Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι αυτο το BROD? συνεχεια το ακουω,εγω χτες εβγαλα το vodafone με το davinci και μεχρι τωρα ολα καλα

 

 

 

BROD = blue ring of death

δηλαδη το κινητακι καπουτ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ SOS...

Σε χρήση του κινητού κοντά στο αυτί όταν είμαστε ιδρωμένοι ή γενικά με υγρασία έντονη στο περιβάλλον η οθόνη αφής ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ σχεδόν δεν υπακούει πουθενά σε εντολές αφής και ουκ ολίγες φορές παραλίγο να με εκθέσει με μυνήματα ή κλήσεις που δεν έχω επιλέξει.

Κολλήματα επίσης τρώει το μενού στα πολυμέσα και φωτογραφίες ειδικά σε πολλαπλές αλλαγές κατακόρυφης-οριζόντιας έκθεσης...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ημέρες όταν ενεργοποιώ την κάμερα δεν ανοίγει το πορτάκι της.. Μου το είχε ξανακάνει άλλη μια φορά αλλά έφτιαξε μόνο του. Τώρα τίποτα. Έλεος πια! :wacko:

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Βοήθεια παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το μοτέρ της κάμερας...Στο σέρβις...

 

Εμένα,που μου χάλασε το κουμπι της κάμερας!Πήγα να βγάλω το housing,και χάθηκαν 2 κοκκινωπά ζελατινάκια,ενα σκ@τούλι σαν πιάτο στρογγυλό,κ 2 σιδεράκια,ένα στρογγυλο και ένα τετράγωνο...Αποτέλεσμα τώρα το κινητό να βγάζει φωτό μόνο με το κεντρικό πλήκτρο αφής...Ξέρει κάποιος αν το πάω στο service πόσα θα μου πάρουν και πόσο θα κάνουν να μου το φτιάξουν??Στην κοζάνη πού να το πάω???Κοίταξα τον κατάλογο του Raver,αλλά είναι αρκετά παλιός και τα service που γράφει,έχουν κλείσει...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ημέρες όταν ενεργοποιώ την κάμερα δεν ανοίγει το πορτάκι της.. Μου το είχε ξανακάνει άλλη μια φορά αλλά έφτιαξε μόνο του. Τώρα τίποτα. Έλεος πια! :wacko:

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Βοήθεια παρακαλώ!

 

Πρόβλημα λογισμικού είναι,όχι υλικού!Και μένα το έκανε μερικές φορες με προηγούμενα λογισμικά!

 

Χάλασε το μοτέρ της κάμερας...Στο σέρβις...

 

Εμένα,που μου χάλασε το κουμπι της κάμερας!Πήγα να βγάλω το housing,και χάθηκαν 2 κοκκινωπά ζελατινάκια,ενα σκ@τούλι σαν πιάτο στρογγυλό,κ 2 σιδεράκια,ένα στρογγυλο και ένα τετράγωνο...Αποτέλεσμα τώρα το κινητό να βγάζει φωτό μόνο με το κεντρικό πλήκτρο αφής...Ξέρει κάποιος αν το πάω στο service πόσα θα μου πάρουν και πόσο θα κάνουν να μου το φτιάξουν??Στην κοζάνη πού να το πάω???Κοίταξα τον κατάλογο του Raver,αλλά είναι αρκετά παλιός και τα service που γράφει,έχουν κλείσει...

 

Δε βρ'ηκα το pdf με τα μέρη του κινητού!Αλλά,αν όπως λές τα έχασες τότε πρέπει να το πας σε σέρβις ώστε να τα βάλουν!Αυτό το αρχείο που θα σου έδινα(πρέπει να το διέγραψα)θα έδειχνε απλά όλα τα κομμάτια του κινητού και πως να τα συναρμολογήσεις,όπως και τους κωδικούς του κάθε μέρους!Είναι όμως οδηγός μόνο για σέρβις και δεν μπορείς να παργγείλεις τα κομματια που έχασες! :(

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία αναβαθμισει με τον Davinci Client επιτυχημένα. Αλλα οταν ξανασυνδεσα το Κ850 στον Client μου βγαζει αυτο '' CSCA Activation '' ξερει κανεις τη ειναι το ''CSCA''
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω υπαρχει απο την Παρασκευη το βραδυ το νεο λογισμικο στο seus εγω δεν μπορω να αναβαθμισω το τηλ μου και μου λεει οτι εχω την πιο νεα εκδοση λογισμικου ενω βλεποντας στο μενου εχω την 1200-4400 R1EA031??ουτε καν την 038!!:mad::mad::confused:
Link to comment
Share on other sites

pia einai telika i teleutea anaba8misi ego exo tin 1200-4400 R1EA037 080314 ????

