Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις χρησιμοποιήσει το lg κ το προτείνεις;

 

3 evdomades. tora to xrisimopoio pali alla meso tou aderfou mou.

 

pragmatika koryfaio.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με βόλεψε καθόλου.πιο άβολο κ από το

Ρ1.

 

gia paromoio logo to afisa. den mporousa na prosexo toso tin othoni i opoia ithele synexos katharisma, prosoxi pos mpainei kai pos vgainei to kinito apo tin tsepi kai alla tetia enoxlitika provlimata.

kata ta alla to kinito einai para poly kalo.:)

Link to comment
Share on other sites

gia paromoio logo to afisa. den mporousa na prosexo toso tin othoni i opoia ithele synexos katharisma, prosoxi pos mpainei kai pos vgainei to kinito apo tin tsepi kai alla tetia enoxlitika provlimata.

kata ta alla to kinito einai para poly kalo.:)

 

Esy to afises, giati to proteineis tote se kapoion allo?

File pare K850 kai as tous na lene, kamera san tou K850(gia photo!) den exei kanena.

An se endiaferei pio poly to Video, tote nai pare vietry me oti synepagete auto( lg...:( )

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

nomizo pos anefera ton logo pou to afisa. mporei o filos na min exei provlima sto na to prosexei toso poly.....

 

(ta problems tou k850i den ta exei alo kanena....)

 

Μπορείς να μας πεις ακριβώς τα problems του Κ850; Για να τα μάθουμε και εμείς οι κάτοχοί του. Εμείς ξέρουμε μόνο ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα με την κάμερά του. Πες μας και όλα τα υπόλοιπα.

 

Ακόμα και αν είχες δίκαιο (που δεν έχεις), με το Κ850 έχεις ελπίδα να διορθώσεις τα προβλήματα. Με τις αναβαθμίσεις και την υποστήριξη.

Αν έχεις προβλήματα με το LG τι ακριβώς θα κάνεις; Θα το πετάξεις;

Αναβάθμιση μόνος σου δεν μπορείς να κάνεις στο κινητό. Αν είναι δυνατόν για κινητό του 2008. Οι αναβαθμίσεις στα LG δεν κυκλοφορούν σχεδόν ποτέ. Αν τυχόν πάλι βγει αναβάθμιση σε ποια υποστήριξη θα στηριχτείς; Στην Ελλάδα είναι σχεδόν ανύπαρκτη.

Link to comment
Share on other sites

den nomizo na einai ligo to oti kathe katoxos ektos apo 1-2 exei problem me tin camera. ypotithete oti ola lynodai me anavathmiseis kai omos ta provlimata synexizodai....

 

anavathmisi se lg mporeis na kaneis meso eksousiodotimenou katastimatos tis LG

 

auti i elpida na diorthotoun ta problems tou k850i svinei....

to kinito einai apotyxia kai i SE pou tin ektimo idietera tha prepei na kinithei se pio aksiologes protaseis gia na apokatastisei to lathos auto.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη αλλά σίγουρα δεν ξέρεις τι λες.

Είναι φανερό ότι δεν έχεις ασχοληθεί με το Κ850.

Εγώ ακόμα περιμένω να μάθω τα problems του κινητού. Αντί αυτού πήρα πάλι αοριστίες για το γνωστό πρόβλημα της κάμερας που έχουν (επιμένω) μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

den nomizo na einai ligo to oti kathe katoxos ektos apo 1-2 exei problem me tin camera. ypotithete oti ola lynodai me anavathmiseis kai omos ta provlimata synexizodai....

 

anavathmisi se lg mporeis na kaneis meso eksousiodotimenou katastimatos tis LG

 

auti i elpida na diorthotoun ta problems tou k850i svinei....

to kinito einai apotyxia kai i SE pou tin ektimo idietera tha prepei na kinithei se pio aksiologes protaseis gia na apokatastisei to lathos auto.

 

φιλε μου εισαι λιγο υπερβολικος;)

 

υπαρχει προβλημα σε μερικα κ850 στον συγχρονισμο του φακου της καμερας με το φλας,αλλα μονο σε σημεια που χρειαζεται το φλας;)

στο δικο μου συγκεκριμενα σε απολυτο σκοταδι ,βγαζει απολυτο σκοταδι...δυστυχως..

