Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλα λες ψαξ το!Εγω παντος θα σου το προτεινα αν δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα για κατι καλυτερο!

 

Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά.

Το τηλέφωνο έχει πολλά προβλήματα και δεν είναι να συστείνεται σε κανέναν αυτή τη στιγμή.

Όσοι το πήραν κάνουν υπομονή περιμένοντας λύσεις.

Οι λύσεις θα έρθουν σίγουρα, αλλά κανείς δεν ξέρει πότε.

Δεν είναι ανάγκη να μπεί κανείς σε αυτό το τρυπάκι.

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα κινητά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά.

Το τηλέφωνο έχει πολλά προβλήματα και δεν είναι να συστείνεται σε κανέναν αυτή τη στιγμή.

Όσοι το πήραν κάνουν υπομονή περιμένοντας λύσεις.

Οι λύσεις θα έρθουν σίγουρα, αλλά κανείς δεν ξέρει πότε.

Δεν είναι ανάγκη να μπεί κανείς σε αυτό το τρυπάκι.

Υπάρχουν ένα σωρό άλλα κινητά....

 

Συγνωμη φιλε μου αλλα το συγκεκριμενο κυνητο εμενα προσωπικα μονο μια φορα μου εμφανισε προβλημμα στους 5 μηνες που το εχω(δεν περιμενω καμια αναβαθμιση η λυση γιατι πολυ απλα δουλευει μια χαρα παρα την καταχρηση που υπομενει τοσο καιρο)!Για αυτο τον τον λογο

το προτεινω!

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μου αλλα το συγκεκριμενο κυνητο εμενα προσωπικα μονο μια φορα μου εμφανισε προβλημμα στους 5 μηνες που το εχω(δεν περιμενω καμια αναβαθμιση η λυση γιατι πολυ απλα δουλευει μια χαρα παρα την καταχρηση που υπομενει τοσο καιρο)!Για αυτο τον τον λογο

το προτεινω!

 

Μπράβο φίλε μου και μακάρι να μη σου εμφανίσει κανένα πρόβλημα ποτέ, αλλά δεν μπορούμε να παραβλέπουμε όλους εκείνους που ξαφνικά έμειναν χωρίς κινητό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω ισως η πρωτη παρτηδα(των 420 ευρω)να ηταν ΟΚ!Μετα που εριξαν την τιμη στα 320 μου φενεται πως επεσε η ποιοτητα τους!
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου παρουσίασε πρόβλημα στο hardware και μάλιστα ήταν και η πρώτη παρτίδα που ήρθς Ελλάδα(υποτίθεται ότι όσο περνάει ο καιρός βελτιώνεται η διαδικασία παραγωγής-κάτι που φαίνεται και από τον κωδικό του hardware που αυξάνεται,υποδηλώνοντας αυτήν ακριβώς τη βελτίωση..).

 

Από κει και πέρα,υπάρχουν 2-3 προβλήματα στο software που δεν επηρεάζουν το σύνολο των χρηστών.Σαφώς και δεν μπορούμε να τα παραβλέψουμε αλλά με τη λογική αυτή και τόσα άλλα κινητά έχουν προβλήματα στο software,οπότε...Γνώμη μου είναι όποιος θέλει να το αγοράσει τώρα,ας περιμένει 1-2 εβδομάδες μέχρι να βγει η επόμενη έκδοση λογισμικού,να δούμε πώς αποδίδει και μετά ας αποφασίσετε..

 

