Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο pda plaza βεβαια σου έχει την επιλογη να μην ζητήσεις τιμολόγιο.

λέτε;

εγω αναφερόμουν στο θέμα της εγγύησης....

 

για τιμολόγια και λοιπά δεν ξέρω, εγώ το πλήρωσα κανονικά, καθώς δεν έχω εταιρικό ΑΦΜ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ακόμα ερώτηση...:O

Υπάρχει κάποιος τρόπος μόλις μπαίνω στο internet (με wi-fi) να λαβαίνω αυτόματα τα νέα mail μου (αν υπάρχουν...), ή πρέπει πάντα να μπαίνω στα messages και να πατάω send/reseive για να τα κατεβάζει???

 

Ευχαριστώ..!!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το πολύ ενδιαφέρον forum. Μόλις χθες απέκτησα το MIO P360 από pdaplazza. Άψογη εξυπηρέτηση. Παρασκευή βράδυ το παρήγγειλα και την Τρίτη το πρωί ήταν σπίτι μου. Τελική τιμή με UPS στα 250€ και registered VAT no.

 

Το μηχανάκι δουλεύει άψογα!!! Δοκίμασα την τελευταία έκδοση του Destinator 7 και δουλεύει τέλεια. Κάποιες φορές αργεί στον υπολογισμό της διαδρομής αλλά μάλλον φταίει το ότι το φόρτωσα με πολλά άλλα προγράμματα.

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής: Φόρτισα το pda χθές βράδυ και σήμερα η ένδειξη της μπαταρίας ήταν στο 22%. Τι μπορεί να συμβαίνει; "Τρώει" τόση πολύ ενέργεια σε standby; Δεν παρατήρησα να ανάβει μόνο του όπως αναφέρθηκε προηγουμένως για το 560.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής: Φόρτισα το pda χθές βράδυ και σήμερα η ένδειξη της μπαταρίας ήταν στο 22%. Τι μπορεί να συμβαίνει; "Τρώει" τόση πολύ ενέργεια σε standby;

 

Asto na kanei kapoious kyklous fortisis kai tha deis simantiki beltiwsi. (Arkei bebaia na min kanei ti zimia ena apo ta polla programmata pou exeis balei kai trexei kana process sto background).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το GPS του. Θα το δειτε και στην πραξη. Τελικα καταφερα και του περασα το igo σε extra μνημη ομως. Για καποιο λογο το igo δεν τρεχει στην ενσωματομενη flash μνημη.

 

Απο εκει και περα θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει, αν και πως, μπορω να συνδεσω το MIO με το κινητο μου, μεσο BLUE TOOTH ωστε να εχω hands free εν ωρα οδηγησης??

Γεια σας παιδια ,ναρωτήσω και γω κάτι?

Πήρα το mio p560 απο pdaplaza. Έβαλα το destinator 7 αλλά βγάζει μηνυμα δεν βρέθηκε GPS. Κάνω κάτι λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Να κανω μια διευκρινιση πανω στο Mio P560, σχετικα με τη μνημη ROM. Οι συσκευες που εχουν τα αγγλικα Windows εχουν μνημη 2GB & οι συσκευες που εχουν τα ελληνικα Windows εχουν 512MB, το γιατι δεν το ξερω. Επειδη δε ξερω και πολλα απο αυτα, αραγε τα 512MB ROM ειναι αρκετα;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Να κανω μια διευκρινιση πανω στο Mio P560, σχετικα με τη μνημη ROM. Οι συσκευες που εχουν τα αγγλικα Windows εχουν μνημη 2GB & οι συσκευες που εχουν τα ελληνικα Windows εχουν 512MB, το γιατι δεν το ξερω. Επειδη δε ξερω και πολλα απο αυτα, αραγε τα 512MB ROM ειναι αρκετα;

 

Αν θέλεις να βάλεις μόνο κάποιες εφαρμογές και φωτογραφίες τα 512 είναι αρκετά. Αν θέλεις να βάζεις και τραγούδια τότε είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,ναρωτήσω και γω κάτι?

Πήρα το mio p560 απο pdaplaza. Έβαλα το destinator 7 αλλά βγάζει μηνυμα δεν βρέθηκε GPS. Κάνω κάτι λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασες από τις ρυθμήσεις του destinator να κάνεις αναζήτηση gps;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ χθες απο VNP. Παιδιά αν κάποιος έχει επιδότηση στο Voda200 αξίζει τον κόπο γιατί αφαιρείται απο την τιμή.

Εμένα μου κόστισε 340 ευρω. Δεν είναι και λίγα, αλλά πιστεύω ότι θα είναι ένα PDA που αξίζει τα λεφτά του. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές (όσον αφορά design κλπ), καμία σχέση με το EMPUS που είχα πριν, τώρα σχετικά με το GPS, σήμερα εγκατέστησα το πρόγραμμα που είχα (Papago7) και θα αρχίσω να το τεστάρω.

