Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως είναι RS 232!Και μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα πως υπάρχει πρόγραμμα για να ελέγχεις την τηλεόραση μέσω serial port!

 

Μην κανεις καμια τρελλα!:confused:

Ειναι καθαρα για το τμημα του service!

Συνηθως αυτες που κανουν αναβαθμιση κανουν απο καρτα μνημης ή απο USB! (βλεπε philips):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Canon by far....

οτι καλύτερο στην κατασκευή φωτογραφικών μηχανών, με κορυφαίους φακούς..

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA AGORASA TO ARCHOS 605. FOVERO GADGETAKI. EXW OMOS MERIKA PROBLIMATAKIA.:(

 

1on : OTAN MPENW INTERNET DEN MOU KATEBAZEI MEGALA ARXEIA(100MB P.X.).

 

2on :DE BRISKW EXTRA PLOGRAMMATAKIA NA TOU BALW.(EKTOS APO AUTA POU DINEI STO SITE).

 

3on :O BROWSER POU EXEI , UPOSTIRIZEI FLASH PLAYER ALLA SE KAPOIES SELIDES PAIZEI TA BINTEAKIA KANONIKA(YOUTUBE) KAI SE ALLES DEN KANEI TIPOTA (MOU LEEI NA KATEBASW FLASH PLAYER APO 7 KAI PANW).

 

 

 

MPOREI NA ME BOITHISEI KANEIS SE KAPOIO APO AUTA?:cry:

:spam:IMMORTAL
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA AGORASA TO ARCHOS 605. FOVERO GADGETAKI. EXW OMOS MERIKA PROBLIMATAKIA.:(

 

1on : OTAN MPENW INTERNET DEN MOU KATEBAZEI MEGALA ARXEIA(100MB P.X.).

 

2on :DE BRISKW EXTRA PLOGRAMMATAKIA NA TOU BALW.(EKTOS APO AUTA POU DINEI STO SITE).

 

3on :O BROWSER POU EXEI , UPOSTIRIZEI FLASH PLAYER ALLA SE KAPOIES SELIDES PAIZEI TA BINTEAKIA KANONIKA(YOUTUBE) KAI SE ALLES DEN KANEI TIPOTA (MOU LEEI NA KATEBASW FLASH PLAYER APO 7 KAI PANW).

 

 

 

MPOREI NA ME BOITHISEI KANEIS SE KAPOIO APO AUTA?:cry:

 

 

1) ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΝΕΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΡΟΥΤΕΡ ΣΟΥ

2) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ WIDGETS ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΟΥΝ ..

3) ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ

 

ΦΟΒΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ TOUCH ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!! :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ το iZak εκτώς από το shop21?

Στο shop21 γράφει στη διαθεσιμότητα "εξαντλημένο" εδω και πολύ καιρό.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω κωδικους SHOWVIEW για τα Ελληνικα τηλεοπτικα καναλια;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν υποστηριζεται to showview εδω παρ ολο που διαφημιζοταν για ολα τα βιντεο που βγαινανε στην αγορα!!!
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν υποστηριζεται to showview εδω παρ ολο που διαφημιζοταν για ολα τα βιντεο που βγαινανε στην αγορα!!!

 

Αγορασα dvd-recorder και εχει μεσα και συστημα SHOWVIEW και λεω μηπως το υποστηριζουν ακομη εδω τα Ελλ. καναλια, αλλα τιποτα.

 

Παλαιοτερα το ειχαμε παντως.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα υποστήριξης των ελληνικών καναλιών. Το Showview από ένα βίντεο που είχα παλιά, θυμάμαι ότι ήταν ένας κωδικός με τον οποίον προγραμμάτιζες γρήγορα μια εγγραφή και τίποτα παραπάνω. Το είχα βρεί παλιά σε περιοδικά τηλεόρασης, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται τώρα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ναι παλαιοτερα τους ειχα δει και εγω σε τηλεοπτικα περιοδικα. Τωρα απλα δεν υπαρχουν.

 

Αρα λυση δεν υπαρχει. Και μαλιστα εχω την εντυπωση πως αν γραψεις ενα προγραμμα - ταινια κλπ με συστημα show-view οταν το καναλι πεταει διαφημισεις, αυτες δεν γραφονται στο recorder. ;)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και μαλιστα εχω την εντυπωση πως αν γραψεις ενα προγραμμα - ταινια κλπ με συστημα show-view οταν το καναλι πεταει διαφημισεις, αυτες δεν γραφονται στο recorder. ;)
Κατηγορηματικά όχι. Αυτό το σύστημα ποτέ δεν δούλεψε γιατί τα κανάλια ποτέ δεν μετάδωσαν το ανάλογο σήμα (μην χάσουν κανά φράγκο από τις διαφημίσεις). Το ShowView ουδεμία σχέση είχε με αυτό (τρία γράμματα ήταν και ξεκίναγε νομίζω από V).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βρε matrix και χρονια πολλα:)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

paidia loipon ego pira to mp4 proxtes apoton Germano kai eixa kai go to idio problima...Alla o epimenon Nika....

