Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

andr3as Πιστεύεις δηλαδή ότι μπορεί να φταίνε τα ακουστικά? Δεν τους συνέβη κάτι, τα είχα στο κουτί και μετά από μία εβδομάδα που έτυχα να θέλω να τα χρησιμοποιήσω άκουγα ήχο, αλλά δε δούλευαν τα κουμπάκια...

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις (firmware version - *#0000# για να το δεις) ????

Ποια ακουστικά έχεις? (γράφει επάνω τους μοντέλο)

Περιμένω ενημέρωση

 

PAIDIA GEIA SAS:PROTA MOU ANABOSBINE TO LAMPAKI TO MPLE POU EXEI TO KINITO MOU NOKIA N95 KAI N73 KAI TORA DEN ANABOZBINI:PAIZH KAPIO ROLO AFTO TO FOTAKI TO MPLE? POS MPORO NA TO KANO NA ANABI PALH?EYXARISTO POLY

 

Το μπλε LED είναι χαρακτηρστικό γνώρισμα πλέον στην ΝΟΚΙΑ όταν μπαίνει το κινητό σε SLEEP λειτουργία και απλά το μόνο που σου δείχνει ότι είναι ανοιχτό το τηλέφωνο είναι αυτό το LED (μεγαλύτερη εξοικονόμιση μπαταρίας). Αν δεν έχεις κάνει κάποια αναβάθμιση, τότε πήγαινε στις ρυθμίσεις->τηλεφώνου->κατάσταση αναμονής (αν θυμάμαι καλά) και εκεί θα βρεις τις αντίστοιχες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα αξεσουάρ (handsfree κλπ όπως και οι μπαταρίες) έχουν 6 μήνες εγγύηση, εκτός αν έχει υποστεί κάποιο σφάλμα από δικό σου λάθος.

7 χρόνια σε αντιπροσωπείες δούλευα (3 απ'αυτά σε ΝΟΚΙΑ Shop). H ήδια η NOKIA (ALPHA COPY) μας είχε ενημερώσει γι'αυτό.

Τα συμπεράσματα δικά σας....

 

Πάντως οι 6 μήνες εγγύηση που δίνει η Alpha Copy για αυτά τα ακουστικά που χαλάνε για πλάκα είναι πολύ λίγο.

Φαίνεται ότι κάνουν ότι μπορούν για να τσιμπήσουν ότι έξτρα φράγκα μπορούνε από περιφεριακά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρθηκε πριν απο λίγες μέρες επαθα και εγώ το ίδιο προβλημα. Δεν λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητό! Καμια ιδέα εκτος απο αναβάθμιση ξανα;
Link to comment
Share on other sites

paidia i 10.0.021 einai to telefteo firm gia to n95 8g?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://europe.nokia.com/A4577224

episis ean valo to backup apo to aplo n95 pou exo se ena n95 8g tha doulepsei kanonika?

Ποιο backup αυτο απο το pc suite? λογικα θα δουλεψει αλλα δεν βρισκω καποιο λογο να το κανεις απο την στηγμη που θα παρεις καινουριο τηλ περασε τα απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://europe.nokia.com/A4577224

 

Ποιο backup αυτο απο το pc suite? λογικα θα δουλεψει αλλα δεν βρισκω καποιο λογο να το κανεις απο την στηγμη που θα παρεις καινουριο τηλ περασε τα απο την αρχη :)

 

ena ena ta tilefona den pernane efkola!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για αυτο υπαρχουν πολοι τροποι και διαφορα προγραμματα, εαν ειναι μονο για αυτο μην στεναχωριεσαι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για αυτο υπαρχουν πολοι τροποι και διαφορα προγραμματα, εαν ειναι μονο για αυτο μην στεναχωριεσαι :)

 

me poio tropo ta metafero apo to ena (n95) sto allo (n95 8g)?tis epafes enoo!psaxno kai den ta kataferno!

