Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει λιγες μερες που αγορασα ενα dvd-divx player akai dv-p4955 kdsm.ενω βαζω τουσ υποτιτλουσ μου τα βγαζει σε κυριλλικα.τι πρεπει να κανω για να τουσ διαβαζει κανονικα?κανενα firmware?που μπορω να βρω?μπορειτε να μου πειτε που ακριβως?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα το διπλό πόστ δεν είναι ότι καλύτερο , αλλά λέω μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει..

 

Ουσιαστικά ψάχνω για μία συσκευή που να μπορεί να καταγράφει βίντεο από εξωτερικό σήμα και να διαθέτει "tv out" ώστα να μπορώ να βλέπω την εγγραφή που κάνω ζωντανά σε ένα μόνιτορ.

 

Ενημερωτικά θέλω να βάλω μια κάμερα στον μπροστινό προφυλακτήρα και να προβάλλεται στην εργοστασιακή οθόνη μου , αλλά να έχω και την δυνατότητα εγγραφής όταν χρειαστεί..

 

Όποια ιδέα σωτήρια :)

 

 

Υ.Γ. Car pc δεν μπορώ να βάλω :/

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παρω μια ψηφιακη κορνιζα δωρο στην μανα μου και μετα απο αρκετο ψαξιμο εχω καταληξει στην Philips SPF5008 !

Διαβαζοντας βεβαια το manual διαβασα το εξης κουφο :Διάρκεια ζωής, εως το 50% φωτεινότητας 20000 ώρ.

Δηλαδη αν δουλευει 24ωρα σε 1μιση χρονο θα το κλαιω??

Τι παιζει με αυτο ξερει κανεις?

Κατ'αλλα ειναι καλη η επιλογη μου για 100 ευρω ή να κοιταξω καμμια αλλη κορνιζα?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

(αν υπάρξει) συνέχεια στο thread των ipod :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σας, διαθετω πολλες ομορφες στιγμες του παρελθοντος αλλα δυστυχως βρισκονται σε παλιες κασσετες βιντεο!!!!

Πως μπορω να συνδεσω το παλιο βιντεο ( απο το γνωστο να σου καει το βιντεο!!!!) με το laptop, ετσι ωστε να μετατρεψω τις κασσετες σε dvd;;;;

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του forum.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:Εχω αγοράσει το clip d radio,το οποίο έχει αποσπώμενο καλώδιο ακουστικού και βάζεις είτε μονό ακουστικό είτε διπλό.

Κάποια στιγμή μου χαλάει το μονό και έχω φάει όλη την αγορά της Πάτρας αλλά μονό ακουστικο σε 3,5'' jack πουθενά.

Πήρα τηλ στην εταιρεία όπου και μου έστειλαν καινουργιο ακουστικό ΔΩΡΕΑΝ!!! (και μπράβο τους) αλλά εάν μου ξαναχαλάσει που θα ξαναβρώ?????

Καμία βοήθεια???

 

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση σας στα Bluetooth προϊόντα της i.Tech Dynamic. Η υποστήριξη πελατών είναι στην διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε. Όσον αφορά το ερώτημά σας, κυκλοφορούν μονά ακουστικά στην αγορά, απλά το καλώδιο τους είναι πιο μακρύ από αυτά των i.Tech. Αν θέλετε όμως, μπορείτε να προμηθευτείτε ένα μονό από το service μας, όπως και την προηγούμενη φορά.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

ή μια εξωτερική usb κάρτα video με ανάλογες εισόδους.

Στα ακριβότερα πακέτα σου δίνουν και το σχετικό πρόγραμμα για το encoding.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στο αυτοκινητο μου εχει υποδοχη rca (ασπρη και κοκκινη θυληκη υποδοχη) που συνδεεται με το στερεεο.Επειδη μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια οτι ενας μετατροπεας δικος τους σε usb κανει 158€ (δεν πανε καλα!), ψαχνω στο εμποριο. Ξερει κανεις τπτ παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το ipod 30gb και εχω παρα πολλα τραγουδια και θελω να τα περασω στο pc αλλα το θεμα ειναι οτι ολα ειναι σε ταξινομημενες playlist...μπορω να μεταφερω ολα τα τραγουδια στο pc αλλα να ειναι ταξινομημενα σε φακελους οπως στις playlist και οχι σκορπια? ξερει κανεις κανα προγραμμα κατι?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να ακούς τραγούδια από ένα usb stick στο αυτοκίνητό σου.

