Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικά θα ακολουθήσουν και άλλες. Στην Αμερική έχω ακούσει για απεριόριστα προγράμματα προς σταθερά και κινητά άρα είναι εφικτό.

 

Στην Αμερική υπάρχει άλλη λογική στα θέματα χρεώσεων στις κλήσεις από/προς κινητό. Συνήθως χρεώνονται (ή αφαιρείται προπληρωμένος χρόνος από το πάγιο) οι εισερχόμενες κλήσεις προς κινητό ΚΑΙ στον κάτοχο του κινητού για κάποιες ώρες/ημέρα ανάλογα με το οικονομικό πρόγραμμα.:!:

Επίσης μην ξεχνάς ότι είμαστε στην Ελλάδα όπου ο ανταγωνισμός ΔΕΝ λειτουργεί υπέρ του καταναλωτή...:X

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε και εμενα κάποιος... είμαι ολλανδία και φέτος που θα κατεβω ελλάδα (λαμία) για 2 μήνες χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ internet... όχι τόσο για σερφάρισμα αλλα για να κατεβάζω κάποια έγγραφα που θα μου στέλνουν και μου είναι απαραίτητα... για να κάνω σύνδεση δεν με συμφέρει γιατί φεύγοντας θα το πληρώνω τσάμπα υπάρχει λοιπόν κάτι σε προπληρωμένο που να είναι ικανοποιητικό???? γιατί δεν έχω ΙΔΕΑ...........

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε και εμενα κάποιος... είμαι ολλανδία και φέτος που θα κατεβω ελλάδα (λαμία) για 2 μήνες χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ internet... όχι τόσο για σερφάρισμα αλλα για να κατεβάζω κάποια έγγραφα που θα μου στέλνουν και μου είναι απαραίτητα... για να κάνω σύνδεση δεν με συμφέρει γιατί φεύγοντας θα το πληρώνω τσάμπα υπάρχει λοιπόν κάτι σε προπληρωμένο που να είναι ικανοποιητικό???? γιατί δεν έχω ΙΔΕΑ...........

 

Thanks

 

Σε προπληρωμένο υπάρχει μόνο σε κινητή τηλεφωνία

WIND 1GB ενεργοποίηση online με 5 ευρώ.

WIND ή Vodafone , με 10 ευρώ κάρτα πέρνεις δώρο 500ΜΒ και τα χρήματα μένουν στην Κάρτα.

Αν θες πιό πολλές πληροφορίες ρώτησε στα κατάλληλα forum γιατί εδώ βγαίνουμε εκτός θέματος .

Link to comment
Share on other sites

Σε προπληρωμένο υπάρχει μόνο σε κινητή τηλεφωνία

WIND 1GB ενεργοποίηση online με 5 ευρώ.

WIND ή Vodafone , με 10 ευρώ κάρτα πέρνεις δώρο 500ΜΒ και τα χρήματα μένουν στην Κάρτα.

Αν θες πιό πολλές πληροφορίες ρώτησε στα κατάλληλα forum γιατί εδώ βγαίνουμε εκτός θέματος .

 

 

σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.. :)

έχω μια "ιδέα" τώρα για να ψάξω ...

και sorry για το λάθος post:O:O

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Η Forthnet εδώ και λίγο καιρό χρεώνει τις κλήσεις προς κινητά με αστική χρέωση.

Είμαι στη Wind και δεν έχω δει ακόμα κάποια απάντηση για αυτό το θέμα.

Ξέρει κανείς αν οι άλλοι πάροχοι (Wind, HOL, OTE, CYTA, ON) έχουν σκοπό να ακολουθήσουν σε αυτές τις μείωσεις;

Το σκέφτομαι να φύγω με φορητότητα μόνο και μόνο για αυτό, γιατί κάνω πολλές κλήσεις προς κινητά.

 

αυτό που βρήκα και το ποσταρα σε άλλο thread, οπότε βάζω το link για να μην ξαναγράφω το ίδιο. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Εγώ βέβαια δεν πληρώνω τπτ γιατί κλέβω απτην αδερφή μου, αλλά σαν ενημέρωση το βάζω γιατί μου κανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

έλεος, πού ταξίδευα τόσο καιρό, σήμερα βρήκα το forum για να δω τι παίζει με τις τιμές και βλέπω παντού για την μεγάλη διαφορά, νόμιζα πως όλες έχουν τις ίδιες χρεώσεις στα τηλέφωνα και τώρα νιώθω βλάκας. λες και όλοι το ξεραν εκτός από μένα. :O
Link to comment
Share on other sites

βασικά τώρα που δίνουν δώρο τους 6 μήνες για απεριόριστα σταθερά στο 3play, αξίζει πολύ. σου βγαίνει 2,5 ευρώ τον μήνα για να έχεις απεριόριστα σταθερά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι στην Αθήνα και σε 20 μέρες μετακομίζω Θεσσαλονίκη(χαλαρα) .

