Jump to content

Πολυμηχανήματα / Εκτυπωτές - Ιnkjet / Laser


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα HP PHotosmart C5280 πολυμηχανημα inkjet που δεν δεχεται αναγομωμενα ή συμβατικα μελανια και τα γνησια του τα χρυσοπληρωνω. Σκεφτομαι να παω σε laser εγχρωμο πολυμηχανημα. Τυπωνω καθε εβδομαδα πανω κατω 40 σελιδες κειμενα με χρωμα ή χωρις. Οι φωτογραφιες δεν με ενδιαφερουν. Το καλοκαιρι για 2.5 μηνες δεν εκτυπωνω τιποτα ή πολυ λίγα.Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα ή δυο μοντελα. Τιμη 250 ευρω ή λιγο πιο πανω αν χρειαστει και πιο κατω θα ηταν ακομα καλυτερα. Βασικο που με ενδιαφερει οικονομικα toner ή να δεχεται συμβατικα ή αναγομωση των παλιων.Επίσης ειδα αυτο εδώ ξερει κανείς να με πει αν αξίζει?

 

Αν και λίγο αργά, ελπίζω να μην πήρες τελικά το μηχάνημα για το οποίο ρώταγες, γιατί πραγματικά δεν νομίζω να σου κρατήσει πάνω από 2 μήνες... Στη θέση σου θα πήγαινα για κάποια από τις γνωστές και δοκιμασμένες εταιρίες. Πχ η hp έχει πολύ καλά μηχανήματα και με τις προσφορές που κάνει στα τόνερ κάθε τόσο το κόστος εκτύπωσης πέφτει αρκετά, χωρίς να χρειάζεται να καταφύγεις στη λύση των συμβατικών που δεν ξέρεις πάντα αν θα σου βγουν καλά. Ο αδερφός μου πήρε πριν λίγο καιρό αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα παράπονο. Και γρήγορος είναι και η ποιότητα εκτύπωσης είναι αρκετά καλή. Βέβαια αν εκτυπώσεις φωτογραφία δεν είναι και τέλεια, αλλά εδώ που τα λέμε δεν έχει φτιαχτεί για αυτό το σκοπό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και λίγο αργά, ελπίζω να μην πήρες τελικά το μηχάνημα για το οποίο ρώταγες, γιατί πραγματικά δεν νομίζω να σου κρατήσει πάνω από 2 μήνες... Στη θέση σου θα πήγαινα για κάποια από τις γνωστές και δοκιμασμένες εταιρίες. Πχ η hp έχει πολύ καλά μηχανήματα και με τις προσφορές που κάνει στα τόνερ κάθε τόσο το κόστος εκτύπωσης πέφτει αρκετά, χωρίς να χρειάζεται να καταφύγεις στη λύση των συμβατικών που δεν ξέρεις πάντα αν θα σου βγουν καλά. Ο αδερφός μου πήρε πριν λίγο καιρό αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα παράπονο. Και γρήγορος είναι και η ποιότητα εκτύπωσης είναι αρκετά καλή. Βέβαια αν εκτυπώσεις φωτογραφία δεν είναι και τέλεια, αλλά εδώ που τα λέμε δεν έχει φτιαχτεί για αυτό το σκοπό

 

Kikk τρέχει ακόμα εκείνη προσφορά με την επιστροφή χρημάτων και αν ναι πότε τελειώνει??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι σε αναζητηση εκτυπωτη ή μαλλον πολυμηχανιμα. λεω να διαθεσω μεχρι 100 ευρω.

εχω τσεκαρει 2 μοντελα

ενα ειναι αυτο

https://www.skroutz.gr/s/5584119/Epson-Expression-Premium-XP-520.html?from=account_favorites

και ενα αυτο

https://www.skroutz.gr/s/5422049/Canon-Pixma-MG5650.html?from=account_favorites

ειναι κανεις που τα εχει; εχετε καποια αλλη προταση;

απο οτι ειδα στο ebay και τα 2 εχουν φθηνα ιμιτασιον μελανια.