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και ένακα αναβάθμιση!! Πάνω που νόμιζα οτί έλυσα όλα τα προβλήματα σήμερα ανακαλυψα ότι δε δουλεύουντα κουμπιά του μικροφώνου των ακουστικών.. ούτε κλήσεις απαντάει, ούτε τραγουδια αλλάζει.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσω? Αν είναι εύκολο όχι format, όχι ξανα αναβάθμιση απο την αρχή!!!
Το ίδιο ακριβώς διαπίστωσα κι εγώ σήμερα που χρησιμοποίησα τα ακουστικά για πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση!!! :confused:

Πάντως πριν δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τώρα πλέον όταν βάζω το βύσμα και με ρωτάει σε τι mode να λειτουργήσει, ενώ πριν δε ρωτούσε. Ακόμη κι αν διαλέξω headset όμως, μόνο ακούω ήχο - δε λειτουργεί ούτε ένταση φωνής ούτε άλλο κουμπί... :( Να χάλασαν συμπτωματικά την ίδια χρονική στιγμή; :what:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

me poio tropo ta metafero apo to ena (n95) sto allo (n95 8g)?tis epafes enoo!psaxno kai den ta kataferno!

Δοκιμασε με το Contact Transfer η πηγενε μεσα στην επαφες σου και πατα επιλογες/ επιλογη ολων/ αντιγραφη/ στην καρτα μνημης/ ... μετα θα παρεις το νεο φακελο που θα δημιουργιθει με το ονομα contacts μεσα στο Ε/ others/ ..contacts και θα των κανεις copy/paste στον αντιστοιχο φακελο του Ν95 8g θα ανοιξεις της απαφες σου στο Ν95 8g και θα κανεις εισαγωγη της επαφες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με τα ακουστικα δεν φταιει η αναβαθμιση, απλως τα συγκεκριμενα πρεπει να ειναι με ημερομηνια ληξης. Εμενα μου χαλασανε στους 6 μηνες και 2 μερες και εχασα την εγγυηση. Και πριν κανω την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ ολους ας απαντήση καποιος γιατί πήγα στό πλαίσιο νά πάρω μία κάρτα μνήμης 4Giga καί μού είπε ο υπάληλος οτι δέν παίζει στόΝ95. Εχω τήν 20 βέρσιον καί ή κάρτα είναι ή Kingston 4giga class4 καί η τιμή 69€ περιμένω βοήθεια ευχαριστώ εκ τών πρωτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ ολους ας απαντήση καποιος γιατί πήγα στό πλαίσιο νά πάρω μία κάρτα μνήμης 4Giga καί μού είπε ο υπάληλος οτι δέν παίζει στόΝ95. Εχω τήν 20 βέρσιον καί ή κάρτα είναι ή Kingston 4giga class4 καί η τιμή 69€ περιμένω βοήθεια ευχαριστώ εκ τών πρωτέρων

Εγώ έχω μια 6άρα τώρα πάνω. Όπως έχει ειπωθεί, SDHC παίζουν κανονικά.

Οπότε πάρε άφοβα και μην σε πτοεί ο κάθε ανίδεος πωλητής...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω βοηθεια.εχω φαει ολη μου την ημερα πανω σε αυτο στο n95.κατεβασα το nokia maps loader κ εχω αυτο το προβλημα

μου βγαζει ενα μημνιμα οτι υπαρχει ενα update παταω να το κανει κ λεει οτι το κατεβασμενο αρχειο ειναι κατεστραμενο...οταν η εφαρμογη εκτελειτε μετα μου γραφει πως οι χαρτες του κινητου δεν ειναι συμβατοι με τους χαρτες του προγραματος κ οταν ανοιγει το προγραμμα στο τελος μπορω να κατεβασω μονο ηχους για την πλοηγηση κ οχι χαρτες!σας παρακαλω help.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα ολοι εχουμε το ιδιο προβλημα.εγω κατεβασα την αναβαθμιση που ελεγε και ησυχασα.δε βγαζει πλεον μυνημα
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις (firmware version - *#0000# για να το δεις) ????

Ποια ακουστικά έχεις? (γράφει επάνω τους μοντέλο)

Περιμένω ενημέρωση

 

to λογισμικό του κινητού είναι το

20.0.015

13-11-07

RM-159

Nokia N95 (07.01)

 

Τα ακουστικά είναι:

06945757167226107000

Περιμένω με ανυπομονησία το μήνυμά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω βοηθεια.εχω φαει ολη μου την ημερα πανω σε αυτο στο n95.κατεβασα το nokia maps loader κ εχω αυτο το προβλημα

μου βγαζει ενα μημνιμα οτι υπαρχει ενα update παταω να το κανει κ λεει οτι το κατεβασμενο αρχειο ειναι κατεστραμενο...οταν η εφαρμογη εκτελειτε μετα μου γραφει πως οι χαρτες του κινητου δεν ειναι συμβατοι με τους χαρτες του προγραματος κ οταν ανοιγει το προγραμμα στο τελος μπορω να κατεβασω μονο ηχους για την πλοηγηση κ οχι χαρτες!σας παρακαλω help.ευχαριστω πολυ

