Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τα options κανε enable τα activeX.

βεβαιωσου οτι του επιτρεπεις να κατεβασει και να τρεξει το activex που ζηταει.

 

ΥΓ: για να παιξει πρεπει να επιλεξεις την καμερα (κλικ πανς της) και Play απο κατω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ αν ξέρει κανείς.. Έχω ένα suzuki swift του 2007 νομίζω.. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω usb για iPod ? Και αν ναι πόσο στοιχίζει? Στην αντιπροσωπία??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την διαφορα αλλα την καταλαβα πολυ λιγο, λοιπον η διαφορα ηταν εβαζα 2 τραγουδια το ενα WAV 44kHz και το αλλο WAV 96kHz εβαζα πριμα 16kHz στα 10dB περιπου και οταν το συνδεσα και ακουσα με το απλο βυσμα δεν καταλαβα τιποτα αλλα οταν εβαλα το επιχρυσο βυσμα μου φαινοταν οτι τα πριμα ηταν λιγο πιο καθαρα και ακομα ηταν σαν να περνουσαν και οι πολυ υψηλες συχνοτητες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Αγορασα πριν μερικες μερες αυτο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.601992&u=KGUARD-KG-SH522-H.264-16-CHS-STANDALONE-DVR

ωστοσο δεν μπορω να φορμαρω τον hdd..

Υπαρχει καποια ιδεα?

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την διαφορα αλλα την καταλαβα πολυ λιγο, λοιπον η διαφορα ηταν εβαζα 2 τραγουδια το ενα WAV 44kHz και το αλλο WAV 96kHz εβαζα πριμα 16kHz στα 10dB περιπου και οταν το συνδεσα και ακουσα με το απλο βυσμα δεν καταλαβα τιποτα αλλα οταν εβαλα το επιχρυσο βυσμα μου φαινοταν οτι τα πριμα ηταν λιγο πιο καθαρα και ακομα ηταν σαν να περνουσαν και οι πολυ υψηλες συχνοτητες.

 

Ήξερες πότε άκουγες από το επίχρυσο και πότε από το απλό;

Link to comment
Share on other sites

Ήξερες πότε άκουγες από το επίχρυσο και πότε από το απλό;

Για να καταλαβε μαλλον ηξερε!!!!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηξερα εβαζα πολυ δυνατα την μουσικη με λιγα πριμα και εβαζα μια το απλο και μια το επιχρυσο αλλα οπως ειπα η διαφορα ηταν πολυ μικρη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα και απο μενα.

Πηρα και εγω σημερα το καταγραφικο αυτο για μαγαζι και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει manual στα Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηξερα ...

 

Από τι στιγμή που ήξερες παύει να ισχύει η αντικειμενικότητα και μπαίνει το υποκειμενικό στοιχείο στη μέση. :)

Αυτοί που κάνουν δοκιμές συσκευών, όταν κάνουν συγκρίσεις Α-Β το κάνουν μόνο τυφλά. Μάλλον θα ξέρουν κάτι παραπάνω.

Τέλος πάντων αν εσύ θεωρείς ότι ακούς διαφορά και σε καλύπτει τότε προχώρα.

Για τι διαφορά κόστους μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τυφλα το εκανα ελεγα στον φιλο μου να βαζει μια επιχρυσο μια το απλο και την καταλαβα την διαφορα, tazio εννοεις το κοστος τιμης ή εννοεις την διαφορα κοστους του ηχου ?
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες λιγάκι. :lol:

Επέλεγε ο φίλος σου πιο να ακούσεις (χωρίς εσύ να ξέρεις το χρώμα) και το έβρισκες;

 

Όταν λέω διαφορά κόστους εννοώ στη τιμή αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εβρισκα αλλα εκανα μονο 1 μια φορα λαθος στην αρχη αλλα μετα ολα τα εβρισκα, η διαφορα κοστους ειναι λιγο μεγαλη πχ καλωδιο με επιχρυσα βυσματα RCA σε 3,5mm κανει γυρω στα 6 ευρω και το απλο κανει 2-3 ευρω περιπου αλλα αμα παρεις μονο βυσμα 3,5mm plug επιχρυσο εκει η διαφορα κοστους ειναι μικρη δηλ κανει 1ευρω το επιχρυσο και το απλο 0,4ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος είναι αστείο οπότε το προσπερνάμε, αυτό όμως αμέσως σημαίνει όχι ποιοτικό αντικείμενο.

Πες λοιπόν ότι παίρνεις το επίχρυσο βύσμα και να δεχτούμε ότι πράγματι ακούς διαφορά.

Θα έχεις κάτι σα τη γέφυρα Ρίο/Αντίριο. Δηλαδή πριν και μετά χάλια δρόμος και στη μέση μια κατασκευή κόσμημα.

Αν τα πριν και τα μετά το βύσμα, δεν είναι αντίστοιχης ποιότητας (Θεωρώ ότι δεν είναι από τι στιγμή που ένα βυσματάκι αξίας ενός πακέτου τσιγάρων βελτιώνει τον ήχο τους. Πάντα σύμφωνα με αυτά που γράφεις) τότε άδικος κόπος και το ψάξιμο και όλα.

Τα άλλα παιδιά σου έγραψαν άμεσα και πολύ σωστά ότι βάλεις δε βάλεις αυτό το βύσμα το ίδιο είναι.