αλλα περιμενω την επομενη αναβαθμιση μηπως και αλλαξει κατι.

 

αλλιως απλα το επιστρεφω στο σερβις και η μου το φτιαχνουν η μου δινουν αλλο...για αυτο υπαρχει και η εγγυηση αλλα και το σερβις....

στο lg να δω που θα το βρεις αυτο....

 

για τηλ που δεν εχετε δουλεψει στα χερια σας μην βγαζετε συμπερασματα ετσι ελαφρα τη καρδια...

 

εγω ειμαι παντως στην ευχαριστη θεση να πω πως το προβλημα της φωτο-βιντεο στο κινητο το ελυσα με το Ν82:worry:

 

ναι και μενα μου φαινεται περιεργο :lol:αλλα ειναι η κορυφη σε φωτο απο κινητο αυτην την στιγμη απο οσα κινητα εχω δοκιμασει..

 

το μονο που δεν εχω δουλεψει ειναι το lg..αλλα απο αυτο δεν θα παρω ευχαριστω....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

exoun anaferthei provlimata me to synxronismou tou flash

me ti kleistro tis camera

exoun anaferthei kollimata (synexos)

pio palia kapios aneferei problem gia kati pou akougetai mesa sto kinito san na einai spasmeno kati mesa. auto anefere kai ena paidi liga minimata pio pano.

 

stin teliki einai fotografiko kinito kai ta provlimata pou parousiazei einai aparadekta. syxaritiria pou dosate 500 euro gia mia apotyxia pou fenaite akoma kai apo ta minimata ton paidion sto thema auto.

 

oloi edo mesa einai katoxoi tou k850i (i mallon oi perissoteroi) gia auton ton logo akri de tha vgalo. eipa tis apopseis mou opos nomizo kai den pisteuo pos eimoun ypervolikos. kali synexeia....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι παντως στην ευχαριστη θεση να πω πως το προβλημα της φωτο-βιντεο στο κινητο το ελυσα με το Ν82:worry:

Άλλαξες πάλι; Πότε πρόλαβες; :)

 

Χωρίς πλάκα τώρα, μάλλον έκανες την καλύτερη επιλογή στα 5.0. ΜΡ

Link to comment
Share on other sites

27 Δεκ. 2007, 14:15:

den exo prosopiki empireia me to k850i

Πριν από λίγο:

stin teliki einai fotografiko kinito kai ta provlimata pou parousiazei einai aparadekta. syxaritiria pou dosate 500 euro gia mia apotyxia pou fenaite akoma kai apo ta minimata ton paidion sto thema auto.

 

Φίλε μου σίγουρα δεν είσαι ο καταλληλότερος να κρίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μάθουμε τα προβλήματα του κινητού.

Έψαξε αρκετές σελίδες αλλά τελικά το αποτέλεσμα ήταν αυτό:

pio palia kapios aneferei problem gia kati pou akougetai mesa sto kinito san na einai spasmeno kati mesa :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηρεμιστε λιγο,τα μικροπροβληματα ειναι μεσα στο προγραμμα,λογικο ειναι οταν κυκλοφορισει ενα κινητο να βγαλει καποια προβληματακια,και δε μιλαω μον για SE αλλα για ολες τις μαρκες.Στην επομενη σειρα αυτα θα διορθωθουν.Και φιλκη συμβουλη μην αγοραζετε κινητο οταν πρωτοκυκλοφορησει περιμενετε 3-4 μηνες και μετα παρτε το.Οσο για το Κ850 εχω ακουσει καλα λογια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανέρχομαι λίγο στα προβλήματα που αντιμετωπίζω Ο φιλος που ρώτησε πριν ποιο πάνω για το αν έβγαλα την ζελατίνα απο πίσω απο το κινητό ναι την έβγαλα και δοκίμασα τα πάντα!!!

Τώρα που το ξαναδοκίμασα το έβαλα στο τοπίο και δεν κάνει εστίαση και βγάζει αμέσως φωτογραφία αλλα πολύ φnτεινή και χωρίς ΦΛΑΣΗ!!!

Λέτε αν κάνω δεβρανδ απο Ντα Βίντσι να λυ8ει το πρόβλημα???

