Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο θα συνιστούσα και εγώ αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην τιμή.

Τώρα πλέον μου φαίνεται δύσκολο να γυρίσω στην παλιά πλατφόρμα των SE. Έστω και αν οι αλλαγές δεν φαίνoνται συνταρακτικές με πρώτη ματιά. Αρκετά από τα πραγματάκια που ενοχλούσαν τους "παλιούς" στα SE έπαψαν να υπάρχουν πλέον στο Κ850. Δεν μπορώ να ψάχνω πάλι για σίγμα τελικό στην προσθήκη συμβόλου. Ούτε να γράφω όλες τις επαφές με κεφαλαία επειδή δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση στο δεύτερο γράμμα της επαφής αν αυτό είναι γραμμένο με πεζά.

Επίσης, για όσους είχαν το άγχος μην μείνουν με το... τζόιστικ στο χέρι, δεν υπάρχει πλέον τέτοια περίπτωση. :) Η πλοήγηση στο Κ850 είναι πολύ άνετη όταν συνηθίσεις το κινητό. Και επιπλέον λάτρεψα τα τρία πλήκτρα αφής στην οθόνη του κινητού. Οι δαχτυλιές στην οθόνη δεν με προβληματίζουν αφού φεύγουν τόσο εύκολα όσο έρχονται. :)

Α, αν έχεις το W900 και πας στο Κ810 στο θέμα της λήψης βίντεο θα κάνεις υποβάθμιση και όχι αναβάθμιση. Θα γυρίσεις πίσω στα 176Χ144. Όχι ότι το 320Χ240 του Κ850 και του W900 είναι κάτι τρομερό αλλά είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα. :)

Υπάρχουν και άλλα πραγματάκια αλλά δεν φαίνονται τόσο σοβαρά με πρώτη ματιά. Το θέμα σίγουρα, όπως προείπα, είναι αν σου φαίνονται πολλά τα λεφτά Άρη (airborne) ή όχι. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλτατε airborne, επειδη και εγω ειχα το W900 το οποιο το εδωσα γιατι ηταν ελατωματικο (φοβερο κιν ηταν παντως) αλλα και το Κ800i (δεν νομιζω να εχει καμια σοβαρη διαφορα με το Κ810i που θες εσυ) και τωρα εχω ενα Κ850i αφου περασα και απο 2 W580i πριν, εχω να σου πω το εξης:

Εχει μεγαλες διαφορες με τα προηγουμενα Ericsson τα οποια δεν ειναι σημαντικα αλλα για μενα κανανε την διαφορα. Καταρχας εχει και τελικο "ς" πια. Οταν παιρνεις πχ ενα τηλ και πατας τα νουμερα ενα ενα, σου βγαζει μια μια λιστα με αυτους που εχεις στον καταλογο σου και ξεκινανε με αυτα τα νουμερα για ευκολια δικια σου. Πια οταν ψαχνεις στον καταλογο στα παλια πχ για να βρεις το ονομα "Μελινα" παταγες το "Μ" και μετα εψαχνες προς τα κατω γιατι δεν καταλαβαινε τα υπολοιπα γραμματα. Τωρα πια τα καταλαβαινει ολα. Το touch εχει πολυ πλακα. Απο φωτογραφικη εγω δεν βλεπω πολλα προβληματα. Ενταξει αν πας διακοπες θα παρεις την ψηφιακη μαζι σου ρε αδερφε, οχι το κιν. Μην το ξεχναμε ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ με καμερα! Γενικα αν μπορεις να το παρεις μεταχειρα το Κ850 θα ειναι καλυτερα και εγω αυτο προτεινω!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι MicroSD που παίρνει το κινητό, μπορούν να είναι και οι Premier των 2GB, όπως αυτές: http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=MicroSD+Premier+2GB&cat_id=;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Οι MicroSD που παίρνει το κινητό, μπορούν να είναι και οι Premier των 2GB, όπως αυτές: http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=MicroSD+Premier+2GB&cat_id=;

 

να μην γραφω και γω τα ιδια εδω :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157147#post2157147

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τι ανάλυση έχει το βίντεο??? το βελτίωσαν καθόλου ή έχει τα ίδια χάλια??

Το βράδυ τραβάει βίντεο δηλαδή έχει φλας για να φωτίζει ή μπα??

