Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera.. simera eida to n95.. me ta 8gb memory! na sas pw kati mou aresi pou sigrinete auto to prama me to k850i .. dld eleos sinel8ete ligo san na sigrinete ena autokinhto koursa me ena autokinhto fortigaki asxeta pramata kai ta kai to mono pou ta kanei kina einai oi troxi, oti mpenoun an8ropi mesa kai oti proxorane! eleos dld... to ena san barka me polla pramata k to allo mikro "san kinhto" me ligotera apo auto!! k850i for ever k ti lete eseis enas 8eos kserei
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου..

Το μόνο που μου λείπει είναι το wifi αν κ όταν είχα Ρ1 ελάχιστες φορές μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην λέμε και ότι θελουμε. Το n95 είναι σαφώς μεγαλύτερο απο το k850, αλλά και η οθόνη που έχει ειναι και αυτή πολύ μεγαλύτερή , και σαφως έχει και κάποιες παραπάνω δυνατότητες. Καλό είναι να υποστηρίζουμε τις επιλογές μας, όχι να είμαστε φανατικοί με αυτές. Και εγώ το k850 εχω πλέον, αλλα σε κάποια πράγματα το n95 είναι σαφως καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι.ο καθένας τι ζητάει όμως.πχ εγώ δε θα το περνά γιατί τόσο μεγάλη οθόνη είναι κ επικίνδυνη.έχουν κολλήσει στην ανάλυση 240Χ320 που για κείνο το κινητό του χαλάει αρκετά την λεπτομέρια που μπορεί να δώσει.αξίζει σαν κινητό αλλά δέν είναι για τον πολύ κόσμο που του είναι άχρηστα αυτα που του προσφέρει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To πήγα τώρα το απόγευμα και το άφησα στο service... Ψιλοτσακώθηκα κιόλας γιατί ο τύπος εκεί μου είπε ότι αν δεν φτιάχνεται θα αντικατασταθεί, αλλιώς θα επισκευαστεί...:mad:

Τεσπα, θα δούμε αύριο...

Link to comment
Share on other sites

apo tin nea xronia tha pesei katakoryfa padou....:)

 

πως εισαι τοσο σιγουρος? ξερεις κατι συγκεκριμενο η το υποθετεις απλα? εχω το κ800 και τον φλεβαρη περιμενω την επιδοτηση μου. αν πεσει η τιμη λιγο θα το παρω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα το κινητο σημερα!

 

Λοιπον, οσον αφορα το θεμα φλας/καμερα. Με το που το ανοιξα πηγα σε ενα θεοσκοτεινο δωματιο κ τραβηξα φωτο. Τραβηξε κανονικα με φλας!

 

Μετα τραβηξα αλλη μια:Θεοσκοτεινη!

 

Προσεξα ομως ευτυχως κατι:Οι φωτο βγαινουν σκοτεινες μονο οταν ειχα εστω και λιγο το δαχτυλο μου στο μπροστινο μερος του κινητου.Δηλαδη οπως δειχνει στο φυλλαδιο μεσα στο κουτι οτι ΔΕΝ πρεπει να το κραταμε οταν τραβαμε φωτο.Οταν το κραταω οπως πρεπει βγαζει κανονικα φωτογραφιες χωρις προβλημα!Ρε παιδια λετε να ηταν αυτο τελικα κ να μην εχει προβλημα το κινητο?Πολυ τραβηγμενο αλλα απλα εικασιες κανω...

Link to comment
Share on other sites

παιδία θα ήθελα να πάρω το κινητο και θέλω να μου πείτε πως είναι ο ήχος του απο το ηχείο!!!και το βίντεο!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

παιδία θα ήθελα να πάρω το κινητο και θέλω να μου πείτε πως είναι ο ήχος του απο το ηχείο!!!και το βίντεο!!:)

Πολυ καλος! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, γιατί να γίνει αντικατάσταση εάν μπορεί να φτιαχτεί;

 

Γιατί ο άνθρωπος πλήρωσε καινούριο τηλέφωνο και στην ουσία 2 μέρες μετά θα έχει ένα επισκευασμένο.

 

Ακόμα και αν δεν έχει κανένα σημάδι από την επισκευή του (μάλλον δύσκολο γιατί όλο και κάποιο σημαδάκι θα μείνει στα πλαστικά ανοίγοντάς το) είναι ψυχολογικό το θέμα:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο άνθρωπος πλήρωσε καινούριο τηλέφωνο και στην ουσία 2 μέρες μετά θα έχει ένα επισκευασμένο.

 

Ακόμα και αν δεν έχει κανένα σημάδι από την επισκευή του (μάλλον δύσκολο γιατί όλο και κάποιο σημαδάκι θα μείνει στα πλαστικά ανοίγοντάς το) είναι ψυχολογικό το θέμα:p

 

Ουδεμία αντίρρηση, αλλά καμία εταιρεία δεν είναι υποχρεωμένη να αλλάζει τις συσκευές επειδή δεν δουλεύει ένα εξάρτημα. :)

 

