Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι είναι το mobile jammer ρε παιδια.....?

 

ειναι μια συσκευη που οταν την βαλεις σε ενα χωρο, μπλοκαρει το σημα για τα κινητα.συνηθως μπαινει σε σχολεια,φυλακες:lol: και διαφορα αλλα για να μην μπορουν να χρησιμοποιηθουν τα κινητα...

απο τι ξερω δεν μπορεις να παρακαμψεις ενα τετοιο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι μια συσκευη που οταν την βαλεις σε ενα χωρο, μπλοκαρει το σημα για τα κινητα.συνηθως μπαινει σε σχολεια,φυλακες:lol: και διαφορα αλλα για να μην μπορουν να χρησιμοποιηθουν τα κινητα...

απο τι ξερω δεν μπορεις να παρακαμψεις ενα τετοιο μηχανημα.

 

ok σε ευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

να μου προτεινετε αξιοπιστα bt gps γιατι θα χρησιμοποιηθει σε θαλασσα ... τωρα αν καποιος εχει κανενα μεταχειρισμενο και τα βρουμε στην τιμη δεν θα με χαλαση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ψαξε στο ebay. θα βρεις αρκετα! προχθες εψαξα και βρηκα πολυ οικονομικα. αλλα δε ξερω αν και για ποσο θα λειτουργουν
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα καταρχάς μην πάρετε αποκοδικ. χωρίς HDMI . δεν θα δείτε αλλιώς ψηφιακό σήμα ποιότητας.

 

Οι καλύτεροι και πιο οικονομικοί που έχω βρεί με HDMI είναι οι εξής :

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10041881

 

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1275

 

έχω και τους δύο με ένα χρυσό βύσμα HDMI και η εικόνα είναι απερίγραπτη :D

 

Μακριά από private label....

Link to comment
Share on other sites

το βαζω εδω το θεμα γιατι στην τεχνολογια δεν μου εκανα καλο να το βαλω γιατι απλα θελω να ρωτησω αν το εχει καποιος... επειδη γενικα εγω και η παρεα μου ειμαστε λιγο τρελαμενοι με την μπαλα, και εκει δειχνουν αρκετα καλα παιχνιδια κατα την διαρκεια της χρονιας δν εχουμε βρει ακομα κανεναν ουτε καφετερια καμια να εχει CONNX TV.. νομιζω ειναι σκετη αποτυχια εσεις τι νομιζεται? ας μου καποιος που το εχει απο εμπειρια ...
Link to comment
Share on other sites

Μειωνει την ταχυτητα του Ιντερνετ οταν παιζουν και τα δυο μαζι,μου εχουν πει.

Επιπλεον θα πρεπει να ελεγξεις τις λεπτομερειες συνδεσμολογιας. Αν πρεπει ο αποκωδικοποιητης να συνδεθει με το router , τοτε την TV πρεπει να τη βαλεις αναγκαστικα κοντα στο PC. Ακομα κι αν ο αποκωδικοποιητης μπαινει απευθειας σε τηλεφωνικη πριζα ,κι αυτο σε περιοριζει χωροταξικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Εδώ και χρόνια το ΤΕΡΑΣΤΙΟ μου χόμπι είναι η μπάλα(και να βλέπω και να παίζω).Το οπτικό βέβαια θέμα είναι σαφώς πιο περίπλοκο...Πολύ καιρό τώρα ψάχνω το κατάλληλο συνδρομητικό πακέτο το οποίο να μου προσφέρει ΜΠΑΛΑ!!!!:D Ντάξει γνωρίζω πως το πιο γνωστό και αυτό που τα παρέχει όλα είναι η "τιμημένη'' η nova!!Αλλά παιδιά η τιμή είναι απλησίαστη για μένα.Κάτι 500 ευρα και παραπάνω πραγματικά δεν υπάρχουν!!!!!Ειδικά για μένα που θα γίνω φέτος φοιτητής,τα λεφτά δεν βρίσκονται εύκολα.Πέρσυ έψαξα και έγινα συνδρομητής στο αλβανικό πακέτο το digitalb(παρόλο ίσως κάποιες αποδοκιμασίες) για να λέμε την αλήθεια είναι πολύ φθηνό(σχετικά πάντα με την nova) γύρω δηλαδή στα 150 ευρώ.Φέτος το έκοψα λόγω πανελληνίων...:cry:Είχα γερμανικό πρωτάθλημα,ιταλικό,ισπανικό και γαλλικό!Δε λέω μια χαρά.Το θέμα μου είναι όμως πως θέλω πάρα πολύ να βλέπω και αγγλικό(premiership) και άμα γινόταν και ελληνικό.(πράγματα που τα παρέχει η nova).Πού θέλω να καταλήξω?Ψάχνω ένα πακέτο που να τα συνδιάζει όλα αυτά και να μην είναι υπερβολικά ακριβό!Μέχρι 250 το πολύ πολύ 300!Έχω ψάξει διάφορα πακέτα όπως(al jazeera,art,) αλλά δεν με καλύπτουν τελείως.

