Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,είμαι...άλλωστε,είναι κινητό...Μπορεί βέβαια να κοστίζει πολλά,έχει πέσει όμως αρκετά η τιμή του...
Link to comment
Share on other sites

Και γω μια χαρα το βλεπω το κοκκινο... Μαλιστα εκατσα και εβγαλα φωτογραφιες να δω που στηριζεται η αποψη σου, αλλα τιποτα.....
~i'm just a crazy mother****er, livin' it up, not givin' a ****~:mad:
Link to comment
Share on other sites

...το ότι σύμφωνα με το πρωτοσέλιδο του Myphone.gr σήμερα 20.07.2008 η Sony Ericsson απολύει προσωπικό γιατί οι πωλήσεις της δεν πάνε καλά (άρα δεν είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες ή έχουν στραφεί αλλού...) προφανώς δεν έχει καμμιά σημασία σε όσους αναφέρουν ότι όλα καλά με το συγκεκριμένο τηλέφωνο αν και φαίνεται ότι όλη η εταιρεία χάνει εμπιστοσύνης...

Παρεπιπτόντως όσοι καταφύγατε σε φλασαρίσματα (ΕΓΩ ποτέ δεν θα το έκανα) γιατί το κάνατε αφού δεν είχατε πρόβλημα; Και όσοι λέτε ότι μετά ή ως τώρα όλα καλά και κανένα πρόβλημα γιατί πρέπει να σας πιστέψουμε ότι εσάς η συσκευή είναι το σωστό και δεν πιστεύετε εμάς που η συσκευή έχει προβλήματα; Και μη μιλήσουμε για στατιστικό δείγμα γιατί απλά εδώ μπαίνουν ελάχιστοι σε σχέση με το πραγματικό κοσμικό σύνολο όσων αγόρασαν Κ850...

Τα ξαναλέω αυτά γιατί σήμερα σε παραλία η διπλανή παρέα μας (ζευγάρι άγνωστοι σε μας...) κυριολεκτικά πιάστηκαν στα χέρια (άντρας-γυναίκα) επειδή ήθελε η τύπισσα να τη βγάλει φωτογραφίες και το Κ850 που τελείως τυχαία είχε ο κύριος είχε κολλήσει στο πορτάκι (άμμος, ήλιος, κρασί ποιός ξέρει το αίτιο) και δεν άνοιξε με τίποτα...

τεσπά όπως και να έχει το θέμα δεν φιλονικούμε εδώ...απλά εγώ έχω ξυνίσει με την όλη συμπεριφορά στο after sales της εταιρείας και ΟΧΙ στο ότι ένα μοντέλο ή κάποιες παρτίδες έτυχαν να έχουν αστοχία (ή αστοχίες) υλικού, hardware-software και εγώ δε ξέρω τι άλλο...Μακάρι να είμαστε η μηδαμινή μειοψηφία του συγκεκριμένου γεγονότος...

Link to comment
Share on other sites

ααα... και παρεπιπτόντως φίλος μου που έχει το Κ850 επίσης δε μπορεί να βγάλει φωτογραφίες σε σκοτάδι παρά τις όποιες ρυθμίσεις (φλας, ISO, εστίαση)...Βγαίνουν όπως μου είπε όλες μαύρες και άραχνες (συνθήκες μπαρ σε παραλία με ελάχιστο φωτισμό πχ να σας δώσω να καταλάβετε). Τι να του συμβουλέψω αυτού, να το πάει στην αντιπροσωπεία άραγε; ή μήπως κάποιος από εσάς έχει μια λύση πιο εύκολη;
Link to comment
Share on other sites

ααα... και παρεπιπτόντως φίλος μου που έχει το Κ850 επίσης δε μπορεί να βγάλει φωτογραφίες σε σκοτάδι παρά τις όποιες ρυθμίσεις (φλας, ISO, εστίαση)...Βγαίνουν όπως μου είπε όλες μαύρες και άραχνες (συνθήκες μπαρ σε παραλία με ελάχιστο φωτισμό πχ να σας δώσω να καταλάβετε). Τι να του συμβουλέψω αυτού, να το πάει στην αντιπροσωπεία άραγε; ή μήπως κάποιος από εσάς έχει μια λύση πιο εύκολη;

 

