Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re παιδια...μετα την αναβαθμιση το βιντεο μου κολλάει...

Ποιο μπορει να ειναι το προβλημα???

το ξέρω ότι ειναι λίγο ταλαιπωρία αλλα δοκιμασε format στη κάρτα μνήμης και θα διορθωθεί (απλά πάρε πρώτα back up!)

ck
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ενα σημερινο screenshot..ιδια διαδρομη..

http://img398.imageshack.us/img398/5341/screenshot0008hl7.th.jpg

 

αυτες τις πληροφορειες πού μεσα στο προγραμμα τις βλεπεις...

διαβαζω πιο πισω οτι καποιοι ξερουν με ποσους δορυφορους συνδεονται...πώς??

 

 

sorry για το off topic...

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις πληροφορειες πού μεσα στο προγραμμα τις βλεπεις...

Μεσα απο το Garmin.

διαβαζω πιο πισω οτι καποιοι ξερουν με ποσους δορυφορους συνδεονται...πώς??

 

sorry για το off topic...

 

Kαθε μπλε γραμμη που βλεπεις ειναι ενας δορυφορος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω ότι ειναι λίγο ταλαιπωρία αλλα δοκιμασε format στη κάρτα μνήμης και θα διορθωθεί (απλά πάρε πρώτα back up!)

 

Thanx! Ελπίζω να διορθωθεί!

 

Όλα θα τα κάνω από το ΝΟΚΙΑ Pc suite?

(Format στην κάρτα πως γίνεται?)

 

Ευχαριστώ και πάλι

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

back up μπορεις να κρατησεις απο το pc suite αλλα και με αλλους τροπους οτι σε βολευει.

 

format κανεις στην καρτα μεσα απο το εικονιδιο μνημη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rishi, σε σχέση με το Ν82 πώς την κρίνεις την αυτονομία της μπαταρίας του Ν95 8GB;

 

Ακόμα δε μπορώ να κρίνω, το φόρτισα 2 φορές. Πάντως με το Ν82 ήμουν πολύ ευχαριστημένος από αυτονομία, αφού μου κρατούσε 4 μέρες. Απ' ό,τι βλέπω, κάπου στα ίδια το υπολογίζω και το Ν95 8 γιγα.

 

Παιδιά, εγώ είχα το sygic στο Ν82 και έβρισκε δορυφόρους και τους λόκαρε μέσα σε ούτε μισό λεπτό. Εγκατέστησα το ίδιο και στο Ν95 8 γίγα, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να πιάσω δορυφόρο. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα με το GPS της συσκευής; Η έκδοση είναι η καινούργια, η 20.0.016. Με απογοήτευσε πολύ το όλο ζήτημα. Υπάρχει κάποια λύση; Μου δείχνει ότι βρίσκει κάτι δορυφόρους, αλλά δε μπορεί να τους λοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δε μπορώ να κρίνω, το φόρτισα 2 φορές. Πάντως με το Ν82 ήμουν πολύ ευχαριστημένος από αυτονομία, αφού μου κρατούσε 4 μέρες. Απ' ό,τι βλέπω, κάπου στα ίδια το υπολογίζω και το Ν95 8 γιγα.

 

Παιδιά, εγώ είχα το sygic στο Ν82 και έβρισκε δορυφόρους και τους λόκαρε μέσα σε ούτε μισό λεπτό. Εγκατέστησα το ίδιο και στο Ν95 8 γίγα, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να πιάσω δορυφόρο. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα με το GPS της συσκευής; Η έκδοση είναι η καινούργια, η 20.0.016. Με απογοήτευσε πολύ το όλο ζήτημα. Υπάρχει κάποια λύση; Μου δείχνει ότι βρίσκει κάτι δορυφόρους, αλλά δε μπορεί να τους λοκάρει.

 

φιλε μου σου λεω μαλλον κατι δεν κανεις σωστα.....

 

κλειδωνει το ιδιο γρηγορα με το 82....!!!!!!!!

το λεω και θα το ξαναλεω ειναι κατι το οποιο δεν περιμενα.......

μηπως δεν εχεις σπασει το προγραμμα σωστα....??

 

σημερα παντως που το δοκιμασα και παλι συνδέθηκα σε δευτερόλεπτα.....

 

εγκατέστησε όλα τα θέματα στο κινητό ΟΧΙ στην μνήμη και ξαναδοκίμασε;)

 

thanks αυτο εκανα...

τελικα δεν υπαρχει τροπος να μπουν στην μνημη....

περιεργο πραγμα......

anyway.......

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση το κινητο μου το Garmin αργουσε να βρει δορυφορο εκανε γυρο στα 5' με 10', οταν εκανα hard format και format στην καρτα ο χρονος κατεβηκε στα μερικα δευτερολεπτα. Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στο τηλ. σου παντος ο χρονος που κανεις για να βρεις δορυφορο 10' ειναι υπερ αρκετος... :)

Το δοκίμασα με το garmin ξανά, εκανε σχεδόν 5λεπτά... δεν ξέρω αν και σε τι βαθμό επηρρεάζει ότι είναι η έκδοση 40 και όχι η 80. Πέραν αυτού πάντως η κάρτα έχει μορφοποιηθεί 3 φορές και hard format έχουν γίνει 2...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με το garmin ξανά, εκανε σχεδόν 5λεπτά... δεν ξέρω αν και σε τι βαθμό επηρρεάζει ότι είναι η έκδοση 40 και όχι η 80. Πέραν αυτού πάντως η κάρτα έχει μορφοποιηθεί 3 φορές και hard format έχουν γίνει 2...

