Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δουλευω μονο smartmovie και ποιοτητα διαλεγεις ο,τι θελεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτή η κάρτα είναι συμβατή;SanDisk 8GB MicroSDHC w/ micro reader

 

Ναι :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia mporei kapoios na moy pei pies einai i diafores toy aploy n95 me to n95 8giga

ektos apo tin xoritikotita toy?

 

Και σε αυτό το thread και στο thread του 8GB υπάρχουν άπειρες αναφορές στις διαφορές τους. Μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις οι απόψεις είναι διχασμένες. Θέλει πολύ ψάξιμο και πολύ διάβασμα. Εγώ απλά θα σου πω ότι σίγουρα το 8GB δεν αξίζει τα extra 200E.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτό το thread και στο thread του 8GB υπάρχουν άπειρες αναφορές στις διαφορές τους. Μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις οι απόψεις είναι διχασμένες. Θέλει πολύ ψάξιμο και πολύ διάβασμα. Εγώ απλά θα σου πω ότι σίγουρα το 8GB δεν αξίζει τα extra 200E.

 

3-4 vasikes diafores tha ithela,xoris leptomeries!

Link to comment
Share on other sites

3-4 vasikes diafores tha ithela,xoris leptomeries!

Το Ν95-2 έχει:

  • Μεγαλύτερη οθόνη 2.8’’ έναντι των 2.6’’ του απλού.
  • Καλύτερος μηχανισμός slide.
  • Μεγαλύτερη μνήμη RAM ~90mb.
  • Μεγαλύτερη μπαταρία

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

3-4 vasikes diafores tha ithela,xoris leptomeries!

 

Κάποιες βασικές διαφορές που είχαν πρωτο-αναφερ8εί σχετικά με την after-boot ελεύθερη μνήμη, την ταχύτητα του GPS και τη διάρκεια της μπαταρίας πλέον έχουν μειωθεί αρκέτα με το τελευταίο firmware του απλού. Το 8GB έχει μεγαλύτερης χωριτικότητας μπαταρία, λίγο μεγαλύτερη οθόνη, πιο δυνατό flash, και κατά πολλούς πιο ωραίο χρώμα. Επίσης, λένε ότι έχει μειωθεί το θέμα του τζόγου... Αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό. Εγώ θα πάρω το απλό πάντως.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε δει αυτο το video?

 

http:// http://www.youtube.com/watch?v=VVjrZ227KWo&feature=related

 

εχει shake control το n95 και δε το ξέρω?πως το κανει αυτο ο τυπος και δε γινεται σε μενα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται προγραμμα που δεν εχει βγει ακομα.

 

Το καινουριο fw εχει τεραστιο προβλημα με τα ακουστικα ή μονο σε μενα συμβαινει?

1/3 Φορες που θα βαλω ακουστικα κανει restart. Ειναι η μοναδικη περιπτωση που κανει restart.

Και πριν απο λιγο εκανε ενω εβγαλα τα ακουστικα ενω ηταν το τραγουδι στο pause.

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο fw εχει τεραστιο προβλημα με τα ακουστικα ή μονο σε μενα συμβαινει?

1/3 Φορες που θα βαλω ακουστικα κανει restart. Ειναι η μοναδικη περιπτωση που κανει restart.

Και πριν απο λιγο εκανε ενω εβγαλα τα ακουστικα ενω ηταν το τραγουδι στο pause.

 

περιεργο viper_gts_gr, αυτο καπου το ειχα διαβασει οτι συνεβαινε με ν95-8gb λιγο πριν

την επισημη κυκλοφορια του :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο fw εχει τεραστιο προβλημα με τα ακουστικα ή μονο σε μενα συμβαινει?

1/3 Φορες που θα βαλω ακουστικα κανει restart. Ειναι η μοναδικη περιπτωση που κανει restart.

Και πριν απο λιγο εκανε ενω εβγαλα τα ακουστικα ενω ηταν το τραγουδι στο pause.

 

 

Ειμαστε 3 ατομα που εχουμε το καινουριο fw και ακουμε καθε μερα μουσικη.Δεν εχει συμβει σε κανενα απο τα 3 τηλεφωνα.Δεν δοκιμαζεις να ξαναπερασεις το fw;Εγω ειχα ενα προβλημα στην αρχη αλλα ειχαν προβλημα τα ακουστικα και οχι το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, υποψιαζομαι οτι φταιει το Rotateme beta3. Το εβγαλα και θα δω πως συμπεριφερεται τις επομενες μερες. Αν δεν ειναι αυτο τοτε φταιει καποια αλλη εφαρμογη (η δευτερη σκεψη ειναι το IR remote).