Κατά τ'άλλα, το μοτεράκι που κινεί το κλείστρο της κάμερας είναι ηλεκτρικό και είναι αρκετά πιθανό ότι θα χαλάσει και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινε αντιλυπτό αυτό που είπε ο φίλος Ζαχαρίας, πιο πάνω. Κακώς το πήγε σε SE service point. Έπρεπε να το πάει εκεί που το πήρε. Αν παρουσιάσει πρόβλημα το κινητό μέσα σε 1 εβδομάδα από την στιγμή που το αγόρασε, είναι υποχρεωμένοι να του το αλλάξουν με ένα καινούργιο. Μου έχει συμβεί και μου το αλλάξανε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Μάλιστα μου το είπαν και οι ίδιοι εκεί που το αγόρασα (όταν το αγόραζα), και μου το έδωσαν και γραπτώς σε ένα χαρτί το οποίο είχε και κάποιες άλλες γενικές οδηγίες. Στο service point που το πήγε, σωστά του τα είπαν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτω από το φλας έχει κάτι που μοιάζει σαν βίδα.ΔEN είναι.είναι αισθητήρας συγχρονισμού.κάντε μια δοκιμή.Σε σκοτεινό χώρο με φλας βάλτε το δάκτυλο σας κ καλύπτε το κ βγάλτε φωτό.θα βγει σκοτεινή.αν το έχετε ελεύθερο η φωτο τελεία κ φωτεινή.MHΠΩΣ TEΛIKA AYTO HTAN TO ΠPOBΛHMA ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΏΝ ΦΩΤΌ;;;;Κ ΌΣΟΙ ΈΧΕΤΕ THN ΖΕΛΑΤΊΝΑ ΠIΣΩ ΑΦΑΙΡΈΣΤΕ THN OΠΩΣ Κ ΘΉΚΕΣ.ΦΤΑΊΕΙ Κ AYTO.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλ. είναι σαν τον walkman??και το βίντεο καλό η θα έχει πολύ διαφορα απο το N93??:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτω από το φλας έχει κάτι που μοιάζει σαν βίδα.ΔEN είναι.είναι αισθητήρας συγχρονισμού.κάντε μια δοκιμή.Σε σκοτεινό χώρο με φλας βάλτε το δάκτυλο σας κ καλύπτε το κ βγάλτε φωτό.θα βγει σκοτεινή.αν το έχετε ελεύθερο η φωτο τελεία κ φωτεινή.MHΠΩΣ TEΛIKA AYTO HTAN TO ΠPOBΛHMA ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΏΝ ΦΩΤΌ;;;;Κ ΌΣΟΙ ΈΧΕΤΕ THN ΖΕΛΑΤΊΝΑ ΠIΣΩ ΑΦΑΙΡΈΣΤΕ THN OΠΩΣ Κ ΘΉΚΕΣ.ΦΤΑΊΕΙ Κ AYTO.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!

 

Πριν λιγο ημουν εξω για να τραβηξω νυχτερινες φωτογραφιες σε διαφορες συνθηκες φωτισμου και απογοητευτηκα πληρως!Ολες εβγαιναν μαυρες! Οσπου εβγαλα τη ζελατινα...Απιστευτες φωτο μετα απο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει η αγορα του παιδια θελω πολυ να περασω σε sony ericsson αλλα με ολα αυτα που ακουω...ειναι σιγουρο οτι θα βγει μελλοντικη αναβαθμιση που θα λυνει τα προβληματα?ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το έχω κάνα μήνα είμαι ευχαριστημένος και θα το συνιστούσα αλλά είναι καθαρά θέμα γούστου.

Πήγαινε σε ένα μαγαζί δοκίμασε το αρκετή ώρα, τράβα καμιά δεκαριά φωτό και αποφασίζεις καλύτερα.

Εγω στο πλαίσιο το είχα στα χέρια μου κανα 20λεπτο για δω τα πάντα.

500 ευρώ είναι αυτά πρέπει να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει η αγορα του παιδια θελω πολυ να περασω σε sony ericsson αλλα με ολα αυτα που ακουω...ειναι σιγουρο οτι θα βγει μελλοντικη αναβαθμιση που θα λυνει τα προβληματα?ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Εγώ φίλε μου το αγόρασα την περασμένη Κυριακή.Θα σου πω σε σχέση με το Κ800 που έχω(και δεν θα το πουλήσω) το εξής:καλύτερη οθόνη-λένε ότι έχει ειδική επίστρωση γιά τις γρατζουνιές-δυνατότερο ηχείο-δυνατότητα έξυπνης αναγνώρισης επαφών-καλύτερα πλήκτρα-ίσως μεγαλύτερη αυτονομία (δεν ξέρω με σιγουριά,πάντως είναι Παρασκευή μεσημέρι,το φόρτισα μία φορά όταν το πήρα,μία δεύτερη την Τετάρτη,τώρα είναι στο 55%,και με αρκετά σκληρή χρήση χωρίς να το κλείνω τα βράδυα)-η φωτογραφία καλή,θα μπορούσε και καλύτερη,περιμένουμε-βίντεο καλύτερο και άλλα...Έχεις το Ν70,είχε περάσει από τα χέρια μου ένα φεγγάρι και το πούλησα.Αυτήν την στιγμή κυκλοφορώ με το Κ850 και το Ν73 που είναι ωραίο εργαλείο και δεν το αποχωρίζομαι.Ένα πράγμα που λίγο δεν μου αρέσει στα περισσότερα SE είναι η δυνατότητα 1000 επαφών "μόνο" και η έλλειψη δυνατότητας παραμετροποίησης των ετικεττών.Γιά ένα τηλέφωνο που δεν είναι επαγγελματικό βέβαια,καλύπτει και με το παραπάνω.Τα πλήκτρα αφής του είναι το κάτι άλλο.Επειδή έχω και το P3600 της HTC,είναι πιό ευαίσθητα και ίσα που θα τα χαϊδέψεις ανταποκρίνονται.Προσωπικά επειδή ξέφυγα,αυτήν την στιγμή το τηλέφωνο γιά μένα είναι μία απόλαυση.Όπως σου είπανε πήγαινε σε ένα κατάστημα να δεις αν ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου.Συγγνώμη απ' όλους αν κούρασα...:O

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη απ' όλους αν κούρασα...:O

 

:rolleyes: Οχι βρε..μια χαρα τα ειπες!! ;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...