Ψάχνω για πάροχο.

Η περιοχή που θα μένω είναι Καλαμαρια 3 τετράγωνα πάνω από τις καφετέριες στην Αρετσού στην οδο Ανδρούτσου.

Αν γνωρίζει κανείς ή μένει εκεί κοντά θα μπορούσε να με βοηθήσει.

Με ενδιαφέρει 24άρα γραμμή (νομίζω VDSL δεν υποστηρίζει) ή VDSL αν υποστηρίζει.

 

Ευχαριστώ.

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ο οτε είναι πολύ ακριβός , wind kai cyta έχω άκουσει ότι παίζει πολύ αποσύνδεση .....και μένει hol και forthnet που είναι αξιόπιστες αλλά αυτή την στιγμή η forthnet έχει πλεονέκτημα λόγω της εξαιρετικής προσφοράς που έχει η forthnet σε 3play μέχρι 10/6 http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6208
Link to comment
Share on other sites

Ο οτε είναι πολύ ακριβός , wind kai cyta έχω άκουσει ότι παίζει πολύ αποσύνδεση .....και μένει hol και forthnet που είναι αξιόπιστες αλλά αυτή την στιγμή η forthnet έχει πλεονέκτημα λόγω της εξαιρετικής προσφοράς που έχει η forthnet σε 3play μέχρι 10/6 http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6208

 

Όλοι οι πάροχοι έχουν θέματα ανά περιοχή και ανάλογα με την κατάσταση του δικτύου.

Τέτοιες γενικεύσεις δεν βοηθάνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εγώ πχ είχα για ένα χρόνο Forthnet και τρελάθηκα. Δε δούλευε το ίντερνετ τους πρώτους δύο μήνες. Μετά είχα συνακροάσεις για όλο το χρόνο.

Έφυγα το 2010 για Wind. Τότε είχα εξαιρετική αντιμετώπιση και όλα λύθηκαν. Δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα και η εξυπηρέτηση είχε τεράστια διαφορά με τη Forthnet.

Πχ η αναμονή στη Forthnet ξεπερνά τα 20 λεπτά στο τηλεφωνικό κέντρο ενώ στη Wind στο 13800 πάντα είναι περίπου 2-3 λεπτά!

Τελευταία το σκέφτομαι να γυρίσω εκεί λόγω χαμηλής χρέωσης στα κινητά αλλά λόγω κακού προηγούμενου νομίζω ότι θα χω πάλι προβλήματα.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εγώ πχ είχα για ένα χρόνο Forthnet και τρελάθηκα. Δε δούλευε το ίντερνετ τους πρώτους δύο μήνες. Μετά είχα συνακροάσεις για όλο το χρόνο.

Έφυγα το 2010 για Wind. Τότε είχα εξαιρετική αντιμετώπιση και όλα λύθηκαν. Δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα και η εξυπηρέτηση είχε τεράστια διαφορά με τη Forthnet.

Πχ η αναμονή στη Forthnet ξεπερνά τα 20 λεπτά στο τηλεφωνικό κέντρο ενώ στη Wind στο 13800 πάντα είναι περίπου 2-3 λεπτά!

Τελευταία το σκέφτομαι να γυρίσω εκεί λόγω χαμηλής χρέωσης στα κινητά αλλά λόγω κακού προηγούμενου νομίζω ότι θα χω πάλι προβλήματα.

To ζητούμενο είναι το συμφέρον μας ......και την τσέπη μας .....στη wind σκας ένα 30 αρι και έχεις σταθερό και ιντερνετ +60 λεπτά κινητά ενώ στη forthnet με ένα 30αρι έχεις τα ιδιά +tv +720 λεπτά προς κινητά ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω forthnet τα τελευταια χρονια και με αφορμη του οτι μετακομιζω

 

θελω να αλλαξω σε κατι φθηνοτερο.

 

με ενδιαφερει αποκλειστικα και μονο internet 24 adsl. (οχι κλησεις και τηλεοραση)

 

υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

@ ntiok Στη Wind δεν σκάω 30 αλλά 24.

@sakis Αν σε ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ νομίζω ότι το έχει ακόμα προσφορά τον πρώτο χρόνο 15 ευρώ η Wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ ntiok Στη Wind δεν σκάω 30 αλλά 24.

@sakis Αν σε ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ νομίζω ότι το έχει ακόμα προσφορά τον πρώτο χρόνο 15 ευρώ η Wind

 

Δεν πρέπει να υπάρχει πιο κάτω στην κατηγορία μόνο ίντερνετ.