Εσεις εχετε καμια απο αυτες εγκατεστημενες?

 

Και μια αλλη ερωτηση. Εχει δοκιμασει κανεις σας να αλλαξει την γραμματοσειρα χωρις κανενα προβλημα? Και ποιο προγραμμα χρησιμοποιησατε?

Link to comment
Share on other sites

Viper_gts_gr Εμενα μου την εκανε την επανεκινηση μολις εβαλα τα ακουστικα για πρωτη φορα (με το νεο φιρμ εννοειται) αλλα μετα δεν ξαναπαρουσιαστηκε κατι αναλογο (κ τα χρησιμοποιω αρκετα).

Παιδια αν εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μου επιτρεπει να συνδεθω με το καλωδιο για μεταφορα δεδομενων θα ημουν υποχρεος μηπως κ γλιτωσω το φορματ. Εννοειται βεβαια οτι κ restart εχω κανει, κ το rotateme αφαιρεσα, αλλα εξακολουθει να μου λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο καποια εφαρμογη (ο τασκμαν δεν δειχνει καμια εφαρμογη ανοιχτη).Μεχρι κ μπαταρια εβγαλα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να αφαιρεσεις την καρτα οταν ειναι ανοιχτο το κινητο? Πατας το κουμπι στο πανω μερος της συσκευης και ειναι η τελευταια ή προτελευταια επιλογη. Αν παλι σου πει βλακειες περι ανοιχτης εφαρμογη, βγαλτην ετσι κι αλλιως. Μετα βαλτην παλι και δοκιμασε να το συνδεσεις με το pc.

Δοκιμασε αλλη καρτα αν γινεται. Αν δουλευει κανε φορματ μονο την καρτα. Αλλιως και το τηλεφωνο. Πιστεψε με θα φυγουν πολλα σκουδιπια με το φορματ.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται να την βαλεις.

το καλλυμα πισω δεν θα κουμπωνει.

 

Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν κουμπώνει το καπάκι, αλλά το ότι έτσι και αλλιώς δε χωράει να μπει η μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δεν μου επιτρεπει να συνδεθω με το καλωδιο για μεταφορα δεδομενων θα ημουν υποχρεος μηπως κ γλιτωσω το φορματ. Εννοειται βεβαια οτι κ restart εχω κανει, κ το rotateme αφαιρεσα, αλλα εξακολουθει να μου λεει οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο καποια εφαρμογη (ο τασκμαν δεν δειχνει καμια εφαρμογη ανοιχτη).Μεχρι κ μπαταρια εβγαλα.

 

Που εχεις ρυθμισει να αποθηκευονται τα μηνυματα ,στην καρτα μνημης ?

Εαν ναι ,τοτε ο λογος μαλλον ειναι αυτος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Που εχεις ρυθμισει να αποθηκευονται τα μηνυματα ,στην καρτα μνημης ?

Εαν ναι ,τοτε ο λογος μαλλον ειναι αυτος .

 

Σε οσους δουλευει η φωνητικη κληση, ποσα ονοματα εχετε περασμενα?

Παρατηρησα οτι η τελευταια επαφη η οποια εχει voice tag(φατσουλα) ειναι η εκατοστη και σκεφτηκα οτι μπορει να εχει μεγιστο τα 100 voice tags.

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους δουλευει η φωνητικη κληση, ποσα ονοματα εχετε περασμενα?

Παρατηρησα οτι η τελευταια επαφη η οποια εχει voice tag(φατσουλα) ειναι η εκατοστη και σκεφτηκα οτι μπορει να εχει μεγιστο τα 100 voice tags.

 

319 επαφές όλες οκ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι..

 

μετά και την τελευταία αναβάθμιση στο firmware 20.0.0.15 όταν συνδέω το κινητό σαν usb device και όχι μέσω Pc suite, μετά από περίπου ένα λεπτό το κινητό κλείνει και εμφανίζεται το λογότυπο της nokia και μένει κολημένο εκεί.. μόνο εάν αφαιρέσω την μπαταρία ξαναξεκινάει κανονικα..

 

συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο σε μένα?

 

ευχαριστώ...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Που εχεις ρυθμισει να αποθηκευονται τα μηνυματα ,στην καρτα μνημης ?

Εαν ναι ,τοτε ο λογος μαλλον ειναι αυτος .

Μάλλον δεν ισχύει αυτο που λές γιατι και γω στην κάρτα μνήμης τα αποθηκεύω και δεν έχω αυτό το πρόβλημα...

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...