Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, τα 64mb ram είναι αρκετά?(ειδικά για internet?):worry::worry:

Πόσα είναι ελεύθερα μετά από soft reset?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, τα 64mb ram είναι αρκετά?(ειδικά για internet?):worry::worry:

Πόσα είναι ελεύθερα μετά από soft reset?

ένα μεγάλο ποσοστό Pda 64mb έχει. Τα πιο καινούρια έχουν 128 αλλά και τα 64mb είναι αρκετά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο ποσοστό Pda 64mb έχει. Τα πιο καινούρια έχουν 128 αλλά και τα 64mb είναι αρκετά προς το παρόν.

 

Κυρίως ρωτάω λόγω των win 6.

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχουν.

Με τα win5 τα 64 mb ήταν μια χαρά

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είχα παραγγείλει το p550 αλλά ενας φίλος που έχει γνωστους στη εταιρεία μου είπε να περιμένω τον αντικαταστάτη του (προφανώς το p560) που θα κυκλοφορήσει τέλη του μηνός. Θέλω να ρωτήσω εσάς που το έχετε είστε ευχαριστημένοι κυρίως από gps και wi-fi; Επίσης εφαρμογές για WM5 τρέχουν κανονικά στα WM6;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά! Είχα παραγγείλει το p550 αλλά ενας φίλος που έχει γνωστους στη εταιρεία μου είπε να περιμένω τον αντικαταστάτη του (προφανώς το p560) που θα κυκλοφορήσει τέλη του μηνός. Θέλω να ρωτήσω εσάς που το έχετε είστε ευχαριστημένοι κυρίως από gps και wi-fi; Επίσης εφαρμογές για WM5 τρέχουν κανονικά στα WM6;

 

To GPS tou einai poly kalo (mias kai aftos einai o kyrioteros logos yparksis tou), gia to WiFi den exw apopsi kai oson afora tis efarmoges... oles trexoun se WM6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως ρωτάω λόγω των win 6.

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχουν.

Με τα win5 τα 64 mb ήταν μια χαρά

έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο αργό στην ανταπόκριση από το Ρ350 με wm5 αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου....:)

Link to comment
Share on other sites

έχει και tabs ;)

 

Τι είναι τα tabs???:O

 

Ρε παιδιά, .. πως μπορώ να κλείνω ένα πρόγραμμα που τρέχω? Με το x συνεχίζει να τρέχει στο παρασκήνιο. Απλά ελαχιστοποιείται...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, .. πως μπορώ να κλείνω ένα πρόγραμμα που τρέχω? Με το x συνεχίζει να τρέχει στο παρασκήνιο. Απλά ελαχιστοποιείται...!

 

Magic Button ή όπως θα το βρεις mbutton.....θαυματουργό. Το βάζεις να κάνει και autostart για να ξεκινά μόνο του και μετά απο reset και σώθηκες....

 

 

http://rapidshare.com/files/84518642/MagicButton.exe.html

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας μου στείλει pm το resco keyboard full version ρε παιδιά......:)

 

Ακυρο για το resco..Το έκανα Full...;);)

 

Magic Button ή όπως θα το βρεις mbutton.....θαυματουργό. Το βάζεις να κάνει και autostart για να ξεκινά μόνο του και μετά απο reset και σώθηκες....

 

Το δοκίμασα στο p550 που έχω απο το link που δίνεις αλλά μου λέει ότι δεν είναι μορφη σωστή για το pda.....Λίγη βοήθεια γιατί είμαι nOObας σε αυτα....:O:O

 

Λοιπόν το βρήκα αλλά απο ότι φαίνεται έχει ενα μικρό bug...Έβαλα τη v2.1 και όταν είσαι στο start-settings και κανεις close απο το X τότε στιγμιαία σου εμφανίζει το menu programs....:blink::blink: Στο p550 επαναλαμβάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Magic Button ή όπως θα το βρεις mbutton.....θαυματουργό. Το βάζεις να κάνει και autostart για να ξεκινά μόνο του και μετά απο reset και σώθηκες....

 

Thank u! Σε εμένα δουλεύει μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας μου στείλει pm το resco keyboard full version ρε παιδιά......:)

 

Ακυρο για το resco..Το έκανα Full...;);)

 

Πως το κάνω full?? Έχω το serial number...αλλά δεν ξέρω που να το βάλω! Δεν μου το ζητάει κάπου κατά την διάρκεια της εγκατάστασης...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως το κάνω full?? Έχω το serial number...αλλά δεν ξέρω που να το βάλω! Δεν μου το ζητάει κάπου κατά την διάρκεια της εγκατάστασης...:wacko:

 

Otan exeis anoiksei to Resco... Menu --> Options --> Registration

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε σε αυτά τα φόρουμ. Παρακολουθώ το θρεντ από όταν άνοιξε γιατί με ενδιαφέρει η συσκευή την οποία και πρόσφατα αγόρασα από το play :)

Έχω όμως το εξής πρόβλημα που είδα ότι αναφέρθηκε και νωρίτερα (περίπου). Όταν κλείνεις τη συσκευή με το κουμπάκι από πάνω, που κάνει ένα είδος hibernate ή κάτι τέτοιο στα windows μαυρίζει η οθόνη, ύστερα από 5-10 λεπτά όμως η οθόνη ξανανοίγει χωρίς λόγο :confused: Ύστερα (αν έχεις επιλέξει να κλείνει ύστερα από πχ. 2 λεπτά αδράνειας της οθόνης) κλείνει φυσιολογικά και ύστερα από λίγη ώρα ξανανοίγει :mad:. Δε μπορώ να πω ότι είναι και το σοβαρότερο πρόβλημα που μπορεί να σου παρουσιαστεί αλλά καταντάει εκνευριστικό πέραν του ότι καταναλώνει περισσότερο μπαταρία. Το έχει υπ' όψιν του κανείς;; Υπάρχει κάποια λύση;; Υποθέτω ότι θα είναι θέμα firmware της miotech...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε σε αυτά τα φόρουμ. Παρακολουθώ το θρεντ από όταν άνοιξε γιατί με ενδιαφέρει η συσκευή την οποία και πρόσφατα αγόρασα από το play :)