Τότε υπάρχουν 2 τρόποι:

1. Να πάρεις ένα mp3 player αυτοκινήτου ( μπαίνει εκεί που μπαίνει και το ράδιο/cd ) που να έχει είσοδο usb, αυτά αν είναι κάποια φτηνή μάρκα μπορεί να τα βρεις γύρο στα 50-70€.

2. Να ψάξεις να βρεις mp3 player φορητό με usb είσοδο και να του βάλεις ένα μετατροπέα από καρφί σε 2rca, αυτό μπορεί να έχει καμιά 10-30€ νομίζω κινέζικο online, πχ στο ebay, αλλά θα θέλει μπαταρίες ή κάποιο αντάπτορα από τα 12v του αυτοκινήτου.

 

Εγώ θα πρότεινα το πρώτο πάντως.

 

EDIT:υποθέτω πως έχει ενισχυτή στο αυτοκίνητο για το δεύτερο..

Link to comment
Share on other sites

προγραμματα υπαρχουν οπως το sharepod αλλα δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις με τον τροπο που θες!!
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο που ειπες, εννοεις οτι το mp3 συνδεεται σε rca υποδοχη? Γιατι το ραδιο/cd του αυτοκινητου ειναι μαμα ενσωματωμενο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειχα πιο παλια μια panasonic με κασσετα.πως γινετε να αντιγραψω τις κασσετες μου αυτες στο laptop και επειτα να τις γραψω σε dvd;υπαρχει καποιο πχ καλωδιο;βοηθειστε οποιος ξερει.ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κασετα προφανως εννοεις βιντεοκασετα.

Για να σου πει καποιος πρεπει να ξερει το μοντελο της καμερας που εχεις και αν εχει συμβατη θυρα ωστε να συνδεθει με το λαπτοπ σου (αν και λιγο δυσκολο σε λαπτοπ σε desktop ευκολοτερα).

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κασετα προφανως εννοεις βιντεοκασετα.

Για να σου πει καποιος πρεπει να ξερει το μοντελο της καμερας που εχεις και αν εχει συμβατη θυρα ωστε να συνδεθει με το λαπτοπ σου (αν και λιγο δυσκολο σε λαπτοπ σε desktop ευκολοτερα).

 

ok σε ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα ενα i-tech bluetooth που περνει 2 συσκευες πανω και εχω τα εξης προβληματα: το χρησιμοποιω με nokia e66 και με κινεζιά α5000, λοιπον, πολλες φορες κανει ενα θορυβο σα χρουτς-χρουτς (δεν ξερω αν εχει να κανει το σημα ,αλλα δεν ακουγεται σαν παρεμβολη αλλα σα σουρσιμο) και δευτερον χανει πολυ ευκολα την συνδεση του και με τα δυο κινητα και επειτα θελει κλεισιμο για λιγα δευτερολεπτα του bluetooth ή απενεργοποιηση του itech για να επανελθει.Τρεις τεσσερεις φορες μου εχει ερθει να το σπασω να το πεταξω κατω και να αρχισω να το παταω απο τα νευρα μου.Επίσης μερικες φορες ενω δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο και παω να κανω κλήση παει και την μεταφερει απο μονο του ως διαμαγειας στο τηλεφωνο..... εχουν τυχει τα παραπανω και σε καναν αλλο?? 40 ευρώ εδωσα...:worry:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον διεπίστωσα το εξης που ακομα βεβαια δεν το τεσταρα.Ειχα ανιχνεύσιμο-ορατο το bluetooth και στις δυο συσκευες και ίσως αυτο να δημιουργούσαι καποια προβλήματα ή disconnections.Θα το τεσταρω τωρα που τα εβαλα και τα δυο κρυφα και θα επανελθω με νεοτερες πληροφοριες επι του θεματος.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! εχω το blaupunkt lucca 5.3 (gps) το εχω κερδισει σε εναν διαγωνισμο και μου το εστειλαν απο γερμανια (νομιζω δηλ.) εχει καποιους ελληνικους χαρτες αλλα οχι ολους… πως μπορω να κανω αναβαθμιση και να βαλω σχεδον ολες τις πολεις της ελλαδος;εαν ξερει καποιος σας παρακαλω ας με βοηθησει!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. η παλια βιντεοκαμερα ειναι panasonic NV-VZ1EG με κασετα μικρη.εχω τον ανταπτορα της κασετα μεγαλη που την βαζω να παιξει στο βιντεο μου.το βιντεο μου ειναι panasonic NV-FJ613 αν βοηθαει αυτο.αν μπορειτε βοηθηστε με με καποια λυση. εχω πολες γραμενες κασετες και φοβαμαι μηπως καποια στιγμη χαλασουν αυτες η το βιντεο. να τις εχω σε dvd.ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις ένα TV tuner και βάζεις κανονικά το video (αντί για κεραία) στον υπολογιστή. Μετά με ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα (π.χ. το συνοδευτικό του tuner) μπορείς να βλέπεις τις κασσέτες και να γράψεις σε αρχείο ό,τι παίζει η κάρτα. Αν βαριέσαι την διαδικασία πληρώνεις σε κάποιο φωτογραφείο να κάνουν αυτοί την δουλειά.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για το νεο Media Player της EGREAT... Μήπως το χρησιμοποιει κανεις..? Έχω κάποιες απορίες! Οποιος τυχαίνει να γνωρίζει, αν μπορει ας με βοηθήσει..! Λοιπον....