Πες του φίλου σου να μην καλύπτει με το δάχτυλό του τον αισθητήρα που έχει κοντά στην κάμερα και το φαινόμενο των «μαύρων φωτογραφιών» θα σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...Ακόμα ένα λάθος πολλών κατόχων,το οποίο τελικά τους κάνει να πιστεύουν πως το κινητό έχει μάπα φωτογραφική...
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα πολλά αστεία λες ... η φωτογραφική του κινητού δεν με ικανοποίησε καθολου ... ευτυχώς που όταν πήγα να αγοράσω κινητό πριν 3-4 μήνες δεν το πήρα αυτό... και αυτή η συχρηστία έλεος πια ... πήγα να γράψω μήνυμα και έκανα 10 ώρες ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ενδειαφερομαι να αγορασω ενα k850i αλλα απο τα αρνητικα σας σχολια φοβηθηκα ,τελικα θα μου το συστηνε καποιος;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

αντε πάλι ... θα τα λέμε ξάνα και ξανα ??? όχι το κινητό δεν είναι καλο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις το N95, μη το παρεις. Αν οχι, εγω θα σου ελεγα ναι.
~i'm just a crazy mother****er, livin' it up, not givin' a ****~:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ενδειαφερομαι να αγορασω ενα k850i αλλα απο τα αρνητικα σας σχολια φοβηθηκα ,τελικα θα μου το συστηνε καποιος;

 

Εάν θέλεις ένα μη-smartphone κινητό που να τραβάει αξιοπρεπείς (για τα δεδομένα του) φωτογραφίες, παίζει μια χαρά μουσική και πρακτικά δεν του λείπει τίποτα, μην φοβάσαι και πάρτο.

 

Δεν σου εγγυάται κανείς ότι δεν θα βγάλει προβλήματα, όπως δεν θα στο εγγυόταν ένας λογικά σκεπτόμενος άνθρωπος για κανένα κινητό μιας και καμμία σύγχρονη συσκευή δεν είναι... τέρας αξιοπιστίας. Κακά τα ψέμματα, τα σημερινά κινητά αποτελούνται από πολλά μέρη και κάνουν πολλά πράγματα, δεν είναι όπως πριν 10 χρόνια.

 

Τέλος, έχε υπόψη σου ότι πολλά προβλήματα προκαλούνται από λάθος χρήση, οπότε κράτα και μια πισινή όταν βλέπεις κάποιον να διαμαρτύρεται είτε εδώ είτε οπουδήποτε. Δεν εννοώ τίποτα για κανέναν από όσους γράφουν εδώ μέσα, απλά σου λέω κάτι που είναι πέρα για πέρα αληθές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω το Ν95. Βασικα το θελω σαν δευτερο για να βγαζω και καλες φοτωγραφιες.Με μια αναβαθμισει θα λυθουν τα προβληματα του BROD;Γιατι για αυτο φοβαμαι ,τα αλλα δεν με πειραζουν!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω το Ν95. Βασικα το θελω σαν δευτερο για να βγαζω και καλες φοτωγραφιες.Με μια αναβαθμισει θα λυθουν τα προβληματα του BROD;Γιατι για αυτο φοβαμαι ,τα αλλα δεν με πειραζουν!

 

Να σου πω κάτι; Μιας και το θες για δεύτερο και για photos, γιατί δεν παίρνεις ένα Κ800; Και δεν είναι τόσο πολύπλοκο, και φτηνό είναι πλέον και, για μένα, βγάζει καλύτερες photos από το Κ850.

 

Φυσικά, εάν δεν σε ενδιαφέρει το χρηματικό πάρε το Κ850 που είναι πιο εφετζίδικο και για ό,τι προκύψει ΑΝ πορκύψει, όλα λύνονται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το κοκκινο ούτε εγω εχω πρόβλημα!Θα ποστάρω κάποιες φωτό αυριο πρωί σε πλήρες μέγεθος να δείτε ότι πραγματικά δεν υπάρχει πρόβλημα με τα χρωματα.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

για μενα το κ850 ειναι το καλλιτερο φωτοκινητο που υπαρχει αυτη τη στιγμη !!! με ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑΑΑΑΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

για μενα το κ850 ειναι το καλλιτερο φωτοκινητο που υπαρχει αυτη τη στιγμη !!! με ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑΑΑΑΑ

 

:blink::blink::blink::blink: εεεεεεεεε???? μίλησε κανείς ? και με μεγάλη διαφορά ε ??? πω πω ... θα τρελαθώ ... :lol::lol::

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεε???? μίλησε κανείς ? και με μεγάλη διαφορά ε ??? πω πω ... θα τρελαθώ ... :lol::lol::

 

Πολύ ειρωνεία προς τον συμφορουμίτη,ανούσιο ποστ και σε λάθος μέρος...Υπάρχουν και οι διαξιφισμοί αν θες να βγάλεις τα απωθημένα σου για το Κ850..... :)Για πες μας σε πόσα τεστ το LG βγήκε καλύτερο...Στις πολύ κοντινές λήψεις όπου το Κ850 έχει μια απ'τις καλύτερες-για κινητό-επιδόσεις,στο φλας ξένον το οποίο δε φτάνει να φωτισει ούτε τα 50 εκατοστά στο Viewty,στη λεπτομέρεια που αν δεις τις φωτό του Viewty σε πλήρες μέγεθος θα δεις κάτι pixels που δεν ξέρουν ούτε τα ίδια τι απεικονίζουν,στο ότι με φακό-και καλά- Schneider-Kreuznach έχει μια απ'τις χειρότερες επιδόσεις;Σε τι απ'όλα;Και ας μην αναφέρουμε πάλι για το βίντεο,επειδή μιλαμε για φωτό!Αυτά!

