Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχεις υπολογιστή γιατί να τα κατεβάσεις μέσω wap?

 

μαλλον παρεξηγηση.. μεσω υπολογιστη τα κατεβασα.. απλα οταν τελειωσει η εγκατασταση του παιχνιδιου στο κινητο κ ξεκιναει το παιχνιδι, ζηταει (το παιχνιδι) να ανοιξει το wap, διαφορετικα δεν ξεκιναει.. του εχει τυχει κανενος??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον παρεξηγηση.. μεσω υπολογιστη τα κατεβασα.. απλα οταν τελειωσει η εγκατασταση του παιχνιδιου στο κινητο κ ξεκιναει το παιχνιδι, ζηταει (το παιχνιδι) να ανοιξει το wap, διαφορετικα δεν ξεκιναει.. του εχει τυχει κανενος??

 

Mipws einai trial???

mallon kai 8elei na se anagkasei na to katevaseis kai na to plirwseis:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη αυτή η ρημάδα η αναβάθμιση;3 μήνες απ΄την κυκλοφορία του τηλεφώνου συμπληρώνονται και ακόόόμη......Δεν τους έχει βγει σε καλό το Κ850 μέχρι στιγμής μου φαίνεται κι έχουν χάσει τον μπούσουλα εκεί κάπου στα βόρεια.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

 

Ποιο ειναι το προγραμμα για αποθηκευση του τηλεφωνικου καταλογου και των sms στο pc?Δε μιλαω για τα προγραμματα της SE, ειχαμε αναφερει ενα αλλο αλλα δεν το βρισκω πουθενα...

 

Επισης, υπαρχουν εφαρμογες για το 850?Στο w900 ειχα αρκετες , και ενα Εορτολογιο που ηταν ιδιαιτερα χρησιμη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

 

Ποιο ειναι το προγραμμα για αποθηκευση του τηλεφωνικου καταλογου και των sms στο pc?Δε μιλαω για τα προγραμματα της SE, ειχαμε αναφερει ενα αλλο αλλα δεν το βρισκω πουθενα...

 

Επισης, υπαρχουν εφαρμογες για το 850?Στο w900 ειχα αρκετες , και ενα Εορτολογιο που ηταν ιδιαιτερα χρησιμη!

 

Προφανώς μιλάς το MyPhoneExplorer. Από δω.

Ένα αρκετά καλό εορτολόγιο

Όσες εφαρμογές σε Java είχες στο W900 λειτουργούν και στο Κ850.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Καλή χρονιά με υγεια και ευτυχια.

Είμαι νέο μέλος.

Οπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατο να διαβάσω 104 σελίδες για να δω αν εχει ξανασυζητηθει το προβλημα μου.

Εχω εδω και 1 μηνα το Κ850i απο αναβαθμιση προγράμματος. Το ανοιξα, το δουλεψα δεν ξετρελάθηκα(είχα όλη την σειρα πριν:700,750,800)

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν δουλευουν τα πληκτρα touch στα καλά καθούμενα.

Κατα συνέπεια δεν ανοιγει το τηλ καθόλου.

Το έβαλα να φορτίσει το βράδυ και το πρωι δεν μπορούσα να κλεισω το ξυπνητήρι.

Μπορω να κάνω κατι πριν το στείλω αντιπροσωπεια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς το MyPhoneExplorer. Από δω.

Ένα αρκετά καλό εορτολόγιο

Όσες εφαρμογές σε Java είχες στο W900 λειτουργούν και στο Κ850.

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

Δοκιμασα το myphone explorer αλλα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα οτι "Δεν ειναι διαθεσιμη η συνδεση COM7"ενω το βρισκει το κινητο. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

Δοκιμασα το myphone explorer αλλα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα οτι "Δεν ειναι διαθεσιμη η συνδεση COM7"ενω το βρισκει το κινητο. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

θα κανεις καποιες ρυθμισεις στο bluetooth του υπολογιστη σου.ακει ειναι το προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Flash thematakia 8a mporoume na vazoume otan 8a mporoume na mpoume sto file system tou tilefwnou me dwrean tropo mesw far manager i XS++;):D:):p;)
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Καλή χρονιά με υγεια και ευτυχια.

Είμαι νέο μέλος.

Οπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατο να διαβάσω 104 σελίδες για να δω αν εχει ξανασυζητηθει το προβλημα μου.

Εχω εδω και 1 μηνα το Κ850i απο αναβαθμιση προγράμματος. Το ανοιξα, το δουλεψα δεν ξετρελάθηκα(είχα όλη την σειρα πριν:700,750,800)

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν δουλευουν τα πληκτρα touch στα καλά καθούμενα.