 

1)Για να κανω firmware update πρέπει να κατεβασω απο το pc καποιο αρχείο και να το περάσω στη συσκευή με κάποιο usb stick?(μπορείτε να μου δωσετε το λινκ?) Η γινεται να συνδεθεί απο μόνο του στο net και να κατεβάσει το τελευταίο λογισμικό?

 

2)Ποιες οι προτεινόμενες ρυθμίσεις για το video? Το εχω βάλει στο 1080p 60 kai το synch το εχω αφήσει off! Τι είναι καλύτερο να κάνω?

 

3)Τελος, η πιο σημαντικη μου ερώτηση..! Έχω ενα SONY dvd set home cinema και θέλω να βγάζω τον ήχο απο εκεί! Τι πρεπει να κάνω? Δοκίμασα να συνδέσω το EGREAT μεσω hdmi με τιν tv και το home cinema me to EGREAT μέσω optical, βάζοντας παράλληλα το dvd σε λειτουργεια audio, αλλα τπτ! Τι ρυθμίσεις πρεπει να αλλάξω ή τι αλλο πρεπει να κάνω για να καταφέρω να βγάλω ήχο απο το home cinema?

 

Συγνώμη αν είναι λιιιιγο noobistikes ερωτήσεις αλλα δεν ειμαι ιδιαίτερος γνωστης εικόνας και ήχου..! :P

 

1000 ευχαριστω...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Προκειται για το νεο Media Player της EGREAT... Μήπως το χρησιμοποιει κανεις..? Έχω κάποιες απορίες! Οποιος τυχαίνει να γνωρίζει, αν μπορει ας με βοηθήσει..! Λοιπον....

 

1)Για να κανω firmware update πρέπει να κατεβασω απο το pc καποιο αρχείο και να το περάσω στη συσκευή με κάποιο usb stick?(μπορείτε να μου δωσετε το λινκ?) Η γινεται να συνδεθεί απο μόνο του στο net και να κατεβάσει το τελευταίο λογισμικό?

 

2)Ποιες οι προτεινόμενες ρυθμίσεις για το video? Το εχω βάλει στο 1080p 60 kai το synch το εχω αφήσει off! Τι είναι καλύτερο να κάνω?

 

3)Τελος, η πιο σημαντικη μου ερώτηση..! Έχω ενα SONY dvd set home cinema και θέλω να βγάζω τον ήχο απο εκεί! Τι πρεπει να κάνω? Δοκίμασα να συνδέσω το EGREAT μεσω hdmi με τιν tv και το home cinema me to EGREAT μέσω optical, βάζοντας παράλληλα το dvd σε λειτουργεια audio, αλλα τπτ! Τι ρυθμίσεις πρεπει να αλλάξω ή τι αλλο πρεπει να κάνω για να καταφέρω να βγάλω ήχο απο το home cinema?

 

Συγνώμη αν είναι λιιιιγο noobistikes ερωτήσεις αλλα δεν ειμαι ιδιαίτερος γνωστης εικόνας και ήχου..! :P

 

1000 ευχαριστω...

Καλημερα φίλε μου,

1)Μπορει να συνδεθει και μονο του στο νετ και να κανει αναβαθμιση.Δεν ειναι ομως και ιδιαιτερα γρηγορη η διαδικασια.

2)Εξαρταται τι τηλεοραση εχεις.Αν εχεις full HD 24p τοτε οι σωστες ρυθμισεις ειναι 1080p 24Ηz.

3)Εχει σχετικες ρυθμισεις.Μπες στην εγακτασταση στο μενου του Egreat και πηγαινε στον ηχο.Βαλε στο off HDMI Audio,βαλε ηχο 5.1 απο κατω και ολες τις υπολοιπες επιλογες στο digital.Συνδεσε το με οπτική και τελος επελεξε την εισοδο αυτη στην οποία ακουει η οπτικη.Λογικα θα ειναι καποιο AUX (αλλα οχι απαραιτητα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...