http://www.ebay.com/itm/20-Druckpatronen-XXL-fur-Epson-Expression-Premium-XP520-XP625-XP720-XP820-XP620-/251863174582?hash=item3aa4370db6:g:tKUAAOSwZjJU9Iu8

http://www.ebay.com/itm/121633411973?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο αργά, ελπίζω να μην πήρες τελικά το μηχάνημα για το οποίο ρώταγες, γιατί πραγματικά δεν νομίζω να σου κρατήσει πάνω από 2 μήνες... Στη θέση σου θα πήγαινα για κάποια από τις γνωστές και δοκιμασμένες εταιρίες. Πχ η hp έχει πολύ καλά μηχανήματα και με τις προσφορές που κάνει στα τόνερ κάθε τόσο το κόστος εκτύπωσης πέφτει αρκετά, χωρίς να χρειάζεται να καταφύγεις στη λύση των συμβατικών που δεν ξέρεις πάντα αν θα σου βγουν καλά. Ο αδερφός μου πήρε πριν λίγο καιρό αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα παράπονο. Και γρήγορος είναι και η ποιότητα εκτύπωσης είναι αρκετά καλή. Βέβαια αν εκτυπώσεις φωτογραφία δεν είναι και τέλεια, αλλά εδώ που τα λέμε δεν έχει φτιαχτεί για αυτό το σκοπό

 

Οχι ακομα δεν πήρα ειμαι στο ψαξιμο. Αλλα για το ricoh που το στηριζεις οτι δεν θα με κρατησει ουτε 2 μηνες? Το εχεις παρει εσύ ή γνωστος και το λες? Μην απλα υποθετουμε χωρις να ξερουμε. Το συγκεκριμενο μηχανημα έκατσα και διάβασα οτι η τεχνολογια του συνδυαζει τα καλα των inkjet και των laser μαζί και δεν εχει οπως οι laser drum που μετα απο καποιο καιρο συχνης χρησης πρεπει να το αντικαταστησεις και αυτο. Σαν εταιρεια η ricoh ειναι μεγαλο ονομα στα επαγγελματικα φωτοαντιγραφικα σε δημους,τραπεζες και επαγγελματικα γραφεια τα χρησιμοποιουν πολυ. Η εκτυπωση φωτογραφιων δεν με ενδιαφερει καθολου. Τον θελω εγχρωμο για την εκτυπωση μεγαλου ογκου κειμενων με χρωματα. Και με ενδιαφερει το χαμηλο κοστος toner. H HP αυτο με την εκπτωση toner το κανει οταν πεφτουν οι πωλησεις των μηχανηματων της για ενα διαστημα και μετα επιστρεφει στα κανονικα και εσυ μενεις με το μηχανημα να χρυσοπληρωνεις τα αναλωσιμα και να μην περνει καν συμβατικα μονο τα γνησια και αυτο το κανει μονο η HP δεν την ξαναπαταω μαζι της. Αλλα ακομα και με την εκπτωση της παλι παραμενουν σχετικα ακριβα τα toner της σε συγκριση με άλλα. Αν καποιος παρακαλώ εχει να με προτεινει καποιο καλο laser εγχρωμο πολυμηχάνημα πέρα απο της Hp με wifi και φαξ και αυτοματο τροφοδοτη και οικονομικα αναλωσιμα θα είμουν ευγνώμων.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Kikk τρέχει ακόμα εκείνη προσφορά με την επιστροφή χρημάτων και αν ναι πότε τελειώνει??

 

