Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας ανεβασει καποιος μια φωτογραφια να δουμε αν εχοθν βελτιωθει η φωτογραφιες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια,πηρα το ν95 8gb μεταχειρισμενο,ωραιο δεν λεω αλλα εχω εν προβλημα με το Menu.δεν εχει το maps,tools για να μπω στο wlan,ουτε themes..με λιγα λογια πιστευω πως ο προηγουμενος εχει σβησει καποια πραγματα απο το menu.τι μπορω να κανω για να τα επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,πηρα το ν95 8gb μεταχειρισμενο,ωραιο δεν λεω αλλα εχω εν προβλημα με το Menu.δεν εχει το maps,tools για να μπω στο wlan,ουτε themes..με λιγα λογια πιστευω πως ο προηγουμενος εχει σβησει καποια πραγματα απο το menu.τι μπορω να κανω για να τα επαναφερω?

κανε ενα φορματ *#7370# μη ξεχασεις να παρεις ενα buckup επαφες και μυνηματα γιατι θα χαθουν ολα

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το pc και του έκανα update σε 31...κατι.

κολλήσε στο update και παπαλα......

Το πήγα σε alpha copy μαγαζι σημερα το πρωί ....Δεν ξέρω τι παίζει με την εγγυηση,

Θα δείξει....όποιος ξέρει κάτι σχετικό με το θέμα ασ απαντ'ησει..........

Link to comment
Share on other sites

@mpregos

Εφόσον άλλαξες το product code δεν θα σε καλύψει η εγγύηση.

Ως γνωστόν, η αλλαγή του product code επιφέρει ακύρωση της εγγύησης.

Υπολόγισε πως θα σου πάρουν 16€.

 

 

 

καλημερα παιδια,πηρα το ν95 8gb μεταχειρισμενο,ωραιο δεν λεω αλλα εχω εν προβλημα με το Menu.δεν εχει το maps,tools για να μπω στο wlan,ουτε themes..με λιγα λογια πιστευω πως ο προηγουμενος εχει σβησει καποια πραγματα απο το menu.τι μπορω να κανω για να τα επαναφερω?

Αυτά που αναφέρεις φίλε δεν σβήνονται.

Μήπως η συσκευή είναι μούφα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το pc και του έκανα update σε 31...κατι.

κολλήσε στο update και παπαλα......

Το πήγα σε alpha copy μαγαζι σημερα το πρωί ....Δεν ξέρω τι παίζει με την εγγυηση,

Θα δείξει....όποιος ξέρει κάτι σχετικό με το θέμα ασ απαντ'ησει..........

κι εγω πριν 2 μερες το πηρα επαθα το ιδιο μ εσενα διαβασε λιγο πιο πανω τα ποστ μου οσο για την εγγυηση ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση κ εγώ απο την V30 στην V31...To πρόβλημα που έχω τώρα είναι όσον αφορά την εγκατάσταση εφαρμογών τις οποίες περνάω με πολύ δυσκολία πλέον!:XΣτην προηγούμενη έκδοση είχα περάσει το TRK και SECMAN κ μπορούσα εύκολα να περάσω οποιαδίποτε unsign εφαρμογή!:DΤώρα δεν μπορώ να τα περάσω αυτά...Αρχικά περνάω το TRK κ όταν πάω να περάσω το SECMAN δεν μου αναγνωρίζει το κινητό και μου πετάει μήνυμα για unknown device!:mad:Προσπαθώ να περάσω βασικά το Advanced Device Lock αλλά είναι unsign κ όπου το έχω βρει τρώω άκυρο...:OΓια να κάνω hack την V31 πρέπει να κάνω downgrade στην V30???Αν ναι αυτό πως μπορει να γίνει?Υπάρχει κάποιος τρόπος?:cry:Thanks.:)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση κ εγώ απο την V30 στην V31...To πρόβλημα που έχω τώρα είναι όσον αφορά την εγκατάσταση εφαρμογών τις οποίες περνάω με πολύ δυσκολία πλέον!:XΣτην προηγούμενη έκδοση είχα περάσει το TRK και SECMAN κ μπορούσα εύκολα να περάσω οποιαδίποτε unsign εφαρμογή!:DΤώρα δεν μπορώ να τα περάσω αυτά...Αρχικά περνάω το TRK κ όταν πάω να περάσω το SECMAN δεν μου αναγνωρίζει το κινητό και μου πετάει μήνυμα για unknown device!:mad:Προσπαθώ να περάσω βασικά το Advanced Device Lock αλλά είναι unsign κ όπου το έχω βρει τρώω άκυρο...:OΓια να κάνω hack την V31 πρέπει να κάνω downgrade στην V30???Αν ναι αυτό πως μπορει να γίνει?Υπάρχει κάποιος τρόπος?:cry:Thanks.:)

Διάβασε το θέμα S60 - Hacks & Patches και θα δεις ό,τι έχει βγει νέος τρόπος hack για τα τελευταία firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να ανεβασει καμια φωτο μετα την αναβαθμιση να δουμε ποσο βελτιωνεται η ποιοτητα του κινητου? το βιντεο βελτιωνεται και αυτο?