Προσωπικά προσπαθώ να σου πω ότι καλό είναι να μη μπλέξεις σε τέτοια ψαξίματα με ματζούνια. Ο ήχος και μάλιστα ο καλός ήχος, κοστίζει και μάλιστα υπερβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα διαφωνήσω. Αν από την αλλαγή βυσμάτων καταλαβαίνει διαφορά αυτό σημαίνει ότι το υπόλοιπο σύστημα έχει δυνατότητα να του δώσει καλύτερη ποιότητα και άρα αξίζει τον κόπο η επέμβαση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρκετοί γνωστοί πήραν multimedia car system από Κίνα και έμειναν όλοι ευχαριστημένοι μέχρι στιγμής, μηλάω για 2DIN, γιατί μερικοί που ξέρω και πήραν κάτι κινέζικα 1DIN με 1 μήνα βγήκαν off!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!εχω το ipod nano εδω και καμια εβδομαδα αλλα η μπαταρια δεν διαρκει καθολου.χαρακτηριστικα το φορτιζω καθε βραδυ και το πρωι αφου ακουσω κανα 2ωρο μουσικη θελει παλι φορτιση.τι μπορω να κανω ωστε να διαρκει καπως περισσοτερο?? σας ευχαριστω πολυ προκταβολικα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!εχω το ipod nano εδω και καμια εβδομαδα αλλα η μπαταρια δεν διαρκει καθολου.χαρακτηριστικα το φορτιζω καθε βραδυ και το πρωι αφου ακουσω κανα 2ωρο μουσικη θελει παλι φορτιση.τι μπορω να κανω ωστε να διαρκει καπως περισσοτερο?? σας ευχαριστω πολυ προκταβολικα

Να το πας για αλλαγή...ελαττωματική μπαταρία...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά συστήματα εντοπισμού θέσης οχημάτων, με πάρα πολλές διαφορετικές δυνατότητες και επιλογές.

Υπάρχουν αυτά που στέλνουν απλά SMS το στίγμα και υπάρχουν αυτά που συνδέονται με GPRS και στέλνουν δεδομένα για πάρα πολλά πράγματα (θέση, πόρτα, παραβίαση, ρυμούλκηση, έξοδος είσοδος σε POI κ.ο.κ.

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει ένα σύστημα από μία εταιρία στην Αθήνα και δουλεύει ρολόι.

 

http://www.t2t.gr/gr/fleet.html

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Σε 2 εβδομάδες πρόκειται να πάω 5ήμερη και αγόρασα για την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και έναν φορτιστή.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ιδέα πόσες ώρες πρέπει να της φορτίσω έψαξα και στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Ο φορτηστής αναφέρει (INPUT : AC230V~50Hz 30mA

OUTPUT : DC 4X1.4V...70mA AA(HR6))

και οι μπαταρίες είναι: Carmelion Ni-MH 1600mAh 1.2V

και eneloop sanyo 1.2V 2.000mAh

Ευχαριστώ για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Σε 2 εβδομάδες πρόκειται να πάω 5ήμερη και αγόρασα για την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και έναν φορτιστή.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ιδέα πόσες ώρες πρέπει να της φορτίσω έψαξα και στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Ο φορτηστής αναφέρει (INPUT : AC230V~50Hz 30mA

OUTPUT : DC 4X1.4V...70mA AA(HR6))

και οι μπαταρίες είναι: Carmelion Ni-MH 1600mAh 1.2V

και eneloop sanyo 1.2V 2.000mAh

Ευχαριστώ για τον χρονο σας.

 

O φορτιστης πανω πρεπει να εχει ενα led το οποιο κατα τη διαρκεια της φορτισης αναβει και μολις τελειωσει σβηνει!! Ή κατι τετοιο, εξαρταται το φορτιστη. Δες το manual δεν μπορει να μη γραφει πληροφοριες για charge! ;)

 

Εχω δυο φορτιστες sanyo ο ενας φορτιζει 2200mAh μπαταριες σε 1,5 ωρα και ο αλλος τις ιδιες σε 30 λεπτα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει να με βοηθησει καποιος.....εχω παρει τη μιτο που εχει το συστημα blue&me και ζευγαρωνοντας το δευτερο τηλεφωνο μου πεταει το πρωτο εκτος λειτουργειας.τι δεν κανω σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Για σας. Σε 2 εβδομάδες πρόκειται να πάω 5ήμερη και αγόρασα για την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και έναν φορτιστή.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ιδέα πόσες ώρες πρέπει να της φορτίσω έψαξα και στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Ο φορτηστής αναφέρει (INPUT : AC230V~50Hz 30mA

OUTPUT : DC 4X1.4V...70mA AA(HR6))

και οι μπαταρίες είναι: Carmelion Ni-MH 1600mAh 1.2V

και eneloop sanyo 1.2V 2.000mAh

Ευχαριστώ για τον χρονο σας.

 

 

Κατ' αρχάς να περάσεις πολύ καλά στην πενταήμερη!

Συνήθως οι μπαταρίες γράφουν πάνω πόσο χρόνο θέλουν για τη στάνταρ φόρτιση:

πχ 16h όταν ο φορτιστής δίνει 250mA (αυτό ισχύει για μπαταρίες 2700mAh).

Δες πόσο δίνει ο φορτιστής σου (απ'ότι γράφεις μάλλον δίνει 70mA) και μετά κάνε μία μέθοδο των τριών βάσει της χωρητικότητας των μπαταριών σου.

Αν και οι σύγχρονοι φορτιστές έχουν ενσωματωμένο μετρητή και σταματούν αυτόματα τη φόρτιση.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που γράφεις, προφανώς η μπαταρία είχε εξαρχής ελλάτωμα.

Αρα θα σου την αλλάξουν αν πας εγκαίρως.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...