Ναι τρέχει ακόμα! Αν δεν κάνω λάθος είναι μέχρι τέλος του μήνα. Τσέκαρε στο σάιτ θα το λέει σίγοουρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι ακομα δεν πήρα ειμαι στο ψαξιμο. Αλλα για το ricoh που το στηριζεις οτι δεν θα με κρατησει ουτε 2 μηνες? Το εχεις παρει εσύ ή γνωστος και το λες? Μην απλα υποθετουμε χωρις να ξερουμε. Το συγκεκριμενο μηχανημα έκατσα και διάβασα οτι η τεχνολογια του συνδυαζει τα καλα των inkjet και των laser μαζί και δεν εχει οπως οι laser drum που μετα απο καποιο καιρο συχνης χρησης πρεπει να το αντικαταστησεις και αυτο. Σαν εταιρεια η ricoh ειναι μεγαλο ονομα στα επαγγελματικα φωτοαντιγραφικα σε δημους,τραπεζες και επαγγελματικα γραφεια τα χρησιμοποιουν πολυ. Η εκτυπωση φωτογραφιων δεν με ενδιαφερει καθολου. Τον θελω εγχρωμο για την εκτυπωση μεγαλου ογκου κειμενων με χρωματα. Και με ενδιαφερει το χαμηλο κοστος toner. H HP αυτο με την εκπτωση toner το κανει οταν πεφτουν οι πωλησεις των μηχανηματων της για ενα διαστημα και μετα επιστρεφει στα κανονικα και εσυ μενεις με το μηχανημα να χρυσοπληρωνεις τα αναλωσιμα και να μην περνει καν συμβατικα μονο τα γνησια και αυτο το κανει μονο η HP δεν την ξαναπαταω μαζι της. Αλλα ακομα και με την εκπτωση της παλι παραμενουν σχετικα ακριβα τα toner της σε συγκριση με άλλα. Αν καποιος παρακαλώ εχει να με προτεινει καποιο καλο laser εγχρωμο πολυμηχάνημα πέρα απο της Hp με wifi και φαξ και αυτοματο τροφοδοτη και οικονομικα αναλωσιμα θα είμουν ευγνώμων.

 

Αν δεν το στήριζα κάπου δεν θα μίλαγα, δεν το συνηθίζω. Ricoh είχε φίλος μου και μέσα σε 1.5 μήνα άρχισε να του βγάζει προβλήματα. Αργούσε να εκτυπώσει και κάποια στιγμή άρχισε να εκτυπώνει μισές τις σελίδες. Όσο για την hp έχω παρατηρήσει ότι έχει ψιλοστάνταρ περιόδους που βγάζει την προσφορά, οπότε έχω υπολογίσει πόσα τόνερ χρειάζομαι και τα αγοράζω όταν έχει προσφορά. Η διαφορά με τα ποιοτικά συμβατικά είναι ελάχιστη, δεν μιλάμε τώρα για τόνερ των 5 ευρώ, αυτά δεν τα βάζω στον εκτυπωτή μου. Εφόσον η hp δεν σε καλύπτει (αν και ούτε εσύ δίνεις κάποιο σοβαρό επιχείρημα) πάρε κανένα brother, είναι επίσης πολύ καλά μηχανήματα. Πχ αυτός έχει παρόμοια χαρακτηριστικά μ αυτόν που κοιτούσες

Link to comment
Share on other sites

επειδη τυπωνω καμια δεκαρια σελιδες τον μηνα,μαζι με καποια φαξ και ο inkjet lexmark μου κανει νερα λογω λιγης χρησης,εαν παω σε laser θα εχω τα ιδια προβληματα;;
Link to comment
Share on other sites

[quote=Kikk;6343608

Αν δεν το στήριζα κάπου δεν θα μίλαγα, δεν το συνηθίζω. Ricoh είχε φίλος μου και μέσα σε 1.5 μήνα άρχισε να του βγάζει προβλήματα. Αργούσε να εκτυπώσει και κάποια στιγμή άρχισε να εκτυπώνει μισές τις σελίδες. Όσο για την hp έχω παρατηρήσει ότι έχει ψιλοστάνταρ περιόδους που βγάζει την προσφορά, οπότε έχω υπολογίσει πόσα τόνερ χρειάζομαι και τα αγοράζω όταν έχει προσφορά. Η διαφορά με τα ποιοτικά συμβατικά είναι ελάχιστη, δεν μιλάμε τώρα για τόνερ των 5 ευρώ, αυτά δεν τα βάζω στον εκτυπωτή μου. Εφόσον η hp δεν σε καλύπτει (αν και ούτε εσύ δίνεις κάποιο σοβαρό επιχείρημα) πάρε κανένα brother, είναι επίσης πολύ καλά μηχανήματα. Πχ αυτός έχει παρόμοια χαρακτηριστικά μ αυτόν που κοιτούσες

 