 

Μαλλον αυτη που εχεις ειναι,αλλα εγω δεν ειμαι ουτε καν σε αυτη!!ειμαι στην προηγουμενη και μου λεει κι οτι εχω την τελευταια εγκατεστημενη!!τι γινεται Ενας Θεος ξερει...:lol::confused:

Link to comment
Share on other sites

@masada,

 

η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η R1FA035!

 

Tα στοιχεία του λογισμικού σου δεν έχουν κανένα λάθος!Αυτό είναι το περίεργο!Ενώ δεν τρέχει κάτι με το λογισμικο σου δε σ’αφήνει ν’αναβαθμίσεις!! :wacko:

 

Πήγαινέ το σε κάποιο σέρβις,πες τους να το αναβαθμίσουν εκεί(αυθημερόν θα τους πεις,διότι είναι μια διαδικασία 15 λεπτών μονο)και εξήγησέ τους και το πρόβλημα!Επίσης,καλο θα είναι να κρατήσεις αντιγραφα ασφαλειας στον υπολογιστή σου σε περίπτωση που σου ξαναπεράσουν το λογισμικό για να λυθεί αυτό το πρόβλημα με την αναβάθμιση που δεν μπορεις να κάνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα λογισμικού είναι,όχι υλικού!Και μένα το έκανε μερικές φορες με προηγούμενα λογισμικά!

 

 

Είχα κάνει αναβάθμιση την προηγούμενη εβδομάδα αλλα τπτ....

 

για να το σιγουρέψω από το πρόγραμμα της sony ericsson δε γινεται η αναβάθμιση.....?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να δω πια εκδοση εχει το κινητο μου ?τι παταω?

thanks

*>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@masada,

 

η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η R1FA035!

 

Tα στοιχεία του λογισμικού σου δεν έχουν κανένα λάθος!Αυτό είναι το περίεργο!Ενώ δεν τρέχει κάτι με το λογισμικο σου δε σ’αφήνει ν’αναβαθμίσεις!! :wacko:

 

Πήγαινέ το σε κάποιο σέρβις,πες τους να το αναβαθμίσουν εκεί(αυθημερόν θα τους πεις,διότι είναι μια διαδικασία 15 λεπτών μονο)και εξήγησέ τους και το πρόβλημα!Επίσης,καλο θα είναι να κρατήσεις αντιγραφα ασφαλειας στον υπολογιστή σου σε περίπτωση που σου ξαναπεράσουν το λογισμικό για να λυθεί αυτό το πρόβλημα με την αναβάθμιση που δεν μπορεις να κάνεις! :)

ευχαριστω φιλε kotsianis και για εδω αλλα και για το esato!!;)

Link to comment
Share on other sites

@masada71,

 

δεν κάνει τίποτα :) Ξαναδοκίμασες μπας και σου επιτρέπει να αναβαθμίσεις;

Μπορείς να γράψεις ό,τι γράφει το κρυφό μενού;;Θα μπεις στο κρυφό μενού,μετά Πληροφορίες υπηρεσίας,μετά Πληροφορίες λογισμικού και στη συνέχεια ό,τι σου βγάλει γράψτο εδώ!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα παλι πριν λιγο,αλλα τιποτα..λοιπον γραφει

R1EA031

prg12004400_GENERIC_SO R1EA031

EROM: 1200-4341

SEMCBOOT R6A008

Eκδοση λογισμικου ITP

1200-2896 R1D131

ADRIATIC

Μαλλον με βλεπω να τρεχω στην Omnitech αυριο παλι!!και δεν τους θελω,οπως ο "εξω απο δω",το λιβανι!!