 

Εσυ που το πηρες απο VNP, η συσκευασια ηταν ανοιχτη; Ειχε μεσα φορτηστη σπιτιου;

Εχει ENG ή GR Windows;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βάλεις μόνο κάποιες εφαρμογές και φωτογραφίες τα 512 είναι αρκετά. Αν θέλεις να βάζεις και τραγούδια τότε είναι πολύ λίγα.

 

Το θελω μονο για πλοηγηση, τοσο για στερια, οσο και για θαλασσα.

Ουτε φωτογραφιες, ουτε τραγουδια.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θελω μονο για πλοηγηση, τοσο για στερια, οσο και για θαλασσα.

Ουτε φωτογραφιες, ουτε τραγουδια.

 

Τότε σου φτάνει άνετα. Θα έχεις και πολύ κενή

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες από τις ρυθμήσεις του destinator να κάνεις αναζήτηση gps;

 

Ok ήταν πολύ απλό τελικά, ευχαριστώ.

Είναι η πρώτη φορά που το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Τότε σου φτάνει άνετα. Θα έχεις και πολύ κενή

 

Επιδη και εγω ενδιαφερομε να αγορασω ενα π560. Αλλα διαβασα αυτο με την μνημη για τα Ελληνικα και Τα αγγλικα Windows. Οτι ειναι μικροτερη στα Ελληνικα. Γιατι γινετε αυτο ξσρει κανεις. Μηπως αυτα που εχουν μικρη μνήμη ειναι αγορασμενα απο την Ελλαδα ενω αυτα με την μεγαλη μνήμη απο το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

και στο site της Μιο λέει ότι η μνήμη είναι από 512ΜΒ - 2GB ανάλογα με την περιοχή που κυκλοφορεί (Αμερική, Ευρώπη και τέτοια.)

 

Εγώ το πήρα απο pdaplaza, έχει αγγλικά windows και 2 GB μνήμη.

 

Τα ζυγίζει ο καθένας μόνος του, τι θέλει να κάνει, τι απαιτήσεις έχει από το μηχάνημα και πόσα θέλει να δώσει και ψωνίζει αναλόγως..

Link to comment
Share on other sites

autos100

η συσκευασία μου ήταν ανοιχτή όπως και όλες οι υπόλοιπες που είχε στο κατάστημα, προφανώς επειδή το είχαν φορτίσει. Η συσκευή έχει Windows mobile 6 αγγλικά, 2 GB μνήμη και φορτιστή σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

εισαι ευχαριστημενος με το P560;

τι λεει το GPS;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και στο site της Μιο λέει ότι η μνήμη είναι από 512ΜΒ - 2GB ανάλογα με την περιοχή που κυκλοφορεί (Αμερική, Ευρώπη και τέτοια.)

 

Εγώ το πήρα απο pdaplaza, έχει αγγλικά windows και 2 GB μνήμη.

 

Τα ζυγίζει ο καθένας μόνος του, τι θέλει να κάνει, τι απαιτήσεις έχει από το μηχάνημα και πόσα θέλει να δώσει και ψωνίζει αναλόγως..

 

 

 

 

Επανέρχομαι για να το ξεκαθαρισουμε λιγο

 

1. Το 560 με Ελληνικά windows 512 ΜΒ rom

2. Το 560 με Αγγλικά windows 2048 MB rom

 

Ετσι για να ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται.

 

Και τέλος το έχει πάρει κάποιος από Ελλάδα με Ελληνικά Windows και 2048 MB rom και αν ναι απο που???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το 560...αλλά με αγγλικά windows...

 

Έτσι όπως διαβάζω στο forum...πρέπει να το παραγγείλω αναγκαστικά από εξωτερικό π.χ. pdaplazza...γιατί αν το πάρω από Ελλάδα το δίνουν με ελληνικά....

 

Έχω καταλάβει σωστά...?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το 560...αλλά με αγγλικά windows...

 

Έτσι όπως διαβάζω στο forum...πρέπει να το παραγγείλω αναγκαστικά από εξωτερικό π.χ. pdaplazza...γιατί αν το πάρω από Ελλάδα το δίνουν με ελληνικά....

 

Έχω καταλάβει σωστά...?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=8108

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό είναι ότι από το play247 έρχεται στα €446 + μεταφορικά ενώ από το pdaplaza στα €377 τελική

 

και δεν ξέρω αν από το play247 θα έχει ελληνικά windows (επειδή έχει 2GB Flash drive)

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό είναι ότι από το play247 έρχεται στα €446 + μεταφορικά ενώ από το pdaplaza στα €377 τελική

 

και δεν ξέρω αν από το play247 θα έχει ελληνικά windows (επειδή έχει 2GB Flash drive)

 

Μα το ζητούμενο είναι να έχει αγγλικά windows και όχι ελληνικά....

Link to comment
Share on other sites

Μα το ζητούμενο είναι να έχει αγγλικά windows και όχι ελληνικά....

 

 

 

To ζητούμενο για σένα οχι για όλους. Εκτός αυτού εσύ δεν έχεις πρόβλημα τα Αγγλικά είπαμε έχουν 2μβ ρομ οπότε το πρόβλημα ειναι για αυτούς που θελουν τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...