 

Ευχαριστώ και καλή Χρονιά σε Όλους τους Συμφορουμήτες και πάνω απο όλα

PEACE:up::yahoo:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες πάλι; Πότε πρόλαβες; :)

 

Χωρίς πλάκα τώρα, μάλλον έκανες την καλύτερη επιλογή στα 5.0. ΜΡ

 

δεν αλλαξα :)

 

εδωσα το κ850 στον γιο μου και πηρα το ν82 για δοκιμη,μεχρι στιγμης απο φωτο και βιντεο ειναι παρα πολυ καλο,:)

στα αλλα ...ειναι νοκια :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό με απόδειξη αγοράς από γερμανό οκτώβρη μηνα κ δέν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό.δύο φίλοι μου το πήραν την τελ βδομάδα κ δέν τους έχει παρουσιαστεί το παραμικρό.τα εχω πιάσει κ στα χέρια μου κ τα εχω ελέγξει...είναι λογικό κάποια να βγουν με κάποια ελαττώματα κ σιγά το ελάττωμα που με μια αναβάθμιση λύνεται...λες κ τα κινητά των άλλων εταιριών βγαίνουν άριστα όλα..ειδικά για κάποιο πριν ακόμα κυκλοφορήσει ευρέως το έχουν θεοποίησει...ο καιρός θα δείξει μόνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia pws mporo na vgalw to Vfl menou apo to k850 kai na

perasw ths SE to menou?

apo to spiti mou kai free an ginete.

ama katevasw ths SE to updater tha figi to Vfl menou?

 

 

XRONIA POLA!!!EYTIXISMENO TO 2008!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καιρός δέν είναι να ασχοληθούμε με τις δυνατότητες του κινητού;τα πολυμέσα κ όλος ο τρόπος παρουσίασης

Που έχει είναι ότι καλύτερο εχω δει σε κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γενικά ότι όλος ο κόσμος που ανέμενε το Κ850,πίστευε ότι θα λειτουργεί όπως και μια ψηφιακή μηχανή και γενικότερα πιστεύαμε ότι επιτέλους η ποιότητα έφτασε στα ύψη και ότι το κινητό μπορεί να κονταροχτυπηθεί στα ίσα με μια καλή ψηφιακή μηχανή!Γεγονός είναι ότι η απόδοση του κινητού είναι μια απ'τις καλύτερες(η καλύτερη στις νυχτερινές φωτό με ή χωρίς φλας και στις μάκρο φωτό),έχει λίγο ξεθωριασμένα χρώματα στις φωτό ημέρας(τα οποία με ρύθμιση της ισορροπίας λευκού καταλήγουν να γίνονται πολύ ευχάριστα και φυσικά πάνω απ'όλα και όχι υπερτονισμενα)και γενικότερα έχει την υψηλότερη λεπτομέρεια σε περίπλοκες σκηνές(όπως τοπία,δέντρα κλπ).Το αν παρουσιάστηκαν σε μεμονωμένους κατόχους κάποια προβλήματα αυτό δε σημαίνει ότι είναι γενικότερα αυτά τα προβλήματα!Ο καθένας περιγράφει την εμπειρία που είχε με το κινητό!Εμένα προσωπικα λειτουργεί μια χαρά οπότε θα το προτείνω σε όποιον θέλει να το αγοράσει!Απλά πράγματα...Και όσοι κατηγορείτε την εταιρία,μάθετε ότι η βασίλισσα των φωτογραφικών κινητών μέχρι τώρα δεν παραδίδει και ούτε πρόκειται να παραδώσει εύκολα το στέμμα της σε άλλη εταιρία...Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αυτό αλλά ήταν η κορυφή στη φωτό η SE και θα συνεχίσει να είναι,έστω και άν κερδίζει μόνο στις λεπτομέρειες..Άλλωστε,η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γενικά ότι όλος ο κόσμος που ανέμενε το Κ850,πίστευε ότι θα λειτουργεί όπως και μια ψηφιακή μηχανή και γενικότερα πιστεύαμε ότι επιτέλους η ποιότητα έφτασε στα ύψη και ότι το κινητό μπορεί να κονταροχτυπηθεί στα ίσα με μια καλή ψηφιακή μηχανή!Γεγονός είναι ότι η απόδοση του κινητού είναι μια απ'τις καλύτερες(η καλύτερη στις νυχτερινές φωτό με ή χωρίς φλας και στις μάκρο φωτό),έχει λίγο ξεθωριασμένα χρώματα στις φωτό ημέρας(τα οποία με ρύθμιση της ισορροπίας λευκού καταλήγουν να γίνονται πολύ ευχάριστα και φυσικά πάνω απ'όλα και όχι υπερτονισμενα)και γενικότερα έχει την υψηλότερη λεπτομέρεια σε περίπλοκες σκηνές(όπως τοπία,δέντρα κλπ).Το αν παρουσιάστηκαν σε μεμονωμένους κατόχους κάποια προβλήματα αυτό δε σημαίνει ότι είναι γενικότερα αυτά τα προβλήματα!Ο καθένας περιγράφει την εμπειρία που είχε με το κινητό!Εμένα προσωπικα λειτουργεί μια χαρά οπότε θα το προτείνω σε όποιον θέλει να το αγοράσει!Απλά πράγματα...Και όσοι κατηγορείτε την εταιρία,μάθετε ότι η βασίλισσα των φωτογραφικών κινητών μέχρι τώρα δεν παραδίδει και ούτε πρόκειται να παραδώσει εύκολα το στέμμα της σε άλλη εταιρία...Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αυτό αλλά ήταν η κορυφή στη φωτό η SE και θα συνεχίσει να είναι,έστω και άν κερδίζει μόνο στις λεπτομέρειες..Άλλωστε,η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά...