Καταρχας ευχαριστώ για την γρηγορη ανταποκριση. Κατα πρώτον όμως στο δημο που είμουν και δουλευα ειχαμε ενα ricoh aficio τεραστιο φωτοαντιγραφικο και εκτυπωναμε υπαλληλοι απο 3 οροφους μιλαμε τουλαχτον 300 σελιδες τη μερα και δεν ειχε βγαλει προβληματα και επειδη εγω ήμουν στο τεχνικο τμήμα ξερω οτι το ειχανε χρονια. Δευτερον αυτος που ειδα και σας ρωταω ειναι τεχνολογιας geljet ούτε laser ουτε inkjet ο φίλος σου αυτης της τεχνολογίας geljet είχε ή κανενα παλιο inkjet? Η hp δεν με καλυπτει για τους λόγους που προειπα και πανω ακομα και με την εκπτωση τα toner της για μενα ειναι ακριβά δεν το συζηταω χωρις την εκπτωση ειναι φευγα. Οι Brother το ξερω ειναι καλοι αλλα αυτος που με προτεινεις ειναι μονοχρωμος ενω εγω το ειπα και πριν ξεκαθαρα ψάχνω για εγχρωμο και αυτος ούτε φαξ εχει ουτε αυτοματο τροφοδοτη ποια παρόμοια χαρακτηριστικα εχει?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστώ για την γρηγορη ανταποκριση. Κατα πρώτον όμως στο δημο που είμουν και δουλευα ειχαμε ενα ricoh aficio τεραστιο φωτοαντιγραφικο και εκτυπωναμε υπαλληλοι απο 3 οροφους μιλαμε τουλαχτον 300 σελιδες τη μερα και δεν ειχε βγαλει προβληματα και επειδη εγω ήμουν στο τεχνικο τμήμα ξερω οτι το ειχανε χρονια. Δευτερον αυτος που ειδα και σας ρωταω ειναι τεχνολογιας geljet ούτε laser ουτε inkjet ο φίλος σου αυτης της τεχνολογίας geljet είχε ή κανενα παλιο inkjet? Η hp δεν με καλυπτει για τους λόγους που προειπα και πανω ακομα και με την εκπτωση τα toner της για μενα ειναι ακριβά δεν το συζηταω χωρις την εκπτωση ειναι φευγα. Οι Brother το ξερω ειναι καλοι αλλα αυτος που με προτεινεις ειναι μονοχρωμος ενω εγω το ειπα και πριν ξεκαθαρα ψάχνω για εγχρωμο και αυτος ούτε φαξ εχει ουτε αυτοματο τροφοδοτη ποια παρόμοια χαρακτηριστικα εχει?

 

ok ίσως ήταν μια μεμονωμένη περίπτωση. Αν και θεωρώ ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε επαγγελματικά μηχανήματα με οικιακά, αφού σε καλύπτει πάω πάσο. Για τον brother μπέρδεψα το link. Αυτό εδώ είχα βρει. Πιο ακριβό από αυτό που κοιτάς αλλά τα τόνερ του κοστίζουν το 1/5 σε σχέση με του ricoh. Αν έχεις καμιά πληροφορία για το τι είναι το geljet γράψε δυο λόγια!

 

Όσο για την hp προσωπικά θεωρώ ότι μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβά τα τόνερ της, αλλά είναι εγγυημένη ποιότητα! Δεν έχω πετύχει σχόλιο από κάποιον που χρησιμοποιεί αυθεντικά να κάνει παράπονο για τη λειτουργία του μηχανήματός του! Αλλά αφού δεν σε καλύπτει no problem.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη τυπωνω καμια δεκαρια σελιδες τον μηνα,μαζι με καποια φαξ και ο inkjet lexmark μου κανει νερα λογω λιγης χρησης,εαν παω σε laser θα εχω τα ιδια προβληματα;;

 

