Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως τα αθλητικά για 10 ευρώ για τα αθλητικά είναι πολύ καλή προσφορά, αφού μπορείς να δεις την ομάδα σου σε όλες τις διοργανώσεις
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Η ποιότητα επικοινωνίας με forthnet πώς είναι? Έχω HOL έως τώρα και όταν μιλάω ή δεν με ακούν ή δεν ακούω εγώ καλά. Αντίθετα όταν μιλάω με VOIP με την ίδια συσκευή τηλεφώνου (gigaset 510 ip) ακούγεται τζάμι. Από internet δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά από τηλεφωνία έχω θέμα. Μου έγινε πρόταση για 3play forthnet και το σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα επικοινωνίας με forthnet πώς είναι? Έχω HOL έως τώρα και όταν μιλάω ή δεν με ακούν ή δεν ακούω εγώ καλά. Αντίθετα όταν μιλάω με VOIP με την ίδια συσκευή τηλεφώνου (gigaset 510 ip) ακούγεται τζάμι. Από internet δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά από τηλεφωνία έχω θέμα. Μου έγινε πρόταση για 3play forthnet και το σκέφτομαι.

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος πάντως από την ποιότητα του ήχου στην διάρκεια της κλήσης. Είχα vivodi πριν και ήταν χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα επικοινωνίας με forthnet πώς είναι? Έχω HOL έως τώρα και όταν μιλάω ή δεν με ακούν ή δεν ακούω εγώ καλά. Αντίθετα όταν μιλάω με VOIP με την ίδια συσκευή τηλεφώνου (gigaset 510 ip) ακούγεται τζάμι. Από internet δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά από τηλεφωνία έχω θέμα. Μου έγινε πρόταση για 3play forthnet και το σκέφτομαι.

Η ποιότητα επικοινωνίας με forthnet είναι μια χαρά . Αν θες ιντερνετ + σταθερό τότε το nova 3play συμφέρει και είναι το καλύτερο πακέτο της αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος πάντως από την ποιότητα του ήχου στην διάρκεια της κλήσης. Είχα vivodi πριν και ήταν χειρότερα.

 

Καλά μην συγκρίνεις κανέναν με vivodi:X. Όλοι είναι κλάσεις ανώτεροι

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου γράψαν η ποιότητα είναι μια χαρά στην forthnet.

Πάντως το 3play όσο πάει γίνεται must επιλογή.

Η δημόσια τηλεόραση δείχνει μόνο σαβούρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα 3play και χθες είδα στο novasports το μίλαν - μπαρτσελόνα και το ευχαριστήθηκα . μπορει να ήρθε 1-1 αλλά ήταν πολύ καλό παιχνίδι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 3play και χθες είδα στο novasports το μίλαν - μπαρτσελόνα και το ευχαριστήθηκα . μπορει να ήρθε 1-1 αλλά ήταν πολύ καλό παιχνίδι
ποσο σου ερχεται το 3play?Η nova ειναι το full πακετο?ταινιες ολες,αθλητικα ολα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια επειδη παει καιρος που εχω να ασχοληθω και εχω χασει επαφη.

 

Τελειωσε το συμβολαιο μου με wind και θελω να αλλαξω εταιρεια.

Δεν το εχω ψαξει αλλα λογικα θα παω προς forthnet. Υπαρχει κατι αλλο αξιοπροσεκτο?

 

Επισης τι παιζει απο διαδικαστικα θεματα. Υπαρχει κοστος μεταφορας να φανταστω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να φύγεις όμως και να πας forthnet ; αν είναι για nova το καταλαβαίνω

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη παει καιρος που εχω να ασχοληθω και εχω χασει επαφη.

 

Τελειωσε το συμβολαιο μου με wind και θελω να αλλαξω εταιρεια.

Δεν το εχω ψαξει αλλα λογικα θα παω προς forthnet. Υπαρχει κατι αλλο αξιοπροσεκτο?

 

Επισης τι παιζει απο διαδικαστικα θεματα. Υπαρχει κοστος μεταφορας να φανταστω...

