Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό λειτουργεί με ελληνική sim;

Αν ναι, δεν είναι κλειδωμένο όπως σου είπαν, απλά δεν έχει την ελληνική έκδοση λογισμικού.

Δες τι θα κάνεις:

 

S60 Platform FAQ :: Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

 

Το κινητο λειτουργει με ελληνικη sim, αλλα απο οτι μου ειπανε στο nokia shop ειναι πειραγμενο και δεν ειναι ξεκλειδωμενο απο τη Νοκια αλλα πως εχουν επεμβει, μαλιστα το ειχαν ανοιξει το κινητο και ειχαν ξεχασει να βαλουν μια βιδα με αποτελεσμα η μπαταρια να μην κανει επαφη καλη και ετσι το power button να μην παιρνει μπρος οταν το παταγες.

 

Εαν κανω αυτα που λεει ο οδηγος, θα χασω τα δεδομενα ολα που υπαρχουν στην συσκευη? Να κρατησω backup?

 

Αληθευει αυτο που μου ειπανε πως αν κανω αναβαθμιση λογισμικου το κινητο θα κλειδωσει και δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω?

 

Απο οτι ειδα πατωντας *#0000# μου βγαζει "V 11.0.26" και το product code ειναι 0559492.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι θα χάσεις δεδομένα αν προχωρήσεις στην αναβάθμιση μετά την αλλαγή στο ελληνικό product code.

 

Τώρα όσο αφορά αυτά που σου είπαν, δηλαδή πως με αναβάθμιση θα κλειδώσει ξανά, εγώ τουλάχιστο πρώτη φορά τα ακούω.

Καλύτερα να περιμένεις να λίγο μήπως πει και κανείς άλλος τη γνώμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις στην ληψη μετα την αναβαθμιση ? το μετα δε μπορω να καταλαβω ..

μηπως εννοεις κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ?

 

εμενα το κινητο μου φαινεται ιδιο οπως στην v30 ...

 

α ψεματα εχει και ενα νεο παιχνιδι , ενα φιδακι που δεν το ειχα ξαναδει :P

Εννοω στην ποιοτητα ληψης κατα τη συνομιλια. Καποιοι δηλωσαν οτι το κινητο τους μετα την αναβαθμιση εκλεινε κατα τη διαρκεια κλησης μερικες φορες. Αν δεν το εχεις παρατηρησει στο δικο σου τηλεφωνο, απλα το ξεχνας..

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 31.0.015 και ακόμα ψάχνομαι (τι ήθελα και την έβαλα) :)

 

Έχω πρόβλημα με το wlan , ενώ βρίσκει ασύρματο δίκτυο , συνδέεται και δεν παίρνει ip, έχει απενεργόποιηση σάρωσης αλλά δεν έχει πια αποσύνδεση από το wlan και μένει η ελλειπής σύνδεση μόνιμα ενεργή. Ενώ είναι ενεργή η σύνδεση πάει να μπει στο web πχ nokia.com και μου λέει να ξεσυνδεθώ και να συνδεθώ πάλι ! Από πού ;

 

Μόνο με reboot απενεργοποιείται το wlan .

 

Κάτι μου διαφεύγει ;

 

Βοήθεια

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβαινω πριν δεν ειχες κανενα προβλημα?

 

Eαν ειναι ετσι και εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format και να τα περασεις απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και *#7370# κανά 2 φορές αλλά τίποτα .

Έκανα *#7370#, έβγαλα την sim , έβαλα στις αρχικές ρυθμίσεις αμερική/σικάγο

και τώρα είμαι με αγγλικό μενού και έχει disconnect !

Θα βάλω την sim μέσα και θα κάνω *#7370# και Ελληνικά να δω.

 

 

Βράσε όρυζα , τελικά έπαιξε και στα Ελληνικά το αποσύνδεση .

Link to comment
Share on other sites

Mπες μεσα στις Ρυθμισεις/ Συνδεση/ Σημεια προσβασης/ και διεγραψε το σημειο προσβασης του Router σου. Μετα ορισε το απο την αρχη. Ελπιζω να γινει κατι..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν κάνω restore πάλι έχω πρόβλημα.

Θα κάνω ότι μου λες gianpithio και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ

 

Το πρόβλημα παρατηρείται όταν κάνω restore,

 

πάω όμως μετά το restore να κάνω διαγραφή της σύνδεσης με τον router από το Ρυθμίσεις/ Σύνδεση/ Σημεια πρόσβασης αλλά δεν με αφήνει.

Άρα υπάρχει θέμα με το restore, δεν ξέρω αν υπήρχε και σε προηγούμενες εκδόσεις firmware.

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε επανω στο σημειο προσβασης που θελεις να διαγραψεις και πατησε το C
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα την 30 και απο οτι ακουω, μαλλον δε θα προχωρισω σε αναβαθμιση..

Αλλα θα προχωρισω σε χακαρισμα (πραγμα που δεν το εχω ξανακανει ποτε)

Ο λογος ειναι για να εκμεταλλευτω πληρως τις δυνατοτητες του κινητου.

Επισης, θελω σπασμενο ngage (σα μικρο παιδι ).

Γενικα ομως, τι κερδιζει κανεις με το χακαρισμα;

 

Και κατι αλλο: μπορω να παω σε νοκια σοπ και να σφιξουν τον τζογο; (το πηρα πριν απο 3 μηνες απο οτεσοπ). Τα οτεσοπ κανουν αυτη τη δουλεια; Ειναι μες την εγγυηση;

Καλησπερα!

