Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Τελικα sign ακομα δεν μπορουμε να κανουμε? Αυτο το advanced device locks μου φαινετε δε θα το βαλω ποτε :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ήθελα μια εφαρμογή για να χρησιμοποιώ το Ε65 μου ως webcam.

Αν μπορούσε και κάποιος να μου την κάνει και sign θα το εκτιμούσα ιδαίτερα το ΙΜΕΙ μου είναι 353261013871968

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Για να σταματησει αυτη η ιστορια με το sign ας κανει καποιος μια λιστα με τις εφαρμογες που μπορουμε να κανουμε ολοι sign χωρις κανενα προβλημα!αν καποιος εχει ορεξη ας κανει αυτην την λιστα:)
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ακριβώς κάνουμε για να διαβάσουμε e-books από το κινητό; Πρώτ' απ'όλα τα e-books πρέπει να είναι σε μορφή .pdf ή κάτι άλλο; Γιατί πέρασα στο κινητό το Mobipocket Reader 6.0 Symbian και δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ανοίξω εκεί ένα e-book. Νομίζω ότι μόνο αν σε συνδέσει με ίντερνετ θα μπορείς να βάλεις ένα e-book, κάτι τέτοιο.

Και γενικά πάντως, αν ξέρει κάποιος, ας προτείνει κάποιο απλό και εύχρηστο e-book reader για το κινητό. Ευχαριστώ.

 

To mobipocket είναι κατά την ταπεινή μου άποψη το καλύτερο ebook reader για symbian. Δεν χρειάζεται σύνδεση στο internet για να διαβάσεις ebooks. Απλώς πρέπει να εγκαταστήσεις στο pc σου την εφαρμογή Mobipocket Reader (η οποία διατίθεται δωρεάν από την Mobipocket). Αυτή η εφαρμογή θα αναλάβει να μετατρέψει ότι αρχείο κειμένου θες (Word, PDF, HTML κλπ) σε μορφή prc που αναγνωρίζει το Mobipocket. Επίσης θα αναγνωρίσει το τηλέφωνο μόλις το συνδέσεις στον υπολογιστή και κάθε φορά που μετατρέπεις ένα ebook θα σε ρωτάει αυτόματα αν θες να το μεταφέρεις στο κινητό.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

θα ήθελα μια εφαρμογή για να χρησιμοποιώ το Ε65 μου ως webcam.

Αν μπορούσε και κάποιος να μου την κάνει και sign θα το εκτιμούσα ιδαίτερα το ΙΜΕΙ μου είναι 353261013871968

Μια καλή εφαρμογή για να κάνει το κινητό Web Cam είναι η Mobiola WebCam Bluetooth.

Περισσότερα δες εδώ.

Ξέρεις που θα τη βρεις...;)

 

 

Καλημερα σε ολους!Για να σταματησει αυτη η ιστορια με το sign ας κανει καποιος μια λιστα με τις εφαρμογες που μπορουμε να κανουμε ολοι sign χωρις κανενα προβλημα!αν καποιος εχει ορεξη ας κανει αυτην την λιστα:)

Φίλε μου είναι γνωστό πως υπάρχει και η online διαδικασία, η οποία δεν χρειάζεται να είσαι μέλος. Όποιος θέλει βάζοντας το imei και το email του, ανεβάζει το sis και το υπογράφει.

Βέβαια δεν υπογράφονται όλες οι εφαρμογές.

Ας δοκιμάσουν, μη τα περιμένουν όλα έτοιμα!:rolleyes:

 

Έχει γραφτεί ..00.. φορές!!!

Απλά μερικοί βαριούνται που ζουν!:mad:

Αν δεις τι γίνεται στο θέμα του sign, χαμός.

Τα ίδια και τα ίδια, δεν κάνουν τον κόπο να δουν 3-4 posts πιο πάνω!

Τι να πεις.:ninja:

 

 

Καλημερα παιδια. Τελικα sign ακομα δεν μπορουμε να κανουμε? Αυτο το advanced device locks μου φαινετε δε θα το βαλω ποτε :mad:

Όχι, δεν μπορούμε να βγάλουμε ακόμη πιστοποιητικά. Δοκίμασε την online διαδικασία.

Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To mobipocket είναι κατά την ταπεινή μου άποψη το καλύτερο ebook reader για symbian. Δεν χρειάζεται σύνδεση στο internet για να διαβάσεις ebooks. Απλώς πρέπει να εγκαταστήσεις στο pc σου την εφαρμογή Mobipocket Reader (η οποία διατίθεται δωρεάν από την Mobipocket). Αυτή η εφαρμογή θα αναλάβει να μετατρέψει ότι αρχείο κειμένου θες (Word, PDF, HTML κλπ) σε μορφή prc που αναγνωρίζει το Mobipocket. Επίσης θα αναγνωρίσει το τηλέφωνο μόλις το συνδέσεις στον υπολογιστή και κάθε φορά που μετατρέπεις ένα ebook θα σε ρωτάει αυτόματα αν θες να το μεταφέρεις στο κινητό.

 

Xwris na gnwrizw to Mobipocket Reader eimai uperbolika euxaristimenos me ti isilo pou upostirizei fotografies upsilis analusis. Mporei k to Mobipocket na deixnei fotos me keimeno?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια. Παλιότερα χρησιμοποιούσα PDA για ebook reader και εκεί προτιμούσα το iSilo. Στο Ν73 μου τα δοκίμασα και τα δύο και τελικά κατέληξα στο mobipocket. Πάντως και το iSilo σίγουρα δεν είναι καθόλου κακός reader.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος, με τον web browser του E65, που αποθηκεύετε ένα μεγάλο αρχείο όταν το κατεβάσεις και όσο κατεβαίνει; Το πάει αυτόματα στην κάρτα μνήμης αν δεν χωράει στην εσωτερική; (Μιλάμε για αρχεία που δεν υποστηρίζει κάποια εφαρμογή στο κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

 

Μια καλή εφαρμογή για να κάνει το κινητό Web Cam είναι η Mobiola WebCam Bluetooth.

Περισσότερα δες εδώ.

Ξέρεις που θα τη βρεις...;)

 

 

Κατι δεν κανω σωστα μαλλον με αυτην την εφαρμογη. Τι συνδεση πρεπει να κανω στο Κινητο αν θελω να το συνδεσω με USB ? Μεταφορα Δεδομενον, Pc Suite, Εκτυπωση εικονων, Αναπαραγωγη Πολυμεσων ? Τα εκανα ολα αλλα δεν βγαζει εικονα...

 

Καποιος να help ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κανω σωστα μαλλον με αυτην την εφαρμογη. Τι συνδεση πρεπει να κανω στο Κινητο αν θελω να το συνδεσω με USB ? Μεταφορα Δεδομενον, Pc Suite, Εκτυπωση εικονων, Αναπαραγωγη Πολυμεσων ? Τα εκανα ολα αλλα δεν βγαζει εικονα...

 

Καποιος να help ?

Turn your Symbian smartphone into a high-quality wireless Bluetooth-based web camera......

 

Αυτό σημαίνει πως χρειάζεται σύνδεση μέσω Bluetooth.

Ίσως υπάρχουν και άλλες που λειτουργού με σύνδεση καλωδίου.

Δεν ασχολούμαι γι' αυτό και δεν γνωρίζω.

 

ΥΓ: Το κινητό μου δεν έχει καν κάμερα...!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Turn your Symbian smartphone into a high-quality wireless Bluetooth-based web camera......

 

Αυτό σημαίνει πως χρειάζεται σύνδεση μέσω Bluetooth.

Ίσως υπάρχουν και άλλες που λειτουργού με σύνδεση καλωδίου.

Δεν ασχολούμαι γι' αυτό και δεν γνωρίζω.

 

ΥΓ: Το κινητό μου δεν έχει καν κάμερα...!:p

 

Οχι υποστιριζει κανονικα και συνδεση με USB. εχει και επιλογη μεσα στην εφαρμογη, το λεει και στο site κιολας.

 

ΜAIN FUNCTIONALITY:

Transforms your mobile phone into high-quality PC webcam.

Works through USB or Bluetooth.

NEW!!! Screen Capture functionality, when device screen can be demonstrated on PC real-time.

