Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5310 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρύθμισε τη ζωνη ωρας απο τις ρυθμισεις της ωρας στο GMT+3 και θα διορθωθει

 

ευχαριστώ :happy: αλλά η σωστή ζώνη ώρας για την Ελλάδα δεν είναι +2???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 419
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ :happy: αλλά η σωστή ζώνη ώρας για την Ελλάδα δεν είναι +2???

 

Θερινη ωρα ,GMT+3 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βάλε GMT+2 και θερινή ώρα +1. Οπότε όταν γυρίσουμε πίσω στη χειμερινή ώρα να βάλεις απλά θερινή ώρα +0 κ να γυρίσει κανονικά. Νομίζω ότι έτσι βγάζει κανονικά τις ώρες κ στα μηνύματα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εχω μολις παρει το κινητο αι περασα μεσω pcsuite εικονες (διαφορων μεγεθων και αναλυσεων) που ειχα σε προηγουμενη συσκευη στην καρτα μνημης.πολλες απο αυτες οταν επιχειρησω να τις ανοιξω μου εμφανιζει μυνημα "κατεστραμενο αρχειο".εκανα αναβαθμιση μεσω ινερνετ στο firmware και συνεχιζει..αλλαξα καρτα μνημης,τα ιδια..

τις ξαναπερασα με bt τα ιδια.μηπως ξερετε κατι γι αυτο το προβλημα;Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσεις το κινητό σου και ανοίξεις τις εικόνες στον υπολογιστή σου,φαίνονται καλά ή είναι και κει κατεστραμμένες;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την βοηθεια σας σας παρακαλω γιατι με βλεπω να το σπαω...υπαρχει τροπος να καταργησουμε τις φωνητικες εντολες?? δεν θελω να κανει φωνητικες κλησεις και τωρα που φοραω το hands free (ειμαι στο μηχανακι ολη μερα και αθελα μου παταω το κουμπι του hands free και κανει κλησεις συνεχεια..) υπαρχει τροπος να καταργηθει η φωνητικη κληση??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά δεν μου έμελλε να δω προκοπή με τη ΝΟΚΙΑ.

έχω το 5310 απο τα περασμένα χριστούγεννα και το πρόβλημα που ανέφερα πριν περίπου ένα μήνα,όπου η οθόνη έκανε τα δικά της και αναβόσβηνε,απο χθες το βράδυ είναι μόνιμα μαύρη!!!

το περίεργο είναι ότι το τηλεφωνο δουλεύει κανονικά,απλά δεν μπορώ να δω τίποτα στην οθόνη του!

επειδή είναι το 2ο ΝΟΚΙΑ σε διάστημα 1,5 χρόνου που μου παθαίνει ζημιά η οθόνη(το προηγουμενο ηταν ενα 6131),όπως καταλαβαίνετε είμαι ένα βήμα απο το 1)να το βάψω μπλε και να το στείλω στη θάλασσα ή 2)να το πετάξω στον τοίχο και να δω αν αξίζει τουλάχιστον για ντεκόρ.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν γνωρίζετε,αν αυτό το πρόβλημα είναι κάποια τρύπα λογισμικού που πιθανώς να διορθωνόταν με κάποια αναβάθμιση του ή αν ξαναπέρναγα την έκδοση που έχει ήδη πάνω.

Δοκίμασα να το σβήσω και ξανανοίξω,να βάλω/ βγάλω την κάρτα μνήμης,και πάλι τζίφος.

Σημείωση: Εχετε υπόψην πόσο θα κοστιζε πιθανή επισκευή του?

 

ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το κινητό. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο ή καμιά φορά όταν ακούω ραδιόφωνο, το κινητό κολλάει. Ασπρίζει η οθόνη και μετά κάνει επανεκκίνηση. Πώς μπορώ να κάνω κάποιο φορμάτ για να φτιάξει; Υπάρχει τρόπος να κάνω αυτό το master reset;
:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποιος που έχει το κινητο με κάρτα Wind θα μπορούσε να πει αν η συσκευή βλέπει σωστά internet μέσω Wind Plus Non Stop (GPRS)?

Εννοώ όχι μέσω των ρυθμίσεων Wind Internet αλλά μέσω των ρυθμίσεων Wind GPRS.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για απάντηση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλλος ενας που επαθε προβλημα με την οθονη...συγκεκριμενα εχουν καει καποια πιξελς απο την οθονη(σαν μικρο μισοφεγκαρο...)

