Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δείτε στα παρακάτω links:

 

http://itrack.gr/shop/index.php?option=com...4&Itemid=31

http://itrack.gr/shop/index.php?option=com...6&Itemid=35

 

Πρόκείται για ένα σύστημα εντοπισμού γενικής χρήσης iTrack100 που μπορείτε να το έχετε οπουδήποτε είτε ένα σύστημα εντοπισμού οχήματος iTrack200 που εγκαθίσταται μόνιμα σε ένα όχημα.

 

Εγώ το παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα, το εγκατέστησα μόνος μου και παίζει τέλεια.

 

Επειδή εδώ και καιρό κοιτάζω για κάποιο σύστημα GPS αντικλεπτικό, είναι το μόνο που βρήκα για το οποίο δεν πληρώνεις καμία υπηρεσία :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντί να ειρωνεύεσαι και να περιμένεις από άλλους για 1 εβδομάδα να σου απαντήσουν, θα μπορούσες με ένα απλό search στο google να έβρισκες αυτό που ήθελες, αλλά και με ένα απλο search στο http://www.ebay.com για "GPS external antenna", να έβρισκες πάλι αυτό που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

ΌΛΑ αυτά που περιγράφεις τα είχα κάνει πριν ακόμη βάλω το post.Αυτό που με ενδιαφέρει και γι΄αυτό έβαλα το post είναι η ακρίβεια γιατί θα χρησιμοποιηθεί για τηλεμετρία.Αυτό δεν το είχα βρει σε κανένα Ebay ή Google.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θελω να αγορασω ενα καλο (ευαισθητο) BT gps που να μπορει αν γινεται να πιανει και σε κλειστους χωρους. Ειδα το νεο Emtac S3 mini και μου αρεσε...ειναι τοσο ευαισθητο τελικα?...ή μου προτεινετε καποιο αλλο? θελω να το δουλεψω με το destinator 6.
Link to comment
Share on other sites

poli poli xrisimo, pesmas omos k kapoies leptomereies...pos leitourgei as poume
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

έπεσε το μάτι μου πρόσφατα σε αυτό:

 

Freecom Network MediaPlayer-350 WLAN (κάνει περίπου 200ευρώ παρεπιπτόντως!)

 

Όπως διάβασα όμως στο support forum τους (εδώ - ά ρε Έλληνα παντού είσαι!!) δεν υπάρχει υποστήριξη για ελληνικούς υπότιτλους..

 

ξέρει κανείς κάποιο media player αναλόγων δυνατοτήτων με το παραπάνω που να μπορεί να παίζει divx με ελληνικούς υπότιτλους?

 

μιλάω φυσικά για χωριστό αρχείο (srt, κλπ) και όχι υπότιτλους ενσωματωμένους στο video!!

 

P.S.

sorry αν υπάρχει ήδη άλλο thread σχετικά με το αντικείμενο αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

poli poli xrisimo, pesmas omos k kapoies leptomereies...pos leitourgei as poume

 

1. Αν είσαι μπροστά σε ένα οποιοδήποτε υπολογιστή ή pocket PC με σύνδεση στο internet, μπαίνεις εδώ: http://itrack.gr/shop/index.php?option=com_wrapper&Itemid=34 και βλεπεις που βρίσκεται το όχημα σου μέσω google maps ΔΩΡΕΑΝ. Αυτή η υπηρεσία είναι ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. Η μόνη χρέωση που έχεις είναι αυτή της Q-Telecom με μόλις 0,04 ευρώ το SMS και κάθε νέα συσκευή iTrack έχει κάρτα SIM "γεμάτη" με 100 ΔΩΡΕΑΝ SMS μηνύματα.

 

2. Αν βρίσκεσαι κάπου που δεν υπάρχει υπολογιστής, internet, σε κανά βουνό αποκομμένος και μακριά απο τούτο τον μάταιο κόσμο και παρόλα αυτά διαθέτεις κινητό τηλέφωνο tongue.gif , τότε κάνεις αναπάντητη στο αριθμό της κάρτας SIM του itrack και σου επιστρέφει μηνυμα με το δρόμο που βρίσκεται το όχημα. Τα πρώτα 10 SMS είναι και αυτά ΔΩΡΕΑΝ ένω στέλνοντας μηνυμα στο 4100 "γεμίζεις" με δύο credit την κάρτα με 1,19 ευρώ/SMS. Δηλαδή 0,595 ευρώ το credit.

 

Την εγκατάσταση μπορείς να την πραγματοποιήσεις μόνος σου αν πιάνουν τα χερια σου ή σε ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων.

 

Επίσης υπάρχει και το iTrack 100 δεν θέλει καμία εγκατάσταση αλλά είναι φορητή συσκευή που χρειάζεται να την φορτίζεις όπως ένα απλό κινητό.