 

ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο forum, post #1426.. έχω αναφέρει μία λύση που δούλεψε σε μένα..;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA GEIA SAS:PROTA MOU ANABOSBINE TO LAMPAKI TO MPLE POU EXEI TO KINITO MOU NOKIA N95 KAI N73 KAI TORA DEN ANABOZBINI:PAIZH KAPIO ROLO AFTO TO FOTAKI TO MPLE? POS MPORO NA TO KANO NA ANABI PALH?EYXARISTO POLY

 

Που είναι αυτό το φωτάκι LED στο Ν95...και πως το κάνω να ανάβει?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω back up την καρτα μνημης μεσω content copier, pc suite. Αφου εχει προσωρησει στο 80% μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη, να περιμενω να τελειωσει η αλλη εφαρμογη κλπ και το back up ακυρωνεται. Εκανα reset το τηλεφωνο. format την καρτα, τα ξαναπερασα ολα, μα τιποτα. Το back up παλι ακυρωνεται στο 80% παντα. Back up εχω ξαναπαρει στις 2/12 πληρες και τηλεφωνου και καρτας, δεν θυμαμαι αν ηταν πριν ή μετα την αναβαθμιση στην V20 μηπως παιζει καποιo ρολο κι αυτο...?

Κανεις καποια λυση παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

h1963, μήπως τα "Μηνύματα" αποθηκεύονται στην κάρτα σου; Εάν ναι, προσωρινά "γύρισέ" τα στη μνήμη μέχρι να πάρεις το backup. Επίσης κλείσε τυχόν άλλες εφαρμογές που ξεκινούν αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

h1963, μήπως τα "Μηνύματα" αποθηκεύονται στην κάρτα σου; Εάν ναι, προσωρινά "γύρισέ" τα στη μνήμη μέχρι να πάρεις το backup. Επίσης κλείσε τυχόν άλλες εφαρμογές που ξεκινούν αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού.

 

Οχι δυστυχως, τα μηνυματα αποθηκευονται στο τηλεφωνο. Το εχω κοιταξει αυτο.

Ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες που ξεκινουν αυτοματα με την εκκινηση? Παντως, πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο "μενου", δεν δειχνει καμμια ενεργη εφαρμογη.

Κατι αλλο ισως....?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως, τα μηνυματα αποθηκευονται στο τηλεφωνο. Το εχω κοιταξει αυτο.

Ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες που ξεκινουν αυτοματα με την εκκινηση? Παντως, πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο "μενου", δεν δειχνει καμμια ενεργη εφαρμογη.

Κατι αλλο ισως....?

Ευχαριστω.

 

Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι αν πατήσεις το πλήκτρο power και επιλέξεις "αφαίρεση κάρτας μνήμης" σε ρωτάει αν όντως θέλεις να την αφαιρέσεις ενώ ταυτόχρονα κλείνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές. Αν επιλέξεις "όχι", συνεχίζεις να έχεις την κάρτα μνήμης στο τηλέφωνο και όλες οι εφαρμογές που έτρεχαν από αυτήν έχουν κλείσει.

 

Τώρα ξαναδοκίμασε να συνδέσεις το USB καλώδιο.

Λογικά τώρα θα μπορείς να δεις τους φακέλους του της κάρτας μνήμης του κινητού από το PC σου.

 

Δοκίμασέ το, δε χάνεις τίποτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ ολους ας απαντήση καποιος γιατί πήγα στό πλαίσιο νά πάρω μία κάρτα μνήμης 4Giga καί μού είπε ο υπάληλος οτι δέν παίζει στόΝ95. Εχω τήν 20 βέρσιον καί ή κάρτα είναι ή Kingston 4giga class4 καί η τιμή 69€ περιμένω βοήθεια ευχαριστώ εκ τών πρωτέρων

Την έχω πάρει εγώ (με την 20 κι εγώ). Λειτουργεί κανονικά. Το Ν95 «σηκώνει» μέχρι 8GB.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε την 8αρα και την 6αρα, με την 2αρα εχει διαφορα στην ταχυτητα?

δηλαδη ειναι ενταξει η σερνετε, αλλα και αν δεν σερνετε εγινε πιο αργο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...