Απ' όσο ξέρω οι laser είναι γενικά ανθεκτικοί και δεν έχουν προβλήματα με στέγνωμα κεφαλής, αν δεν εκτυπώνεις τακτικά. Πιστεύω ότι αν πάρεις laser δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα. Και με τόσο λίγες εκτυπώσεις που κάνεις θα αλλάζεις τόνερ αρκετά σπάνια και θα σου έρχεται πολύ οικονομικά. Από τα πιο οικονομικά έγχρωμα είναι αυτό. Για λίγο καλύτερη ανάλυση, αλλά με ψηλότερη τιμή πας σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ok ίσως ήταν μια μεμονωμένη περίπτωση. Αν και θεωρώ ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε επαγγελματικά μηχανήματα με οικιακά, αφού σε καλύπτει πάω πάσο. Για τον brother μπέρδεψα το link. Αυτό εδώ είχα βρει. Πιο ακριβό από αυτό που κοιτάς αλλά τα τόνερ του κοστίζουν το 1/5 σε σχέση με του ricoh. Αν έχεις καμιά πληροφορία για το τι είναι το geljet γράψε δυο λόγια!

 

Όσο για την hp προσωπικά θεωρώ ότι μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβά τα τόνερ της, αλλά είναι εγγυημένη ποιότητα! Δεν έχω πετύχει σχόλιο από κάποιον που χρησιμοποιεί αυθεντικά να κάνει παράπονο για τη λειτουργία του μηχανήματός του! Αλλά αφού δεν σε καλύπτει no problem.

 

Κάτσε σύμφωνα με αυτο το μαγαζι που ειναι απο το λινκ που με εδωσες τα τονερ για το καθε χρωμα του brother κανουν 90 κατι ευρώ και του ricoh 30 το κάιθε χρώμα αντε σε e-shop τα βρηκα στα 65 αλλά παλι πολλά. Δεν διαφωνω οτι μπορει να ειναι πολυ ανωτερο και καλυτερο αλλα αν ειναι καθε φορα που παιρνω όλα τα τονερ να πληρωνω οσα για ενα καινουριο μηχανημα δεν ξερω αν αξιζζει. Μην ξεχναμε ζουμε σε δυσκολους καιρους. Εδώ και λινκ για τα geljet. Δεν ειμαι υπερμαχος κανενος αλλα δεν με αρεσει να φοβαμαι και κατι επειδη ειναι καινουριο. Οσα διαβάζω ξερω και παιρνω γνώμες από παντού μπορει να κανω και λαθος μπορει και όχι. Απλά θέλω ενα καλό μηχανημα μεχρι 300 ευρω με φτηνα αναλωσιμα. Ενα πραγμα που με τραβηξε στο ricoh και τα geljet είναι οτι σε αντιθεση με τους laser δεν χρησιμοποιει drum που ειναι ενα αναλωσιμο στους laser που κοστίζει περα απο τα τονερ.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

 

Απ' όσο ξέρω οι laser είναι γενικά ανθεκτικοί και δεν έχουν προβλήματα με στέγνωμα κεφαλής, αν δεν εκτυπώνεις τακτικά. Πιστεύω ότι αν πάρεις laser δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα. Και με τόσο λίγες εκτυπώσεις που κάνεις θα αλλάζεις τόνερ αρκετά σπάνια και θα σου έρχεται πολύ οικονομικά. Από τα πιο οικονομικά έγχρωμα είναι αυτό. Για λίγο καλύτερη ανάλυση, αλλά με ψηλότερη τιμή πας σε αυτό.

 

 

ευχαριστω για την απαντηση,κατι με φαξ που χρειαζομαι,εχεις να προτεινεις;tzivas ο ricoh που λες εχει κεφαλες οπως οι inkjet;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,κατι με φαξ που χρειαζομαι,εχεις να προτεινεις;tzivas ο ricoh που λες εχει κεφαλες οπως οι inkjet;

 

παρουσιασή του ατο 1:44 δείχνει τα τονερ και την αλλαγή τους και εδώ βρήκα πληροφορίες για το τι ειναι τα geljet. Τέλος εδώ μόνο το βρηκα και απο κάτω γραφει και τιμές των τονερ του.
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο ρε παιδια εχετε καμια αποψη; http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/multifuction-inkjet/hp-deskjet-ink-advantage-4515-aio-eghromo-polymihanima-inkjet-a4/prod6650099pp/

ειδα παιρνει και φθηνα μελανια το hp650

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω οταν ερθει.