κατι ακουσα οτι το κινητο ειναι αργο με της αναβαθμισης εχει βελτιωθει?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση κ εγώ απο την V30 στην V31...To πρόβλημα που έχω τώρα είναι όσον αφορά την εγκατάσταση εφαρμογών τις οποίες περνάω με πολύ δυσκολία πλέον!:XΣτην προηγούμενη έκδοση είχα περάσει το TRK και SECMAN κ μπορούσα εύκολα να περάσω οποιαδίποτε unsign εφαρμογή!:DΤώρα δεν μπορώ να τα περάσω αυτά...Αρχικά περνάω το TRK κ όταν πάω να περάσω το SECMAN δεν μου αναγνωρίζει το κινητό και μου πετάει μήνυμα για unknown device!:mad:Προσπαθώ να περάσω βασικά το Advanced Device Lock αλλά είναι unsign κ όπου το έχω βρει τρώω άκυρο...:OΓια να κάνω hack την V31 πρέπει να κάνω downgrade στην V30???Αν ναι αυτό πως μπορει να γίνει?Υπάρχει κάποιος τρόπος?:cry:Thanks.:)

εδω φιλε και καθαρισες !

 

http://www.symbian-guru.com/forum/showthread.php?t=593

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα λαλήσω... :wacko: Στο άσχετο το κινητό μου πάει την ημερομηνία του 2 μέρες μπροστά! Νόμιζα ότι ήταν το update από το δίκτυο αλλά το απενεργοποίησα και το ξανάκανε. Επίσης νόμιζα ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στην σύνδεση με τον υπολογιστή, αλλά το έκανε και χωρίς να το συνδέσω... Καμιά ιδέα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα λαλήσω... :wacko: Στο άσχετο το κινητό μου πάει την ημερομηνία του 2 μέρες μπροστά! Νόμιζα ότι ήταν το update από το δίκτυο αλλά το απενεργοποίησα και το ξανάκανε. Επίσης νόμιζα ότι ήταν κάποιο πρόβλημα στην σύνδεση με τον υπολογιστή, αλλά το έκανε και χωρίς να το συνδέσω... Καμιά ιδέα;

Έχει παρατηρηθεί και σε άλλα κινητά με τα τελευταία firmwares που έχει διαθέσει η nokia. Η μόνη λύση αυτή την στιγμή είναι αντί να το κλείνεις να το βάζεις σε προφίλ Εκτός Σύνδεσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι στο άνοιγμα του κινητού το πρόβλημα; Όντως και εμένα αυτή είναι η εντύπωσή μου...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι έχω καταλάβει αυτό συμβαίνει διότι μένει κλειστό για πάνω από 8 ώρες το κινητό. Αυτό έχω καταλάβει διαβάζοντας το ίδιο πρόβλημα και γι' άλλα τηλέφωνα της nokia με τα τελευταία firmwares. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει 100%.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγω στο δικο μου δε το έχω παρατηρίσει ακόμα,λειτουργεί κανονικά,είναι δύνατον σε κάποιες συσκευες να συμβαίνει και σε κάποιες όχι?μήπως είναι ζήτημα συσκευής?γιατι αν ηταν ζήτημα firmware θα επρεπε να συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται εάν είναι σε καλή κατάσταση και δεν του έχει αλλάξει τα φώτα μέσα σε αυτούς τους δύο μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.προβλημα.εχω ενα nokia n95 8g απο ιταλια.θελω να βαλω ελληνικα.τι product code βαζω?ιδου η απορια

Αν και αργησες να κανεις post καλως μας ηλθες :)

 

Ειναι 0550801

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.προβλημα.εχω ενα nokia n95 8g απο ιταλια.θελω να βαλω ελληνικα.τι product code βαζω?ιδου η απορια

 

Υπάρχει στη πρώτη σελίδα, στο 3ο κιόλας πόστ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

εισαι πρωτος δεν περιμενα αμεσα απαντηση.ευχαριστω πολυ

 

κι αλλο προβλημα.ολα ενταξει με το nemesis αλλα δεν βρισκει την συσκευη το nokia software updater

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και σε άλλη θύρα USB.

Επίσης αν χρησιμοποιείς usb hub για να συνδέσεις το κινητό, είναι λογικό. Σύνδεσέ το σε θύρα κατευθείαν στο pc.

Τέλος χρησιμοποίησε το αγγλικό NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την προηγουμενη βδομάδα το πήγα σε νοκια ......(λόγω αναβάθμισης γνώστο πρόβλημα δεν ανάβει κτλ).....

Πότε να περιμένω τηλέφωνο για παραλαβή???? σε καμμια βδομάδα????

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες το πόσο θα στο κρατήσουν και σίγουρα, δεν μπορούμε να σου δώσουμε μια σίγουρη απάντηση σε αυτό που ρωτάς. Συνήθως, λένε 5 εργάσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...