Ελληνικά Video Tutorials για το ποδήλατο!:dance:

Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UC9h7j8yHKezJf-9XVq8CTXQ

Facebook Page: https://www.facebook.com/thebikeguruchannel

Link to comment
Share on other sites

Α, αν έχεις το W900 και πας στο Κ810 στο θέμα της λήψης βίντεο θα κάνεις υποβάθμιση και όχι αναβάθμιση. Θα γυρίσεις πίσω στα 176Χ144. Όχι ότι το 320Χ240 του Κ850 και του W900 είναι κάτι τρομερό αλλά είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα. :)

Υπάρχουν και άλλα πραγματάκια αλλά δεν φαίνονται τόσο σοβαρά με πρώτη ματιά. Το θέμα σίγουρα, όπως προείπα, είναι αν σου φαίνονται πολλά τα λεφτά Άρη (airborne) ή όχι. :)

 

Να'στε καλα παιδια με βοηθατε πραγματικα, απο χτες που μου εκλεψαν το 900αρι εχω πελαγωσει...

 

Δυστυχως σε αυτη τη φαση τα λεφτα ειναι ζητημα γιατι ηταν κατι αναπαντεχο και να πω την αληθεια ακομα κ να τα ειχα δεν ξερω αν θα εδινα 500 ευρω για κινητο.

 

Αυτο που με προβληματισε ειναι αυτο που μου ειπες φιλε μου για το βιντεο...Υπαρχει καποιο λινκ που μπορω να δω την ποιοτητα απο το Κ810?Γιατι σημερα πηγα σε 2 καταστηματα και μου ειπαν οτι εχει καλυτερη ποιοτητα απο το 900 (ιδια αναλυση αλλα περισσοτερα frames). Τοσο ασχετοι και οι 3?

Link to comment
Share on other sites

να μην γραφω και γω τα ιδια εδω :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157147#post2157147

 

:lol::lol::lol:

 

Τελικά έμεινα διπλοpostίτης κι ερημοσπίτης! :lol:

 

Και δυο ίδια post έκανα, και για λάθος κινητό ρώτησα στο άλλο post μου! :O

 

Για να μην καταντήσω και off-topic :p, ξαναρωτάω: θα μπορούσα να βάλω την Premier στο K850;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμεινα διπλοpostίτης κι ερημοσπίτης! :lol:

 

Και δυο ίδια post έκανα, και για λάθος κινητό ρώτησα στο άλλο post μου! :O

 

Για να μην καταντήσω και off-topic :p, ξαναρωτάω: θα μπορούσα να βάλω την Premier στο K850;

 

να σου λυσω και γω την απορια εδω μιας και εκει σου ειπα για τα υπολοιπα :lol:

 

το κ850 υποστηριζει καρτες μεχρι και 4 γιγα γιατι να βαλεις την premier ,που αν δεν κανω λαθος(διορθωστε με αν κανω λαθος) ειναι micro sd;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με προβληματισε ειναι αυτο που μου ειπες φιλε μου για το βιντεο...Υπαρχει καποιο λινκ που μπορω να δω την ποιοτητα απο το Κ810?Γιατι σημερα πηγα σε 2 καταστηματα και μου ειπαν οτι εχει καλυτερη ποιοτητα απο το 900 (ιδια αναλυση αλλα περισσοτερα frames). Τοσο ασχετοι και οι 3?

Βλακείες σου είπαν (ως συνήθως) αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία. Αν δεν σε παίρνει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα δεν θα τα δώσεις μόνο για την μεγαλύτερη ανάλυση στην λήψη του βίντεο

το κ850 υποστηριζει καρτες μεχρι και 4 γιγα γιατι να βαλεις την premier ,που αν δεν κανω λαθος(διορθωστε με αν κανω λαθος) ειναι micro sd;)

Το Κ850 παίρνει και microSD. Μέχρι και 32 GB.

Link to comment
Share on other sites

 

Το Κ850 παίρνει και microSD. Μέχρι και 32 GB.

 

ευχαριστω για την διορθωση :)

 

στην ιδια υποδοχη η με ανταπτορα?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια υποδοχή αλλά με τις επαφές προς τα κάτω. Αντίθετα με τις Μ2 που εισάγεις την κάρτα με τις επαφές προς τα πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου είπαν (ως συνήθως) αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία. Αν δεν σε παίρνει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα δεν θα τα δώσεις μόνο για την μεγαλύτερη ανάλυση στην λήψη του βίντεο

 

Το Κ850 παίρνει και microSD. Μέχρι και 32 GB.

 

 

Ισως να περιμενα λιγο παραπανω και να τη βγαζω με το παλιο μου Sharp οσο αντεξει.Ειδικα ομως αυτο το προβλημα με την καμερα και το φλας ειναι που με προβληματιζει περισσοτερο. Δεν εχω καμμια ορεξη να το τρεχω στην Omnitech καινουρια συσκευη για αναβαθμισεις και αν θα το εχουν διορθωσει. Και μου κανει εντυπωση πως και δεν το αναφερετε αυτο γιατι τοσες σελιδες τοπικ ολο για αυτο το προβλημα διαβαζω. Με εχει κανει ειλικρινα να μην σκεφτομαι σχεδον καθολου για την αγορα του 850.

