι πολυμηχανημα (αν και δεν ειναι αναγκαιο.. να εχει καλο αυτοματο τροφοδοτη χαρτιου για πολλα φυλλα γιατι ο laser samsung JC63 που εχουμε, κανει ολο jam paper οταν βαζουμε τα χαρτια στον αυτοματο τροφοδοτη για σκαναρισμα)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δεν είδα κάτι αντίστοιχο στο Φόρουμ! Έχω λοιπόν ένα πολυμηχάνημα που το αγόρασα πριν 2 μήνες περίπου και ενώ ήταν μια χαρά, ξαφνικά σταμάτησε να μου εκτυπώνει το μαύρο χρώμα!! Βγάζει όλα τα αλά εκτός του μαύρου! Πάω να κανω Εκτύπωση Ένα αρχείο word Και μου βγάζει άσπρη σελίδα! Ξειει κανείς τι μπορώ να κανω? Έψαξα και στο manual Αλλά δεν λέει κατι Για το θέμα μου. Ακούγεται κ ένας Πολύ χαμηλός ήχος από μέσα σαν μπιπ μπιπ. Τα δοχεία από τα μελάνια είναι μέχρι την Μέση οπότε δεν φταίει αυτό. Ο εκτυπωτής μου είναι ένας hp deskjet 1510. Του έκανα ευθυγράμμιση δοχείων και καθαρισμό δοχείων μελανης Αλλά το πρόβλημα παραμενει.

 

*Σε αυτό το θέμα Επίσης μπορεί όποιος έχει πρόβλημα με τον εκτυπωτή του η το πολυμηχάνημα του να προσθέτει τις ερωτησεις του για να βοηθηθεί από άτομα που ίσος γνωρίζουν κάτι παραπανω.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μελανι εχει ετσι ? το τσεκαρες πιστευω

Βασικα εισαι στην εγγυηση .

Κανε οτι λεει εδω και εαν δεν γινει κατι επικοινώνησε με τον αντιπρόσωπο μην τον σκαλισεις καθολου και χασεις την εγγυηση

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μελανι εχει ετσι ? το τσεκαρες πιστευω

Βασικα εισαι στην εγγυηση .

Κανε οτι λεει εδω και εαν δεν γινει κατι επικοινώνησε με τον αντιπρόσωπο μην τον σκαλισεις καθολου και χασεις την εγγυηση

Ναι έχω εγγύηση και τα μελάνια είναι όλα μέχρι τη μέση γεμάτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω ενα πολυμηχάνημα hp f2280 deskjet. Τωρα τελευταια ενώ στελνω ενα αρχειο ή εικονα για εκτυπωση λεει για λίγο προς η εκτύπωση θα γινει και μετα χάνεται...επισης μερικές φορες μολις τον ανοιγω αναβοσβήνουν ολα τα λαμπάκια συνεχόμενα και δεν κανει καμια λειτουργια (κολαει). Τα μελανακια παρολο που ειναι ξαναγεμισμενα δεν αναγνωριζει καποιο πρόβλημα...τι μπορει να φταιει? λετε να τερματισε ο εκτυπωτης ????
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη προσφορα μεχρι την κυριακη

 

LaserJet Pro CP1025 (Εκτυπωτής • Laser • Έγχρωμος) 89 ευρω μεχρι την κυριακη

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη προσφορα μεχρι την κυριακη

 

LaserJet Pro CP1025 (Εκτυπωτής • Laser • Έγχρωμος) 89 ευρω μεχρι την κυριακη

 

Πραγματι προσφορα, σε τιμη πιο χαμηλη ακομα και απο αγορα απευθειας απο HP Dealer σε χοντρικη.

Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι προσφορα, σε τιμη πιο χαμηλη ακομα και απο αγορα απευθειας απο HP Dealer σε χοντρικη.

 

Τον εριξε και το Plaisio

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κόστος για τα τόνερ ξέρουμε....?

 

Τα γνησια 40€+ για 1000 σελιδες εκαστο ( 4 συνολο )

Συμβατα απο 14€+ για 1000 σελιδες εκαστο

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Τον εριξε και το Plaisio

 

Μηπως βγαινει απο την αγορα και ριχνουν τις τιμες να φυγουν οτι κομματια εχουν;

 

Οπως και να εχει παντως ειναι καλος εκτυπωτης για οικιακη και χρηση μικρου γραφειου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον HP CP1025nw 3 χρόνια τώρα. Τον αγόρασα το 2011 για $200, και είμαι υπερευχαριστημένος. Για οικιακές ανάγκες ή αυτές ενός μικρού γραφείου, είναι ό,τι πρέπει. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...