Για αυτό οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη!Για το αν υπάρχουν πακέτα,πού μπορώ να τα βρώ κτλ....

Υ.Σ Με την πράξη σας σώζετε έναν πορωμένο φίλαθλο της στρογγυλής θεάς!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:happy:

Υ.Σ Μάλλον είμαι εκός σωστού topic αλλά δε βρήκα το σωστό...

Link to comment
Share on other sites

500;;;;;;

Ετήσιο είναι αυτό;

Η NOVA πάντως κάνει το βήμα προς το "μέλλον" και θα προσφέρει hd μεταδόσεις επιτέλους!!!! Ελπίζουμε και σε μια λογική μηνιαία συνδρομή.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Εδώ και χρόνια το ΤΕΡΑΣΤΙΟ μου χόμπι είναι η μπάλα(και να βλέπω και να παίζω).Το οπτικό βέβαια θέμα είναι σαφώς πιο περίπλοκο...Πολύ καιρό τώρα ψάχνω το κατάλληλο συνδρομητικό πακέτο το οποίο να μου προσφέρει ΜΠΑΛΑ!!!!:D Ντάξει γνωρίζω πως το πιο γνωστό και αυτό που τα παρέχει όλα είναι η "τιμημένη'' η nova!!Αλλά παιδιά η τιμή είναι απλησίαστη για μένα.Κάτι 500 ευρα και παραπάνω πραγματικά δεν υπάρχουν!!!!!Ειδικά για μένα που θα γίνω φέτος φοιτητής,τα λεφτά δεν βρίσκονται εύκολα.Πέρσυ έψαξα και έγινα συνδρομητής στο αλβανικό πακέτο το digitalb(παρόλο ίσως κάποιες αποδοκιμασίες) για να λέμε την αλήθεια είναι πολύ φθηνό(σχετικά πάντα με την nova) γύρω δηλαδή στα 150 ευρώ.Φέτος το έκοψα λόγω πανελληνίων...:cry:Είχα γερμανικό πρωτάθλημα,ιταλικό,ισπανικό και γαλλικό!Δε λέω μια χαρά.Το θέμα μου είναι όμως πως θέλω πάρα πολύ να βλέπω και αγγλικό(premiership) και άμα γινόταν και ελληνικό.(πράγματα που τα παρέχει η nova).Πού θέλω να καταλήξω?Ψάχνω ένα πακέτο που να τα συνδιάζει όλα αυτά και να μην είναι υπερβολικά ακριβό!Μέχρι 250 το πολύ πολύ 300!Έχω ψάξει διάφορα πακέτα όπως(al jazeera,art,) αλλά δεν με καλύπτουν τελείως.

Για αυτό οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη!Για το αν υπάρχουν πακέτα,πού μπορώ να τα βρώ κτλ....

Υ.Σ Με την πράξη σας σώζετε έναν πορωμένο φίλαθλο της στρογγυλής θεάς!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:happy:

Υ.Σ Μάλλον είμαι εκός σωστού topic αλλά δε βρήκα το σωστό...

ΠΑΚΕΤΑ που να τα εχουν ολα δεν υπαρχει, η λυση ειναι αν εχεις εξοπλισμο, al jazzera sport1 εως 10 για τα περρισοτερα πρωταθληματα,

 

για αγγλικο φουλ πρωταθλημα και ελληνικο [μερικοι αγωνες ] ,

γυρω στα 200 ε ο χρονος, απο το αλβανικο πακετο το http://www.tring.tv/

ειναι στις 16 μοιρες, και θελει 1μετρο πιατο τουλαχιστον....

πουλουνται καρτες και στην ελλαδα, με μια αναζητηση θα τα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή να ναι καλή λύση να αγοράσω tring kai al jazeera πακετάκι??Μπορώ να τα έχω και τα 2 σε ένα δορυφόρο η σε ένα αποκωδοποιητή??(digitalbox έχω)Δεν έχω ιδέα απο αυτά.Εγώ έχω δορυφόρο αλβανικό λόγω digitalb αλλά διαθέτω και astra-hotbird.Υπάρχει κανας τρόπος να τα βρώ κάτω απο 300 ευρώ??
Link to comment
Share on other sites

δεν σου κανει ο δεκτησ που εχεις , ..