Το μόνο σοβαρό bug στο λογισμικό είναι αυτό κατά το οποίο το κινητό δεν μπορεί να κάνει εκκινηση(μπλοκάρει ο boot-loader),με αποτέλεσ,α να χρειάζεται πέρασμα λογισμικού απ'την αρχή(καθαρό φλασάρισμα)και ο χρήστης-αν δεν έχει κάνει αντίγραφο ασφαλείας-χάνει ό,τι είχε μέσα...Επίσης,όταν γίνεται ακρόαση μουσικής με bluetooth ακουστικά είναι αργό στις λειτουργίες του το τηλέφωνο,το οποίο δεν είναι bug,αλλά αργοπορία(και μάλλον επιδέχεται βελτίωσης)...Δεν έχει άλλο πρόβλημα το λογισμικό του αυτήν τη στιγμή...Αν είχε σοβαρά προβλήματα,να είστε σίγουροι ότι δε θα τα άφηναν ανεπίλυτα τόσους μήνες.. ;) Και κάτι τελευταιο:όσοι λένε ότι με το φλας βγαίνουν σκοτεινές ή μαύρες οι φωτό και παλεύουν να πείσουν τους άλλλους ότι κρατάνε σωστά το τηλέφωνο,ας ξαναμελετήσουν το σωστό τρόπο κρατηματος...Επιμένω,διότι εντός της εταιρίας(τόσο εδώ όσο και στο εξωτερικό)δεν υπάρχει προβληματική παρτίδα hardware όσον αφορά το τμήμα της κάμερας,οπότε μάλλον φταίει ο τρόπος κρατήματος.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μου αλλα το συγκεκριμενο κυνητο εμενα προσωπικα μονο μια φορα μου εμφανισε προβλημμα στους 5 μηνες που το εχω(δεν περιμενω καμια αναβαθμιση η λυση γιατι πολυ απλα δουλευει μια χαρα παρα την καταχρηση που υπομενει τοσο καιρο)!Για αυτο τον τον λογο

το προτεινω!

 

+1

 

Και εγω το πήρα απο την πρώτη παρτίδα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με hardware. Με την κάμερα που έχουν οι πιο πολλοί πρόβλημα απλά με κατάλληλες ρυθμίσεις μπορείς να πετύχεις το τέλειο αποτέλεσμα! Μην ξεχνάμε οτι είναι κινητό! Οχι φωτογραφική μηχανή!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ρωτησα και στην ενοτητα του Κ800, αλλα κανεις δεν μου απαντησε.. Μηπως εδω καποιος..? :)

Λοιπον η ερωτηση εχει ως εξης : Μια μπαταρια καινουργια πολυμερους λιθιου σαν του Κ800 και Κ850 πρεπει μα αποφορτιστει ΠΛΗΡΩΣ τις 3-4 πρωτες φορες και μετα πληρη φορτιση, ή οχι? Γιατι κι εγω καπου ειχα ακουσει καποτε απο εναν πωλητη, οτι οι πολυμερους λιθιου δεν πρεπει ποτε να αποφορτιζονται.. Αυτο απ την εποχη που ειχα το Τ39 πριν 5-6 χρονια..

Τι να κανω τελικα..?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά,μπορείς να μεταχειρίζεσαι τις μπαταρίες ιόντων-λιθίου και πολυμερούς-λιθίου όπως θέλεις καθώς δεν πάσχουν από το φαινόμενο μνήμης που εμφάνιζαν οι νικελίου-καδμίου και οι νικελίου-μετάλλων υδριδίου..’Αλλωστε,το αναγράφουν και οι οδηγίες χρήσης,ότι μπορείς να συμπεριφέρεσαι στην μπαταρία όπως θέλεις(όσον αφορά τη φόρτιση-αποφόρτιση)..Οπότε,για να το λέει και η εταιρία... :)
Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 3 μηνες το κ850j καλο αλλα για μενα δεν υπαρχει η εκτυπωση της ημερομηνιας για μενα παρα πολυ βασικο

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να ενεργοποιηθει αυτη η δυνατοτητα με αναβαθμιση

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ρωτησα και στην ενοτητα του Κ800, αλλα κανεις δεν μου απαντησε.. Μηπως εδω καποιος..? :)

Λοιπον η ερωτηση εχει ως εξης : Μια μπαταρια καινουργια πολυμερους λιθιου σαν του Κ800 και Κ850 πρεπει μα αποφορτιστει ΠΛΗΡΩΣ τις 3-4 πρωτες φορες και μετα πληρη φορτιση, ή οχι? Γιατι κι εγω καπου ειχα ακουσει καποτε απο εναν πωλητη, οτι οι πολυμερους λιθιου δεν πρεπει ποτε να αποφορτιζονται.. Αυτο απ την εποχη που ειχα το Τ39 πριν 5-6 χρονια..