 

H vlakeia tou programatos Avcoverter einai oti dn diavasei ellinika kai ta vgazei kinezika.....an 8elete ena video na to kanete avi tote valte to sto skliro disko c px. oste na min einai apo thn epifaneia ergasias giati einai ellinika.

C:\video edo gia paradeigma kai vreite ta apo ekei me to program.....patiste add sto program kai convert now ta video pou exete valei 8a ginoun avi gia to Osio Mp4 sas...

 

 

Elpizo na sas voi8isa......

 

Cya.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον πραγματικά. Φαντάζομαι ότι το φορητό είναι το καλύτερο γιατί μπορείς να το κρύψεις όπου θέλεις. Βέβαια δεν ξέρω αν το κρύψεις κάτω από το κάθισμα, για παράδειγμα, αν θα πιάνει το GPS.

 

Το μόνο μειονέκτημα με το φορητό στην περίπτωση χρήσης σε αυτοκίνητο, είναι ότι πρέπει να το φορτίζεις ανα διαστήματα.

 

Το μόνιμο τροφοδοτείται απο την μπαταρία του αυτοκινήτου. Εγώ το έχω τοποθετήσει πίσω απο το κασετόφωνο και λειτουργεί άριστα χωρίς χρήση εξωτερικής κεραίας. Μάλλον έχει πολύ καλή ευαισθησία η ενσωματωμένη GPS antenna.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για το Siemens SL560 αλλά έχω 2 απορίες.

Θέλω να συνδέσω στη βάση του άλλα 2 ασύρματα siemens. Το SL100 και το Α140. Είναι σίγουρο ότι θα παίξουν? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Οι δύο συσκευές που ανέφερα παίζουν πάνω από 1 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα με κοινή βάση του SL100. Επίσης το πιο σημαντικό. Γνωρίζει κανείς από πρώτο χέρι αν το SL560 έχει το γνωστό πρόβλημα των siemens, να χτυπάει δηλαδή στο 2ο κουδούνισμα σε σχέση με τις σταθερές συσκευές ή άλλες ασύρματες άλλων κατασκευαστών? Δυστυχώς αυτό είναι κάτι που με απασχολεί πολύ και δεν έχω βρει τρόπο να το δοκιμάσω σε κάποιο κατάστημα. Αν κάποιος έχει τη συγκεκριμένη συσκευή παρακαλώ να βοηθήσει..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για το Siemens SL560 αλλά έχω 2 απορίες.

Θέλω να συνδέσω στη βάση του άλλα 2 ασύρματα siemens. Το SL100 και το Α140. Είναι σίγουρο ότι θα παίξουν? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Οι δύο συσκευές που ανέφερα παίζουν πάνω από 1 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα με κοινή βάση του SL100. Επίσης το πιο σημαντικό. Γνωρίζει κανείς από πρώτο χέρι αν το SL560 έχει το γνωστό πρόβλημα των siemens, να χτυπάει δηλαδή στο 2ο κουδούνισμα σε σχέση με τις σταθερές συσκευές ή άλλες ασύρματες άλλων κατασκευαστών? Δυστυχώς αυτό είναι κάτι που με απασχολεί πολύ και δεν έχω βρει τρόπο να το δοκιμάσω σε κάποιο κατάστημα. Αν κάποιος έχει τη συγκεκριμένη συσκευή παρακαλώ να βοηθήσει..

 

Ευχαριστώ!

Έχω το SL560. Τουλάχιστον με το SL100 μπορώ να πω ότι παίζει στην βάση του άλλου.Το έχω κάνει. Για το αν κτυπάει στο δεύτερο κουδούνισμα τουλάχιστον εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.Στην βάση του είναι συνδεδεμένο και ένα sagem. Και θα πω το εξής: την ώρα που κτυπάει το sagem κτυπάει και το SL560.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Στo SL100 δηλαδή δεν έχεις παρατηρήσει να ξεκινάει να χτυπάει τη 2η φορά σε σχέση με κάποιο σταθερό;

Επίσης είναι απελπιστικά αργό στην πληκτρολόγηση..

Link to comment
Share on other sites

Στo SL100 δηλαδή δεν έχεις παρατηρήσει να ξεκινάει να χτυπάει τη 2η φορά σε σχέση με κάποιο σταθερό;

Επίσης είναι απελπιστικά αργό στην πληκτρολόγηση..

Δεν μίλησα για το SL100 που συμφωνώ μαζί σου αλλά για το SL560.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...