Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα μια αμφιβολία σε ποια κατηγορία πρέπει να ποστάρω το παρακάτω :lol:

 

Μια φίλη μου μεταφέρθηκε με φορητότητα από Cosmote σε Vodafone. Και όταν την καλεί κάποιος με Wind, βγαίνει μήνυμα - από την cosmote - ότι ο αριθμός αυτός δεν υπάρχει και να καλέσουμε το 11831 για πληροφορίες καταλόγου.

 

Οι κλήσεις γίνονται κανονικά προς αυτό το τηλέφωνο από Cosmote, Vodafone και σταθερά.

 

Και σας ρωτώ: ποιος φταίει; ;) Και σε ποιον πρέπει να απευθυνθεί;

 

(Θεώρησα πιθανότερη την Cosmote για αυτό και έκανα post εδώ - αν και θα μπορούσαν να φταίνε και οι άλλες εταιρείες.)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έγινε μόλις τώρα η φορητότητα ίσως πρέπει να περιμένει λίγες ώρες ακόμα... Αν συνεχιστούν τα προβλήματα, τηλέφωνο στο cc του νέου παρόχου (Vodafone)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Aπλώς η Wind δεν έχει ενημερώσει ακόμα τα συστήματα της από την ενιαία βάση φορητότητας για τη μεταφορά του αριθμού με αποτέλεσμα να κατευθύνει τις κλήσεις ακόμα στη Cosmote. Δεν φταίει ούτε η Vodafone ούτε η Cosmote. Περιμένετε μια μέρα ακόμα. Εάν συνεχιστεί, να καλέσει στην εξυπηρέτηση πελατών (της Vodafone φυσικά, εκεί ανήκει πλέον, στο 13830).
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα wind, όσο και αν δεν το φανταζόσουν :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω αύριο να κάνω φορητότητα ένα εταιρικό WIND σε κοσμοκάρτες με εξαίρεση έναν αριθμό που θέλω να το κάνω συμβόλαιο Κοσμοτέ.

Το πρόβλημα είναι ότι το εταιρικό δεν είναι στο όνομά μου και εγώ το καινούριο συμβόλαιο θέλω να είναι στο δικό μου όνομα.

Μου είπαν ότι θα πρέπει να πάω ξανά με το άτομο στο οποίο ανήκει το εταιρικό σε κατάστημα Κοσμο μετά τη φορητότητα για να μεταφέρω το νέο συμβόλαιο στο δικό μου όνομα.

Δεν γίνεται να γίνουν όλα απευθείας;Πρέπει να πάμε 2 φορές;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις φορητότητα ενός αριθμού από το ένα δίκτυο σε ένα άλλο, πρέπει οπωσδήποτε να γίνει στα ίδια ακριβώς στοιχεία με την αρχική σύνδεση (αφορά τα πάντα, ονοματεπώνυμο, αφμ, αδτ, διευθύνσεις κλπ)

 

Θα πρέπει να παει λοιπόν ο νόμιμος εκπρόσωπος με τα χαρτιά της εταιρίας στην οποία ανήκει το εταιρικό, να κάνει την αίτηση φορητότητας, και μετά από 13 μέρες που θα ενεργοποιηθεί η αίτηση, θα γίνει μεταβίβαση στο όνομά σου. Εκεί πηγαίνεις εσύ με τα δικά σου χαρτιά πλέον (ταυτότητα - αποδεικτικό αφμ) και προχωράς στη μεταβίβαση. Προσοχή! Και στην περίπτωση μεταβίβασης χρειάζεται υπογραφή του αρχικού συνδρομητή και η ταυτότητά του.

 

Να ξέρεις επίσης ότι το τέλος μεταβίβασης είναι περίπου 17 ευρώ + ΦΠΑ που θα το χρεωθείς στον πρώτο λογαριασμό.

 

Για οποιαδήποτε άλλη λεπτομέρεια είμαι στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις φορητότητα ενός αριθμού από το ένα δίκτυο σε ένα άλλο, πρέπει οπωσδήποτε να γίνει στα ίδια ακριβώς στοιχεία με την αρχική σύνδεση (αφορά τα πάντα, ονοματεπώνυμο, αφμ, αδτ, διευθύνσεις κλπ)

 

Θα πρέπει να παει λοιπόν ο νόμιμος εκπρόσωπος με τα χαρτιά της εταιρίας στην οποία ανήκει το εταιρικό, να κάνει την αίτηση φορητότητας, και μετά από 13 μέρες που θα ενεργοποιηθεί η αίτηση, θα γίνει μεταβίβαση στο όνομά σου. Εκεί πηγαίνεις εσύ με τα δικά σου χαρτιά πλέον (ταυτότητα - αποδεικτικό αφμ) και προχωράς στη μεταβίβαση. Προσοχή! Και στην περίπτωση μεταβίβασης χρειάζεται υπογραφή του αρχικού συνδρομητή και η ταυτότητά του.