να το παω στην νοκια η στο πλαισιο απο οπου & το πηρα??

λογικα εχει εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καμένα pixel είναι περισσότερα από 3 και στο ένα δίπλα στο άλλο τότε δικαιούσαι δωρεάν αντικατάσταση οθόνης.

Φυσικά θα πρέπει να είσαι μέσα στους 24 μήνες της εγγύησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καμένα pixel είναι περισσότερα από 3 και στο ένα δίπλα στο άλλο τότε δικαιούσαι δωρεάν αντικατάσταση οθόνης.

Φυσικά θα πρέπει να είσαι μέσα στους 24 μήνες της εγγύησης.

 

να ηταν μονο τρια καλα θα ηταν...

ειναι σιγουρα περισσοτερα.θα δουμε τι θα μας πουνε στην νοκια...:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχωενα προβλημα με το κινητο.

Οταν παω να γραψω μηνυμα γραφει μονο 70 ελληνικους χαρακτηρες.

Εκανα κ την τελευταια αναβαθμιση αλλα τπτ.

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχωενα προβλημα με το κινητο.

Οταν παω να γραψω μηνυμα γραφει μονο 70 ελληνικους χαρακτηρες.

Εκανα κ την τελευταια αναβαθμιση αλλα τπτ.

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω?

 

Καλησπερα

ρυθμισεις μηνυματων ,υποστηριξη χαρακτηρων ,περιορισμενη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω πάρει ένα nokia 5310 από το εξωτερικό και θέλω να βάλω την ελληνική γλώσσα υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καμένα pixel είναι περισσότερα από 3 και στο ένα δίπλα στο άλλο τότε δικαιούσαι δωρεάν αντικατάσταση οθόνης.

Φυσικά θα πρέπει να είσαι μέσα στους 24 μήνες της εγγύησης.

ακομα να το παω το κινητο στην νοκια.

επισης τα πιξελ που εχουν καει εχουν διπλασιαστει σχεδον!!!

σε κανα μηνα βλεπω να εχει μαυρισει ολη η οθονη!!!

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό δύο μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είδα ότι υπάρχει version 10.10 ενώ εγώ έχω 9.κάτι. Υπάρχει τρόπος τα γράμματα στην αρχική οθόνη, (ημερομηνία, ψηφιακή ώρα κ.λ.π.) να είναι κάπως μεγαλύτερα??? είναι πολύ μικρά. επίσης όταν έχουμε αναπάντητη κλήση ή μήνυμα δεν υπάρχει τρόπος να ειδοποιηθούμε παρά μόνο να κοιτάμε την οθόνη συνέχεια???

ευχαριστώ

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να μηδενίσω τους μετρητές μέσα στο μητρώο ζητάει να όρισω κωδικό από 5-10 ψηφία, βάζω το 12345 αλλά λέει λάθος κωδικός, το ίδιο μου το κάνει και σε άλλη συσκευή s40. Υπάρχει κάποιος άλλος κωδικός; Αλλός έχει αυτό το πρόβλημα; Δεν άλλαξα τον κωδικό, είναι της nοkia αλλά ποιος είναι ο κωδικός. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ναι, το παρατήρησα κι εγώ. Δεν είναι ο κωδικός ασφαλείας του τηλεφώνου ούτε pin ή pin2, ούτε ο 1234 της nokia μήπως πρέπει να επικοινωνήσουμε με το δίκτυο?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα το ιδιο πρόβλημα, μου είπαν να πάω στη Νοκια όπου με 5-6 ευρώ βρίσκουν τον κωδικό. Ο καθορισμένος είναι 12345 αλλά εγώ τον είχα αλλάξει και μπλόκαρε. Έκανα όμως το άλλο: αναβάθμισα το λογισμικό του κινητού στην τελευταία έκδοση (από τη σελίδα της Νόκια), οπότε μου ζήτησε μετά να ορίσω εγώ πενταψήφιο κωδικό. Φυσικά προσοχή, πριν την αναβάθμιση να κάνετε αντίγραφα ασφαλείας για το τηλέφωνο γιατί όλα χάνονται...η τελευταία νομίζω είναι η 10.10, πάντως δεν είδα καμμία αλλαγή
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...