Link to comment
Share on other sites

Κολλησε για δευτερη φορα το μπου***λακι μου χτες. Μια βδομαδα προλαβα να το χαρω μονο. Το πηγα στο Γερμανο και μου ειπε οτι αν ξανακολλησει για 3η φορα θα μου δωσουν καινουρια συσκευη. Να δουμε..
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το μεσημερι βλεπω με την ακρη του ματιου μου το πληκτρολογιο του κυνητου αναμενο!Η πρωτη σκεψη μου ηταν οτι καποιος επαιρνε τηλεφωνο και δεν το ακουγα,πλησιαζοντας ομως παρατηρισα οτι ηταν κλειστο:!:Και αρχισαν να μου μπαινουν κακες σκεψεις στο μυαλο(brod)!το παιρνω στα χερια μου και παρατηρω πως πραγματι ηταν κλειστο αλλα τα καυμπια και το μπλε δαχτιλιδι της καμερας εφεγκαν(α και ζεματαγε)!Ε λεω τελικα ηρθε η ωρα!Παρολα αυτα λεω δεν του βγαζω τη μπαταρια να δω μηπος και...!Το εκανα και προς εκπλυξη μου ανοιξε κανονικα!Τωρα δουλευει οπως και παλαιοτερα(χωρις προβλημματα)!Ηταν τελικα brod η οχι?Μηπος να του κανω αναβαθμιση?Ας πει καποιος γιατι ...:worry:
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

τελικα "αναβθμιστηκα" μεσω davinci..ολα καλα..και νομιζω οτι τραβαει και ελαφρως καλυτερες φωτο τωρα και καλυτερο βιντεο...:D

 

 

Την R1FA035 πέρασες;Πώς σου φαίνεται στο σύνολό του;Ταχύτητα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το μεσημερι βλεπω με την ακρη του ματιου μου το πληκτρολογιο του κυνητου αναμενο!Η πρωτη σκεψη μου ηταν οτι καποιος επαιρνε τηλεφωνο και δεν το ακουγα,πλησιαζοντας ομως παρατηρισα οτι ηταν κλειστο:!:Και αρχισαν να μου μπαινουν κακες σκεψεις στο μυαλο(brod)!το παιρνω στα χερια μου και παρατηρω πως πραγματι ηταν κλειστο αλλα τα καυμπια και το μπλε δαχτιλιδι της καμερας εφεγκαν(α και ζεματαγε)!Ε λεω τελικα ηρθε η ωρα!Παρολα αυτα λεω δεν του βγαζω τη μπαταρια να δω μηπος και...!Το εκανα και προς εκπλυξη μου ανοιξε κανονικα!Τωρα δουλευει οπως και παλαιοτερα(χωρις προβλημματα)!Ηταν τελικα brod η οχι?Μηπος να του κανω αναβαθμιση?Ας πει καποιος γιατι ...:worry:

 

Το ότι του αφαίρεσες την μπαταρία δεν ξέρω κατά πόσο ήταν σωστό...Να σου πω γιατί:εμένα μια φορά μου παρουσιασε το BROD(Τον Μάρτη αν θυμάμαι καλά).Και ξεκίνησε ως εξής:έκανε επανεκκίνηση ενώ καθόταν στο τραπέζι και ακουγα τραγούδια και στη συνέχεια έκανε πολλή ώρα ν'ανοίξει...Τότε του έβγαλα την μπαταρία και όταν πήγα να το ανοίξω,συνέβη το BROD...Και υποψιάζομαι ότι μάλλον έφταιγε η αφαίρεση της μπαταρίας...Στη δική σου περίπτωση όμως μάλλον το έσωσες...Αν και στη θέση σου θα το άφηνα να παραμείνει έτσι,μπας και διαλυθεί και μου δώσουν ένα ολοκαίνουριο.. :lol: (Αν και είναι μεγάλο ρίσκο κάτι τέτοιο..)

Link to comment
Share on other sites

και ναι χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει... εκει μεσα στον υπνο μου ξυπναω και παταω ενα κουμπακι να δω την ωρα... αλλα... τπτ... λεω εκλεισε μονο του κλασικα... το ανοιγω...... και αυτο ηταν.... το BROD χτυπησε και το δικο μου κινητο... απο τον γερμανο το πηρα αλλα λεω να το παω μονος σε ΣΕ σερβις... μηπως ξερει κανεις που υπαρχουν εδω στην θεσσαλονικη? ειναι παντως απαραδεκτο να συμβαινει κατι τετοιο σε καινουριο κινητο... 4 μηνες το ειχα... τωρα που το βλεπω θελω να του ριξω κανα σουτι.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...