 

Να ξέρεις επίσης ότι το τέλος μεταβίβασης είναι περίπου 17 ευρώ + ΦΠΑ που θα το χρεωθείς στον πρώτο λογαριασμό.

 

Για οποιαδήποτε άλλη λεπτομέρεια είμαι στη διάθεσή σου.

 

Ισχύει αυτό για γραμμές που πηγαίνουν στην cosmote; γιατί μια γραμμή μπορεί να πάει στη wind σε διαφορετικά από αυτά που είναι στο άλλο δίκτυο. Απλά στην αίτηση δηλώνεται ότι η γραμμή στο ένα δίκτυο είναι στα στοιχεία π.χ. της Μαρίκας ενώ στο νέα δίκτυο έρχεται στα στοιχεία του π.χ. Κώστα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

@getolika: Κοίτα, αν το κάνεις καρτοκινητό πρώτα, στην Κοσμοτέ, τότε θα μπορέσεις να το ξανακάνεις σύνδεση (στα δικά σου στοιχεία) μετά από ένα μήνα. Τότε ναι, παίζει να το γλιτώσεις το ποσό. Απλώς δε μπορώ να σου απαντήσω 100% γιατί κ το καρτοκινητό θα είναι επώνυμο στα στοιχεία της εταιρίας, κ δε ξέρω αν θα χεις πρόβλημα.

 

@Petros the Great: Αυτό ισχύει στην Cosmote ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι ισχύει για όλους. Δε ξερω αν η Wind με τις αλλαγές που έκανε τελευταία, παρακάμπτει με κάποιο τρόπο αυτή τη διαδικασία, αλλά δε μου φαίνεται λογικό..

Link to comment
Share on other sites

@Petros the Great: Αυτό ισχύει στην Cosmote ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι ισχύει για όλους. Δε ξερω αν η Wind με τις αλλαγές που έκανε τελευταία, παρακάμπτει με κάποιο τρόπο αυτή τη διαδικασία, αλλά δε μου φαίνεται λογικό..

 

Η Wind παρακάμπτει τη διαδικασία της μεταβίβασης εδώ και πάνω από ένα χρόνο και μου φαίνεται παράξενο που δεν το κάνει η cosmote...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Cosmote όλο κουφά είναι!

Πήγα για τη φορητότητα σε Γερμανό στην Εγνατία και μου είπαν ότι έπρεπε να πάω πρώτα σε κατάστημα wind για να μετατρέψω τα εταιρικά σε καρτοκινητά και μετά να μπορέσουν να κάνουν τη φορητότητα.

Υποστήριζε δηλαδή ο υπάλληλος με υπερβολική σιγουριά ότι για να πας με φορητότητα σε καρτοκινητό κοσμο θα πρέπει να έχεις καρτοκινητό και όχι συμβόλαιο σε άλλη εταιρεία!!!!

Τελικά με δική μου επιμονή δέχτηκε να το προχωρήσει αλλά μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να κολλήσει η διαδικασία!

Επίσης μου είπαν ότι εγώ θα πρέπει ντε και καλά να πάρω την επιδότηση στο νέο μου συμβόλαιο γιατί είτε πάρω επιδότηση είτε όχι η κοσμο έχει υποχρεωτική παραμονή 6 μήνες και όχι ένα χρόνο ή 2 μήνες όπως οι άλλες αντίστοιχα στην κάθε περίπτωση!!!!

Βέβαια όλα αυτά δεν τα έχω δει με τα μάτια μου στους όρους καθώς δεν υπέγραψα ακόμα για το νέο συμβόλαιο αλλά θα υπογράψω όταν γίνει η φορητότητα.

Ή ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος ή η Κοσμο είναι άλλα αντί άλλων!

Εν τω μεταξύ ο νόμιμος εκπρόσωπος δεν υπέγραψε πουθενά αλλά ζήτησαν απλώς μια φωτοτυπία της ταυτότητας.

Έτσι και μας ξαναπούν να πάμε πάλι και οι 2 μαζί τότε με κόβω να μην ξαναπατάω στην Κόσμο και να το αφήνω ως έχει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχισανε τα οργανα....που να αρχισω!!!Καμια επαφη ο τυπος....απο συμβολαιο με τη μια σε καρτοκινητο κοτε μπορει να γινει. Τι βλακειες σου ελεγε, ελεος.