Τι να κανω τελικα..?

 

Καλύτερα τις πρώτες 3-4 φορτίσεις να τις κάνεις κανονικά(πλήρης φόρτιση-εκφόρτιση).

Μετά καλύτερα μην αφήνεις την μπαταρία να αδειάζει τελείως.

Γενικώς υπάρχουν πολλές απόψεις και θεωρίες γύρω από το ζήτημα, δεν θα βγάλεις άκρη.

Στο κάτω κάτω μάλλον θα αλλάξεις τηλ. πριν τα φτύσει η μπαταρία:p

 

 

Γενικά,μπορείς να μεταχειρίζεσαι τις μπαταρίες ιόντων-λιθίου και πολυμερούς-λιθίου όπως θέλεις καθώς δεν πάσχουν από το φαινόμενο μνήμης που εμφάνιζαν οι νικελίου-καδμίου και οι νικελίου-μετάλλων υδριδίου..’Αλλωστε,το αναγράφουν και οι οδηγίες χρήσης,ότι μπορείς να συμπεριφέρεσαι στην μπαταρία όπως θέλεις(όσον αφορά τη φόρτιση-αποφόρτιση)..Οπότε,για να το λέει και η εταιρία... :)

 

Δεν έχουν τέτοια προβλήματα όντως(ούτε και οι απλές λιθίου) αλλά αυτό δε σημαίνει οτι δεν μειώνεται η ζωή της μπαταρίας με κακή χρήση.

Οι περισσότεροι κατασκευαστές(δεν θυμάμαι για τη se ) συνιστούν αλλαγή μπαταρίας μετά τους 6 μήνες!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

A)Στο κάτω κάτω μάλλον θα αλλάξεις τηλ. πριν τα φτύσει η μπαταρία:p

 

 

B)Οι περισσότεροι κατασκευαστές(δεν θυμάμαι για τη se ) συνιστούν αλλαγή μπαταρίας μετά τους 6 μήνες!!!

 

A)Σωστός 100% !!!

Β)Στις οδηγίες χρήσεως των κινητών της δεν αναγράφεται πουθενά κάτι τέτοιο!Μήπως μπερδεύεσαι με τη χρονική διάρκεια της εγγύησης η οποία είναι 6 μήνες συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τις πρώτες 3-4 φορτίσεις να τις κάνεις κανονικά(πλήρης φόρτιση-εκφόρτιση).

Μετά καλύτερα μην αφήνεις την μπαταρία να αδειάζει τελείως.

Γενικώς υπάρχουν πολλές απόψεις και θεωρίες γύρω από το ζήτημα, δεν θα βγάλεις άκρη.

Στο κάτω κάτω μάλλον θα αλλάξεις τηλ. πριν τα φτύσει η μπαταρία:p

 

Ηταν και δική μου απορία αυτό, μιας και ξαναπήρα το Κ800 μετά από 2 χρόνια δεύτερη φορά..! ( παρεμπιπτόντως καμμία σχέση με το προπέρσυνο μου.. Πετάει τούτο!! )

Ευχαριστώ πολύ πάντως, έστω και για την εκ παραδρομής απάντηση φίλε ! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...έχω και γω το κ850 και μου συμβαίνει το ακόλουθο περίεργο... έλαβα τις ρυθμήσεις για internet, wap, gprs, wind plus, και θέλω να κατεβάσω κάποια games... κάνω την αγορά, αλλά μου βγάζει μήνυμα στο τέλος ότι δεν μπορεί να αποθηκευτεί το παιχνίδι. Μου τις έχουν στείλει 4-5 φορές. Α! το wind plus δεν το βλέπω πουθενά. Δεν υπάρχει...

 

Τι να κάνω?:confused::confused::(

Link to comment
Share on other sites

Β)Στις οδηγίες χρήσεως των κινητών της δεν αναγράφεται πουθενά κάτι τέτοιο!Μήπως μπερδεύεσαι με τη χρονική διάρκεια της εγγύησης η οποία είναι 6 μήνες συνήθως;

 

No no, δεν μπερδεύομαι.