Έχω όμως το εξής πρόβλημα που είδα ότι αναφέρθηκε και νωρίτερα (περίπου). Όταν κλείνεις τη συσκευή με το κουμπάκι από πάνω, που κάνει ένα είδος hibernate ή κάτι τέτοιο στα windows μαυρίζει η οθόνη, ύστερα από 5-10 λεπτά όμως η οθόνη ξανανοίγει χωρίς λόγο :confused: Ύστερα (αν έχεις επιλέξει να κλείνει ύστερα από πχ. 2 λεπτά αδράνειας της οθόνης) κλείνει φυσιολογικά και ύστερα από λίγη ώρα ξανανοίγει :mad:. Δε μπορώ να πω ότι είναι και το σοβαρότερο πρόβλημα που μπορεί να σου παρουσιαστεί αλλά καταντάει εκνευριστικό πέραν του ότι καταναλώνει περισσότερο μπαταρία. Το έχει υπ' όψιν του κανείς;; Υπάρχει κάποια λύση;; Υποθέτω ότι θα είναι θέμα firmware της miotech...

 

Δες σε αυτό το post τη λύση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

Εγκατέστησα τα SKtools v.3.1.4.7 και εκεί που προσπαθούσα να κάνω κάποια optimize κλπ, μάλλον πείραξα κάποιες καταχωρήσεις στη registry με αποτέλεσμα να εξαφανιστεί η κάτω μπάρα εργαλείων που είναι το Calendar και τα Contacts.

Απο ότι είδα, έχει δημιουργηθεί ένας φάκελλος registrybkp στα My Docyments, αλλά το restore που επιχείρησα να κάνω μέσα απο τα SKtools δεν διόρθωσε τίποτα.

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Όμως αυτό θα δουλεύει όταν κλείνω το pda μεσώ του SKMenu και όχι με το κουμπάκι από πάνω :cry:, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι να πώ..... έπαθα πλάκα....Μόλις 49 ώρες από την παραγγελία μου και το Mio P560 είναι στα χεράκια μου.....αδελφέ όντως τρέμουν από συγκίνηση...:):):).....Να σημειώσω ότι παρέλαβα Πάτρα διότι εδώ μένω.... τι να πώ τα έχω χαμένα....... Πολύ καλή συσκευασία ήρθε ο "κούριερμπόϋ" και μου το παρέδωσε.... Έχει όντως σπασμένο το προστατευτικό αλλά πιστεύω κι εγώ για τους λόγους που προαναφέρθησαν...... Επειδή θα λείψω σήμερα εντυπώσεις από αύριο.........:happy::happy::happy::happy::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Όμως αυτό θα δουλεύει όταν κλείνω το pda μεσώ του SKMenu και όχι με το κουμπάκι από πάνω :cry:, έτσι δεν είναι;

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλάζει απλώς τη μορφή των menus. Αν δεις στο "running programs" θα διαπιστώσεις ότι δεν δείχνει να τρέχει κάτι εκείνη τη στιγμή. Ως εκ τούτου, δεν θα έχεις πρόβλημα με την μπαταρία σου όσο θα είναι κλειστό το pda.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι να πώ..... έπαθα πλάκα....Μόλις 49 ώρες από την παραγγελία μου και το Mio P560 είναι στα χεράκια μου.....αδελφέ όντως τρέμουν από συγκίνηση...:):):).....Να σημειώσω ότι παρέλαβα Πάτρα διότι εδώ μένω.... τι να πώ τα έχω χαμένα....... Πολύ καλή συσκευασία ήρθε ο "κούριερμπόϋ" και μου το παρέδωσε.... Έχει όντως σπασμένο το προστατευτικό αλλά πιστεύω κι εγώ για τους λόγους που προαναφέρθησαν...... Επειδή θα λείψω σήμερα εντυπώσεις από αύριο.........:happy::happy::happy::happy::lol::lol::lol:

 

ειδες που σου ειπα να μην ανησυχεις?

Αντε μεγειες και περιμενω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά και στο P560 το Bluetooth δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν Handsfree? Στο site της Mio ανέφερε ότι υπάρχει η δυνατότητα. Μπορούν να μας διαφωτίσουν οι τυχεροί που το έχουν?
YO!
Link to comment
Share on other sites

το άνοιγμα που κάνει από μόνο του στα καλά καθούμενα έχει να κάνει μάλλον με τα notifications και κυρίως με όσα αφορούν γιορτές και τα λοιπά (time-based και καλά...)

 

 

AUTO-LOCK όπως είχε και το Ρ-350 έχει βρει κανείς από που κάνει?????

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έφερε κ άλλο ένα ελληνικό μαγαζί:http://www.e-galaxy.eu/mio_p560.htm

στα 425 ευρώ τελική.

Τα άλλα ελληνικά μαγαζιά ειναι το vnp http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=119&action1=details&prod=4492 στα 420 ευρώ τελική

κ το ακριβότερο play247 http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1&manufacturers_id=83&products_id=8108 στα 446 ευρώ.

Πιστεύω ότι όταν παρουσιαστεί επίσημα από τον ελληνικό αντιπρόσωπο θα δούμε χαμηλότερες τιμές από αυτές.

 

Eχουν εξελληνισμενα windows?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...