6 μηνες? Τι χαζα ειναι αυτα....ειτε παρεις επιδοτηση, ειτε οχι, η ελαχιστη διαρκεια συμβολαιου ειναι 2μηνη. Απλα στην περιπτωση επιδοτησης, εαν κανεις διακοπη πριν το 12μηνο, επιστρεφεις μερος της επιδοτησης.

Γενικα λιγο μπερδεμενα στα ειπανε.

Υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαία εταιρία αγόρασε η Cosmote για την προώθηση των προϊόντων της...:O

Πράγματι getolika κουφά αυτά που σου έλεγαν...Έπρεπε να φύγεις από το κατάστημα Γερμανός ΟΠΩΣ ήσουν και να πήγαινες σε κάποιο άλλο.Welcome tο δημόσιο:wacko:

Απλά πιστεύω ότι τελικά θα χρειαστεί να πας τα συμβόλαια κάποια στιγμή για υπογραφή στο νόμιμο εκπρόσωπο γιατί χωρίς αυτή...τίποτα δε γίνεται:( Ειδικά η WIND δε θα το δεχτεί,τουλάχιστον μια σφραγίδα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε ξεκαθαρίσει ότι μετά θα ξαναπάω μόνο εγώ.Ποιος με βλέπει να υπογράφω πάλι!:lol:

(Το πολύ πολύ παίρνω μια εξουσιοδότηση,αν και δε νομίζω να μου ζητήσουν καθώς είχαμε πάει μαζί και ο νόμιμος εκπρόσωπος επιβεβεβαίωσε ότι θέλει τη διακοπή και στην ουσία με εξουσιοδότησε μπροστά τους να πάω να ολοκληρώσω εγώ τη διαδικασία).

Οπότε επιδότηση δε θα πάρω,αν και αυτός λογικά θα ζητήσει να έρθει το κινητό που επιλέχθηκε στο κατάστημα.Όπως είπα όμως αυτός επέμεινε και μου έλεγε "αν δε θες την επιδότηση, δωσε τη σε εμένα!".Χωρίς υπογραφές βέβαια δεν υπάρχει επιδότηση...

Επίσης του είπα αν γίνεται να κάνουμε το συμβόλαιο στο δικό μου όνομα και μου είπε τα γνωστά περί μεταβίβασης μόνο που δεν ενημέρωσε για τα 17 ευρώ για τα οποία όπως μου είπε (αφού τα ανέφερα)δε γνώριζε!!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε ξεκαθαρίσει ότι μετά θα ξαναπάω μόνο εγώ.Ποιος με βλέπει να υπογράφω πάλι!:lol:(Το πολύ πολύ παίρνω μια εξουσιοδότηση,αν και δε νομίζω να μου ζητήσουν καθώς είχαμε πάει μαζί και ο νόμιμος εκπρόσωπος επιβεβεβαίωσε ότι θέλει τη διακοπή και στην ουσία με εξουσιοδότησε μπροστά τους να πάω να ολοκληρώσω εγώ τη διαδικασία).

Οπότε επιδότηση δε θα πάρω,αν και αυτός λογικά θα ζητήσει να έρθει το κινητό που επιλέχθηκε στο κατάστημα.Όπως είπα όμως αυτός επέμεινε και μου έλεγε "αν δε θες την επιδότηση, δωσε τη σε εμένα!".Χωρίς υπογραφές βέβαια δεν υπάρχει επιδότηση...

Επίσης του είπα αν γίνεται να κάνουμε το συμβόλαιο στο δικό μου όνομα και μου είπε τα γνωστά περί μεταβίβασης μόνο που δεν ενημέρωσε για τα 17 ευρώ για τα οποία όπως μου είπε (αφού τα ανέφερα)δε γνώριζε!!!!:worry:

 

Τουλάχιστον με αυτό τον τρόπο θα υπάρχει μία ταύτιση υπογραφών με αυτές της WIND :lol: (αυτό το κατάλαβε μόνο ο getolika,λυπάμαι :p)

Οπότε λογικά θα ολοκληρωθεί η διαδικασία σε 15 ημέρες.Κάρτες SIM θα έρθουν με courrier; Αν μπορείς τουλάχιστον ζήτα USIM γιατί κοιτάνε να ξεφορτωθούνε τα αποθέματα SIM :!:

Η επιδότηση τι ποσό είναι; Αν συμφέρει γιατί να μην την πάρεις; Εξάλλου σε βλέπω για τουλάχιστον 12 μήνες σε Cosmote:blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για φορητοτητα... αν και κατοχος κοσμοκαρτας (που ειναι το emoticon της μουτζας...) με πηραν τηλεφωνο απο βονταφον να με ενημερωσουν για τη φορητοτητα... για διαφορα αλλα προγραμματα κατι πηγαν να μου πουν στο 1 λεπτο τους διεκοψα...