Κατα συνέπεια δεν ανοιγει το τηλ καθόλου.

Το έβαλα να φορτίσει το βράδυ και το πρωι δεν μπορούσα να κλεισω το ξυπνητήρι.

Μπορω να κάνω κατι πριν το στείλω αντιπροσωπεια;;;;

πετα το!!:lol:εγω αυτο θα κανω,αλλα περιμενω να κυκλοφορησει το Ν82 για να μην μεινω χωρις τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

πετα το!!:lol:εγω αυτο θα κανω,αλλα περιμενω να κυκλοφορησει το Ν82 για να μην μεινω χωρις τηλεφωνο..

 

Κλειστό στο κουτί του το είχα και ετοιμαζόμουν να το κάνω δώρο(ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν το έδωσα). Είχα το ΗTC P3300 το οποίο πούλησα. Περιμένω το i-phone ή το καινούριο HTC cruise...

 

Λύση υπάρχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

πετα το!!:lol:εγω αυτο θα κανω,αλλα περιμενω να κυκλοφορησει το Ν82 για να μην μεινω χωρις τηλεφωνο..

 

Gt re c wraio til einai apla exei kapoia provlimatakia epeidi einai kainourio akoma:p

Katse na vgoun 3-4 updates kai meta pisteuw pws apo kei kai pera 8a li8oun ola ta provlimata!!!!:!:

Einai 8ema xronou pisteuw!!!Kai to diko mou eixe kapoia provlimata alla entaksei dn efera kai to xamo kiolas to pira eis gnwsin mou oti isws 8a exei kapoia provlimata:!:

Eimoun anamesa se auto kai to n81 8gb alla to nokia dn marese kai etsi pira auto!!!

Eimai kiolas kai SE maniac opote....

Se genikes grammes eimai euxaristimenos:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις καποιες ρυθμισεις στο bluetooth του υπολογιστη σου.ακει ειναι το προβλημα.:)

 

Μα δεν το εχω συδεδεμενο μεσω bluetooth αλλα με το καλωδιο usb...

Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμίσεις του προγράμματος και με το που μπεις στις ρυθμίσεις το πρώτο μενού σου δείχνει τις διαθέσιμες θύρες σύνδεσης.Θα επιλέξεις μία που δε λέει COM... αλλά μία απ'τις άλλες 2 διαθεσιμες.Μετά δοκίμασε να ξανακάνεις σύνδεση. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κ850ι κ εχω ενα προβλημα με το update service προσφατα εβαλα τα vista x64 κ οταν παω να κοιταξω για αναβαθμιση πατωντας το κουμπι "c" στο κινητο μου εκτος του οτι δεν κανει τιποτα μου βγαινει ενα παραθυρακι κ μου λεει οτι ψαχνει drivers για SEMCBOOT τους οποιους δεν βρισκει κ φυσικα δεν μπορω να δουλεψω το προγραμα αναβαθμισης,κοιταξα σε σελιδες στο ιντερνετ κ ειδα οτι κ αλλα ατομα εχουν παρομοιο προβλημα με το update service στα vista x64 αλλα καμια λυση δεν καταφερα να βρω. οποιος μπορει ας βοηθισει,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κ850ι κ εχω ενα προβλημα με το update service προσφατα εβαλα τα vista x64 κ οταν παω να κοιταξω για αναβαθμιση πατωντας το κουμπι "c" στο κινητο μου εκτος του οτι δεν κανει τιποτα μου βγαινει ενα παραθυρακι κ μου λεει οτι ψαχνει drivers για SEMCBOOT τους οποιους δεν βρισκει κ φυσικα δεν μπορω να δουλεψω το προγραμα αναβαθμισης,κοιταξα σε σελιδες στο ιντερνετ κ ειδα οτι κ αλλα ατομα εχουν παρομοιο προβλημα με το update service στα vista x64 αλλα καμια λυση δεν καταφερα να βρω. οποιος μπορει ας βοηθισει,ευχαριστω

 

Προφανως δεν υπαρχει 64bit driver. θα πρεπει να βαλεις 32bit εκδοση των windows.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το εχω συδεδεμενο μεσω bluetooth αλλα με το καλωδιο usb...

το ιδιο πραγμα ισχυει,απλα σου ανεφερα αυτο..γιατι η συνδεση η δικη μου ειναι μεσω bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόβλημα με το τελικό "ς" διορθώθηκε?

Εχω το κ750i και δεν ξέρω απο εκεί και πέρα αν εχει διορθωθεί...

