Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι είναι μία από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη, επιλογή που έχεις να κάνεις.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω 1 SIEMENS γιατι εχω ακουσει οτι ειναι απο τα καλυτερα κ εχω καταλειξει σε 1 απο τα 3

 

Gigaset S645

Gigaset SL560

Gigaset SL370

 

συγκριση παρακάτω

 

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=10&Category=69976799&Products=700312%2c876410%2c975540

 

Το Gigaset SL560 το εχω ηδη στο πατρικο μου. Καλο ειναι αλλα δεν τρελλαθηκα κιολας. Το Gigaset SL370 ειναι καινουριο κ δεν ξερω τι λεει.

Οσο για το Gigaset S645 δεν εχω ιδεα το πλαισιο λέει οτι ειναι (Δύο συσκευές σε μία τι εννοεί?)

 

Ακούω τις γνώμες σας

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αγόρασα ενα sim card reader , πιο συγκεκριμένα
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=170132765120&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=007

, με σκοπό να περάσω μέσα στην καινούρια κάρτα τις 2 κάρτες που χρησιμοποίω (Cosmote & Wind).Θεωρητικά η διαδικασία ήταν απλή , πρακτικά όμως δεν καταφερα να κάνω και πολλά, εχει χρησιμοποιήσει κανείς κάτι παρομοιο η ξέρει την λειτουργία του?Τι προγράμματα χρειαζομαι? Και μια ακόμη απορία , τι συμβαίνει στην περιπτωση που ενεργοποιηθούν και οι 2 κάρτες ταυτόχρονα, μια η αρχική και η αντεγραμμένη στην καινουρια κάρτα? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .

Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι wind η παλια tim?αν ειναι wind και ειδικα usim 64k δεν ειναι δυνατον να δημιουργηθει αντιγραφο,τουλαχιστον ως τωρα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις πληροφορίες και μπορείς να ρωτήσεις...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798

 

Προσοχή μη κάνεις scan ποτέ τη multisim...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κατάστημα που πουλάει τέτοια στην Αθήνα? και άλλα τέτοια gadjet?

 

http://ec1.images-amazon.com/images/I/4126ul0XO9L._AA280_.jpg

 

http://i17.ebayimg.com/05/i/06/e3/44/4b_2.JPG

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν τα έχω χρησιμοποιήσει, αλλά μπορώ να σου πω τι εννοεί 2 συσκευές σε μία...

 

Αν προσέξεις η βάση έχει κανονικά οθόνη, πληκτρολόγιο, ηχείο κ.λ.π, που σημαίνει αφενός μεν ότι μπορείς κανονικά να το χρησιμοποιήσεις ως τηλεφωνητή και αφετέρου να κάνεις τηλ. με ανοιχτή ακρόαση κατευθείαν από εκεί χωρίς τη χρήση του ακουστικού...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλό gadgetάκι... αν είχα λεφτά να πετάξω, θα την έπαιρνα ευχαρίστως...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας. Ειχα ενα Ερικσον 260 αυτο με τον τηλεφωνητη και παρεδωσε πνευμα. Το ειχα 7 χρονια και πλεον το haedset δεν "βρισκει" τη βαση... Τωρα λειτουργω μονο τη βαση σαν τηλεφωνητη...

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε το πιο top, το πιο ακριβο ασυρματο που υπαρχει, και αναλογα με την τιμη να το αγορασω. Νομιζω οτι μεχρι 150 ευρω ειναι καλα.

Δε με ενδιαφερει να στελνει μηνυματα ή να συνδεεται στο ιντερνετ. Θελω ομως ας πουμε να εχει αναγνωριση κλησης ενω μιλαω, αλλα και ολα τα υπολοιπα και ΔΕΝ θελω τα συνηθισμενα ζιμενς πανασονικ και τετοια.

Φχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας. Ειχα ενα Ερικσον 260 αυτο με τον τηλεφωνητη και παρεδωσε πνευμα. Το ειχα 7 χρονια και πλεον το haedset δεν "βρισκει" τη βαση... Τωρα λειτουργω μονο τη βαση σαν τηλεφωνητη...

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε το πιο top, το πιο ακριβο ασυρματο που υπαρχει, και αναλογα με την τιμη να το αγορασω. Νομιζω οτι μεχρι 150 ευρω ειναι καλα.

Δε με ενδιαφερει να στελνει μηνυματα ή να συνδεεται στο ιντερνετ. Θελω ομως ας πουμε να εχει αναγνωριση κλησης ενω μιλαω, αλλα και ολα τα υπολοιπα και ΔΕΝ θελω τα συνηθισμενα ζιμενς πανασονικ και τετοια.

Φχαριστω.