 

που το βρηκατε το κινητο μου λεω;Μετα απο πολλες διαβουλευσεις και κοινη επικοινωνια με κοσμοτε και βονταφον καταληξανε στο οτι η κοσμοτε δινει τηλεφωνα μας (λιστες) στη βονταφον σε μια συνεργασια που εχουν μεταξυ τους... (οχι νομιζετε εσεις τα τζιμανια των εταιριων που μας διαβαζετε οτι δε το ελεγα...)

 

Αυτοι ειναι να τους χαιρομαστε....

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για φορητοτητα... αν και κατοχος κοσμοκαρτας (που ειναι το emoticon της μουτζας...) με πηραν τηλεφωνο απο βονταφον να με ενημερωσουν για τη φορητοτητα... για διαφορα αλλα προγραμματα κατι πηγαν να μου πουν στο 1 λεπτο τους διεκοψα...

 

που το βρηκατε το κινητο μου λεω;Μετα απο πολλες διαβουλευσεις και κοινη επικοινωνια με κοσμοτε και βονταφον καταληξανε στο οτι η κοσμοτε δινει τηλεφωνα μας (λιστες) στη βονταφον σε μια συνεργασια που εχουν μεταξυ τους... (οχι νομιζετε εσεις τα τζιμανια των εταιριων που μας διαβαζετε οτι δε το ελεγα...)

 

Αυτοι ειναι να τους χαιρομαστε....

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου απάντησαν ότι η μία εταιρεία δίνει το πελατολόγιο στην άλλη. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση.

Μάλλον μπέρδεψες αυτά που σου είπαν.. Δεν είναι κορόιδα για να ανταλλάσσουν πελατολόγιο και να το φωνάζουν κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

O θείος μου είναι συνδρομητής στην Wind και θέλει να φύγει να πάει στην Cosmote κάνοντας χρήση φορητότητας. Το συμβόλαιο λήγει τον Οκτώβριο. Πόσα χρήματα χρειάζεται, τι είδους αιτήσεις και στις 2 εταιρίες χρειάζονται να δοθούν, καθώς επίσης τι προνόμια σου παρέχει η Cosmote για την περίπτωση φορητότητας.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

O θείος μου είναι συνδρομητής στην Wind και θέλει να φύγει να πάει στην Cosmote κάνοντας χρήση φορητότητας. Το συμβόλαιο λήγει τον Οκτώβριο. Πόσα χρήματα χρειάζεται, τι είδους αιτήσεις και στις 2 εταιρίες χρειάζονται να δοθούν, καθώς επίσης τι προνόμια σου παρέχει η Cosmote για την περίπτωση φορητότητας.
Από Vodafone σε Cosmote που έκανα χρειάστηκε μόνο να πάω στο ΟΤΕshop και να υπογράψω για το νέο πρόγραμμα και την φορητότητα. Δεν έχει κανένα κόστος μετάβασης και παίρνεις πλήρη επιδότηση σαν να είσαι νέος πελάτης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου απάντησαν ότι η μία εταιρεία δίνει το πελατολόγιο στην άλλη. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση.

Μάλλον μπέρδεψες αυτά που σου είπαν.. Δεν είναι κορόιδα για να ανταλλάσσουν πελατολόγιο και να το φωνάζουν κιόλας!!

 

 

και ομως εγινε.Δεν εχω λογο να λεω ψεμματα.

Link to comment
Share on other sites

και ομως εγινε.Δεν εχω λογο να λεω ψεμματα.