 

συμφωνω και να προσθεσω βασιλισα των walkman κινητων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,δεν υπάρχει κάτι που να εμποδίζει τις άλλες εταιρίες να κατασκευάσουν κάτι πραγματικά πρωτοποριακό αλλά δε βλέπω διατεθειμένη τη ΣΕ να παραδώσει όπλα,τη στιγμή μάλιστα που στον τομέα των πολυμέσων είναι πάρα πολύ καλή!2-3 γενικευμένα προβλήματα λογισμικού θα διορθωθούν κατά πώς φαίνεται με τη νέα αναβάθμιση στην 038 έκδοση και αναμένεται να εξαληφθούν όλα τα σοβαρά προβλήματα με ακόμη μία έκδοση!Ας θυμηθούμε όλα τα προηγούμενα μοντέλα Κ(Κ700,Κ750,Κ800)πώς ήταν σε αρχική κατάσταση και πόσο βελτιώθηκαν και λειτούργησαν απροβληματιστα μετά από 4-5 μήνες..Και πόσο πούλησαν κιόλας..Αυτά βέβαια τα λέω εγώ που δεν αντιμετώπισα πρόβλημα σπουδαίο ώστε να αποθαρρύνω κάποιον απ'την αγορά του τηλεφώνου αυτού..Κάποιος άλλος μπορεί να είχε κακή εμπειρία και να μην το συνιστά..Δε χρειάζεται όμως να γενικεύουμε την κατάσταση και να λέμε αοριστίες..Ούτε εγώ σκοπεύω να πείσω κάποιον να το αγοράσει ούτε και κάποιοι άλλοι θα πρέπει να αποθαρρύνουν την αγορά του και να το θάβουν..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά,αυτό που αναφέρεις δεν είναι πρόβλημα του κινητού!Την ίδια συμπεριφορά έχει και το Κ810!Άλλωστε,ακόμη και στην επαγγελματική φωτογραφία,δε χρησιμοποιείται ποτέ φλας για νυχτερινή φωτογράφηση τοπίων.Είναι ανούσια η χρήση του μιας και δε θα φωτίσει επιπλέον τη σκηνή,γιατί πρακτικά δεν υπάρχει και δεν μπορεί να υπάρξει τόσο ισχυρό φλας!!Γι'αυτόν το λόγο άλλωστε υπάρχει και ειδική σκηνή για φωτογράφηση τοπίων τη νύχτα..

 

Μα δεν το αναφερα ως προβλημα!;) Απλα προσπαθω να αναφερω τροπους σε καποιους κατοχους που ισως ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι εχουν προβληματικο κινητο οτι το κινητο τους ειναι μια χαρα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...