Jump to content

Πολυμηχανήματα / Εκτυπωτές - Ιnkjet / Laser


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, εχω τον εκτυπωτη hpf2280 και μολις παω να εκτυπώσω κατι αναβοσβηνουν ολα τα λαμπακια και συνεχώς και ενω δειχνει οτι η διαδικασια εκτυπωσης προχωραει μετα απο λιγο σταματα. τα μελανακια αν και ξαναγεμισμενα τα αναγνωριζει κανονικα χωρις προβλημα.. υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα συμβατότητας ή τα εχει παίξει ο εκτυπωτής?(το προβλημα αυτο το εχει ακομα και αν λειτουργει με ενα μελανακι). Αν παρω καινουργιο πολυμηχανημα τι ειναι καλυτερο deskjet ή laser? μπορω να γεμιζω τα μελανοδοχει αμε αυτα τα μελανια που εχω τώρα που ειναι για hp 21 , 22???μολις βγουν τα windows 10 θα κανω αναβαθμιση το λαπτοπ..θα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας αν ο εκτυπωτης υποστηριζει μεχρι 8,1?

ευχαριστώ εκ τών προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαλασε http://support.hp.com/us-en/product/HP-Deskjet-F2200-All-in-One-Printer-series/3390944/model/3390946/document/c01430567#N127

Το θεμα με τον εκτυπωτη που θα επιλεξεις ειναι το τι φορτο εργασιας τραβαει .

Οσο για τα windows ειναι θεμα εαν θα βγαλει drivers για τα 10αρια ο εκαστοτε κατασκευαστης και οχι θεμα του εκτυπωτη

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

ok, παω για αντικατάσταση εκτυπωτή...πως σας φαίνεται αυτος? http://www.you.gr/proionta/pc-printing-peripherals/ektypotes-polymichanimata/polymichanimata-inkjet/hp-deskjet-ink-advantage-2545-a9u23c

δεν τον θελω για επαγγελματική χρηση...κειμενα να τυπώνω(εργασίες) και σπανια καμια φωτογραφία..με αυτον τον εκτυπωτη΄με ειπαν οτι δεν χρειαζεται ξεχωριστώ μελανι για φωτογραφίες..αρκει μονο φωτογραφικό χαρτι..ισχυει? Επίσης τα μελάνια που εχω απο τον προηγουμενο εκτυπωτη hp μπορω να γεμίζω και τα μελανωδοχεία????

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗΣ HP OFFICEJET 7110 WIDE FORMAT CR768A

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ. ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ ΟΓΚΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΠΩΝΕΙ ΚΑΙ Α3 (Α3+ 330Χ480)

ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ?

ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ?

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΗ Η ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗΣ HP OFFICEJET 7110 WIDE FORMAT CR768A

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ. ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ ΟΓΚΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΠΩΝΕΙ ΚΑΙ Α3 (Α3+ 330Χ480)

ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ?

ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ?

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΗ Η ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Φίλε μου κανε έναν κόπο και άλλαξε το ποστ Σου από κεφάλαια σε πεζά γράμματα :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας!Σήμερα αγόρασα τον Epson L355.Εχω το εξης πρόβλημα...Ενω μπορώ να κανω κανονικα την εγκατάσταση μεσω usb και μαλιστα εκτύπωσα κιόλας ολα μια χαρα οταν θέλω να τον συνδέσω μεσω wi-fi δεν τον βλέπει ο υπολογιστής....

Το κακο είναι οτι οταν παταω το κουμπι του wi-fi στον εκτυπωτη αυτο αναβοσβηνει αρχικα μια πρασινο-μια πορτοκαλι και μετα απο 2 λεπτα αναβοσβήνει μονο πορτοκαλι....Ξερει κανείς τι μπορει να συμβαίνει?Δοκιμασα να τον απεγκαταστήσω και να τον εγκαταστήσω ξανα αλλά παλι τα ιδια.Το κινητο αντιθετως μια χαρα βλέπει τον υπολογιστη...Τι λετε να συμβαίνει???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Σήμερα αγόρασα τον Epson L355.Εχω το εξης πρόβλημα...Ενω μπορώ να κανω κανονικα την εγκατάσταση μεσω usb και μαλιστα εκτύπωσα κιόλας ολα μια χαρα οταν θέλω να τον συνδέσω μεσω wi-fi δεν τον βλέπει ο υπολογιστής....

Το κακο είναι οτι οταν παταω το κουμπι του wi-fi στον εκτυπωτη αυτο αναβοσβηνει αρχικα μια πρασινο-μια πορτοκαλι και μετα απο 2 λεπτα αναβοσβήνει μονο πορτοκαλι....Ξερει κανείς τι μπορει να συμβαίνει?Δοκιμασα να τον απεγκαταστήσω και να τον εγκαταστήσω ξανα αλλά παλι τα ιδια.Το κινητο αντιθετως μια χαρα βλέπει τον υπολογιστη...Τι λετε να συμβαίνει???

