Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια να βαλω το νεο firmware; μπορω να βαλω μετα τα παιχνιδια απο το Ngage; Αυτο με ενδιαφερει μονο. Εγω τωρα με το 30 εχω μονο το hellocarbide και περναω ολα τα χακαρισμενα παιχνιδια...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορεις απαντηθηκε 1 ποστ πιο επανω!

 

Edit:

Kαλυτερα ρωτησε και στο αλλο θεμα εαν το εχει δοκιμασει κανεις στο Ν95 8G για na eisai 100% σιγουρος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει πριν λίγες μέρες αλλά δεν λύθηκε το θέμα,

 

υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω πχ στο c:\sounds ένα mp3 και έπειτα να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω σαν ήχο εισερχόμενης κλήσης μέσα στο ενεργό μου προφίλ ;

Αυτό που αποθήκευσα στο c:\sounds ούτε μέσα από την έκθεση μπόρεσα να το δω, η έκθεση και τα προφίλ "βλέπουν" ότι έχω στην κάρτα μαζικής αποθήκευσης.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Προφίλ βλέπει όλα τα συμβατά αρχεία ήχου και βίντεο που υπάρχουν παντού στο κινητό, είτε στη μνήμη του τηλεφώνου είτε στην κάρτα μνήμης. Απλά κάθε φορά που προσθέτεις καινούργια αρχεία στο κινητό, θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση ώστε να τα βλέπεις μέσα στα προφίλ. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ δυο HANDSFREE.

 

Το ένα είναι το κλασσικό

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003853

 

και το άλλο είναι BLUETOOTH

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003930

 

έχουν ίδια τιμή και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που να γνωρίζει,

πιο είναι το κατάλληλο για Ν95.

 

Βασικά σκέφτομαι το ΒΤ, αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο ψηστήρια είναι τελικά.:confused:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω παρει απο τα χριστούγεννα το δευτερο(το bluetooth) και το χρησιμοποιώ συνεχώς

ειναι παρα πολυ καλο σε σχεση με την τιμη του ο ήχος του είναι πολύ καλος γενικά δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα μόνο που αν ακούς μουσική συνεχώς μεσω A2DP η μπαταρία τελειώνει ...γρηγορα αλλα όχι τραγικά . είναι στο χέρι σου

αν σου αρέσει να μην έχεις καλώδια που είναι πολυ βολικό) πάρε το bluetooth

αν θελεις λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου πάρε το αλλο

ck
Link to comment
Share on other sites

349€ το τηλέφωνο στα SATURN.

Εγώ ψήνομαι αλλά κολάω στο ότι θέλω το innov8.

 

Πρόσεχε φίλε όμως μην πέσεις σε κανένα κινέζικο....

 

Φτηνό είναι αλλά αν πέσεις σε τέτοιο τι να το κάνεις μετά...!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε φίλε όμως μην πέσεις σε κανένα κινέζικο....

 

Φτηνό είναι αλλά αν πέσεις σε τέτοιο τι να το κάνεις μετά...!

 

οχι ενταξει ειναι ελληνικο τα ειδα σημερα στο saturn.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προσοψεις να το πω ετσι για να γινω κατανοιτος για το μοντελο αυτο απο την πολλη χρηση αρχισε να χανει το χρωμα του και οι αριθμοι αλλα και το πανω μερο εχουν γινει ασπρομαυρα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προσοψεις να το πω ετσι για να γινω κατανοιτος για το μοντελο αυτο απο την πολλη χρηση αρχισε να χανει το χρωμα του και οι αριθμοι αλλα και το πανω μερο εχουν γινει ασπρομαυρα

 

Σε NOKIA SHOP θα βρείς ότι χρειάζεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προσοψεις να το πω ετσι για να γινω κατανοιτος για το μοντελο αυτο απο την πολλη χρηση αρχισε να χανει το χρωμα του και οι αριθμοι αλλα και το πανω μερο εχουν γινει ασπρομαυρα

 

Απο εδω μπορεις να παραγγείλεις και να τα βάλεις μόνος σου,αν δε θέλεις μπλεξίματα με την νόκια.hxxp://www.pds.com.gr/:D

 

Και μια δική μου ερώτηση,αν θελήσω να περάσω το καινούργιο firmware,θα σβηστουν όλα απο τη μνήμη ή θα μείνουν οπως έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνουν ως έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τωρα περναω και εγω την αναβαθμιση παιδια. Δεν αντεξα. Χα! Θα σας πω διαφορες (αν υπαρχουν) και θα προσπαθησω να βαλω Ngage games.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προσοψεις να το πω ετσι για να γινω κατανοιτος για το μοντελο αυτο απο την πολλη χρηση αρχισε να χανει το χρωμα του και οι αριθμοι αλλα και το πανω μερο εχουν γινει ασπρομαυρα

 