 

Πες μας την περιοχη σου φιλε μου,εγω ειμαι στην forthnet 4 χρονια στην Πεύκη αττικης,στην παρουσα φαση η αληθεια ειναι οτι θα σε επετρεπα απο το να βαλεις την εταιρια μου :X .Το ιντερνετ ειναι ασταθες με χαμηλες ταχυτητες ο εξοπλισμος που δινεται θεωρειται απο τους χειροτερους αν ψαξεις στα φορουμς(ZTE H108L) και απο εξυπηρετηση αν εχεις χρονο και υπομονη για το 25λεπτο στην αναμονη καλα θα σαι..Οσο για την Νοβα να παρακαλας μην βρεξει γιατι δεν εχει tv..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας την περιοχη σου φιλε μου,εγω ειμαι στην forthnet 4 χρονια στην Πεύκη αττικης,στην παρουσα φαση η αληθεια ειναι οτι θα σε επετρεπα απο το να βαλεις την εταιρια μου :X .Το ιντερνετ ειναι ασταθες με χαμηλες ταχυτητες ο εξοπλισμος που δινεται θεωρειται απο τους χειροτερους αν ψαξεις στα φορουμς(ZTE H108L) και απο εξυπηρετηση αν εχεις χρονο και υπομονη για το 25λεπτο στην αναμονη καλα θα σαι..Οσο για την Νοβα να παρακαλας μην βρεξει γιατι δεν εχει tv..

 

από ότι έχω ακούσει η forthnet έχει γρήγορες ταχύτητες αφού δίνει την δυνατότητα να ρίξεις το margin 6 και πρώτη φορά ακούω ότι με τη βροχή δεν έχεις εικόνα στη nova

Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω ακούσει η forthnet έχει γρήγορες ταχύτητες αφού δίνει την δυνατότητα να ρίξεις το margin 6 και πρώτη φορά ακούω ότι με τη βροχή δεν έχεις εικόνα στη nova

Πρώτον οι "γρήγορες ταχύτητες" δεν έρχονται από το margin 6.

Δεύτερον οι καιρικές συνθήκες μπορούν όντως να επηρεάσουν σε κάποιες περιπτώσεις την γραμμή και άρα την τηλεόραση μέσω ίντερνετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχη πολλές φορές να βρέχει και να βλέπω να Nova με πολύ καλή ποιότητα εικόνας . Τώρα με τις βροχές δεν είχε κανένα πρόβλημα η ποιότητα της εικόνας
Link to comment
Share on other sites

γενικότερα όσοι ήταν σε wind και είναι σε wind είχαν πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά και το δίκτυο στη wind που έχει αρκετά προβλήματα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω ειναι στην wind και 3 μηνες πριν ληξει το συμβολαιο μου εκανα αιτηση στην φορθνετ μοας και βρω σταθερο ιντερνετ

 

Της wind ειναι απο τα πιο ασταθη που εχω συναντησει....πραγματικα απιστευτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ είμαι από Ηράκλειο Κρήτης,στο σπίτι έχουμε δοκιμάσει για τουλάχιστον 1 χρόνο όλους τους παρόχους.Αυτή την περίοδο έχουμε HOL.Μακράν ο χειρότερος πάροχος όσον αφορά το ιντερνετ. Η δική μου γνώμη και σειρά κατάταξης είναι από τον καλύτερο προς τον χειρότερο πάροχο είναι: ΟΤΕ,Forthnet,Wind,HOL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από Ηράκλειο Κρήτης,στο σπίτι έχουμε δοκιμάσει για τουλάχιστον 1 χρόνο όλους τους παρόχους.Αυτή την περίοδο έχουμε HOL.Μακράν ο χειρότερος πάροχος όσον αφορά το ιντερνετ. Η δική μου γνώμη και σειρά κατάταξης είναι από τον καλύτερο προς τον χειρότερο πάροχο είναι: ΟΤΕ,Forthnet,Wind,HOL

 

συμφωνώ με αυτά που λες . απλά στον οτε πληρώνεις πολύ περισσότερα από τους λοιπούς πάροχους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Θα εκτιμούσα αν μου δίνατε τα φώτα σας σχετικά με την ποιότητα του Internet της Wind και γενικά για την εξυπηρέτησή της. Γιατί αυτά που έχω διαβάσει δεν είναι και τα καλύτερα! Η προσφορά πάραυτα που μου κάνουν είναι φοβερή!!! :O

