Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5310 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρία που έχει το τηλέφωνο είναι η BL-4CT, νομίζω όμως ότι κάνει και η BL-5CT που είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας αλλά στο ίδιο μέγεθος. Την έχει δοκιμάσει κανείς? αν κάνει λογικά ίσως δώσει αυτόνομία μισής ή και μίας μέρας ακόμη
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 419
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ @ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΟΓΩ ΠΤΩΣΗΣ!ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΓΙΚΑ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα το ιδιο πρόβλημα, μου είπαν να πάω στη Νοκια όπου με 5-6 ευρώ βρίσκουν τον κωδικό. Ο καθορισμένος είναι 12345 αλλά εγώ τον είχα αλλάξει και μπλόκαρε. Έκανα όμως το άλλο: αναβάθμισα το λογισμικό του κινητού στην τελευταία έκδοση (από τη σελίδα της Νόκια), οπότε μου ζήτησε μετά να ορίσω εγώ πενταψήφιο κωδικό. Φυσικά προσοχή, πριν την αναβάθμιση να κάνετε αντίγραφα ασφαλείας για το τηλέφωνο γιατί όλα χάνονται...η τελευταία νομίζω είναι η 10.10, πάντως δεν είδα καμμία αλλαγή

 

με τη τελευταια αναβάθμιση λυθηκε το "προβλημα" με το μεγεθος της ημερομηνιας ψηφιακης ωρα κτλ στην αρχικη οθονη? γιατι κιεμενα αυτο μεκνευριζει!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

paidia paw na skasw !!! kalispera katarxin . to kinto to exw 1 xrono peripou kai einai ola mia xara gia ton logo pou to xrisimopio . pou kai pou xrisimopiousa klidoma asfalias tou pliktologiou kai ales fores oxi . shmera to ebala to klidoma kai otan piga na balo ton kodiko na kseklidosi to plikrtologio den ton eperne ton kodiko !!!!!! :mad: dokimasa ta panta mexri kai pliktrologio alo ebala alla tipotaaaa . tora th kanoume pou exw diafores foto kai mpe pou den einai apo8ikebmena sthn mnimi ???? oeo :cry:

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδιά,βοηθήστε!

Ξαφνικά το κινητό "έσβησε" και δεν ανοίγει με τίποτα!Όταν πάω να το ανοίξω,δεν ανάβει η οθόνη με τίποτα!Την ίδια στιγμή,όταν πατάω συγκεκριμένα πλήκτρα(π.χ. το πλήκτρο της μουσικής ή τα πλήκτρα της κλήσης),ακούγονται ότι πατιούνται αλλά από κει και πέρα τίποτα άλλο...η οθόνη παραμένει σβηστή!Τί μπορεί να φταίει;

Η εγγύηση για το συγκεκριμένο μοντέλο για πόσο ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση είναι 2 χρόνια. Πήγαινέ το σε nokia service να σου πουν τιι συμβαίνει, μην πειραματίζεσαι μόνος σου
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα ένα κινητό απο αγγλία και το επισκεύασα. Το πρόβλημα είναι ότι πήγα να κάνω αναβάθμιση για να περάσω ελληνικά αλλα ξέχασα να αλλάξω το product code. Αφού τελείωσε η αναβάθμιση πήγα και άλλαξα το product code και ξαναπροσπάθησα να κάνω αναβάθμιση ώστε να περαστούν και τα ελληνικά. Το κακό ειναι ότι δεν με αφήνει να κάνω παλι αναβάθμιση γιατί μου λέει οτι έχω το τελευταίο λογισμικό! :( Παλαιότερα θυμάμαι οτι μπορούσα να κάνω γιατί με ρωτούσε αν θέλω να το επαναεγκαταστήσω αλλά τώρα δεν με αφήνει! Ξέρει κανένας πως να το κάνω να κάνει εγκατάσταση έτσι ώστε να περαστούν τα ελληνικά επιτέλους?

Τις αναβαθμίσεις τις κάνω με nokia updater.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μόλις πήρα το 5310 express αλλά έχω ένα περίεργο θέμα με τα μηνύματα.Όταν δέχομαι κανονικά μηνύματα και πατάω απάντηση αυτό μου βγάζει πάντα να απαντάει σε μορφή mms και όχι sms. Το κινητό έχει πάνω το firmware 10.10 και η σύνδεση είναι cosmote. Επιπλεόν στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει δυνατότητα για επιλογή αναφοράς παράδοσης στα sms παρά μόνο στα mms. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
YO
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έχει κάνει κανείς συχρονισμό με mac;

http://www.5310mobilephone.com/syncing-the-nokia-5310-with-a-mac-and-isync/

τελευταία έκδοση η 10.10

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παίδες μ έπεσε νερό στην οθόνη & τα τίναξε... Το ανοίγω, ακούω τον ήχο, αλλά η οθόνη μένει μαύρη... Ξέρεις κανείς πόσο μπορεί να στοιχίσει η επισκευή??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω ένα 6600ι σλαιντ(ξέρω ότι δεν είμαι στο σωστο θρέντ).Το 5310 έχει έναν ήχο lo-fii.acc νομίζω λέγεται- πως μπορώ να τον περάσω στο κινητό μου?Γνωρίζει κάποιος?

ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

 

κανείς βρε παιδια?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Έχω το κινητό: Νόκια 5310 Xpress Music

 

Πριν από μένα το χρησιμοποιούσε ο αδερφός μου.. Και θέλω να του κάνω Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί κλείνει και ανάβει μόνο του όποτε το θυμάται, δεν διαβάζει πάντα την κάρτα μνήμης κλπ.. Το πρόβλημα είναι πως δεν θυμάται κανείς τον κωδικό ασφαλείας ώστε να του κάνω επαναφορά. Δεν είναι ο γνωστός 1 2 3 4 5..

 

Γίνεται να κατεβάσω κάποιο driver απ' το internet και να του κάνω Update; Σε καινούργια έκδοση ή και σε αυτή που έχει τώρα..

 

Ρωτάω γιατί σε ένα Sony Ericsson K750i που είχα του είχα κάνει Update μόνος μου με ένα προγραμματάκι που είχα κατεβάσει απ' το επήσιμο σάιτ της Sony Ericsson..

 

Σας ευχαριστώ και καλή ΧΡΟΝΙΑ!!

 

http://mobilestormer.files.wordpress.com/2008/04/nokia-5310.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

για όσους το ψάχνουν γιατί μου βγήκε η ψυχή να βγώ άκρη και να κάνω το κινητό μου να δουλεύει με Ελληνικά...

 

Ελληνικά product code για το 5310 Xpress music είναι τα

 

0547037 EURO-H, Greek, Sakura Red

0548723 EURO-H, Greek, Warrior Blue

 

αντίστοιχα για κόκκινο και μπλε. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα παιδια. μολις επεσε στα χερια μου ενα nokia 5310 xpress music και ειπα να το κρατησω σαν δευτερο κινητο. μεσα σε 1 μερα το πεταξα και εσπασε η οθονη. απ'οτι βλεπω τιμες δεν συμφερει να το φτιαξω. μηπωσ παιζει καμια μεταχειρισμενη απο κανενα καμμενο κινητο ? επισης θελω να ξερω με ποια αλλα τηλεφωνα ειναι ιδια η οθονη του 5310 ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
γεια χαρα να ρωτησω η μπαταρια BL-5CT κανει στο κινητο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά μήπως έχει μείνει σε κανά συρτάρι πεταμένο κανένα 5310;

Θέλω ανταλλακτικά μπας κ φτιάξω το δικό μου να το δώσω στον πατέρα μου.Βασικά την καλωδίωση γιατί δε δουλεύουν τα πλήκτρα 7,8,9 και vol down...

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλο που το χρησιμοποιώ ακόμα (άρα, δεν θα μπορούσα ακόμα να στο δώσω), έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα: για την ακρίβεια, εμένα δε λειτουργούν τα κουμπιά 4-5-6, όπως και το πλαινό κουμπί της έντασης. Το μόνο καλό είναι ότι αν τα "παιδέψω" λιγάκι, μετά από κάποια λεπτά λειτουργούν, αλλά όμως όχι για πολύ. Κάθε φορά πρέπει να δίνω "μάχη" για να στείλω ένα μήνυμα! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ, κάποια ασυνέχεια υπάρχει στο καλώδιο.Εγώ το πιέζω κάτω δεξιά εκεί που είναι το μικρόφωνο και έτσι μου δουλεύουν τα πλήκτρα.Αλλά είναι κουραστικό..Που θα βρούμε κανένα τέτοιο για αντ/κά;;;;

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ 5310 ΠΑΙΔΙΑ;;;;

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα 3510 xpressmusic σχεδον αχρησιμοποιητο που για κάποιο λόγο δεν δουλέυει το πλήκτρο δεξιά και το πλήκτρο κάτω. Ολα τα ΄λλα εντάξει. Αποφάσισα να παραγγείλω ένα καινούργιο πληκτρολόγιο αυτο http://img853.imageshack.us/img853/5384/nokiag.jpg αλλά όταν το άλλαξα πάλι δεν λειτουργούν τα δύο πλήκτρα. Πάνε χαμένα τα 10.80 ευρώ αλλά δεν βαριέσαι , έκαν ατο κέφι μου ( μάρέσει παρότι δεν είμαι ειδικός να σκαλίζω) . Μήπως υπάρχει κάποια εξήγηση ? είναι πρόβλημα αλλού και τἶ μπορεί να γίνει ? έτσι από πείσμα και όχι για την αξία του κινητού. Ευχαριστώ για κάθε υπόδειξη
lianma
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι εκεί που κουμπώνει στην πακέτα η καλώδιο ταινία του πληκτρολόγιου μήπως εκεί είναι το πρόβλημα. Δοκίμασε να καθαρίσεις λίγο τις επαφές μπας και φταίει κατι εκεί. .

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι εκεί που κουμπώνει στην πλακέτα, η καλώδιοταινία του πληκτρολογιου μήπως εκεί είναι το πρόβλημα. Δοκίμασε να καθαρίσεις λίγο τις επαφές μπας και φταίει κατι εκεί. .

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς αν μπορούμε να το βρούμε πλέον κάπου για αγορά καινούργιο και γνήσιο?

έχω φάει τον κόσμο.....

 

Στειλε τους mail, πιθανον να στο βρουν.

http://www.ima-shop.com/index.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξεθαψα ενα ηρωικο ΝΟΚΙΑ 5310 απο το χρονοντουλαπο αλλα επειδη κολλαει διαρκως και εχω κανει απο restore ρυθμισεων οτι ειναι δυνατο θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να του ξαναφλασαρω το software.

 

Τα φωτα σας guyz γιατι ειμαι στενα δεμενος με αυτο το κνητο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...