Ρίξε μια ματιά κι εδώ!

http://cnn.cn/shop/nokia-n95-8gb-c-24_437.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω περασα χθες την καινουργια αναβαθμιση κ σημερα το πρωι που το ανοιξα μετα απο λιγο εσβησε και για το ξανανοιξω εβγαλα την μπαταρια!ελπιζω να μην συνεχιστει!κατι που θελω να ρωτησω τωρα εσας που το κατεχετε,οταν ειναι κλειστο το κινητο κ το ανοιγω αφου ανοιξει κανονικα παει να κανει εγκατασταση κατι κ μου βγαζει μνμ οτι δεν μπορει να την κανει κ να παω στην διαχ.εφ να το κανω εγω, ειναι στην μνημη μαζικης αποθηκευσεις.παω κ βλεπω ενα αρχειο "α0000bcb.sis" που δεν ειναι εγκατεστημενο.τι ειναι αυτο?να το σβησω?μονο θεματα εχω περασει στο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω περασα χθες την καινουργια αναβαθμιση κ σημερα το πρωι που το ανοιξα μετα απο λιγο εσβησε και για το ξανανοιξω εβγαλα την μπαταρια!ελπιζω να μην συνεχιστει!κατι που θελω να ρωτησω τωρα εσας που το κατεχετε,οταν ειναι κλειστο το κινητο κ το ανοιγω αφου ανοιξει κανονικα παει να κανει εγκατασταση κατι κ μου βγαζει μνμ οτι δεν μπορει να την κανει κ να παω στην διαχ.εφ να το κανω εγω, ειναι στην μνημη μαζικης αποθηκευσεις.παω κ βλεπω ενα αρχειο "α0000bcb.sis" που δεν ειναι εγκατεστημενο.τι ειναι αυτο?να το σβησω?μονο θεματα εχω περασει στο κινητο!

 

φίλε μου δε ξέρω αν είναι ζήτημα καινούργιου firmware,αλλα εγω που εκάνα απλως φορμάτ χθές το βράδυ στο κινητο μου(έχω την 30v)μου εκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία,αν γνωρίζει κανείς γιατι το κανει αυτο ας μας πει.Οσο για το αλλο,εγω νομίζω οτι πρέπει να κάνεις ενα φορματ στην συσκευή και στην μνήμη και στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης και να τα περάσεις όλα σε "φρέσκια" συσκευή:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το εξης προβλημα πηρα ενα NOKIA N95 8GB και δεν μπορω να περασω

της επαφες απο ενα SONY C702 στο NOKIA.Ξερει καποιος εναν τροπο

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνουν ως έχουν.

 

Όταν περνάμε καινούργιο firmware έχω την εντύπωση οτι διαγράφονται τα πάντα.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο;

Τελικά τί διαγράφετε και τί μένει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το εξης προβλημα πηρα ενα NOKIA N95 8GB και δεν μπορω να περασω

της επαφες απο ενα SONY C702 στο NOKIA.Ξερει καποιος εναν τροπο

Ευχαριστω

Κάνε συγχρονισμό το C702 με το Outlook μέσω του SE PC Suite και μετά μέσω του Nokia PC Suite κάνε συγχρονισμό το N95 με το Outlook.

Αλλιώς μέσω bluetooth μία προς μία από το C702 στο N95.

 

 

Όταν περνάμε καινούργιο firmware έχω την εντύπωση οτι διαγράφονται τα πάντα.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο;

Τελικά τί διαγράφετε και τί μένει;

Σε αυτή την αναβάθμιση δεν χάνεις τίποτα, όπως συμβαίνει και με το N82, Ν81 και όλα τα τελευταία μοντέλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε συγχρονισμό το C702 με το Outlook μέσω του SE PC Suite και μετά μέσω του Nokia PC Suite κάνε συγχρονισμό το N95 με το Outlook.

Αλλιώς μέσω bluetooth μία προς μία από το C702 στο N95.

 

 

 

Σε αυτή την αναβάθμιση δεν χάνεις τίποτα, όπως συμβαίνει και με το N82, Ν81 και όλα τα τελευταία μοντέλα.

 

Όταν λές τίποτα δηλαδή και τα προγράμματα που έχω κανει εγκατάσταση θα δουλεύουν μια χαρά μετά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα δουλεύουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έκανα τελικα την αναβάθμιση,αλλα τα έχασα όλα:(βέβαια μπόρεσα να κρατήσω το χακ και να περναω οτι προγραμματα θέλω χωρις υπογραφη αλλα δε μπορω να βαλω τα caps off/on με αποτελεσμα να μην μπορω να επέμβω στο φακελο sys μπορει κάποιος να μου πει αν μπορω να ενεργοποιήσω ξανα το caps off/on?:)
Link to comment
Share on other sites

Τα έχασες όλα;!;:confused:

Όσο για το hack δες τον 3ο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...