 

Υπαρχει καποιο νεο για το συγκεκριμενο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες συζητούσαμε αποκλειστικά γι αυτό. Αλλά οι θετικές γνώμες που πήρες για το κινητό είναι από μας που δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με το κινητό. Πιστεύω ότι όπως και στο πρόβλημα με τα πρώτα Κ800 δύσκολα θα πέσεις σε προβληματικό κινητό. Αν το κινητό είναι από τα τελευταία που κυκλοφόρησαν, με την έκδοση R1CA037, θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο site του GSMArena σε σχετικό review συμπεραίνεται

ότι η κάμερα του Samsung G800 είναι γενικά πολύ καλύτερη από

του SE K850, δείτε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157147

(post #122) ,τις δύο φωτο αυτοκινήτου τραβηγμένες με το Samsung G800

και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο site του GSMArena σε σχετικό review συμπεραίνεται

ότι η κάμερα του Samsung G800 είναι γενικά πολύ καλύτερη από

του SE K850, δείτε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157147

(post #122) ,τις δύο φωτο αυτοκινήτου τραβηγμένες με το Samsung G800

και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

 

μην διαβαζετε τις π###ριες των διαφορων sites το Κ850 τραβαει τις καλλιτερες φωτογραφιες για κινητο τηλ απο ολα τα αλλα με 5 mp

το θεμα δεν ειναι να εχεις παθει αγγιλωση στο χερι για να βγαλεις μια φωτογραφια .... ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝ ,

Στο Κ850 εισαι με το τηλεφωνο στο χερι , βλεπεις κατι που θελεις να βγαλεις φωτογραφια , πατας το κουμπακι της φωτογραφικης , σε 3 sec εισαι ετοιμος και τραβας ...... ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ και χωρις να λες τους αλλους ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙΑ

πατε σε ενα καταστημα κινητης και δοκιμαστε ταυτοχρονα ολα τα ναλογα κινητα

Ν95,Ν82,Lg viewty, Samsung k850 ,

Καντε αυτο το test drive και θα δειτε :)

1.- με διαφορα το Κ850

2.- Το LG viewty

3.- To N95-N82

4.- To Samsung

Επίσης καντε το ιδιο τεστ βραδυνες ωρες

Εκει θα γελασετε με την καρδια σας :D:D με τις φωτογραφιες που τραβανε ολα τα αλλα

 

Οσο αναφορα το video το Lg einai 1o με τεραστια διαφορα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο site του GSMArena σε σχετικό review συμπεραίνεται

ότι η κάμερα του Samsung G800 είναι γενικά πολύ καλύτερη από

του SE K850, δείτε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157147

(post #122) ,τις δύο φωτο αυτοκινήτου τραβηγμένες με το Samsung G800

και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

 

το ποστ το δικο μου τι δουλεια εχει :lol::lol:

 

λαθος λινκ εχεις δωσει φιλε μου :)

 

μην διαβαζετε τις π###ριες των διαφορων sites το Κ850 τραβαει τις καλλιτερες φωτογραφιες για κινητο τηλ απο ολα τα αλλα με 5 mp

το θεμα δεν ειναι να εχεις παθει αγγιλωση στο χερι για να βγαλεις μια φωτογραφια .... ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝ ,

Στο Κ850 εισαι με το τηλεφωνο στο χερι , βλεπεις κατι που θελεις να βγαλεις φωτογραφια , πατας το κουμπακι της φωτογραφικης , σε 3 sec εισαι ετοιμος και τραβας ...... ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ και χωρις να λες τους αλλους ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΓΑΛΜΑΤΑΚΙΑ

πατε σε ενα καταστημα κινητης και δοκιμαστε ταυτοχρονα ολα τα ναλογα κινητα

Ν95,Ν82,Lg viewty, Samsung k850 ,

Καντε αυτο το test drive και θα δειτε :)

1.- με διαφορα το Κ850

2.- Το LG viewty

3.- To N95-N82

4.- To Samsung

Επίσης καντε το ιδιο τεστ βραδυνες ωρες

Εκει θα γελασετε με την καρδια σας :D:D με τις φωτογραφιες που τραβανε ολα τα αλλα

 

Οσο αναφορα το video το Lg einai 1o με τεραστια διαφορα

 

μαριε εγω λεω να κρατηθειτε λιγο με την υπερκαμερα του κ850;)

 

δεν ξερουν τα παγκοσμια sitesπου κανουν τεστ και ελεγχους με μηχανηματα,ξερουμε εμεις με αυτο που βλεπουμε μονο...

