Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.

 

Έχω ένα Nokia N95 8GB στο οποίο έχω βάλει μια καρτούλα planetsim. Κατόπιν εικοινωνίας με την εταιρία μου απεστάλησαν με SMS οι ρυθμίσεις και αφού τις αποθήκευσα κατόρθωσα να πλοηγούμαι στο internet μέσα από τη μεγάλη οθόνη του Nokia.

 

Επίσης κατάφερα να συγχρονίσω το Nokia N95 με το laptop μέσω του Nokia PC suite. Έτσι μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό σαν μόντεμ για να συνδέομαι στο internet. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής:

 

αφού το κινητό συνδέεται στο internet, και το laptop συνδέεται στο κινητό, υπάρχει η δυνατότητα, να χρησιμοποιήσω τη σύνδεση του κινητού για να συνδέομαι στο internet με το laptop?

 

Η λειτουργία αυτή μου είναι απαραίτητη. Σας παρακαλώ αν ξέρετε οτιδήποτε βοηθήστε με.

john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To N95 8gb όταν συνδέεται σε WLAN (wi-fi) δείχνει κανονικά τις σελίδες (flash) ???? ή μερικές δεν μπορούν να εμφανιστούν (τα εικονίδια ειδικά θα με ενδιέφερε να φαίνονται όπως σε pc).

Η απάντηση σας θα ήταν πολύ χρήσιμη μιά και σκοπεύω Δευτέρα 27/7 να ψάξω να το πάρω (σε όσα μέρη έχει απομείνει).

Απ' ότι διάβασα το GPS που έχει (νοκια) μπορεί να αντικατασταθεί :wacko: επομένως αυτό και μόνο με εξυπηρετεί (GARMIN ίσως το καλύτερο?) αλλά πιστεύω ότι θα τύχω της βοήθεια σας :rolleyes: σε περίπτωση που το πάρω..

Κάτι ακόμα που με έχει εντυπωσιάσει σε αυτό το τηλέφωνο είναι ο χαμηλός δείκτης SAR ( 0,60 ) και δεν έχει πολυαναφερθεί, όταν η σειρά Ε παίζει πάνω από 1,00 , ενώ αλλα Ν (Ν 96 = 0,91 , Ν 97 0,66 εξίσου καλό).

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει τις σελίδες που έχουν flash αλλά όχι όλες. Βέβαια με την εφαρμογή skyfire να μπαίνεις κανονικά σε όλες τις σελίδες που έχουν flash.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Έχω ένα Nokia N95 8GB στο οποίο έχω βάλει μια καρτούλα planetsim. Κατόπιν εικοινωνίας με την εταιρία μου απεστάλησαν με SMS οι ρυθμίσεις και αφού τις αποθήκευσα κατόρθωσα να πλοηγούμαι στο internet μέσα από τη μεγάλη οθόνη του Nokia.

 

Επίσης κατάφερα να συγχρονίσω το Nokia N95 με το laptop μέσω του Nokia PC suite. Έτσι μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό σαν μόντεμ για να συνδέομαι στο internet. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής:

 

αφού το κινητό συνδέεται στο internet, και το laptop συνδέεται στο κινητό, υπάρχει η δυνατότητα, να χρησιμοποιήσω τη σύνδεση του κινητού για να συνδέομαι στο internet με το laptop?

 

Η λειτουργία αυτή μου είναι απαραίτητη. Σας παρακαλώ αν ξέρετε οτιδήποτε βοηθήστε με.

 

Αφού έχεις βάλει το nokia pc suite, ένα από τα εικονίδια του αν το πατήσεις σε συνδέει στο ιντερνετ... Τώρα δεν είμαι στο pc μου να το δω, αλλά το έχω κάνει με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

μεσω του pcsuite ενα απο τα εικονιδια κανει αυτην ακριβως τη δουλεια. επισης υπαρχει ενα προγραμμα, το joikuspot, που μετατρεπει το κινητο σε hotspot και συνδεεις ασυρματα το laptop με το κινητο. Η τελευταια λυση να ξερεις σου ρουφαει την μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα.. :)

Η έκδοση που έχει είναι η: v 31.0.015 - 07-11-08 RM-320 NOKIA N95 (07.01).

Είναι αυτή η τελευταία? (το αγόρασα σε καλή τιμή από Ηλεκτρονική <390). Να το πάω για αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ shop ή να κάτσω στα αυγά μου και να ακολουθήσω οδηγίες εκτός επίσημης........

ευχαριστώ

 

 

Ποια εκδοση firmware εχεις τωρα?

Η τελευταια V 31.0.015 7-11-08 δεν εμφανιζει τετοιο προβλημα.

Το είδα αυτό αλλά είναι η τελευταία από το 2008?????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 ώρες το αγόρασα και εγώ!!!:D

 

Πρώτη φορά παίρνω sympian κινητό, όπως καταλαβαίνετε είμαι άσχετος...

 

Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας...

