Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για οσους ενδιαφερονται η καινουρια αναβαθμιση θα ειναι διαθεσιμη απο αυριο στο seus...

 

Αντε με το καλο.. αλλα εσυ που το εμαθες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν μετα απο 3 μηνες συμβίωσης πέθανε και το δικό μου....δηλαδή το έβαλα να φορτίσει κλειστό, φωτισαν μόνο τα πλήκτρα και από τότε παραμένουν ανοιχτα. Έβγαλα τη μπαταρία, την ξανάβαλα και όταν το ανοίγω κλασσικά φωτίζουν μόνο τα πλήκτρα...

Κρίμα...και νομιζα πως θα αποτελούσα την εξαίρεση....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν μετα απο 3 μηνες συμβίωσης πέθανε και το δικό μου....δηλαδή το έβαλα να φορτίσει κλειστό, φωτισαν μόνο τα πλήκτρα και από τότε παραμένουν ανοιχτα. Έβγαλα τη μπαταρία, την ξανάβαλα και όταν το ανοίγω κλασσικά φωτίζουν μόνο τα πλήκτρα...

Κρίμα...και νομιζα πως θα αποτελούσα την εξαίρεση....

 

Λυπάμαι που στο λέω,αλλά θα χρειαστεί πλήρες πέρασμα λογισμικού απ'την αρχή(κοινώς,χάνεις ό,τι έχεις μέσα αν δεν κράτησες αντίγραφα ασφαλείας... :( ).Εμένα πάντως μια φορά μου τό'κανε αυτό(αρχές Μαρτίου)αλλά το φλάσαρα από davinciteam και από τότε δε διανοήθηκε να το ξανακάνει!Οπότε,αν έχεις πιστωτική και δε θες να τραβήξεις ζόρι με το να περιμένεις το σέρβις να στο φλασάρει,αγόρασε μονάδες και κάντο μόνος σου!Υπόψιν,αν το πας σε σέρβις να ρωτήσεις πριν το αφήσεις ποιος είναι ο μέσος χρόνος αναμονής για να σου παραδοθεί!Συνήθως δεν κάνει πάνω από 1-2 μέρες!Και προς Θεού,ΜΗ διανοηθείς να το πας σε Γερμανό,Βόνταφον,Πλαίσιο κλπ,κλπ.Πήγαινέ το απευθείας σε σέρβις εσύ,εφόσον έχει κάποιο κοντά στην περιοχη σου!

 

Η νέα έκδοση λογισμικού R1FA035 βγήκε ήδη για κάποιες περιοχές(όπως η Κεντρική και Δυτική Ευρώπη και οι Σκανδιναβικές χώρες),οπότε λογικά από αύριο θα είναι διαθέσιμο και για μας(Μεσογειακές χώρες).Αν και όλως περιέργως η περιοχή μας ήταν απ’τις πρώτες που γινόταν διαθέσιμες οι νέες εκδόσεις...Τώρα για ποιον λόγο θα μας το δώσουν (λογικά)απ’αύριο,ένας Θεος ξέρει! :confused:

 

Πάντως,και για να απαντήσω σε σχόλιο φίλου μας παραπάνω αναφορικά με την μικρή υποστήριξη,να πω ότι το τηλέφωνο πέρα απ’το διάσημο BROD,το μη συγχρονισμό εικόνας-ήχου σε βίντεο MP4(που λύνεται με τη νέα έκδοση λογισμικού)και την αργοπορία στη λειτουργία του όταν κάνει streaming μουσικής σε ακουστικά Bluetooth,δεν εμφανίζει κάποια άλλα προβλήματα,οπότε είναι άδικο να λέμε ότι η εταιρία δεν παρέχει σωστή υποστήριξη!

 

όσον αφορά τα bugs που προανέφερα,σαφώς και είναι απαράδεκτο να μην επιλυονται τόσους μήνες(ιδίως το BROD :mad: )αλλά αν κοιτάξουμε γενικά το λογισμικό δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα(και μάλιστα μιλάμε και για νέα πλατφόρμα λογισμικού.. ;) ).Κατά την α΄ποψή μου,τα αρνητικά σχόλια για το κινητό προκύπτουν διότι στο σοβαρό πρόβλημα του BROD η εταιρία δεν έκανε τίποτα εδώ και 3 μήνες για να το λύσει,οπότε ειναι λογικό μια μερίδα ανθρώπων να θεωρεί προβληματικό το μοντέλο!Και γω,όταν το παρουσίασε τη μία και μοναδική φορά κατέβαζα καντήλια όλη την ώρα για το πόσο απαράδεκτη ήταν οι προγραμματιστές του...Αλλά,πέραν αυτού,προσωπικά το συστήνω προς αγορά(δεδομένης της επίλυσης του προβλήματος του BROD)

