Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα αγόρασα το SIEMENS GIGASET A580. Λέει ότι έχει τεχνολογία ECO DECT, ECO DECT+ για εξοικονόμηση ενέργειας και ισχύς σήματος.. όμως στο βιβλιαράκι λέει ότι μειώνεται η ισχύς αλλά μειώνεται και η διάρκεια της αναμονής!

Τελικά τί ισχύει? Να το ενεργοποιήσω ή όχι? Εφόσον έχει αυτή τη λειτουργία, γιατί δεν την έχει μόνιμα ενεργοποιημένη?

 

Έλα ντε. Εγώ έχω ενεργοποιήσει μόνο το πρώτο γιατί δε βλέπω το λόγο γιατί να μειώνεται η διάρκεια της αναμονής στο μισό όπως λέει το μάνιουαλ... Έχω άλλωστε δύο τηλ. στην ίδια βάση και δε "μπαίνει" ECO DECT+

Όπως το καταλαβαίνω εγώ, η βάση "μειώνει την επαφή της" με το τηλ. (άρα μειώνει και την κατανάλωση ρεύματος). Απ' την άλλη το τηλ. "ψάχνει" να βρει τη βάση περισσότερο καταναλώνοντας περισσότερη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να γράψεις (κείμενο, ζωγραφιά κτλπ) τα περνάς μετά στον υπολογιστή σου σε ψηφιακή μορφή!

 

 

και δεν έχει και απαγορευτική τιμή, 119 ευρώπουλα.

Link to comment
Share on other sites

Το σημα εξαρταται αποκλειστικα απο το gps ή παιζει ρολο και το προγραμμα; Εκτος απο τη τοποθεσια βεβαια. Επισης πιο ευκολα βρισκει σημα οταν εισαι ακινητος ή ενω κινεισαι; ( Με αμαξι )
Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Η Ψηφιακή TV έρχεται υποχρεωτικά μέσα στα επόμενα 3-4 χρόνια ενώ σταδιακά σε κάποιες περιοχές κάποιοι θα αρχίσουν να βλέπουν μαύρο αφού οι εκποπμπές αναλογικού σήματος θα σταματάνε καθώς θα αντικαθίστανται από τις επίγειες δορυφορικές. Το κακό με αυτό είναι ότι θα πρέπει να αντικατασταθούν όλες μας οι TV ή θα πρέπει να γεμίσουμε το σπίτι με αποκωδικοποιητές έναν για κάθε TV.

Κινητά με αναλογική tv,συστήματα αυτοκινήτου με tv ακόμα και lcd tv που έχετε αγοράσει με ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή ξεχάστε τις αφού οι νέοι αποκωδικοποιητές θα είναι με πρωτοκολλο συμπίεσης mpeg4 οπότε θα πρέπει να προχωρήσουμε σε πλήρη ανανέωση.Χαρά για τις ηλεκτραγορές ,ξόδεμα για εμάς.Τα πλεονεκτήματα της ψηφιακής βέβαια μπορεί να είναι πολλά αλλά η μεταβαση θα είναι δύσκολη. Ρωτήστε κι εμενα που έχω 9 tv στο σπίτι ,στο αυτοκίνητο μέχρι και στο κινητό!!!!

Οπότε όσοι είναι να πάρετε τώρα σύντομα TV μην την πατήσετε αλλά ρωτήστε για τα νέα δεδομένα που έρχονται.Χρήσιμες πληροφορίες στο Digea.gr που έχει αρχίσει να διαφημίζεται πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κοιταξω σε εναν αποκωδικοποιητη εκτος απο το να υποστηριζει κωδικοποιηση MPEG-4?ειναι καλο να εχει και PVR φανταζομαι....:D
Link to comment
Share on other sites

Παρ όλο που το είχα αναζητήσει δεν είχα βρει το αντίστοιχο θέμα πριν το ανοίξω οπότε οι moderators αν θέλουν μπορούν να το διαγράψουν!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!!! Θελω να παρω ενα GPS και μετα απο οχι πολυ θα ελεγα ψαξιμο κατεληξα σε αυτα τα 2 μοντελα, το MLS destinator 4810BT και το MLS destinator 3D REALVIEW 5000. Οποιος ειναι κατοχος η γνωριζει καλα τι παιζει με αυτα τα 2 GPS ας μου πει την αποψη του...Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα. Θέλω να αλλάξω το στερεοφωνικο του αυτοκινήτου μου (fiat bravo) το οποίο έχει τοποθετημένο ένα ηχοσυστημα τρίτου κατασκευαστή (όχι δηλαδή το γνήσιο της fiat). Θα ήθελα να βάλω ένα από αυτά τα multimedia stations με τις μεγάλες οθόνες που παίζουν DVD και αλλά τέτοια τρέλα! Αυτά από οτι βλέπω υπάρχουν σε εκδόσεις 2 din όπως λένε. Και το ερώτημα μου είναι αν πρέπει για να εγκατασταθεί κάτι τέτοιο να το υποστηρίζει το αυτοκίνητο ή μπάινουν σε όλα τα αυτοκίνητα και είναι απλά θέμα μεγέθους; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες χρεωνεσαι, εννοεις οτι πρεπει να εχεις συνδεση internet για να λειτουργησει σωστα? Απο ποιον χρεωνεσαι? Χωρις internet δεν λειτουργει?

 

Λειτουργεί κανονικά, αλλά θα υπάρχει μια υποστήριξη από το δικτυο κινητης τηλεφωνιας.

 

Αυτό θα σε βοηθήσει:

http://images.wmexperts.com/articleimages/2008/01/agps.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω ενα panasonic kx-tga110ex και εχω χασει τα μανουαλ,πως μπορω να το κανω να εχει την ωρα οταν ειναι stanbay?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Το destinator έκανε καλό όνομα στη χώρα μας όσο είχε τους χάρτες της πρώην NGI και νυν GI, οι οποίοι θεωρούνται η καλύτεροι για την Ελλάδα.

Τώρα πλέον δεν είναι το μόνο που τους έχει γιατί υπάρχουν και άλλα προγράμματα με τους χάρτες αυτούς, αλλά είναι το πρόγραμμα που δεν έχει διαθέσιμες αναβαθμίσεις χαρτών από την GI πλέον.

Για την MLS :mad: ας μη γράψω καλύτερα ... . :X

 

Τώρα αν εσύ έχεις καταλήξει σε αυτά που έγραψες πήγαινε κάπου που να τα έχουν, δοκίμασε τα, μια και η δοκιμή είναι ο καλύτερος τρόπος επιλογής και κατέληξε πιο θα πάρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να'σαι καλα φιλε μου...Για τα ΜΙΟ τι εχεις να μου πεις?

 

Έχουν από τους πιο ενημερωμένους καινούργιους χάρτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω ενα panasonic kx-tga110ex και εχω χασει τα μανουαλ,πως μπορω να το κανω να εχει την ωρα οταν ειναι stanbay?

 

Δεν ξέρω από panasonic, αλλά στο μενού της βάσης θα υπάρχει ρύθμιση της ώρας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε όλα τ'αυτοκίνητα παίζουν...Απλά πρέπει να κοιτάξεις αν χωράει στο ταμπλό του αυτοκινήτου σου να μπει τέτοια οθόνη.Αν δε γίνετε τότε μπορείς να κοιτάξεις και σε λύση οθόνης 1DIN που είναι εξίσου καλές!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...