Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως μπορεις να μου πεις πως γινετε αυτο το format γιατι εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων κ.α. αλλα δεν καταφερα τπτ

Ευχαριστω

 

τελικα δεν εγινε τπτ με το hard format υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα δεν εγινε τπτ με το hard format υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει;

 

φιλαρακο καλησπερα κανε παλι μια αναβαθμηση μολις τελειωσει και ανειξη καντου στο καπακι ενα hardformat και στο τηλ.και στην μνημη και δοκιμασε παλι

 

 

καλη τυχη.....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εκδοση 31 του κινητου γινεται "χακ"....???

(δοκιμαζω το "τριτο" τροπο αλλα δεν πιανει.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω χακαρισμένο με το νεο λογισμικό και δουλεύουν ολα καλά. Και παιχνίδια έχω περάσει και απο όλα. Κάτι δεν κάνεις σωστά μάλλον...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω χακαρισμένο με το νεο λογισμικό και δουλεύουν ολα καλά. Και παιχνίδια έχω περάσει και απο όλα. Κάτι δεν κάνεις σωστά μάλλον...

 

 

Οταν λες χακαρισμα τι ακριβως εννοουμε? Τι κανεις δηλαδη ακριβως? Ποια τα οφελη?

Μπορεις να μου πεις αν ειναι πως το χακαρεις και τι κερδιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες χακαρισμα τι ακριβως εννοουμε? Τι κανεις δηλαδη ακριβως? Ποια τα οφελη?

Μπορεις να μου πεις αν ειναι πως το χακαρεις και τι κερδιζεις?

 

Τα κινητα περιεχουν καποια κρυφα αρχεια και φακελους του λειτουργικου Symbian. οταν λεμε χακαρισμα εννοουμε να καταφερουμε να εμφανισουμε αυτους τους φακελους και να δουμε ταα περιεχομενα τους. Με αυτον το τροπο, μπορεις για παραδειγμα να εγκαταστησεις unsigned εφαρμογες που σε διαφορετικη περιπτωση θα επρεπε να τις υπογραφεις συνεχεια, θα μπορεις να αλλαξεις το τι εμφανιζει η ενεργη οθονη αναμονης κλπ...

Αρχικα κοιτα εδω

S60 Platform FAQ

 

Και μετα κοιτα εδω

S60 - Hacks & Patches

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Βοηθαει και εκει(κυριως εκει)...Τουλαχιστον οι περισσοτεροι γι'αυτο το εκαναν..;) Δεν ειναι και λιγο παντως...γλυτωνεις αρκετη ταλαιπωρια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια!!!!!ειμαι αυτος που αλλαζει κα8ε μηνα κινητο!!!!!το ειχα δει τοτε που βγηκε κ πηγε πολυ καλα το Ν95!! 2 ειναι οι αποριες μου.....

 

1)το GPS που εχει λειτουργει η ειναι μουφα????

2)το Ν95 με το Ν95 8gb εχουν διαφορα μονο στην ο8ονη??8ελω να πω αμα παρω το απλο το Ν95 κ βαλω μια καρτα το ιδιο 8α ειναι????

να σας πω επισης οτι τα προηγουμενα μου κιν htan:w960 iphone 16gb htc diamond........!!!

και τωρα επιδη βαρε8ικα να πσαχνομαι ειπα να παρω κατι πιο ευχριστο!!!

 

tnx prokatavolika!!!! perimenw apantisi!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια!!!!!ειμαι αυτος που αλλαζει κα8ε μηνα κινητο!!!!!το ειχα δει τοτε που βγηκε κ πηγε πολυ καλα το Ν95!! 2 ειναι οι αποριες μου.....

 

1)το GPS που εχει λειτουργει η ειναι μουφα????

2)το Ν95 με το Ν95 8gb εχουν διαφορα μονο στην ο8ονη??8ελω να πω αμα παρω το απλο το Ν95 κ βαλω μια καρτα το ιδιο 8α ειναι????

να σας πω επισης οτι τα προηγουμενα μου κιν htan:w960 iphone 16gb htc diamond........!!!

και τωρα επιδη βαρε8ικα να πσαχνομαι ειπα να παρω κατι πιο ευχριστο!!!

 

tnx prokatavolika!!!! perimenw apantisi!!

 

1)To gps του λειτουργει μια χαρα

2)Εκτος απο την οθονη το 8αρι εχει μεγαλυτερη μπαταρια, διπλασια μνημη RAM και αρκετα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια!!!!!ειμαι αυτος που αλλαζει κα8ε μηνα κινητο!!!!!το ειχα δει τοτε που βγηκε κ πηγε πολυ καλα το Ν95!! 2 ειναι οι αποριες μου.....

 

1)το GPS που εχει λειτουργει η ειναι μουφα????

2)το Ν95 με το Ν95 8gb εχουν διαφορα μονο στην ο8ονη??8ελω να πω αμα παρω το απλο το Ν95 κ βαλω μια καρτα το ιδιο 8α ειναι????

να σας πω επισης οτι τα προηγουμενα μου κιν htan:w960 iphone 16gb htc diamond........!!!

και τωρα επιδη βαρε8ικα να πσαχνομαι ειπα να παρω κατι πιο ευχριστο!!!

 

tnx prokatavolika!!!! perimenw apantisi!!

 

το Ν95 8γβ είναι το καλύτερο ως τώρα της σειράς λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και μέχρι να λυθούν τα προβλήματα του Ν96 καλύτερο κι απ αυτό. Οπότε μην το συγκρίνεις με το απλό Ν95 καν [μα που το πουλάνε ακόμα?]