Works with Skype, Yahoo, YouTube, MSN, AOL IM, ICQ and many others.

Compatible with Nokia S60, UIQ, Windows Mobile 5 and 6, J2ME devices

Very simple to install and configure.

 

Κατι κανω λαθος εγω και δεν μπορω να παρω εικονα...

 

Υπαρχει αλλο προγραμα αντιστοιχο του Mabiola που να συνδεεται με USB η και με WiFi ή απο τα καλυτερα ειναι το Mabiola για αυτη τη δουλεια ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο προγραμα αντιστοιχο του Mabiola που να συνδεεται με USB η και με WiFi ή απο τα καλυτερα ειναι το Mabiola για αυτη τη δουλεια ?

 

 

 

Ειναι αυτο (με ΒΤ μονο..:( ): http://www.motvik.com/

 

Και μαλιστα δωρεαν!!

Αλλιως το Mοbiola..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο (με ΒΤ μονο..:( ): http://www.motvik.com/

 

Και μαλιστα δωρεαν!!

Αλλιως το Mοbiola..

 

Οκ τα καταφερα με το Mabiola, πολυ καλο και βολικο προγραμμα, πανω που σκεφτομουν να αγορασω μια καμερα.. πλεον δεν χρειαζετε.

 

Αμα βγει και με υποστιρηξει (απο οτι ακουγετε για την επομενη εκδοση) με WiFi θα ειναι ολα τα λευτα, γιατι δεν θα χρειαζετε να ειναι στο ιδιο room που ειναι το pc (δεν εχει μεγαλη εμβελεια το bluetooth για αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

Φίλε μου είναι γνωστό πως υπάρχει και η online διαδικασία, η οποία δεν χρειάζεται να είσαι μέλος. Όποιος θέλει βάζοντας το imei και το email του, ανεβάζει το sis και το υπογράφει.

Βέβαια δεν υπογράφονται όλες οι εφαρμογές.

Ας δοκιμάσουν, μη τα περιμένουν όλα έτοιμα!:rolleyes:

 

Έχει γραφτεί ..00.. φορές!!!

Απλά μερικοί βαριούνται που ζουν!:mad:

Αν δεις τι γίνεται στο θέμα του sign, χαμός.

Τα ίδια και τα ίδια, δεν κάνουν τον κόπο να δουν 3-4 posts πιο πάνω!

Τι να πεις.:ninja:

 

 

 

Όχι, δεν μπορούμε να βγάλουμε ακόμη πιστοποιητικά. Δοκίμασε την online διαδικασία.

Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος!

 

 

 

 

το ξερω οτι το εχετε πει απειρες φορες απλα δεν ξερω καντε το με γκλιτερ εντονα τεραστια γραμματα σε καθε σελιδα οτι δεν γινεται sign!:O

 

ετσι μπραβο!!!!παιδες μια ερωτηση τι στο καλο κανει το rocknscroll???οποιος κατοχοςτου ν82 ας δωσει και ρυθμισεις...

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

paidia 8elw ena prog gia na diavazw emails apo to kinito mou eite me gwap apo wind plus non stop i mesw wifi:!:

Mporei kapoios na mou dwsei ena name apo tin kaliteri efarmogi gia auti ti douleia kata ti gnwmi tou???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο!!!!παιδες μια ερωτηση τι στο καλο κανει το rocknscroll???οποιος κατοχοςτου ν82 ας δωσει και ρυθμισεις...

 

Το RockNScroll χρησιμοποιεί τον αισθητήρα κίνησης και προσομοιώνει τις κινήσεις που κάνεις, αντί να πατάς τα πλήκτρα κύλισης, επιλογής και ακύρωσης

 

Δες ένα βίντεο για να καταλάβεις :

 

Ποιες ρυθμίσεις θέλεις; Αυτές έχω εγώ:

 

Accelerometer Polling : ON

Game mode : OFF

Push / Pull : ON

Screen Orientation : Portrait

Notifications : OFF

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το RockNScroll χρησιμοποιεί τον αισθητήρα κίνησης και προσομοιώνει τις κινήσεις που κάνεις, αντί να πατάς τα πλήκτρα κύλισης, επιλογής και ακύρωσης