 

50 δευτερολεπτα(το πολυ) με το garmin και χωρις το a-gps....

 

το δοκιμασα πριν απο λιγο.........:)

κρατουσε για μερικες φασεις το σημα και μεσα στο σπιτι....!!!!

 

με το sygic και a-gps(το προγραμμα δεν σε χρωνει για αυτο) σε δευτερολεπτα...σχεδον αμεσως μολις ανοιξω το προγραμμα.....

 

μπραβο δεν το περιμενα αυτο......σουπερ.....

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ν82 για μερικες μερες στα χερια μου και μετα επεστρεψα παλι στο Ν95 8g...Αν θυμαμαι καλα απο τα σχεδιαγραμματα που ειχε στο βιβλιο οδηγιων το Ν82 εχει το δεκτη του gps στο πανω μερος της συσκευης,οποτε ειναι νομιζω ανωφελο να κανετε συγκρισεις με το Ν95,(το οποιο οπως ξερουμε ολοι εχει το δεκτη χαμηλα στο πληκτρολογιο),και μονο για αυτο το λογο το Ν82 θα πιανει σημα πολυ ευκολοτερα...Αν κανω λαθος η αν κατι δεν θυμαμαι καλα, απλα αγνοηστε το μηνυμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Έχω στα χέρια μου το precious (:D) από Πέμπτη βράδυ...Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές!!! Το φόρτισα όλο το βράδυ της Πέμπτης, το έσκισα πραγματικά όλη την Παρασκευή, και ακόμα η μπαταρία είναι στα 4/6!!! Η οθόνη φοβερή, η ποιότητα κατασκευής απλά τέλεια, τα μενού επίσης. Ακόμα και οι φωτό (έχω διαβάσει πολλά αρνητικά comments ειδικά για την ικανότητα του Ν95 8gb στις νυχτερινές λήψεις) ημέρα ή βράδυ ΤΕ-ΛΕΙ-ΕΣ (αν και ακόμα θέλω να πάρω το ίδιο θέμα με το παλιό μου Κ800 και να κάνω σύγκριση)!!!

 

Το μόνο που με απασχολεί ακόμα είναι το GPS. Κατάφερα να βρώ σήμα από δορυφόρους ΔΥΟ μόνο φορές, και αυτές στην ταράτσα της πολυκατοικίας μου και σε κάπου 3-4 λεπτά. Όσες φορές προσπάθησα να πιάσω σήμα στο δρόμο δεν lock-αριζε με τίποτα! Επίσης έκανα την αναβάθμιση του λογισμικού μέσω Nokia software updater σε έκδοση 20.0.016 (παρόλο το οτι είναι Vodafone Live!) και πάλι τα ίδια (ίδιοι χρόνοι lock-αρίσματος και μόνο στην ταράτσα). Το μόνο που κατάφερα ήταν (με την 1 φορά που έπιασα σήμα), να βρώ την θέση του σπιτιού μου (σήμα μέσα στο σπίτι όπως είπα ούτε κατά διάνοια, μόνο ταράτσα!). Μήπως κάνω κάτι λάθος;;; Ευχαριστώ!!!:)

 

Υ.Γ.: Ξέχασα να το αναφέρω, δοκίμασα το <<εργοστασιακό>> πρόγραμμα GPS με το Nokia Maps, μήπως με μια αλλαγή σε Garmin ή Destinator 7 να πάει καλύτερα; Ευχαριστώ και πάλι και sorry για το πρήξιμο!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις το λοκάρισμα να έχεις ανοιχτό το slide καθώς ο δέκτης είναι κάτω από τα πλήκτρα.

 

Destinator 7 δεν υπάρχει ακόμα! Καλύτερα να δοκιμάσεις πάντως ένα από τα garmin ή sygic καθώς είναι πολύ πιο πλήρεις οι χάρτες τους. Διαφορές στην ταχύτητα λοκαρίσματος δεν θα δεις σημαντικές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις το λοκάρισμα να έχεις ανοιχτό το slide καθώς ο δέκτης είναι κάτω από τα πλήκτρα.

 

Destinator 7 δεν υπάρχει ακόμα! Καλύτερα να δοκιμάσεις πάντως ένα από τα garmin ή sygic καθώς είναι πολύ πιο πλήρεις οι χάρτες τους. Διαφορές στην ταχύτητα λοκαρίσματος δεν θα δεις σημαντικές.