 

Ναι υπαρχει τελικο.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα με εμένα;;;

Να μην του λειτουργούν τα touch πληκτρα στο Κ850i;;;

Στο διάδυκτιο, στα ξένα φόρουμς έχει συμβεί σε αρκετούς αλλά κανείς δεν αναφέρει την λύση....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα με εμένα;;;

Να μην του λειτουργούν τα touch πληκτρα στο Κ850i;;;

Στο διάδυκτιο, στα ξένα φόρουμς έχει συμβεί σε αρκετούς αλλά κανείς δεν αναφέρει την λύση....

Οπως εχω ξαναπει..και εμενα ειχαν προβλημα και μου εκαναν αλλαγη μεβρανης

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε μου έχει συμβεί τίποτα με το τηλέφωνο που να οφείλεται σε ελαττωματικό hardware!Άψογο μέχρι στιγμής και απ'ότι δείχνει θα συνεχίσει να παραμένει ακέραιο!!Τα μόνα μου προβλήματα(2-3 για την ακρίβεια)έχουν να κάνουν δυστυχώς με το λογισμικό..... :(

 

Στο σημείο αυτό να ευχαριστήσω εκ βάθους καρδίας την εταιρία που αντί να βγάλει μια γερή αναβάθμιση από τον 1ο κιόλας μήνα,κάθεται και μαλακίζεται και η αναβάσθμιση θα βγει μετά από 4 μήνες....Ωραία μεταχείρηση σε αυτους που της το πλήρωσαν 500 ευρώ...Έτσι να συνεχίσουν και θα δουν τις πωλήσεις(τουλάχιστον σε αρχικό στάδιο,όταν η τιμή είναι υψηλή,)να μειώνονται.... :mad:

 

Το μόνο που ελπίζω είναι να βγει μια ικανή αναβάθμιση του λογισμικού αλλιώς θα το πάρω και θα τους το τρίψω στη μούρη... :mad:

Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι σπαστικό που είναι να κάνεις μουσική stream στο HBH-DS980 μέσω A2DP και το τηλέφωνο να πάει σα χελώνα!!όχι μόνο στο μενού των πολυμέσων,αλλά παντού!Ακόμη και αν γράφεις μήνυμα,τα γράμματα εμφανίζονται μετά απο 5 δευτερόλεπτα στην οθόνη!!Έλεος!Επίσης,πάλι με το bluetooth hands-free,πολλές φορές αν και συνδέεται μ'αυτό,δε στέλνει τον ήχο στο ακουστικό με αποτέλεσμα να απαντάς την κλήση και να μην ακούς το συνομιλητή σου!!Το θέμα ειναι ότι αυτό το κάνει πολύ πιο σπάνια ακόμη και όταν δεν έχεις συνδεδεμένο ακουστικό αλλά όταν μιλάς απ'το ίδιο το ακουστικό τοιυ τηλεφώνου!!Χώρια το πρόβλημα με τα παιχνίδια και τις εφαρμογές,"Η ενέργεια απέτυχε",το οποίο βέβαια μετά από πλήρες φλασάρισμα μέσω davinci δεν ξαναεμφανίστηκε,αν και πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να ξαναπαρουσιαστει...

 

Ανεπίτρεπτα τέτοιου είδους προβλήματα διότι μιλάμε για σοβαρά σφάλματα ακόμη και που η πλατφόρμα είναι αναβαθμισμένη...Απορώ τι ποιοτικός έλεγχος γίνεται.....Δε γίνεται να μην τα είδαν και τα 3 αυτά προβλήματα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,στο esato ένας αξιόπιστος τύπος ανακοίνωσε ότι η έκδοση R1DA038 θα είναι στο SEUS μέχρι την 1η βδομάδα του Φλεβάρη.Αυτό σημαίνει ότι μάλλον απ'την επόμενη εβδομάδα θα αρχίσει να εμφανίζεται για κάποια customisations.Οπότε,λογικά,το customisation ADRIATIC στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα θα έχει τη νέα έκδοση μεταξύ 20-30 Γενάρη,αν όχι λιγο νωρίτερα απ΄τις 20...Επίσης,έστειλα e-mail στην davinciteam και μου απάντησαν ότι αυτή η έκδοση προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη ούτε απ'τα service centers για unbranded τηλέφωνα.Το αν θα είναι η ονομασία της R1DA038 δεν το ξέρουμε με απόλυτη σιγουριά όπως επίσης και το αν θα είναι η φημολογουμενη μεγάλη αναβάθμιση του Γενάρη.... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...