Link to comment
Share on other sites

εγω κουβαλαω μαζι μου παντα ενα κινητο ακομα (το αθανατο κ750) γιατι εχω παθει τρελλη φοβια με αυτο το BROD.. να υπαρχει κινδυνος δηλαδη να σε αφησει στα καλα του καθουμενου.. και φαντασου δηλαδη να σε αφησει πρωτα το αμαξι σου στην μεση του δρομου και μετα να πας να παρεις τηλ την οδικη και να το δεις BRODιασμενο.. η να εισαι καπου απομονωμενος και να χρειαστεις κατι... και το μεγα ελεος ειναι οτι ακομα δεν το εχουν λυσει και μπορει δηλαδη να μην το εχουν λυσει ουτε και στην καινουρια εκδοση... αυτα ειναι...:X
Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 σε ευχαριστώ πολύ. Κατά σύμπτωση 2-3 μερες πρίν είχα κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας, οπότε ως πρός αυτό είμαι ΟΚ. Κατα τα άλλα θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου από davinciteam. Άντε να δούμε τι θα κάνουμε με αυτό το κινητό :D

Μήπως ξέρεις για ποιό λόγο παθαίνει αυτό το "κόλλημα" ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις,δοκίμασε ν’αγοράσεις μονάδες καλύτερα στο http://www.kulankendi.com.

Κοστίζουν 8 ευρώ έναντι 10 του davinci και το πρόγραμμα σου δίνει κάποιες πρόσθετες επιλογές,όπως επαναφορά κωδικού ασφαλείας και μηδενισμό μετρητή κλήσεων.Επίσης,αν κάτι πάει στραβά έχεις το δικαίωμα εντός 24 ωρών να το ξαναφλασάρεις έως και 2 ακόμη φορές ακόμη και αν δεν έχεις μονάδες! ;) Το πρόβλημα ενδεχομένως να προκαλείται από προβληματική έκδοση EROM.Οπότε μια απλή αναβάθμιση δεν το λύνει.Θα πρέπει να αναβαθμιστεί η EROM(ευτυχώς είναι δωρεάν αυτό),όποτε βγάλει η εταιρία νέα έκδοση!Μπορεί βέβαια να προκαλείται και από τμηματα του κώδικα του λογισμικού του που είναι προβληματικά!Το μόνο βέβαιο είναι ότι οι προγραμματιστές του είναι προβληματικοί...Και ότι θα έπρεπε όλοι τους να φάνε απόλυση κατά την άποψή μου...2 μήνες για νέα έκδοση λογισμικού και με το προβλημα αυτό;;Ανεπίτρεπτο και ασυγχώρητο!! :mad: Και θα δούμε αν λύνεται μ’αυτήν την αναβάθμιση...

 

Αύριο,απο τις 11 και μετά ελέγξτε όλοι την Υπηρεσία Αναβάθμισης! :)

΄Θα υπάρχει η R1FA035.Εκτός αν η ΣΕ την ξέχασε την Ελλάδα! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή εγώ σε λίγες μέρες θα είμαι Αθήνα και θέλω να πάω το νεκρό K850 μου σε κάποιο service της Sony Ericsson, μήπως υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να λέει τα service της Sony Ericsson? Εννοώ σε ποιες περιοχές υπάρχουν, διευθύνσεις, τηλέφωνα κτλ... Γιατί στο επίσημο site της Sony Ericsson δεν έχω βρει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα κανενα νεο με την νεα αναβαθμιση.

Σε αναμονη...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

με την R1FA035 λύθηκε το πρόβλημα του BROD??

 

Επισημα δεν εχει αναφερθει κατι.

Σημερα υποτιθεται πρεπει να βγει και η αναβαθμιση.

Περιμενουμε να δουμε...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού μέσα απ' το οποίο μπορείς να απενεργοποιήσεις την φόρτιση του κινητού όταν το συνδέεις με το USB καλώδιο σε PC. Κάπου το είχα βρει μέσα στο φόρουμ αλλά τώρα μετά από περίπου μιας ώρας αναζήτηση :cry::cry::cry: δεν μπορώ να βρώ με τπτ κάτι σχετικό. Μήπως κάποιος μπορεί να ποστάρει την αλληλουχία των πλήκτρων που πρέπει να πατήσω για να μπω σε αυτό το μενού?

:help::help:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Υπάρχει κάποιο κρυφό μενού μέσα απ' το οποίο μπορείς να απενεργοποιήσεις την φόρτιση του κινητού όταν το συνδέεις με το USB καλώδιο σε PC. Κάπου το είχα βρει μέσα στο φόρουμ αλλά τώρα μετά από περίπου μιας ώρας αναζήτηση :cry::cry::cry: δεν μπορώ να βρώ με τπτ κάτι σχετικό. Μήπως κάποιος μπορεί να ποστάρει την αλληλουχία των πλήκτρων που πρέπει να πατήσω για να μπω σε αυτό το μενού?

:help::help:

 

αυτο μαλον ενωεις:->,*,<-,<-,*,<-,*

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

και αυτο 10€ θελει για να κανεις το κινητο και οχι 8€.