 

 

Εννοείται πως είχα αφημένο το slide ανοιχτό! Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα ο δέκτης του δικού μου και αργεί τόοοοοοσο πολύ?? Με την αναβάθμιση λογισμικού διάβασα για άλλους που επιτυγχάνουν λοκάρισμα σε δευτερόλεπτα...Τί να πω...Σήμερα θα πάω σε μια αλάνα, έξω απ' την πόλη να το δοκιμάσω!:cool:

 

Όσον αφορά το destinator είναι σίγουρο αυτό? Κατέβασα μια έκδοση v7.0.0.463! Θα ψάξω και το Garmin πάντως... Αν και στα Γιάννενα που μένω δε νομίζω οτι θα υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με πλήρεις χάρτες...:mad: Sorry αλλά δεν έχω ιδέα από GPS, τώρα αρχίζω να παίρνω μια ιδέα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως συνεχίζει να μη μπορεί να λοκάρει. Επανεγκατέστησα το πρόγραμμα, το ίδιο ακριβώς που είχα στο Ν82, αλλά τίποτα. Μήπως να δοκίμαζα μορφοποίηση μαζικής μνήμης;

 

Παιδιά, δεν το πιστεύω! Ακολούθησα τη συμβουλή σας να ανοίξω το πορτάκι και έπιασε σε δευτερόλεπτα! Δε μπορούσα να φανταστώ πως αυτό έφταιγε! Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Για τo GPS εκτος απο το να εχετε ανοιχτο το slide θα πρεπει-φυσικα-να ειστε σε ανοιχτο χωρο..οπως ειπε o farmakopoios οτι μεσα στο σπιτι δ βρησκει σημα, μεσα στο σπιτι δ θα βρει σημα. Επισης, οταν κινησε θα βρει πιο δυσκολα σημα. Γενικα θα πρεπει να εχεις ανοιχτο το slide και να μην εχεις αλλο εμποδιο απο επανω. Μην τα λεμε χιλιες φορες..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ακριβώς ίσχυε και με το Ν82 που είχα. Απλά εγώ το δοκίμαζα με κλειστό πορτάκι. Πού να φανταστώ ότι με μια τόσο απλή κίνηση θα λειτουργούσε ρολόι; Αν δεν το διάβαζα από εδώ μέσα, δεν επρόκειτο ποτέ να το φανταστώ ότι πρέπει να ανοίξω το πορτάκι για να λοκάρει. Σας ευχαριστώ και πάλι παίδες!
Link to comment
Share on other sites

το γραφει και το manual οτι πρεπει να ειναι ανοικτο,κανενας απο εμας μαλλον δεν το διαβαζει (ουτε εγω)!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

...ξαναβγήκα στο δρόμο αφήνοντάς του λίγο χρόνο για να λοκάρει χωρίς να κινούμαι και...ΝΑΙΙΙΙΙ!!! λόκαρε μέσα σε second και μάλιστα το χρησιμοποίησα σε διαδρομή mode (περπατητό, για αυτοκίνητο αύριο!) και δούλεψε ρολόι!!!:D
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν95 8gb και θέλω να το βάλω αγγελία για πώληση στη χρυσή ευκαιρία ειναι ελληνικό αχρησιμοποίητο αγορασμενο 18-6-2008. Τι τιμή να ζητήσω γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Eνα πρόβλημα που έχω, και που έψαξα μήπως το είχε και κάποιος άλλος μετά από ένα καλό search και δεν βρήκα κάτι, ούτε και στο οδηγό του nervus, είναι το έξης...

 

 

Ένω βάζω τα κλειδιά ασφάλειας (WEP) του ruter μου στο κηνιτό, μου βγάζει ότι είναι λάθος και δεν τα δεχέται..

 

Το αστείο έιναι ότι το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο μοντέλο, 2 N95 8G που δοκίμασα βγάζουν αυτό το error..

 

Ενώ το iphone το itouch και το P1i τα πέρνουν κανονικά και συνδέονται στο internet, και να μην μιλήσω για laptop, η και ακόμα του σπιτιού μου όλα μία χαρά....

 

Tι μπορεί να φταίει γιατί μου κάνει εντύπωση...:confused:

 

Σας ευχαριστώ!!

 

EDIT:

Είρθα σε ενα φίλο και μπήκε μία χαρα, τον πήρε τον κωδικό..

Αρα κάτι παίζει με το ruter μου. Αλλά τι?? Θα το ψάξω..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να κανω format και στην μνημη μαζικης αποθηκευσης και του κινητου τι πρεπει να κανω για να μην χαθουν τα δικαιωματα και να μπορω να βλεπω και μετα το spiderman????

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Είρθα σε ενα φίλο και μπήκε μία χαρα, τον πήρε τον κωδικό..

Αρα κάτι παίζει με το ruter μου. Αλλά τι?? Θα το ψάξω..

Για κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο router σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Είρθα σε ενα φίλο και μπήκε μία χαρα, τον πήρε τον κωδικό..

Αρα κάτι παίζει με το ruter μου. Αλλά τι?? Θα το ψάξω..

 

Για κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο router σου.

 

ή βαλε WPA Personal κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

το γραφει και το manual οτι πρεπει να ειναι ανοικτο,κανενας απο εμας μαλλον δεν το διαβαζει (ουτε εγω)!

 

οχι μονο στο manual εδω http://europe.nokia.com/A4425308 εχει και tips για την καλυτερη χρηση του gps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...