 

https://files.support.epson.com/htmldocs/wfp4020/wfp4020ug/source/troubleshooting/reference/problem_wireless_router.html

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!Μήπως ξέρεις πως μπαίνω στο μενού του router ?Και σε ποιο υπομενού βάζω την διεύθυνση mac?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!Μήπως ξέρεις πως μπαίνω στο μενού του router ?Και σε ποιο υπομενού βάζω την διεύθυνση mac?

 

Εξαρτατε απο το ρουτερ που εχεις

Παρε μια ιδεα http://www.wikihow.com/Set-Up-a-Wireless-Router

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά 3 μέρες το παλεύω αλλά τιποτα...Ο εκτυπωτης δε βλέπει δικτυο(το φωτακι αναβοσβηνει πορτοκαλι) οτι και να κανω...Αν ήξερα οτι ειναι τοσο δυσκολο πραγματικά δεν θα τον αγοραζα.Γιατι πρεπει να είναι τοσο περιπλοκο?Αν εχει καποιος καμια ιδεα ευπροσδεκτη!!!!Γιατι με βλέπω να φωναζω τεχνικο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτησή κάποιου πολυμηχανήματος ... Για την ακρίβεια εκτυπωτή χρειάζομαι αλλα δεν βλαπτει και πολυμηχάνημα αν μπορούμε να βρούμε κάτι . Budget ειναι το πολυ πολυ 100 ευρο.

Με ενδιαφερει να εντυπώνω κυρίως έγραφα αλλα θα χρειάζομαι και λιγο χρωμα που και που.

Η ποιότητα εκτύπωσης δεν αποτελεί θεμα .

Βασική προϋπόθεση ειναι η οικονομία κατα την εκτύπωση .

Επισης Μπορεί και για ενα μήνα να μην χρειαστώ να εκτύπωση κάτι..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτησή κάποιου πολυμηχανήματος ... Για την ακρίβεια εκτυπωτή χρειάζομαι αλλα δεν βλαπτει και πολυμηχάνημα αν μπορούμε να βρούμε κάτι . Budget ειναι το πολυ πολυ 100 ευρο.

Με ενδιαφερει να εντυπώνω κυρίως έγραφα αλλα θα χρειάζομαι και λιγο χρωμα που και που.

Η ποιότητα εκτύπωσης δεν αποτελεί θεμα .

Βασική προϋπόθεση ειναι η οικονομία κατα την εκτύπωση .

Επισης Μπορεί και για ενα μήνα να μην χρειαστώ να εκτύπωση κάτι..

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/CANON-PIXMA-MG5650-Black,99452,397704,1640852.html?langId=-18

Δες αν σου κανει κατι τετοιο.

Αν ψαξεις εκει στα media Μπορείς να βρεις κ άλλα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για εναν οικονομικο ασπρομαυρο laser mfp. Εκτυπωνω μεσαιες ποσοτητες, οι μισες εκ των οποιων ειναι φωτοτυπιες.

 

Ταχυτητα, θορυβος κλπ ειναι πολυτελειες στα λιγα λεφτα που δινω και ερχονται σε δευτερη προτεραιοτητα. Με νοιαζει το χαμηλο κοστος εκτυπωσης, η αξιοπιστια σε βαθος χρονου και να ειναι duplex. Να το εχω μια 5ετια απροβληματιστα.

 

Δεδομενων αυτων οι φθηνοι brother με τα φθηνα αναλωσιμα και τις ok κριτικες φαινονται μια καλη λυση. Τι αποψη εχετε για αυτους; Εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε σε αυτα το ευρος τιμης (150€);

 

Παραδειγμα: http://www.skroutz.gr/s/5430919/Brother-DCP-L2500D.html

 

Τα toner εννοειται οτι πανε μονο για refill.

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερουν οι φωτογραφιες,,παω σε ενα φωτογραφειο και τυπωνω αν χρειαζομαι μια φορα στα 2 χρονια..

χρειαζομαι μονο για εκτυπωση ανακοινωσεων που μονο το λογοτυπο ειναι εγχρωμο και εκτυπωση ας πουμε μιας σελιδας απο ενα μπλοκ..δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο

ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω

απο οτι καταλαβα καλο ειναι να εχει θυρα usb και να συνδεεται ασυρματα με τον υπολογιστη για να γλιτωσουμε τα καλωδια..

τα μελανια εχουν διαφορες τιμες απο οτι ειδα ας μεινουμε στα φτηνοτερα

επισης με την ΗΡ δεν τα παω και πολυ καλα 3 υπολογιστες καμμενοι σε μια 5ετια δεν μου εκατσε καλα αλλα δεν ξερω τι λεει με τους εκτυπωτες

αν εχετε μια γνωμη η εχετε καμια σιγουρη προταση θα το εκτιμουσα καθως πρεπει να αγοραστει μεχρι παρασκευη -σαββατο..

ευχαριστω συνφορουμιτες

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερουν οι φωτογραφιες,,παω σε ενα φωτογραφειο και τυπωνω αν χρειαζομαι μια φορα στα 2 χρονια..