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Να πας σε Nokia Shop και όχι σε Oteshop.

Για τα hacks υπάρχει επίσημο θέμα εδώ. Έχει αναφερθεί δεκάδες φορές το τι κερδίζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν παω σε νοκια σοπ, θα πληρωσω, αν κατι ειναι μες την εγγυηση, η οχι;

Για τα χακς, θα καθησω το σαββατοκυριακο να ασχοληθω. Και με το ngage. (υπαρχει χακ για το ngage, ετσι;)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις για κάποια βλάβη που προξένησες εσύ στο κινητό, πχ σου έπεσε και έσπασε ή πήρε υγρασία. Για όλα τα υπόλοιπα σε καλύπτει η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Για τα χακς, θα καθησω το σαββατοκυριακο να ασχοληθω. Και με το ngage. (υπαρχει χακ για το ngage, ετσι;)

 

Υπαρχει και ευκολοτερος τροπος να περασεις τα n-gage στην συσκευη σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2647981#post2647981\

 

Συνεχεια στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181611

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ξερει κανεις αν μπορουμε με την νεα αναβαθμιση να περασουμε τα παιχνιδια του ngage; Μονο αυτο χρησιμοποιω με χακ (ας πουμε)...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ξερει κανεις αν μπορουμε με την νεα αναβαθμιση να περασουμε τα παιχνιδια του ngage; Μονο αυτο χρησιμοποιω με χακ (ας πουμε)...

Δεν μπορείς, γιατί η τελευταία αναβάθμιση του Ν95 8GB είναι unhackable, όπως είναι και όλες οι τελευταίες αναβαθμίσεις των κινητών της nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια help me επιγον ξεκινισα να περναο τιν αναβαθμηση και κολισε το τηλ.και δεν ανηγει τη να κανω με το νεμεσισ μπορω να το σωσω
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρια και 5' και μετα ξαναδοκιμασε. Εαν δεν γινει τιποτα θα πρεπει να το πας για επισκευη. Δεν υπαρχει τροπος επαναφορας νεκρου τηλεφωνου :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Να ρωτησω, αν καποιος σε n95 8 gb βαλει την v31. και για καποιο λογο θελει να κανει hack η θελει την ν30 .. η κ εγω δεν ξερω τι αλλο, μπορει να το κανει ? δλδ μπορει να περασει παλιοτερη v?

οσο για το symbian που ειχα ρωτησει gianpithio oxi δεν εχει να κανει με το *#0000# και να λεει οτι θελω, απλα επιδη και τα κινητα ειναι mini pc στην ουσια αν μπορουσαμε μεσω καποιου προγραματος να βαζαμε νεοτερη εκδοση του symbian η ακομα και WINmobile, oxi πως θελω να βαλω win απλα λεω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Να ρωτησω, αν καποιος σε n95 8 gb βαλει την v31. και για καποιο λογο θελει να κανει hack η θελει την ν30 .. η κ εγω δεν ξερω τι αλλο, μπορει να το κανει ? δλδ μπορει να περασει παλιοτερη v?

οσο για το symbian που ειχα ρωτησει gianpithio oxi δεν εχει να κανει με το *#0000# και να λεει οτι θελω, απλα επιδη και τα κινητα ειναι mini pc στην ουσια αν μπορουσαμε μεσω καποιου προγραματος να βαζαμε νεοτερη εκδοση του symbian η ακομα και WINmobile, oxi πως θελω να βαλω win απλα λεω...

 

Απ'την στιγμη που δεν υπαρχει / δεν εχει ανακαλυφθει καποιος τροπος "προσβασης" στα ενδοτερα του κινητου, οχι, δεν μπορεις να το hackaρεις, αλλα ουτε και να γυρισεις σε παλαιοτερο firmware μπορεις. Δεν μπορεις να περασεις παλιοτερη εκδοση λογισμικου, ουτε καν σε καταστημα Nokia, νομιζω..

 

Τωρα το αλλο που λες για τις εκδοσεις Symbian, λογικα εννοεις αντι για Symbian OS v9.2 που ειναι το κινητο τωρα, να περασεις το v9.3 για παραδειγμα, ε?

Δεν νομιζω, αλλα δεν ξερω κιολας.. Παντως πιστευω θα ειχε ακουστει αρκετα αν γινοταν..

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι, ισως να μην το εχουν ψαξει...τεςπα

 

εγω εβαλα την 31. δεν με νοιαζει τοσο το hack, αν μπορω να περναω προγραματα(ορισμενα) με διαδικασια sign οκ.αν οχι δεν θα πεθανουμε κιολας παντως τωρα που μεταφερω κατι files μεσω usb ...αστα, πολυ αργο :S δεν ξερω αν πρεπει να αλλαξω κατι.. παντως αν ειναι ετσι οποτε μεταφερω αρχεια και δεν μπορω να το εχω οπως πριν που τα περνουσε σφαιρα παω για αλλαγη τηλεφωνου :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είχα πει και στο παρελθόν, δεν μπορείς να αναβαθμίσεις την έκδοση του Symbian OS/Series 60.

 

Όσο για τη ταχύτητα, σε λειτουργία το συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή; Η ταχύτερη επιλογή είναι η "Μεταφορά δεδομένων".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...