 

Δες ένα βίντεο για να καταλάβεις :

 

Ποιες ρυθμίσεις θέλεις; Αυτές έχω εγώ:

 

Accelerometer Polling : ON

Game mode : OFF

Push / Pull : ON

Screen Orientation : Portrait

Notifications : OFF

 

μα ειμαι τοσο κριαρι που δεν σκεφτηκα να το δω εκει???:lol: ευχαριστω

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

To mobipocket είναι κατά την ταπεινή μου άποψη το καλύτερο ebook reader για symbian. Δεν χρειάζεται σύνδεση στο internet για να διαβάσεις ebooks. Απλώς πρέπει να εγκαταστήσεις στο pc σου την εφαρμογή Mobipocket Reader (η οποία διατίθεται δωρεάν από την Mobipocket). Αυτή η εφαρμογή θα αναλάβει να μετατρέψει ότι αρχείο κειμένου θες (Word, PDF, HTML κλπ) σε μορφή prc που αναγνωρίζει το Mobipocket. Επίσης θα αναγνωρίσει το τηλέφωνο μόλις το συνδέσεις στον υπολογιστή και κάθε φορά που μετατρέπεις ένα ebook θα σε ρωτάει αυτόματα αν θες να το μεταφέρεις στο κινητό.

 

Θέλω μια τεράστια χάρη! Να μου πεις από που ακριβώς θα το βρω (μπας και δεν κάνει αυτό που είχα εγώ), γιατί μπαίνω στη σελίδα της mobipocket αλλά δε βγάζω άκρη, και να μου πεις πως ανοίγω ένα .doc ή ένα .pdf που έχω στο κινητό μου. Ποια είναι η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρετε καμιά εφαρμογή που να μπορείς να προγραμματίσεις τι ώρα να σταλούν κάποια μηνύματα που θέλεις?

Κάτι στον το automsg μόνο που αυτό δεν μου δουλεύει στο e51.

 

 

Και κάτι άλλο: Το mobipocket είναι το ίδιο με το mobireader?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

RockNScroll και αυτο θελει sign;

Eαν διπλα απο το ονομα της εφαρμογης που θελεις να κατεβασεις απο τα γνωστα μαγαζακια σου γραφει Unsigned τοτε θελει να πει πως πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις Sign. :)

 

 

Βρε παιδιά ξέρετε καμιά εφαρμογή που να μπορείς να προγραμματίσεις τι ώρα να σταλούν κάποια μηνύματα που θέλεις?

Κάτι στον το automsg μόνο που αυτό δεν μου δουλεύει στο e51.

Ψαξε για το SMS Chat εχει την επιλογη που θελεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν διπλα απο το ονομα της εφαρμογης που θελεις να κατεβασεις απο τα γνωστα μαγαζακια σου γραφει Unsigned τοτε θελει να πει πως πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις Sign. :)

 

μαλλον εννουσε αν ειναι opensigned και αν αυτο εννουσε τοτε ναι ειναι open τουλαχιστον η beta που εγκατεστησα σημερα

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Το "MobiLex" μπορούμε να το κατεβάσουμε από κάπου? Γιατί δοκίμασα το hxxp://www.sendspace.com/file/7sda3b και λέει οτι το αρχείο is no longer available.......

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το "MobiLex" μπορούμε να το κατεβάσουμε από κάπου? Γιατί δοκίμασα το hxxp://www.sendspace.com/file/7sda3b και λέει οτι το αρχείο is no longer available.......

http://rapidshare.com/files/43667823/MobiLex_Final.rar :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια τεράστια χάρη! Να μου πεις από που ακριβώς θα το βρω (μπας και δεν κάνει αυτό που είχα εγώ), γιατί μπαίνω στη σελίδα της mobipocket αλλά δε βγάζω άκρη, και να μου πεις πως ανοίγω ένα .doc ή ένα .pdf που έχω στο κινητό μου. Ποια είναι η διαδικασία;

 

Γενικά, αν ξέρει κάποιος κάτι, για το mobipocket και τις παραπάνω απορίες, θα με υποχρέωνε αν μου απαντούσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...