 

Συμφωνώ ότι δεν έχεις λόγο να πεις ψέματα. Αυτοί που καλούν όμως έχουν διότι παίρνουν ποσοστά από την πώληση που μπορούν να σου κάνουν.. Τα πελατολόγια πάνε και έρχονται αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα πουλάει η μια εταιρεία στην άλλη.. Και επίσης όταν σου λένε ότι καλώ από Cosmote π.χ. μην βάζεις και το χέρι σου στο Ευαγγέλιο.. Μπορεί να σε καλούν τυχαία ή και να σε καλούν από πουλημένο πελατολόγιο.. Αν π.χ. εγώ εργάζομαι στην cosmote και πουλήσω τους πελάτες της εταιρείας δεν θα ευθύνεται η εταιρεία αλλά εγώ που πούλησα το πελατολόγιό της.. Και μπορεί να το πουλήσω στο χ κατάστημα κινητής τηλεφωνίας που βρίσκεται στο χωριό σου π.χ. και να σου πω ότι καλώ από τα κεντρικά της cosmote..

Link to comment
Share on other sites

Τα πελατολόγια πάνε και έρχονται αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα πουλάει η μια εταιρεία στην άλλη..

 

σου επαναλαμβανω και ας τελειωνουμε εδω (δε μπορω να καταλαβω γιατι τους υπερασπιζεσε τοσο θα εχεις τους λογους σου) οτι το παραδεχθηκαν και οι 2 οτι η μια εχει δωσει τηλεφωνα στην αλλη.Αυτο ειναι απαραδεκτο και σηκωνει και μυνηση.Απο που με παιρνουν δε με νοιαζει καθολου, αυτο που με νοιαζει ειναι οτι μιλουν εκ μερους της βοντα και κοσμο και απροκαλυπτα παραδεχονται οτι ανταλλασουν τηλεφωνα ενω πριν απο 5 λεπτα ο ενας απο αυτους μου ελεγε "αυτο δε μπορει να συμβαινει,απαγορευετε απο τους κανονισμους μας κτλ κτλ".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

 

σκέφτομαι να κάνω φορητότητα από Vodafone σε Cosmote. Προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη Vodafone, απλώς σκέφτομαι, ότι αφού με τους λογαριασμούς μου η επιδότησή μου θα είναι ποταπή, γιατί να μην πάρω μία καλύτερη με νέα σύνδεση;;; ;)

 

Τη Wind δεν τη πολυσκέφτομαι γιατί ξέρω ότι από οργάνωση δεν τα πάει και πολύ καλά, παρόλο που μέχρι τέλος Δεκεμβρίου θα ισχύει το higher promo που συμφέρει.

 

Οπότε περισσότερο σκέφτομαι την Cosmote, για την οποία όμως δε γνωρίζω τίποτα από πλευρά οργάνωσης (π.χ. στην εξυπηρέτηση κάποιων αιτημάτων σου), γραφειοκρατίας, τι ισχύει με τις επιδοτήσεις (π.χ. μπορείς να πάρεις όποια συσκευή θέλεις, πληρώνοντας τη διαφορά; Ή είναι συγκεκριμένες οι συσκευές;). Έχω ακούσει ότι αν θες να κάνεις διακοπή, θα πρέπει πρώτα να πάρεις έναν κωδικό από την εξυπηρέτηση πελατών κλπ κλπ.????? :confused:

 

Επίσης, τα branded Cosmote καταστήματα είναι όλα ιδιόκτητα ή υπάρχουν και franchise; Αν πάω σε ιδιόκτητο Γερμανό θα είναι ακριβώς το ίδιο με Cosmote, σωστά;;;

 

Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote δεν σου δίνει ενημέρωση υπόλοιπου χρόνου ομιλίας, κάτι που η Vodafone και Wind προσφέρουν. Προσωπικά για εμένα είναι ο νούμερο ένας λόγος που δεν θα πήγαινα στην Cosmote και ας έπερνα και λίγο καλύτερη επιδότηση.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, απο οργανωση μαλον η κοσμοτε ειναι η χειροτερη, δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη με το cc χωρις να σου βγει πρωτα το λαδι. Ξεχασε οτι ηξερες απο την βονταφον.

Το να παρεις λιγο μεγαλυτερη επιδοτηση, και να εχεις δυσκολια να πιασεις ακομα και γραμμη με το cc, να μην εχεις ενημερωση υπολοιπου κτλ...δεν το θεωρω προσωπικα σκοπιμο.

 

Η Wind απο οργανωση δεν παει ασχημα. Γενικα, μπορει να ανακυπτουν μερικα προβληματα, αλλα με μια κληση στο cc θα στο λυσουν, και σε ευλογο χρονικο διαστημα, πχ πιστωσεις κτλ που εγιναν λαθη σε καρτοκινητα με το ιντερνετ κ στα wind max εγιναν στις επομενες λιγες μερουλες.

 

Αλλα μιας και δεν εχεις προβλημα με την βονταφον, καλυτερα να μεινεις εκει....γιατι να αλλαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...