Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα παραγγείλει το p550 από ένα φίλο και αυτος μιλώντας με Αθήνα μου είπε να περιμένω μέχρι τέλος του μηνός για τον αντικαταστάτη του (προφανώς το p560). Όταν ρώτησα για διαφορά στην τιμή μου είπε ότι μπορεί να το βρει στην ίδια τιμή με το p550. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι το εξής: Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας απο το p560 (με νοιάζει κυρίως για gps και για wi-fi) και επίσης από τη στιγμή που είναι windows mobile 6 θα μπορώ να εγκαταστήσω για παράδειγμα το destinator που είναι για windows mobile 5;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι το εξής: Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας απο το p560 (με νοιάζει κυρίως για gps και για wi-fi) και επίσης από τη στιγμή που είναι windows mobile 6 θα μπορώ να εγκαταστήσω για παράδειγμα το destinator που είναι για windows mobile 5;

 

To Destinator doulevei kanonikotata kai sta WM6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση...

 

Το P560 που ολοι έχουμε πάρει έχει ROM 2048 MB σωστά ??

Τότε γιατί το Storage memory που στην ουσια ειναι η ROM μας ειναι μονο 31,45 MB ?? Υπαρχει τροπος αυτο να αυξηθει ??

 

Δηλλαδή γίνεται να πάρουμε μνήμη απο την My Flash disk και να την βάλουμε ως storage menory>>

Link to comment
Share on other sites

α.μπα, δε νομίζω, αλλά κάνεις τα βασικά προγραμματάκια που θες εγκατάσταση στην storage και όλα τα άλλα στη flash.

β. έκανα reset από το κουμπί on-off και δε χάνει τίποτα από τα εγκατεστημένα και τις ρυθμίσεις. Προς το παρόν το GPS δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

γ. Επειδή έκανα μπούρδα χτες με τα πειράματα έβαλα το destinator για wm6 και επειδή δε μου δουλευε το link ( αφού το είχα μεταφέρει στην flash memory) το έβγαλα και έβαλα το destinator για wm5. Μια χαρά δουλεύει :):):)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το p560 κυκλοφόρησε στην Ελλάδα;

από pdaplaza το πήρα....και το 350 όταν το πήρα δεν είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα....

 

είμαι από τους πρωτοπόρους...;ρρρρ

Link to comment
Share on other sites

από pdaplaza το πήρα....και το 350 όταν το πήρα δεν είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα....

 

είμαι από τους πρωτοπόρους...;ρρρρ

πρέπει να είναι πολύ ωραία συσκευή και πολύ καλή κατασκευή . ευχαριστώ για τις πληροφοίες.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι πολύ ωραία συσκευή και πολύ καλή κατασκευή . ευχαριστώ για τις πληροφοίες.

είναι όντως ωραία και καλή κατασκευή. Λίγο τα πλήκτρα στο κάτω μέρος με εκνευρίζουν γιατί πατιούνται εύκολα....;ρρ

 

θα το δοκιμάσω και στο δρόμο και θα δούμε τι λέει και το gps του

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το GPS του. Θα το δειτε και στην πραξη. Τελικα καταφερα και του περασα το igo σε extra μνημη ομως. Για καποιο λογο το igo δεν τρεχει στην ενσωματομενη flash μνημη.

 

Απο εκει και περα θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει, αν και πως, μπορω να συνδεσω το MIO με το κινητο μου, μεσο BLUE TOOTH ωστε να εχω hands free εν ωρα οδηγησης??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω για το Μιο p560 γιατι δεν το εχει η ΜΙΟ στο site της, και αφου δεν το εχει πως εχει ερθει στην Ελλαδα σε κατι περιφεριακα μαγαζια και οχι στα γνώστα πλαισιο και αλλα????.

 

Τι ακριβώς γινετε με αυτο το ΜΙΟ ξερει κανείς να μου πεί???

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις απο τη λειτουργία του GPS στην Αθήνα είναι πολύ καλές. Και με τα δύο προγράμματα προήγησης που χρησιμοποιώ, δούλεψε άψογα, με ταχύτατο επαναυπολογισμό διαδρομής κλπ.

Αυτό που δεν έχω ακόμα καταφέρει, είναι να συνδεθώ στο internet με wi-fi.

Ενώ κάνει σύνδεση σε δωρεάν ασύρματο δίκτυο (λιμάνι Πειραιά), ο ΙΕ βγάζει μήνυμα να ελέγξω τις συνδέσεις δικτύου.

Καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πρίν τα Χριστούγεννα το είχα εντοπίσει κι εγώ και μου είχε κάνει το "κλίκ" για να το αγοράσω. Εχθές διάβασα όλα τα τελευταία νέα που παραθέσατε εδώ μέσα και σήμερα δεν άντεξα το παρήγγειλα από PDA PLAZA. Ελπίζω πως έκανα σωστά τις διαδικασίες. Τώρα θα αναμένω και ελπίζω σύντομα να σας πώ κι εγώ τα νέα μου.

 

Δυο απλές ερωτησούλες: 1) Πως γίνεται η παραλαβή ? 2) τα στοιχεία για Shipping κλπ όλα στα αγγλικά έτσι..... ρωτάω γιατί από inet τρέμει το χέρι μου όταν είναι να πατήσω τα επόμενα κλίκ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βλέπεις και στο Play247; είναι πιο φθηνό στο pdaplaza?