 

Πως κάνουν εγκατάσταση προγράμματα...κλπ

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Nα το χαιρεσαι! Καλομιλητο..:D

 

Ξεκινα το διαβασμα απο το S60 3rd Edition Platform FAQ

 

Για οτιδηποτε απορια ρωτα μας..;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους!Έχω την V 30.0.018 23-07-08 RM-320 και σκέφτομαι να περάσω καμιά καινούρια,αλλά κολλάω γιατί το έχω φορτώσει με άπειρες εφαρμογές και δεν ξέρω αν με το backup σώζονται(?)!Πάντως άσχετα με το εαν σώζονται τι μου προτείνετε να κάνω?Υπάρχει κάποια σπουδαία διαφορά στις τελευταίες εκδόσεις σε σχέση με τη δική μου?
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους!Έχω την V 30.0.018 23-07-08 RM-320 και σκέφτομαι να περάσω καμιά καινούρια,αλλά κολλάω γιατί το έχω φορτώσει με άπειρες εφαρμογές και δεν ξέρω αν με το backup σώζονται(?)!Πάντως άσχετα με το εαν σώζονται τι μου προτείνετε να κάνω?Υπάρχει κάποια σπουδαία διαφορά στις τελευταίες εκδόσεις σε σχέση με τη δική μου?

 

δεν ξερω αν εχει καμια διαφορα αλλα εγω,τουλαχιστον, καθε τοσο κανω απο ενα φορματ ή update αν υπαρχει. καλο κανεις γιατι ετσι "ξεβρωμιζεις" το κινητο απο περιττα πραγματα που μενουν απο εφαρμογες.

 

μην ξεχασεις να κανεισ backup τηλεφωνα και τετοια με το pc suite...

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το wifi στο κινητο,παω να μπω στο ιντερνετ του σπιτιου μου και μ λεει οτι η συνδεση ειναι αδυνατη κ οτι δν βρεθηκε wan.το σημα εν το μεταξυ ειναι τερμα..τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω οτι χρειάζεται,τουλαχιστον ακομά στην Ελλάδα δεν εχουμε ιούς για κινητά!καλα καλα οι περισσότεροι δε ξέρουν τι ειναι s60!!
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο χρειάζεται να βάλουμε anti virus και αν ναι ποιό?

 

Προς το παρον δεν υπαρχει κατι οποτε μην φορτωνεις το κινητο σου με αχρηστες εφαρμογες..;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κόλλησε το ρούτερ σου? Κάν' το μια επανεκκίνηση.

 

δυστηχως δν κολλησε.τι μπορω να κανω;τα βρησκει τα ασυρματα δικτυα απλα δν μπορει να μπει!

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δν κολλησε.τι μπορω να κανω;τα βρησκει τα ασυρματα δικτυα απλα δν μπορει να μπει!

 

για σβησε οτι "προεπιλογη" εχεις βαλει....

 

εγω εχω βαλει να μπαινει μονο με το δικο μου ασυρματο δικτυο και εχει αποθηκευτει και ο κωδικος της συνδεσης...

 

για δοκιμασε να τα σβησεις αυτα και να εντοπισεις το δικτυο σου απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχετε ξαναδεί, την βοήθεια σας.

Οταν ξεκινάει το τηλέφωνο, μετά την πρώτη οθόνη βγαίνει ένα μήνυμα: Εγκατάσταση ............ και μετά βγάζει αυτό: "Βρέθηκε μη αξιόπιστο λογισμικό στην μνήμη μαζ. αποθήκευσης. Για εγκατάσταση μεταβείτε στην διαχείριση εφαρμογών." :!: Φυσικά πάω στις εφαρμογές-διαχείριση, αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Αναγκάστηκα και εκανα και soft format *=#7780# (με αποτέλεσμα το ίδιο μήνυμα μετά τον τόπο του τηλεφώνου και την ημερομ. και ώρα), αλλα και hard Format *#7370# με τα ίδια αποτελέσματα.

Τι κάνουμε τώρα. (Service και αναμονή?????).

Βοήθεια αν ξέρει κάποιος :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το hard format για να εχει αποτελεσμα πρεπει να γινεται και στο τηλεφωνο και στην μνημη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχετε ξαναδεί, την βοήθεια σας.

Οταν ξεκινάει το τηλέφωνο, μετά την πρώτη οθόνη βγαίνει ένα μήνυμα: Εγκατάσταση ............ και μετά βγάζει αυτό: "Βρέθηκε μη αξιόπιστο λογισμικό στην μνήμη μαζ. αποθήκευσης. Για εγκατάσταση μεταβείτε στην διαχείριση εφαρμογών." :!: Φυσικά πάω στις εφαρμογές-διαχείριση, αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Αναγκάστηκα και εκανα και soft format *=#7780# (με αποτέλεσμα το ίδιο μήνυμα μετά τον τόπο του τηλεφώνου και την ημερομ. και ώρα), αλλα και hard Format *#7370# με τα ίδια αποτελέσματα.

Τι κάνουμε τώρα. (Service και αναμονή?????).

Βοήθεια αν ξέρει κάποιος :shifty:

To hard format σβήνει όλη τη μνήμη του κινητού??? Και τα 8G ή υπάρχει κάποιο σημείο που το αφήνει ανέπαφο, κάτι σαν εικονική κάρτα μνήμης??? Αν ναί τότε σβήσε κι εκείνο το σημείο της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

To hard format σβήνει όλη τη μνήμη του κινητού??? Και τα 8G ή υπάρχει κάποιο σημείο που το αφήνει ανέπαφο, κάτι σαν εικονική κάρτα μνήμης??? Αν ναί τότε σβήσε κι εκείνο το σημείο της μνήμης.

 

Τα FAQ για αυτο υπαρχουν για να τα διαβαζουμε Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τα FAQ για αυτο υπαρχουν για να τα διαβαζουμε Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385.

Ναι και....???? Το έχω διαβάσει ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...