Ετσι τουλαχιστον καταλαβα εγω..

με τον κωδικο που σου δεινουν απο το ραy pal με αυτον κανεις λογιν στο προγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα το τηλ. πριν λιγο. Τι λετε, να αποφορτισω οσο εχει η μπαταρια του απ τη μανα του, ή να βαλω κατευθειαν φορτιση..?

Αν ξερει καποιος ας μου πει τι να κανω λιγο συντομα.. ευχαριστω παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα το τηλ. πριν λιγο. Τι λετε, να αποφορτισω οσο εχει η μπαταρια του απ τη μανα του, ή να βαλω κατευθειαν φορτιση..?

Αν ξερει καποιος ας μου πει τι να κανω λιγο συντομα.. ευχαριστω παιδες.

 

απο οτι εχω καταλαβει φιλε το σημαντικο ειναι περιπου τις 3-4 πρωτες φορες να γινεται πληρης φορτιση-αποφορτιση. Βαλτο να τελειωσει η μπαταρια και μετα φορτισε το πληρως κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ απεγνωσμένα από χθες το απόγευμα να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου μέσω του SEUS. Το πρόβλημα είναι ότι ποτέ δεν περνάει στο βήμα 7 (Ελευθερώστε το κουμπί C). Μόλις συνδέω το τηλέφωνο (έχοντας πατημένο το C) εμφανίζει τους δίσκους του τηλεφώνου και ανοίγει σε κατάσταση αποθήκευσης. Μήπως υπάρχει κανένα τρικ για αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Όντως,αναβάθμισα το δικό μου!Καλά,ολόκληρη μέρα σημερα δεν μπορούσαν να την ανεβάσουν και την έβαλαν στις 2 τα ξημερώματα;;Ήμαρτον!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση R1F διαθεσιμη στο SEUS εδω και λιγη ωρα για Adriatic...

 

H οποια αναβαθμιση γνωριζουμε τι προσφερει? Υπαρχει καπου καποια επισημη bug fix-list η καποια Version History ωστε να δουμε τι προβληματα λυνει και τι καινουριο μας φερνει σαν δυνατοτητες?

Link to comment
Share on other sites

Όντως,αναβάθμισα το δικό μου!Καλά,ολόκληρη μέρα σημερα δεν μπορούσαν να την ανεβάσουν και την έβαλαν στις 2 τα ξημερώματα;;Ήμαρτον!! :lol:

Φιλε μου kotsiani,συνδεω το κινητο, παταω το c παρατεταμενα και δεν κανει τιποτα τι μπορει να συμβαινει?μηπως ο client που κατεβασα δεν ειναι ο σωστος?εβγαλα και την sim και την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου kotsiani,συνδεω το κινητο, παταω το c παρατεταμενα και δεν κανει τιποτα τι μπορει να συμβαινει?μηπως ο client που κατεβασα δεν ειναι ο σωστος?εβγαλα και την sim και την καρτα μνημης

μου εχει σπασει τα νευρα,μπηκα στην διαδικασια να βγαλω το vodafone μενου και δεν λεει να ξεκινησει η διαδικασια,τι γινεται ρε παιδια?μηπως ο clienτ ειναι αλλος για καθε συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου kotsiani,συνδεω το κινητο, παταω το c παρατεταμενα και δεν κανει τιποτα τι μπορει να συμβαινει?μηπως ο client που κατεβασα δεν ειναι ο σωστος?εβγαλα και την sim και την καρτα μνημης

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το παράξενο είναι ότι τη Δευτέρα έκανα αναβάθμιση σε R1EA037 μέσω SEUS χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό (το συγκεκριμένο FW) που δεν μπορεί να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή εγώ σε λίγες μέρες θα είμαι Αθήνα και θέλω να πάω το νεκρό K850 μου σε κάποιο service της Sony Ericsson, μήπως υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να λέει τα service της Sony Ericsson? Εννοώ σε ποιες περιοχές υπάρχουν, διευθύνσεις, τηλέφωνα κτλ... Γιατί στο επίσημο site της Sony Ericsson δεν έχω βρει τίποτα...

 

Αν ξέρει κανείς να με διαφωτίσει... :rolleyes:

 

Βασικά καίγομαι, γι'αυτό επιμένω!

 

Ευχαριστώ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ απεγνωσμένα από χθες το απόγευμα να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου μέσω του SEUS. Το πρόβλημα είναι ότι ποτέ δεν περνάει στο βήμα 7 (Ελευθερώστε το κουμπί C). Μόλις συνδέω το τηλέφωνο (έχοντας πατημένο το C) εμφανίζει τους δίσκους του τηλεφώνου και ανοίγει σε κατάσταση αποθήκευσης. Μήπως υπάρχει κανένα τρικ για αυτό το πρόβλημα;

και εμενα αυτο κανει,ενω εχω πατημενο το c μετα απο λιγο μπαινει στην διαδικασια τις αποθηκευσεις,καποιο κολπακι θα εχει............

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...