 

τεσπά, στο θέμα ευχρηστίας είναι όπως σου κάτσει. Ναι μεν τα nokia προσφέρουν απειρες δυνατότητες αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο για να έχεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια μεχρι εδω!!!μπορει να μου δειξει καποιος καποιο λινκ για να βαλω το GPS???

το λινκ που εχεται δωσει παραπανω με το s60-hack αξιζει να το κανω στο κιν βοη8αει σε τπτ η τζαμπα 8α προσπα8ισω?εχω τιν 31,0017 την εκδοση στο απλο το Ν95....κ κατι τελευταιο υπαρχει προγραμα που συνδεεται με hotmail???

κ παλι ευχαριστω για την αμεση απαντιση στο προηγουμενο post!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια μεχρι εδω!!!μπορει να μου δειξει καποιος καποιο λινκ για να βαλω το GPS???

το λινκ που εχεται δωσει παραπανω με το s60-hack αξιζει να το κανω στο κιν βοη8αει σε τπτ η τζαμπα 8α προσπα8ισω?εχω τιν 31,0017 την εκδοση στο απλο το Ν95....κ κατι τελευταιο υπαρχει προγραμα που συνδεεται με hotmail???

κ παλι ευχαριστω για την αμεση απαντιση στο προηγουμενο post!!

 

Μπορεις να κοιταξεις το θεμα του GARMIN και του SYGIC για να βαλεις χαρτες!

 

Το hack Θα σε βοηθησει και μελλοντικα αν θες να εγκαταστησεις καμια unsigned εφαρμογη...προσωπικη αποψη να το κανεις! (τον 3ο τροπο θα ακολουθησεις αφου εχεις την V31)

 

Για το hotmail υπαρχουν 3 τροποι (που ξερω...)

1)θα μπαινεις απο τον ιστο κανονικα στην σελιδα και θα βλεπεις τα mail μεσω του ιστου..

2)κατεβαζεις το windows messenger για symbian και αυτο δημιουργει ταχυδρομειο στα μυνηματα με το κακο οτι δεν θα μπορεις να κανεις να λειτουργει αυτοματα...

3)κανεις αυτο που ειχα γραψει παλαιοτερα στο παρακατω link για να μπορεις να εχεις και αυτοματο ελεγχο mail..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2678964#post2678964

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

sorry που δ τα λεω ολα μαζι αλλα σας εχω πριξει!!!!συνδεομαι κανονικα στο ρουτερ μου κ μετα οταν παω να μπω σε μια σελιδα μου λεει Ιστος:ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΠΥΛΗΣ!!!

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? EKANa ρεσετ το ρουτερ του εβγαλα τον κωδικο που ειχα κ παλι τπτ το ρουτερ δουλευει κανονικα γιατι απο αυτο μπαινω στο ιντερνετ απο το λαπτοπ!!

καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες reset το router, σβήσε το σημείο πρόσβασης από το κινητό και δοκίμασε ξανά να συνδεθείς.

Τα σημεία πρόσβασης τα βρίσκεις στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες reset το router, σβήσε το σημείο πρόσβασης από το κινητό και δοκίμασε ξανά να συνδεθείς.

Τα σημεία πρόσβασης τα βρίσκεις στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης.

 

το εκανα παλι τα ιδια!!!;);););)

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στις Pυθμισεις\ Συδεσιμοτητα\ Ασυρματο LAN\ πηγαινε επανω στο δικο σου\ Eπιλογες\ Συνδεση

 

Προχθες ετσι συνδεθηκα με ενα Ν95 που ειχε παρομοιο προβλημα. Η διαδρομη μπορει να διαφερει λιγο την γραφω οπως ειναι στο 5800 μου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα απο αλλο ρουτερ κ μπικε ενω εμπαινε κ απο το δικο μ τωρα δν μπαινει.............τι να κανω ξανα ρεσετ ρουτερ???? ειναι 3com και ειναι καλο ρουτερ δ λεει να το αλαξω........
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα απο αλλο ρουτερ κ μπικε ενω εμπαινε κ απο το δικο μ τωρα δν μπαινει.............τι να κανω ξανα ρεσετ ρουτερ???? ειναι 3com και ειναι καλο ρουτερ δ λεει να το αλαξω........

 

δεν δοκιμαζεις να διαγραψεις τα δεδομενα εμπιστευτικοτητας? (Ιστος/επιλογες/Διαγρ. δεδ. εμπιστευτικ./ολα):worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις να διαγραψεις τα δεδομενα εμπιστευτικοτητας? (Ιστος/επιλογες/Διαγρ. δεδ. εμπιστευτικ./ολα):worry:

 

εκανα ξανα ρεσετ ρουτερ ξανα απο την αρχη ολες τις ΙΠ κ στους 3 υπολογιστες και μπικα :blink:

Link to comment
Share on other sites

εκανα ξανα ρεσετ ρουτερ ξανα απο την αρχη ολες τις ΙΠ κ στους 3 υπολογιστες και μπικα :blink:

 

κάτι τέτοια τα κάνει το n95 8gb..από όποιο θέλει μπαίνει...! λύση..καμία!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρει κάποιος άν υπάρχει κάποιος οδηγός με εικόνες για να μπορέσω να ανοίξω το κινητό μου και να επισκευάσω το slide up? Θα με βοηθούσε να μου δίνατε το Link. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

Έχω παραγγείλει το κινητό και το περιμένω μες στη βδομάδα... Καταρχάς επειδή το πήρα χρησιμοποιώντας επιδότηση της Vodafone, υπάρχει περίπτωση να μην έχει περασμένο δικό της Firmware;;

 

Σε περίπτωση που έχει της Nokia και είναι το v31 γίνεται να χακαριστεί;;

(ρωτάω γιατί διάβασα ότι για να χακαριστεί το 31 πρέπει να έχεις χακάρει πρώτα την 30)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...