Εγώ είμαι αυτή τη στιγμή στη Hol, με την οποία καμμιά 5ετία τώρα δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα και η ταχύτητά μου είναι γύρω στα 10 με 11 (έχω 24άρι φυσικά!) Είμαι Εύοσμο Θεσσαλονίκης! Περιμένω νέα σας, μιας και το ραντεβού για την αίτηση είναι μεθαύριο Τετάρτη μεσημέρι!!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Θα εκτιμούσα αν μου δίνατε τα φώτα σας σχετικά με την ποιότητα του Internet της Wind και γενικά για την εξυπηρέτησή της. Γιατί αυτά που έχω διαβάσει δεν είναι και τα καλύτερα! Η προσφορά πάραυτα που μου κάνουν είναι φοβερή!!! :O

Εγώ είμαι αυτή τη στιγμή στη Hol, με την οποία καμμιά 5ετία τώρα δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα και η ταχύτητά μου είναι γύρω στα 10 με 11 (έχω 24άρι φυσικά!) Είμαι Εύοσμο Θεσσαλονίκης! Περιμένω νέα σας, μιας και το ραντεβού για την αίτηση είναι μεθαύριο Τετάρτη μεσημέρι!!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Έχεις δίκιο για τη wind που οι περισσότεροι έχουν κακές εμπειρίες και στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά και ότι σου φουσκώνουν το λογαριασμό χωρίς να το ξέρεις . Αν το καταλάβεις στο αφαιρούν και σου ζητάνε συγγνώμη και αν δεν το καταλάβεις απλά ένα κορόιδο προστέθηκε στη λίστα τους . στη θέση σου δεν θα πήγαινα για αίτηση . Αν θες να αλλάξεις πάροχο λόγω τιμής οι φθηνότεροι και χωρίς προβλήματα είναι cyta και forthnet

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τη wind που οι περισσότεροι έχουν κακές εμπειρίες και στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά και ότι σου φουσκώνουν το λογαριασμό χωρίς να το ξέρεις . Αν το καταλάβεις στο αφαιρούν και σου ζητάνε συγγνώμη και αν δεν το καταλάβεις απλά ένα κορόιδο προστέθηκε στη λίστα τους . στη θέση σου δεν θα πήγαινα για αίτηση . Αν θες να αλλάξεις πάροχο λόγω τιμής οι φθηνότεροι και χωρίς προβλήματα είναι cyta και forthnet

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!

Το κακό ή καλό (?) είναι ότι μου δίνουν σε 2 νούμερα καρτοκινητής (ένα υφιστάμενο και ένα καινούριο) με δωρεάν χρόνο ομιλίας που η cyta και η Forthnet δεν έχουν! Στο ένα 120 λεπτά προς όλους και στο άλλο 600 λεπτά προς wind kai Q κάθε μήνα για 2 χρόνια! Εκεί είναι το θέμα! Και στην αρχή μου είπαν δωρεάν η μεταφορά, αλλά μετά μου είπαν ότι τελειωσε η προσφορά και όταν τους είπα δεν το θέλω τότε, μου έδωσαν δωρεάν μια Gigaset ασύρματη συσκευή που καλύπτει λέει το ποσό των εξόδων των 35€!!! Και από τη μια μου άρεσαν όλα αυτά, αλλά από την άλλη διαβάζοντας διάφορα μέσα στο διαδίκτυο, ....σαν πολλά δεν δίνουν για να πάω????????? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου.οι περισσότεροι έτσι την πατάνε.

Έχω φίλο που θέλει να πάει εκεί στην ουιντ και παρόλο που γνωρίζει τα προβλήματα που είχα και την ταλαιπωρία που τράβηξα με την @@εταιρία αυτή επιμένει να το σκέφτεται....είναι ρίσκο.

Παρτο αν θέλεις..μπορεί σε εσένα να δουλέψει..σε εμένα δεν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...