 

Στο site http://www.itrack.gr θα βρείτε όποια πληροφορία χρειάζεστε.

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω εγώ!Πάρε ένα iZak.Παίζει και τους ελληνικούς υπότιτλους,έχει και HDMI έξοδο,και τηλεκοντρόλ,παίζει και DVD images,έχει και οπτική έξοδο,και γενικότερα παίζει σχεδόν ΤΑ ΠΑΝΤΑ!Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

 

Τιμή 150 ευρώ με δίσκο 80gb και 100 χωρίς δίσκο για να του βάλεις εσύ:

 

http://www.shop21.gr/product/product.computers.asp?pfid=21196&prid=19072

 

ΥΓ:Δεν έχει όμως δικτυακές δυνατότητες...

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

καλό φαίνεται αυτό!!

 

Το ότι όμως δεν έχει δικτυακές δυνατότητες όπως λες κι εσύ με περιορίζει λίγο..

 

Και το ότι παίρνει 2.5 ιντσών δίσκους..

Βγαίνει αρκετά πιο ακριβό από αντίστοιχης χωρητικότητας με 3.5άρι δίσκο

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι ακριβό είναι.Αλλά είναι μια πολυβραβευμένη συσκευή σε όλο τον κόσμο και όταν το πήρα κατάλαβα το γιατί.Θα σου το πω απλά:

 

Το 2006 το iZak ήταν η μεγαλύτερη επένδυση που έκανα.Πήρα προσφορά από το shop21 το 80gb μόνο 100 ευρώ και πραγματικά έμεινα με τις δυνατότητες του.Αν είχε και δίκτυο όπως λες απλά θα έσβηνε από το χάρτη όλα τα media centers της αγοράς.

 

ΥΓ:Οσο για υποστήριξη άστο!ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια LG LCD η οποία έχει και ένα Port RS232.Ξέρει κανείς γιατί το έχει και αν μπορούμε να το εκμεταλευτούμε με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον πραγματικά. Φαντάζομαι ότι το φορητό είναι το καλύτερο γιατί μπορείς να το κρύψεις όπου θέλεις. Βέβαια δεν ξέρω αν το κρύψεις κάτω από το κάθισμα, για παράδειγμα, αν θα πιάνει το GPS.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια LG LCD η οποία έχει και ένα Port RS232.Ξέρει κανείς γιατί το έχει και αν μπορούμε να το εκμεταλευτούμε με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Διάβασες το manual και γράφει ότι το port είναι RS232? :rolleyes:

 

ΕΛΕΟΣ....

 

Μήπως είναι vga για να συνδέσεις υπολογιστή σαν να είναι οθόνη?

Λέω τώρα εγώ....

 

(Κρατάω μια μικρή επιφύλαξη, αλλά τι να πω....)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια LG LCD η οποία έχει και ένα Port RS232.Ξέρει κανείς γιατί το έχει και αν μπορούμε να το εκμεταλευτούμε με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συνηθως αυτο ειναι για το service εκτος αν λες το d-sub!

Link to comment
Share on other sites

Με μια σύντομη αναζήτηση στο διαδίκτυο βρίσκει κανείς μια πληθώρα κατασκευαστών ψηφιακών φωτογραφικών μηχανών (Acer, Agfaphoto, BenQ, Canon, Casio, Fujifilm, Hewlett Packard, Kodak, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Polaroid, Ricoh, Samsung, Sanyo, Sony...). Πού υστερεί και πού υπερέχει ο κάθε κατασκευαστής; Επειδή προσανατολίζομαι στην αγορά ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής (αξίας 250€ περίπου), θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες γενικές οδηγίες για μία σωστή αγορά; Ευχαριστώ!

 

(Αν οι moderators θεωρούν περιττό το θέμα, ας το κλειδώσουν.)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

θέλει κι ερώτημα?ευτυχώς η επιλογή ήταν ήδη στην πρώτη θέση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς η επιλογή ήταν ήδη στην πρώτη θέση.

 

Αλφαβητικά τις έβαλα... :rolleyes: Έχω σταμπάρει την CANON PowerShot A570 IS...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Αλφαβητικά τις έβαλα... :rolleyes: Έχω σταμπάρει την CANON PowerShot A570 IS...

 

οπως και να τις εβαλες εκανες το καλυτερο,canon και ξερο ψωμι:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είναι RS 232!Και μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα πως υπάρχει πρόγραμμα για να ελέγχεις την τηλεόραση μέσω serial port!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία, είναι προτιμότερο να έχει ενσωματωμένη μπαταρία ή να παίρνει κοινές μπαταρίες;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά να παιρνει κοινές...!Αν σου τελειώσει η ενσωματωμένη τι κάνεις?
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...