 

7 χρόνια δεν είναι μια λογική περίοδος λειτουργίας για ένα ασύρματο;Γιατί δείχνεις αγανακτισμένος που χάλασε μετά από τόσο καιρό; :worry:

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι,πάντως δεν νομίζω να υπάρχει κάτι σε αυτά τα λεφτά και να μην είναι από τα "συνηθισμένα".

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εθεσα σωστα. Δεν με πειραξε που χαλασε. Ισα-ισα, κρατησε τοσα χρονια... Και ηταν απο τα καλυτερα της γενιας του.

Τωρα για κατι καλυτερο απ΄τα συνηθισμενα (κατι σε Μπανκ Εν Ολουφσεν ας πουμε) ποσο περιπου να παει το μαλλι ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας .

Εχω to bluetooth της itech clip D .

Το ειχα χρησιμοποιησει για λιγο με ενα sony ericsson k700i .Μολις πηρα το kaiser και εκανα factory reset στο bluetooth για να το συνδεσω με το kaiser.

Απο τοτε δεν το βρισκει ουτε το kaiser alla oute kai to k700i οπως παλια.

Οποιος τομ εχει η γνωριζει τι μπορει να φταιει ας απαντησει.....

Χρειαζεται καποιες εξτρα ρυθμισεις για να ξαναλειτουργησει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Εχω to bluetooth της itech clip D .

Το ειχα χρησιμοποιησει για λιγο με ενα sony ericsson k700i .Μολις πηρα το kaiser και εκανα factory reset στο bluetooth για να το συνδεσω με το kaiser.

Απο τοτε δεν το βρισκει ουτε το kaiser alla oute kai to k700i οπως παλια.

Οποιος τομ εχει η γνωριζει τι μπορει να φταιει ας απαντησει.....

Χρειαζεται καποιες εξτρα ρυθμισεις για να ξαναλειτουργησει?

 

ειναι πολυ απλο να το βρεις και μονος σου ,στο ειπα χθες ;)

 

1η κινηση google is your friend

 

(αναζητηση για i tech)

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=i-Tech&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=

 

 

2η κινηση

1ο λινκ πανω πανω πατημα στο λινκ ""D button""

 

http://www.itechdynamic.com/en/products_spec.asp?cid=1&pid=01130

 

3η κινηση

 

πατημα στο λινκ ""user manual""

 

εκει τα γραφει ολα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρηκα τελικα...

Να ρωτησω κατι αλλο μπορω απο το bluetooth να ακουω και μουσικη?

Επισης στην μου δειχνει μονο το νοθμερο οταν με καλουν και οχι το ονομα αυτου που με καλει πρεπει να ενεργοποιησω κατι απο το kaiser?

Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρηκα τελικα...

Να ρωτησω κατι αλλο μπορω απο το bluetooth να ακουω και μουσικη?

Επισης στην μου δειχνει μονο το νοθμερο οταν με καλουν και οχι το ονομα αυτου που με καλει πρεπει να ενεργοποιησω κατι απο το kaiser?

 

κατεβασα το manual μονο και μονο να σου δειξω οτι εκει ηταν ...

 

δεν ψαχνεις καθολου και περιμενεις να στα λυσουν ολα οι αλλοι..ασχολησου και συ λιγο..μην τα περιμενεις ολα στο πιατο φιλε μου :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ειχα χασει το eλληνικο manual και και δεν καταλαβαινα πολυ καλα απο το αγγλικο....

Σ ευχαριστω παντος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σορυ δεν ξερω αν ειναι αυτη η σωστη ονομασια...:(

 

εχω μια αρκετα παλια βιντεοκαμερα που παιρνει μικρες κασετες!Αυτες τις κασετες για να τις δεις την εβαζες σε καποια κανονικου μεγεθους βιντεοκασετα που ειχε μια υποδοχη για να μπει η μικρη κασετα!εβαζες την μικρη κασετα στην υποδοχη της αλλης και την εβλεπες στο βιντεο..

 

δεν ξερω αν με καταλαβατε:O

ψαχνω αυτη τη κασετα 'σκελετο'!!

υπαρχουν ακομα και σημερα? που ακριβως μπορω να βρω?:):)

 

 

Ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεσαι σε κασσέτα κάμερας τύπου VHS-C, η οποία έμπαινε σε αντάπτορα VHS, για να αναπαραχθεί σε video. Θεωρώ σχετικά δύσκολο να βρεις, δεδομένου ότι η παραγωγή τέτοιων βιντεοκαμερών έχει διακοπεί εδώ και αρκετά χρόνια, ωστόσο αν μένεις Αθήνα, θα μπορούσες να ρίξεις μία ματιά στην ΚΑΣΣΕΤΕΜΠΟΡΙΚΗ στη στοά της Εμμ. Μπενάκη, ή σε κάποιο από τα "παραδοσιακά":shifty: μαγαζιά που εμπορεύονται "ποικίλου" περιεχομένου βιντεοκασέτες στην Πατησίων ή στην Αθηνάς.

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...