 

Εάν συγκρίνεις τις τιμές θα δείς και σύ ότι το Play247 το έχει Τιμή με Φ.Π.Α. : 446,25€ και στο PDA PLAZA μαζί με μεταφορικά κλ.π. κ.λ.π έχει 377 και αν έχεις γνωστό με επαγγελματικό ΑΦΜ όπως είπε κι ενας φίλος σε προηγούμενη σελίδα θα το πάρεις 320 περίπου. Δεν είναι διαφορές αυτές ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πρίν τα Χριστούγεννα το είχα εντοπίσει κι εγώ και μου είχε κάνει το "κλίκ" για να το αγοράσω. Εχθές διάβασα όλα τα τελευταία νέα που παραθέσατε εδώ μέσα και σήμερα δεν άντεξα το παρήγγειλα από PDA PLAZA. Ελπίζω πως έκανα σωστά τις διαδικασίες. Τώρα θα αναμένω και ελπίζω σύντομα να σας πώ κι εγώ τα νέα μου.

 

Δυο απλές ερωτησούλες: 1) Πως γίνεται η παραλαβή ? 2) τα στοιχεία για Shipping κλπ όλα στα αγγλικά έτσι..... ρωτάω γιατί από inet τρέμει το χέρι μου όταν είναι να πατήσω τα επόμενα κλίκ....:lol:

 

 

1. η παραλαβη γινεται σπιτι σου. Θα ερθει ο κουριερμποη θα υπογραψεις το δελτιο παραλαβης και θα σου παραδωσει το μωρο ετοιμο και ζεστο. (σπασμενο sield και φορτισμενο, δηλαδη ελεγμενο και χωρις προβληματα)

 

2. Ολα στα αγγλικα ναι. Μια χαρα εκανες armanda. Το χερι σου ας μην τρεμει απο φοβο. Ας τρεμει απο συγκινηση με την παραλαβη της συσκευης ;)

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το GPS του. Θα το δειτε και στην πραξη. Τελικα καταφερα και του περασα το igo σε extra μνημη ομως. Για καποιο λογο το igo δεν τρεχει στην ενσωματομενη flash μνημη.

 

Απο εκει και περα θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει, αν και πως, μπορω να συνδεσω το MIO με το κινητο μου, μεσο BLUE TOOTH ωστε να εχω hands free εν ωρα οδηγησης??

απ ότι είδα σαν bluetooth υποστηρίζει υπηρεσίες com port, obex, file transfrer και δικτύου. Για headset δεν είδα κάτι και δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει τίποτα με κανα πρόγραμμα έξτρα.

 

Το κακό είναι ότι αν τελικά καταφέρεις και το δουλέψεις έτσι όπως λες, και είσαι στο μέσο πλοήγησης, τι θα πρωτοκάνει το ταλαίπωρο???? :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω ακόμα καταφέρει, είναι να συνδεθώ στο internet με wi-fi.

Ενώ κάνει σύνδεση σε δωρεάν ασύρματο δίκτυο (λιμάνι Πειραιά), ο ΙΕ βγάζει μήνυμα να ελέγξω τις συνδέσεις δικτύου.

Καμία πρόταση?

 

Στο δίκτυο του σπιτιού μου συνδέθηκα, και με ΙΕ και με opera....ψάξτο λίγο με τα κλειδιά ασφαλείας, και με τις ρυθμίσεις...στα flocafe έμαθα ότι έχουν δωρεάν hotspot....ευκαιρία για δοκιμές, αλλά τις ρυθμίσεις θα τις έχουν σε καρτελάκια πάνω στα τραπέζια....:O:O

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις απο τη λειτουργία του GPS στην Αθήνα είναι πολύ καλές. Και με τα δύο προγράμματα προήγησης που χρησιμοποιώ, δούλεψε άψογα, με ταχύτατο επαναυπολογισμό διαδρομής κλπ.

Αυτό που δεν έχω ακόμα καταφέρει, είναι να συνδεθώ στο internet με wi-fi.

Ενώ κάνει σύνδεση σε δωρεάν ασύρματο δίκτυο (λιμάνι Πειραιά), ο ΙΕ βγάζει μήνυμα να ελέγξω τις συνδέσεις δικτύου.

Καμία πρόταση?

 

 

Ακριβός τα ίδια αντιμετωπίζω και εγώ και δεν μπορώ να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το έφερε κ άλλο ένα ελληνικό μαγαζί:http://www.e-galaxy.eu/mio_p560.htm

στα 425 ευρώ τελική.

Τα άλλα ελληνικά μαγαζιά ειναι το vnp http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=119&action1=details&prod=4492 στα 420 ευρώ τελική

κ το ακριβότερο play247 http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1&manufacturers_id=83&products_id=8108 στα 446 ευρώ.

Πιστεύω ότι όταν παρουσιαστεί επίσημα από τον ελληνικό αντιπρόσωπο θα δούμε χαμηλότερες τιμές από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά μεταξύ IE και opera για πλοήγηση? Έχω χρησιμοποιήσει μόνο τον κλασικό IE. Έχει κάποιο πλεονέκτημα το opera??

 

( Το mio, το κλείνετε καθόλου απο το κουμπί απο κατώ ή χρησιμοποιείτε το πάνω κουμπί? Τί κάνει το ένα και τι το άλλο?? )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιά η διαφορά μεταξύ IE και opera για πλοήγηση? Έχω χρησιμοποιήσει μόνο τον κλασικό IE. Έχει κάποιο πλεονέκτημα το opera??

 

( Το mio, το κλείνετε καθόλου απο το κουμπί απο κατώ ή χρησιμοποιείτε το πάνω κουμπί? Τί κάνει το ένα και τι το άλλο?? )

 

O opera einai safws kalyteros browser. Einai poly pio efhristos stin ploigisi, aksizei na ton dokimaseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...