χρειαζομαι μονο για εκτυπωση ανακοινωσεων που μονο το λογοτυπο ειναι εγχρωμο και εκτυπωση ας πουμε μιας σελιδας απο ενα μπλοκ..δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο

ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω

απο οτι καταλαβα καλο ειναι να εχει θυρα usb και να συνδεεται ασυρματα με τον υπολογιστη για να γλιτωσουμε τα καλωδια..

τα μελανια εχουν διαφορες τιμες απο οτι ειδα ας μεινουμε στα φτηνοτερα

επισης με την ΗΡ δεν τα παω και πολυ καλα 3 υπολογιστες καμμενοι σε μια 5ετια δεν μου εκατσε καλα αλλα δεν ξερω τι λεει με τους εκτυπωτες

αν εχετε μια γνωμη η εχετε καμια σιγουρη προταση θα το εκτιμουσα καθως πρεπει να αγοραστει μεχρι παρασκευη -σαββατο..

ευχαριστω συνφορουμιτες

 

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/129207-canon-mg5550

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούριος στο forum οπότε αν ανοίγω το θέμα σε λάθος σημείο συγχωρείστε με (και παραπέμψετε με ανάλογα). Έχω ένα λογιστικό γραφείο- όχι πολύ μεγάλου μεγέθους- και ψάχνω για καινούριο εκτυπωτή δεδομένου πως ο προηγούμενος χάλασε. Βασικές προϋποθέσεις είναι η δυνατότητα διασύνδεσης περισσότερων του ενός χρηστών και η αντοχή και σε μεγάλο όγκο εκτυπώσεων. Σημαντική επίσης είναι η ταχύτητα εκτύπωσης και το κόστος ανά εκτύπωση. Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούριος στο forum οπότε αν ανοίγω το θέμα σε λάθος σημείο συγχωρείστε με (και παραπέμψετε με ανάλογα). Έχω ένα λογιστικό γραφείο- όχι πολύ μεγάλου μεγέθους- και ψάχνω για καινούριο εκτυπωτή δεδομένου πως ο προηγούμενος χάλασε. Βασικές προϋποθέσεις είναι η δυνατότητα διασύνδεσης περισσότερων του ενός χρηστών και η αντοχή και σε μεγάλο όγκο εκτυπώσεων. Σημαντική επίσης είναι η ταχύτητα εκτύπωσης και το κόστος ανά εκτύπωση. Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.

 

Αρα πας σε laser.

 

Πολυ καλος και οικονομικος ειναι ο HP Laser PRO M 201DW ειναι και δικτυακος. Ασπρομαυρος βεβαια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αρα πας σε laser.

 

Πολυ καλος και οικονομικος ειναι ο HP Laser PRO M 201DW ειναι και δικτυακος. Ασπρομαυρος βεβαια.

 

Ευχαριστώ! Μήπως έχεις κάποια πρόταση και για έγχρωμο εκτυπωτή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να πας υποχρεωτικά σε εκτυπωτές laser, έχουν βγει και εκτυπωτές inkjet με πολύ καλές αποδόσεις εκτύπωσης τόσο από άποψη ταχύτητας όσο και από άποψη όγκου εκτυπώσεων. Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε http://www.skroutz.gr/s/3135133/HP-Officejet-Pro-X451dw.html και http://www.skroutz.gr/s/3982742/HP-Officejet-Pro-X551dw.html που προορίζονται για επαγγελματική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Μήπως έχεις κάποια πρόταση και για έγχρωμο εκτυπωτή;

 

Αν θες να πας σε εγχρωμο θα σου προτεινω τον Officejet Pro X551dw δεν ειναι laser αλλα ειναι κορυφη. Απο προσωπικη εμπειρια, το κακο ειναι πως εχει υψηλο κοστος.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πας σε εγχρωμο θα σου προτεινω τον Officejet Pro X551dw δεν ειναι laser αλλα ειναι κορυφη. Απο προσωπικη εμπειρια, το κακο ειναι πως εχει υψηλο κοστος.

 

Όταν λες υψηλό κόστος εννοείς η αγορά του ή και τα αναλώσιμα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες υψηλό κόστος εννοείς η αγορά του ή και τα αναλώσιμα;

 

Kαι τα δυο, αν και τα μελανια του κρατανε για παρα πολυ καιρο ακομη και με πολυ χρηση. Ειναι πιο οικονομικος ακομη και απο αρκετους εγχρωμους laser εκτυπωτες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα δυο, αν και τα μελανια του κρατανε για παρα πολυ καιρο ακομη και με πολυ χρηση. Ειναι πιο οικονομικος ακομη και απο αρκετους εγχρωμους laser εκτυπωτες.

 

Μήπως μπερδεύτηκες στο προηγούμενο post; Γιατί από αυτά που μου λες τώρα συμπεραίνω πως δεν έχει υψηλό κόστος, ίσα ίσα καταλαβαίνω πως το κόστος του είναι χαμηλό σε σχέση με άλλους έγχρωμους laser εκτυπωτές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...