Και εγώ που είμαι παλιός συνδρομητής, σκάω που πληρώνω 18.35€ για το ίδιο πακέτο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@ ntiok Στη Wind δεν σκάω 30 αλλά 24.

@sakis Αν σε ενδιαφέρει μόνο το ίντερνετ νομίζω ότι το έχει ακόμα προσφορά τον πρώτο χρόνο 15 ευρώ η Wind

 

μετά το τέλος του χρόνου η τιμή πια είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η τιμή γυρνάει στα 34 αλλά κάθε χρόνο λίγο πριν λήξει η προσφορά

παίρνεις ένα τηλ ότι θα φύγεις και έχεις πάλι έκπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολύ Forthnet γενικά και πως έχει καλές τιμές, και τσάμπα να μου την δίνουν την σύνδεση δεν κάνω forthnet για κανέναν λόγω αποσυνδέσεις και ένα γενικότερο μαρτύριο + ότι οπότε χρειαζόμουν την εξυπηρέτηση πελατών περίμενα κανά μισάωρο στο τηλέφωνο. Εδώ και κοντά ένα χρόνο είμαι με Wind και πρόσφατα αναβάθμισα σε VDSL και κυριολεκτικά βρήκα το φως μου!!
Link to comment
Share on other sites

Έφυγα πριν από κανά 6μηνο από Wind και πήγα σε Forthnet με το πακέτο που είχε τα Χριστούγεννα. Πολλά προβλήματα στο internet με τη Wind και επιεικώς άσχετοι στο τηλεφωικό κέντρο. Είχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις ξαφνικά ενώ δούλευαν όλα οκ και μου έλεγαν ότι φταίει το skype...:lol: .Το πρόβλημα δε λύθηκε και ούτε φιλοτιμήθηκαν να στείλουν τεχνικό. Από την άλλη και στη Forthnet είχα πρόβλημα με το internet αλλά και τεχνικό έστειλαν και λύθηκε το πρόβλημα που είχα. Και πήραν και τηλέφωνο αρκετές μέρες αργότερα να με ρωτήσουν αν όλα δουλεύουν σωστά. Ποτέ ξανά Wind! :mad: (και ήμουν και χρόνια συνδρομητής τους, όταν ήταν ακόμα Tellas...)
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Από το 1994 wind και έκανα φορητοτητα σε βοντα πριν κανένα μήνα και ενώ τα δύο κινητά σε 2 μέρες όλα οκ το σταθερό οι άχρηστοι μου το κάνανε vdsl χωρίς να το ξέρω το δήλωσα βλάβη 28 Μαΐου αφού δεν είχα ίντερνετ λόγω του ότι δεν ήξερα ότι κάνανε τη γραμμή vdsl και δεν έβαλα πάνω το αντίστοιχο ρουτερ και ακόμα δεν μου το έχουν γυρίσει και η βοντα δεν μπορεί να με πάρει γιατί φαίνεται βλάβη από wind! Τους πήρε είκοσι μέρες 2 τεχνικοί να καταλάβουν ότι με είχαν μόνοι τους γυρίσει σε vdsl!
Link to comment
Share on other sites

:lol:wind και αποσυνδέσεις μάζι και με κακή εξυπυρέτηση πελατών πάνε μάζι ....Άσε που δεν σέβονται και τους παλιούς συνδρομητές και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα βρουν καινούργιους συνδρομητές . Σε καταλαβαίνω απόλυτα daospi και fuorigioco1981 . Πάντως daospi απο τη στιγμη που είσαι forthnet κοίτα να εκμεταλλευτέις την προσφορά που είναι ως 30/6 για forthnet και με ένα 10 ευρώ έχεις όλα τα novasports ή novacinema.....
Link to comment
Share on other sites

:lol:wind και αποσυνδέσεις μάζι και με κακή εξυπυρέτηση πελατών πάνε μάζι ....Άσε που δεν σέβονται και τους παλιούς συνδρομητές και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα βρουν καινούργιους συνδρομητές . Σε καταλαβαίνω απόλυτα daospi και fuorigioco1981 . Πάντως daospi απο τη στιγμη που είσαι forthnet κοίτα να εκμεταλλευτέις την προσφορά που είναι ως 30/6 για forthnet και με ένα 10 ευρώ έχεις όλα τα novasports ή novacinema.....

Με ενημέρωσαν για τη προσφορά, αλλά δε νομίζω να την ενεργοποιήσω. Έτσι και αλλιώς τηλεόραση δε παρακολουθώ πολύ εκτός από κανα Discovery - History channel. Πάντως είναι ενδιαφέρουσα για κάποιον που θέλει ή ταινίες ή αθλητικά.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...