πρεπει να κανεις αγορα νεου, και το αραβικο ειναι και στο hotbird[13 ] μοιρες,

αλλα το αλαβανικο στις 16 μοιρες , για να μην σε κουραζω και σε μπερδευω θα πρεπει να καταφυγεις σε καταστημα που ασχολειτε με δορυφορικα,, να σου τι χρειαζεσε ακομα, με τον εξοπλισμο που εχεις ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραα...κι ελπιζω να ειναι εδω το σωστο μερος γι αυτο το θεμα. εχω mp3 της sony και στον υπολογιστη win7, το mp3 το εχω αγορασει χρονια κι ετσι δεν ειναι ενημερωμενο για τα 7, και ο υπολογιστης δε το αναγνωριζει... κατεβασα και καποια ενημερωμενη εκδοση για το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα παλι τα ιδια... χωρις αυτο το προγραμμα δε μπορω να ανοιξω το mp3 μου οταν το συνδεω στον υπολογιστη κι ετσι δε μπορω να διαχειριστω τιποτα σχετικα με τα τραγουδια. το προγραμμα λεγεται sonic stage. ευχαριστω πολυ, και περιμενω απαντησεις :)
Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει οτι ισως με συμβατοτητα για Vista ισως παιξει.

http://www.microsoft.com/windows/compatibility/Windows-7/en-us/Details.aspx?type=Software&p=SonicStage&v=Sony&uid=4&pf=0&pi=0&c=Music%20%26%20MP3&sc=Other&os=64-bit

 

Ειχα και εγω mp3 SONY και με ειχε κουρασει το Sonic Stage.

 

Για να βαλεις την συμβατοτητα που σου λεω,πας πανω στο εικονιδιο του προγραμματος ->δεξι κλικ,ιδιοτητες-> καρτελα συμβατοτητα->συμβατοτητα με ,Windows Vista SP2

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

χμμ ναι αυτο ειναι το θεμα, οτι ιισως παιξει.. και εναν φιλο τεχνικο που ρωτησα μου ειπε οτι σε πολλους εχει βγαλει προβλημα και το εβγαλαν.. και επειδη ηδη το ειχα βαλει 2-3 φορες στον υπολογιστη τωρα το σκεφτομαι..να μη το ξαναβαλω εννοω... ειχες και συ mp3 sony κι αλλαξες? μηπως να επαιρνα και γω κανα αλλο...? χμμμ... ποιο θα μου προτεινες? ομως δε θα θελα να χει μπαταριες.. μ αρεσει αυτο το συστημα να το φορτιζω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη κοιταω για τηλεοραση (που δεν μου απαντησε ουδεις ) και ενα ηχοσυστημα για συγγενη μου και λεω μηπως με βοηθησετε.

 

Λοιπον κοιταω κατι μεχρι 200-300 ευρω.Οχι παραπανω.

Αυτο που θελω ειναι αξιοπιστια και πιστοτητα ήχου.Επειδη ειναι διαμερισμα δε με νοιαζει η ενταση αλλα η πιστοτητα.Για αυτο μαλλον τα homecinemas με τα τεραστια subwoofer και τα ηχεια με μηδεν καμπινα μου φαινονται μαλλον ακυρα.

 

Οποτε κοιταω κατι σε αυτα τα λεφτα, θελω να εχει οπωςδηποτε ηχεια με ξυλο και να ειναι οσο το δυνατον πιο ποιοτικα σε υλικα και αποδοση.

Για μενα εχω ενα Sony CMT-CPZ 2 απο το οποιο εχω μεινει υπερευχαριστημενος στην αξιοπιστια του γιατι δουλευει 20 ωρες το 24 τα τελευταια 8 χρονια.

Μου φαινεται αρκετα αξιοπιστο αλλα οχι το τρομερο σε πιστοτητα (ισως φταιει που περασαν τα χρονια ).

Εσεις τι προτεινετε ;

 

Ειδα και αυτο το προιον της Sony :

 

http://www.limnaios.gr/view.asp?productID=7974

 

του οποιου λιγουρεουμαι τα ηχεια αλλα θελει και εξτρα cd/dvd/player και μαλλον ανεβαινουμε στο κοστος.

 

Τι λετε ,εχετε προτασεις ; Για τα tivoli ποια η γνωμη σας ;

 

(Επισης εχω ενα θεμα με τα made in chine /prc και θα ηθελα κατι πιο σοβαρης χωρας , αλλα μαλλον θεμα γενικης πτωσης ποιοτητας ειναι και οχι χωρας κατασκευης )

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...