μολις το παρηγγειλα :lol:

 

αυριο εχω παραλαβη

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

ηρθε το πολυμηχανιμα σημερα. καλο φαινεται αλλα δεν μπορω να βρω πως κανει Εκτύπωση διπλής όψης.:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,κατι με φαξ που χρειαζομαι,εχεις να προτεινεις;tzivas ο ricoh που λες εχει κεφαλες οπως οι inkjet;

 

Δες εδώ ότι υπάρχει στο skroutz από πολυμηχάνημα με fax. Το 1ο το hp που είναι και το φθηνότερο είναι αρκετά καλό για την περίπτωση σου, γιατί με τόσο λίγες εκτυπώσεις δεν λέει να δώσεις πολλά λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Thanks kikk!! Την πρόλαβα τελευταία στιγμή την επιστροφή!! 3 μελάνια, 45 ευρώ πίσω, not bad! Για όποιον έχει hp εκμεταλλευτείτε το! Τσεκάρετε εδώ για περισσότερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια φίλη ψιλοάσχετη με υπολογιστές και τα σχετικά έχει ένα εκτυπωτή hp M251 και μου ζήτησε να της προτείνω πού μπορεί να ψωνίσει αυθεντικά τόνερ σε καλή τιμή. Η επιστροφή χρημάτων που λέτε φαντάζομαι είναι αυτό εδώ.

 

Μπορεί δηλαδή να πάει σ' όποιο μαγαζί θέλει, να πάρει τα τόνερ και μετά να ακολουθήσει τη διαδικασία που περιγράφει το άρθρο και θα είναι καλυμμένη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια φίλη ψιλοάσχετη με υπολογιστές και τα σχετικά έχει ένα εκτυπωτή hp M251 και μου ζήτησε να της προτείνω πού μπορεί να ψωνίσει αυθεντικά τόνερ σε καλή τιμή. Η επιστροφή χρημάτων που λέτε φαντάζομαι είναι αυτό εδώ.

 

Μπορεί δηλαδή να πάει σ' όποιο μαγαζί θέλει, να πάρει τα τόνερ και μετά να ακολουθήσει τη διαδικασία που περιγράφει το άρθρο και θα είναι καλυμμένη;

 

Ναι φίλε ακριβώς! Μόνο αν όντως είναι άσχετη μην την αφήσεις να το κάνει μόνη της γιατί έχει διαδικασία! Και προσέξτε να έχετε έτοιμο ότι ζητάει γιατί δεν θα έχετε πολύ χρόνο για να συμπληρώσετε τα στοιχεία και είναι κρίμα να χάσει την επιστροφή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε ακριβώς! Μόνο αν όντως είναι άσχετη μην την αφήσεις να το κάνει μόνη της γιατί έχει διαδικασία! Και προσέξτε να έχετε έτοιμο ότι ζητάει γιατί δεν θα έχετε πολύ χρόνο για να συμπληρώσετε τα στοιχεία και είναι κρίμα να χάσει την επιστροφή!

 

Οκ ευχαριστώ που το επισήμανες! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα: Μπορούμε να πάρουμε όσα θέλουμε;; Πχ αν εγώ θέλω να κάνω καβάτζα για κανα δυο χρόνια τώρα που έχει προσφορά μπορώ;; :p:p

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ που το επισήμανες! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα: Μπορούμε να πάρουμε όσα θέλουμε;; Πχ αν εγώ θέλω να κάνω καβάτζα για κανα δυο χρόνια τώρα που έχει προσφορά μπορώ;; :p:p

 

Χαχα! Ψήθηκες εε? :p Νομίζω έχει όριο μέχρι 15-16 αν θυμάμαι καλά! Πάντως μη σκας την κάνει συχνά την προσφορά και διαρκεί για καιρό κάθε φορά!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ που το επισήμανες! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα: Μπορούμε να πάρουμε όσα θέλουμε;; Πχ αν εγώ θέλω να κάνω καβάτζα για κανα δυο χρόνια τώρα που έχει προσφορά μπορώ;; :p:p

 