 

εχεις τα τηλ που γραφεις παραπανω??

εχεις δει εσυ φωτογραφιες απο αυτα ??

 

εγω ειχα και το κ800 και το κ850 και το Ν95 σημερα πηρα και το samsung το G800 :O

 

θα δω σε λιγες ωρες τι ακριβως κανει και αυτο απο φωτογραφια..αλλα οχι να τα βγαλουμε ολα ********* επειδη μας κατηγορησαν το κινητο μας :!:

 

ημαρτον ρε παιδια...κρατατε και καμια πισινη.....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητό είναι το k850. Μιας και σκοπευώ να αλλάξω το k750 που έχω το ποιο πιθανό είναι να παω στο 850. Απλά η κάμερα του, όπως και οι περισσότερες κάμερες κινητών στα 5mp που κυκλοφορούν αυτην τη στιγμή, ειναι απλά ικανοποιητική, οι φωτος που βγάζει είναι απλά καλές χωρίς να είναι κατι το ξεχωριστο, απο τα περισσότερα αντίστοιχα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια εκει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2158445#post2158445

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια εκει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2158445#post2158445

 

Σοβαρά τώρα, έμεινες ευχαριστημένος από αυτές τις φωτογραφίες που ανέβασες; :blink:

Καλορίζικο το νέο σου κινητό αλλά στην θέση σου δεν θα ανέβαζα το αρχείο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, έμεινες ευχαριστημένος από αυτές τις φωτογραφίες που ανέβασες; :blink:

Καλορίζικο το νέο σου κινητό αλλά στην θέση σου δεν θα ανέβαζα το αρχείο. :)

 

μαλλον δεν ειχες δει τι τραβαγε το κ850 :lol::lol:

 

ειναι χωρις φλας και σε εσωτερικο χωρο.

το κ850 σε αυτες τις συνθηκες ηταν πολυ χαλια και με πολυ θορυβο αλλα και κοκκο

 

edit

 

μην μου πεις οτι δεν σου αρεσε το δεντρο:O

 

η κορακλα μου μονη της το εφτιαξε :!: και ειναι 9 χρονων :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι δεν είχε πρόβλημα η κάμερα του Κ850 σου. Απ' όσο θυμάμαι.

Αν δεν είχε πρόβλημα πάντως δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλεις τόσο χάλια νυχτερινή φωτογραφία. Το ξέρω ότι είναι χωρίς φλας αλλά τι να το κάνεις αν είναι έτσι; Εξάλλου μόνος σου είπες ότι το φλας του samsung δεν είναι τόσο καλό. Οπότε, αστα να πάνε με τις νυχτερινές φωτο.

 

edit

Το δέντρο μια χαρά είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι δεν είχε πρόβλημα η κάμερα του Κ850 σου. Απ' όσο θυμάμαι.

Αν δεν είχε πρόβλημα πάντως δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλεις τόσο χάλια νυχτερινή φωτογραφία. Το ξέρω ότι είναι χωρίς φλας αλλά τι να το κάνεις αν είναι έτσι; Εξάλλου μόνος σου είπες ότι το φλας του samsung δεν είναι τόσο καλό. Οπότε, αστα να πάνε με τις νυχτερινές φωτο.

 

στο φλας δεν παιζεται το κ850 αλλα και τα αλλα της se με το xenon :)

 

αλλα μου αρεσει που δεν εχει θορυβο αλλα και κοκκο οπως του κ850.

βασικα εχω βγαλει καποιες φωτο κατα πολυ καλυτερες αλλα ειναι των παιδιων μου και δεν το συζηταω να τις ανεβασω :)

 

ειλικρινα παντως απο του δικου μου κ850 ι φωτο που βγαζει ειναι πολυ καλυτερες.:O

παντα χωρις χρηση φας..

το ξενον στο φλας του samsung παντως επρεπε να γραφεται ""ξενων""...γιατι ειναι σαν να μην ειναι δικο του...σαν να μην εχει δλδ ξενον φλας αλλα συμβατικο led:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το κινητο 2 εβδομαδες τωρα και μου εβγαζε προβλημα στα πολυμεσα και συγκεκριμενα στις μενου Φωτογραφια,οταν εμπαινα μεσα στο μενου φωτογραφια το κινητο εκανε επανεκκινηση,το προβλημα λυθηκε με την αναβάθμιση σε 037.Αλλα εξακολουθω να εχω προβλημα με τα παιχνιδια,οταν πας να μπω μου βγαζει το μηνυμα"Η ενεργεια απετυχε".Μηπως εχει κανενας καμια λύση γι αυτο????????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...