Κάποιοι κατασκευαστές το αναφέρουν στα manuals.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...έχω και γω το κ850 και μου συμβαίνει το ακόλουθο περίεργο... έλαβα τις ρυθμήσεις για internet, wap, gprs, wind plus, και θέλω να κατεβάσω κάποια games... κάνω την αγορά, αλλά μου βγάζει μήνυμα στο τέλος ότι δεν μπορεί να αποθηκευτεί το παιχνίδι. Μου τις έχουν στείλει 4-5 φορές. Α! το wind plus δεν το βλέπω πουθενά. Δεν υπάρχει...

 

Τι να κάνω?:confused::confused::(

Γιατι καθεσαι και ψαχνεις παιχνιδια μεσω wap και δεν τα κατεβασεις απο εδω μεσα δωρεαν :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω πρόβλημα και από το rapidshare...μου βγάζει ερρορ κάθε φορά γιατί στο κενό που δίνει για να πληκτρολογίσω τα γράμματα κ αριθμούς που δίνει, βγάζει περισσότερα και δεν τα παιρνει όλα

 

τι συμβαίνει? έλεος!!! θέλω να κατεβάσω μερικά παιχνίδια και παντού εμπόδια...:mad::mad::(

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει ρυθμιση του κ850 ωστε στις φωτογραφιες που βγαζω να εκτυπωνεται η ημερομηνια

στο κ750 υπηρχε και γω θεωρω οτι ειναι μια πολυ βασικη ρυθμιση

η αν γινεται με καποια αναβαθμιση

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει ρυθμιση του κ850 ωστε στις φωτογραφιες που βγαζω να εκτυπωνεται η ημερομηνια

στο κ750 υπηρχε και γω θεωρω οτι ειναι μια πολυ βασικη ρυθμιση

η αν γινεται με καποια αναβαθμιση

ευχαριστω

Δυστυχως οχι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα βγει η πολυπόθητη αναβάθμιση???

 

Και να ρωτήσω,σε σας που το πήρατε unbranded,στο service menu στο τμήμα του Customization σας λέει κάπου τα ακόλουθα;;;;;;;;:

 

Προσαρμογή

1201-9827 R11A

1200-5441 R1EA037

1Ε0W

ADRIATIC

 

Επαναλαμβάνω,απευθύνομαι σε όσους το χαν πάρει ΚΑΘΑΡΟ,όχι branded και να το κάναν αυτοί unbrand...

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα βγει η πολυπόθητη αναβάθμιση???

 

Και να ρωτήσω,σε σας που το πήρατε unbranded,στο service menu στο τμήμα του Customization σας λέει κάπου τα ακόλουθα;;;;;;;;:

 

Προσαρμογή

1201-9827 R11A

1200-5441 R1EA037

1Ε0W

ADRIATIC

 

Επαναλαμβάνω,απευθύνομαι σε όσους το χαν πάρει ΚΑΘΑΡΟ,όχι branded και να το κάναν αυτοί unbrand...

 

dn exei simasia to idio einai!!!eite itan branded kai to vgalan i oxi;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

κι όμως,στο κ850 αν το φλασάρεις,και πάλι το CDA δεν αλλάζει!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να μην αλλάζει το CDA;Αν αλλάξει,δε θα υπάρχουν και τα ελληνικά μέσα..Κάθε CDA έχει ένα συγκεκριμένο πακέτο γλωσσών για τα μενού και τη γραφή μηνυμάτων,ανάλογα με την περιοχή που απευθύνεται το λογισμικό!Βέβαια,το CDA των unbranded μοντέλων είναι διαφορετικό απ'αυτό της Vodafone και της Wind,άσχετα αν περιέχει τις ίδιες γλώσσες!Γενικά,το CDA αφορά το customisation του τηλεφώνου,μέρος του οποίου περιλαμβάνει φυσικά και τις γλώσσες!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...