Χαχα! Πόσα εκτυπώνει η φίλη σου που θα χρειαστεί τόσο τόνερ;; Πάντως τη συμφέρει σίγουρα να πάρει την 3πλή συσκευασία για να πάρει 45 ευρώ επιστροφή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Πόσα εκτυπώνει η φίλη σου που θα χρειαστεί τόσο τόνερ;; Πάντως τη συμφέρει σίγουρα να πάρει την 3πλή συσκευασία για να πάρει 45 ευρώ επιστροφή! ;)

 

Δεν εκτυπώνει πολλά, αλλά μιας κι έχει τόσο καλή προσφορά η hp να την εκμεταλλευτούμε! Ζούμε σε δύσκολους καιρούς! Όπου υπάρχει προσφορά ορμάμε! :p

 

Πέρα απ την πλάκα, λογικά το 3πλό πακέτο θα πάρει, οπότε πάμε για την επιστροφή των 45!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα. Εχω ηδη ενα samsung εγχρωμο laser, αλλα λογω ακριβων τονερ ψαχνω εναν ασπρομαυρο laser με προσιτα τονερ ανακατασκευης με αυτονομια αρκετες χιλ. σελιδες. Εχω δει αρκετα τονερ ανακατασκευης με τιμες απο 10 εως 40 ευρω και σελιδες εκτυπωσης απο 5000 εως 15000 αλλα ειναι συμβατα με ξεπερασμενα μοντελα που δεν υπαρχουν σε στοκ. Εχετε να προτεινετε καποιον εκτυπωτη?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τα τονερ που λετε για ενα απλο lasejet εγχρωμο των 100-150 ευρω ποσο κανουν συνολικα μαυρο-εγχρωμο?

τυπωνω μια φορα το μηνα και εχω δωσει λεφτα για τρεις inkjet μεχρι τωρα γιατι μετα απο δεκα μερες στεγνωνουν τα ρ η μαδια τα μελανια!

τι να κανω?να δωσω εκατο ευρω για εναν εγχρωμο laserjet?αυτο ρωταω ,τα ανταλλακτικα μελανια του laser ποσο πανε?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω έναν έγχρωμο εκτυπωτή για οικιακή χρήση. Θέλω να έχει ιδιότητες πολυμηχανήματος (εκτύπωση-σάρωση-αντιγραφή ΚΑΙ fax). Πρέπει να μπορεί να συνδεθεί ασύρματα με η/υ και κινητό. Επίσης, η αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης είναι απαραίτητη. Αν διέθετε και υποδοχή για sd card, θα ήταν ότι πρέπει! Τέλος, θα δαπανούσα μέχρι 400 euro για την αγορά, αρκεί το μηχάνημα να είναι αξιόπιστο με οικονομικά αναλώσιμα!!!

 

ΧΡΗΣΗ: Θα υπάρχουν 1-3 μήνες που δεν θα πραγματοποιείται καμία εκτύπωση, αλλά και μήνες που θα απαιτείται να εκτυπώνει 200 σελίδες το μήνα. Λόγω της παραπάνω χρήσης δεν θα προτιμούσα inject σε καμία περίπτωση. Έχει καεί η γούνα μου :cry:! Έχω εμπειρία απο 3 διαφορετικούς εκτυπωτές (φθηνά πολυμηχανήματα ΗP & Lexmark), οι οποίοι με απογοήτευσαν!

Σε όλους τα μελάνια στέγνωναν :mad:! Επιπλέον, ήταν πιο ακριβά και από σαμπάνια :blink:!

 

Είχα στρέψει την αναζήτηση μου στους έγχρωμους laser.

Αλλά, διαβάζοντας το νήμα, είδα ότι έχετε ψηλά στην εκτίμησή σας τον HP Officejet Pro X, παρότι είναι inject. Θέλω να σας ρωτήσω... ΤΑ ΜΕΛΑΝΙΑ TOY ΔΕΝ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ; Είναι κάποια νέα τεχνολογία; Είναι είδος πούδρας και όχι υγρό; Πραγματικά, τι παίζει;

 

Εσείς, τι μου προτείνετε;

Έγχρωμο laser (και ποιους; ) ή τον HP Officejet Pro X (ποιό μοντέλο; π.χ.576dw). Όπως ανέφερα παραπάνω, με ενδιαφέρει πολύ τα αναλώσιμα να είναι φθηνά και διαθέσιμα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :love: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...