Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί πηρα το σμς "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ COSMOTE ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ χχχχχ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ"

Η μεταφορά θα γίνει σήμερα ? Γνωρίζετε πόσο χρόνο χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ήρθε σήμερα το παρακάτω μήνυμα:

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΑΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ********* ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ 04/02/2019 10:00-13:00, ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ***********. ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ https://www.cosmote.gr/courier

Να υποθέσω ότι η ακύρωση της φορητότητας που είχα ζητήσει δεν έγινε τελικά και τι να κάνω τώρα για να μην γίνει; Να τους πάρω τηλέφωνο και να τους τα χώσω ή μόλις έρθει το κούριερ με την σιμ να το στείλω πακέτο πίσω και αν επιμένουν να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα το παρακάτω μήνυμα:

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΑΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ********* ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ 04/02/2019 10:00-13:00, ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ***********. ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ https://www.cosmote.gr/courier

Να υποθέσω ότι η ακύρωση της φορητότητας που είχα ζητήσει δεν έγινε τελικά και τι να κάνω τώρα για να μην γίνει; Να τους πάρω τηλέφωνο και να τους τα χώσω ή μόλις έρθει το κούριερ με την σιμ να το στείλω πακέτο πίσω και αν επιμένουν να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ;

 

Δεν θα δεχτείς να παραλάβεις. Χωρίς την υπογραφή σου δεν γίνεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μετά κόπων και βασάνων και αφού μίλησα πρώτα στο τσατ με κάποιον και με παρέπεμψε στο 13897 και από εκεί στο 13888 έκανα τελικά τηλεφωνικά το αίτημα ακύρωσης της φορητότητας και μου είπαν να μην παραλάβω την κάρτα σιμ την Δευτέρα που θα έρθει ούτε να υπογράψω την αίτηση φορητότητας που την συνοδεύει και θα μείνει ο αριθμός μου στο δίκτυο που είμαι. Πάντως η εξυπηρέτηση πελατών τους τραγική. Άλλα λένε στο τσατ, άλλα τηλεφωνικά και πρέπει να έχεις γαιδουρινή υπομονή για να κάνεις δουλειά.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορώ να κάνω κάπου online αίτηση για μεταφορά καρτοκινητού vodafone στο δίκτυο της cosmote ή πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote ;

Επίσης , θέλω να παραμείνω σε καρτοκινητή και όχι καρτοσυμβόλαιο.Τους ζητάω να μου το μετατρέψουν σε whatsup πχ; Το ρωτάω γιατί κάνουν πονηριές και δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάπου online αίτηση για μεταφορά καρτοκινητού vodafone στο δίκτυο της cosmote ή πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote ;

 

Επίσης , θέλω να παραμείνω σε καρτοκινητή και όχι καρτοσυμβόλαιο.Τους ζητάω να μου το μετατρέψουν σε whatsup πχ; Το ρωτάω γιατί κάνουν πονηριές και δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων.

 

 

 

Στα Χανιά πάντως αν πάς και πεις οτι θες να κανεις φορητοτητα σου λένε δέν υπαρχουν sim.Για καρτοκινητο φυσικα να παραμεινεις αν πεις θελω συμβολαιο δια μαγείας βρισκουν ατελειωτες οποτε καταλαβαίνεις τι παιζει.Τα ίδια και στα καταστήματα Γερμανός.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ε; Θα πάω σε ένα κατάστημα να ρωτήσω να δω τι θα μου πουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μόνο με αίτημα στο 13888 μπορείς να το μεταφέρεις σε καρτοκινητό. Σε όποιο κατάστημα και να πας θα σου πουν ότι δεν υπάρχουν κάρτες σιμ και ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο τελικά σε ένα κατάστημα Γερμανός και μου είπε η κοπέλα οτι δεν έχουν κάρτες αλλά θα φέρουν μέσα στην εβδομάδα οπότε αναμένω.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο τελικά σε ένα κατάστημα Γερμανός και μου είπε η κοπέλα οτι δεν έχουν κάρτες αλλά θα φέρουν μέσα στην εβδομάδα οπότε αναμένω.

 

Και μεσα στην εβδομαδα δεν θα εχουν.Και 100 φορες να πας παλι δεν θα εχουν.Δηλαδη εχουν αλλα λενε πως δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας και τους πεις ότι έχεις whats up ή cosmokarta και την έχασες δηλαδή , θα σου πουν θα σας ειδοποιήσουμε πότε θα φέρουμε άραγε?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως είναι ρητορικό το ερώτημα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το Νοέμβριο που έχασα το κινητό με δύο κάρτες, αμέσως πήγα σε κατάστημα Κοσμοτέ και μου ενεργοποίησαν κατευθείαν άλλες Σιμ. Και τότε συζητιόταν στο φόρουμ ότι δεν υπήρχαν Σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για φορητότητες δεν υπάρχουν (λέμε τώρα) sim...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα. εληξε προσφατα η συνδεση μου με συμβολαιο της vodafone και μετα απο 15 πλεον χρονια βλεπω οτι δεν συμφερει να συνεχισω αλλα να το γυρισω σε καρτοκινητο! θελω να το αλλαξω σε whats up και στο καταστημα της cosmote οταν πηγα το γνωστο παραμυθι με τις καρτες sim αλλα μου ειπαν οτι θα πρεπει να πληρωσω και 30€ για την ενεργοποιηση, αυτο ισχυει;

επισης μου προτειναν την εναλλακτικη του 2μηνου συμβολαιου προς 25€ το μηνα(και μετα και καλα μπορω να το κανω καρτοκινητο) αλλα και με 20€ χρεωση ενεργοποιησης!!! ολα αυτα τα εξτραδακια ισχυουν;

 

Υ.Γ. οπερ και σημαινει αν κανω αιτηση φορητοτητας και πες πως ερχονται οι καρτες αμεσως εχουμε και λεμε για 2 μηνες:

30€+10€(καρτα)+10€(καρτα)=50€

αν ομως στο σεναριο που κανω τη 2μηνη συνδεση για μεχρι να ερθουν οι καρτες whats up εχουμε:

25€+25€+20€=70€

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ουδείς μπορεί να σου πει μια σίγουρη λύση για τη φορητότητα σε What's Up. Θα χρειαστείς πολύ τύχη και υπομονή.

 

Όσο για τα 30€... είναι 5€ εδώ και αρκετό διάστημα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το πρώτα σε καρτοκινητό της εταιρείας σου και μετά βλέπεις .
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια φορητότητα σε κοσμοτέ απο άλλη εταιρεία κάνεις μόνο αν κάνεις συμβόλαιο η έχεις κάποιον γνωστό που θέλει να σε εξυπηρετήσει.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολούς νέους συνδρομητές συμβολαίων.

 

τοτε οταν με πηραν τηλεφωνο και τους ειπα εληξε το συμβολαιο μου με την vodafone γιατι δεν μου εκαναν καλυτερη προταση για να παω με συμβολαιο στην cosmote;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δίνουν καλύτερη προσφορά από την Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας από wind καρτοσύνδεση σε whatsup, μου είπε τα γνωστά ότι δεν υπάρχουν sim και θα περιμένω πολύ και στο τέλος θα ακυρωθεί.Με έβαλε και υπέγραψα μόνο αίτημα φορητότητας.Περιμένω 24h για την φορητότητα πριν κοινοποιήσω σε ΕΕΤΤ
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...