 

@προς όσους έχουν πρόβλημα με το κόκκινο:μήπως έχετε ρυθμίσει το ΙSO στο 200 ή 400;Επειδή αυτό το θέμα(το κόκκινο δηλαδή να φέρνει προς το ροζ)το έχω παρατηρησει κι εγώ και μπορώ να το επιβεβαιώσω,αλλά μόνο όταν είναι ψηλά ρυθμισμένο το ISO :confused: Όταν είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο ή στην τιμή 100 το κόκκινο είναι 100% κόκκινο.

 

Υ.Γ.:ΑΠ'τη μια πλευρά είναι και λίγο λογικό να φέρνει προς το ροζ,σε υψηλές τιμές του ISO,καθώς η ρύθμιση του ISΟ σε υψηλότερες τιμές επιφέρει αυξηση της φωτεινότητας της φωτό,οπότε όλα τα χρωματα ανοίγουν,όχι μόνο το κόκκινο.Απλά,στο κόκκινο έχει τη μεγαλύτερη επίδραση. :(

Link to comment
Share on other sites

σε πόσα τεστ ??? σε τεστ που αντι να έχετε εσείς οι ίδιοι για να συγκρίνετε τις φώτο τις βλέπετε από ιστοσελίδες που μπορεί να μην ξέρουν οι ανθρώποι να τραβάνει φώτος ... εγώ και άλλοι δυο φίλοι μου είχαμε το Ν95 8gb , το lg viewty και το Κ850 ... βγάλαμε πάρα πολλές φωτογραφίες αλλά δεν ήταν καθόλου ωραίες του Κ850 ... δεν είναι μόνο η φωτογραφική του που δεν είναι καλή ειναι και το ΒΙΝΤΕΟ είναι και ότι είναι πάρα πολύ δύσχρηστο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εγώ έχω ποστάρει ενα σωρό φωτογραφίες του Κ850 στο θέμα των διαξιφισμών αναφορικά με το ποιο τηλέφωνο τραβάει καλές φωτό,εν αντιθέσει με πάρα πολλούς "φίλους" στο site που έχουν Viewty,N82,N96,G600 κλπ. και δεν έχουν ποστάρει ούτε μία ώστε να μας αποδείξουν το πόσο "τρομερά" είναι τα τηλέφωνά τους....Οπότε,όταν μιλάω,έχω πάντα ως αποδείξεις τις φωτό μου σε πλήρες μάλιστα μέγεθος,άρα δε λέω αρλούμπες...Το κατά πόσο είναι δύσχρηστο είναι το τηλέφωνο άσε να το κρίνουν οι αγοραστές του και όχι εσύ που το δοκίμασες(ΑΝ το δοκίμασες)για 5 λεπτάκια.....Εγώ αυτό το λέω έξυπνο σχεδιασμό,διότι χωρίς να αυξηθεί το μέγεθος του τηλεφώνου,η εταιρία κατάφερε να χωρέσει ακόμη μεγαλύτερη οθονη στις ίδιες διαστάσεις με το Κ750....Τέλος,εδώ είναί το θέμα του Κ850,αν δεν το έχεις καταλάβει..Ποσταρουμε προβλήματα,προτείνουμε λύσεις ή συμβουλές κλπ...Αν θες να παίξεις,πάρε τα κουβαδάκια σου και πηγαινε σε άλλα θέματα...Δε χρειάζεται να ειρωνεύεσαι συμφορουμίτες ούτε να είσαι τόσο ισχυρογνώμων οταν δεν έχεις το τηλέφωνο στην κατοχή σου για να κρίνεις....

 

Α!Και κάτι ακόμη!Σε κάποια άλλη σελίδα,είπες ότι το Ν95-8 τραβάει καλύτερες φωτό απ'το απλό!Πώς γίνεται όλοι οι κάτοχοί του όμως να λένε ότι τραβάει ελαφρως χειρότερες απ'το Ν95??Το διαπίστωσες κι αυτό απ'τις "εξαντλητικές" δοκιμές σου;Ή θες να μας πεις ότι ακόμη και το Ν82 τραβάει χειρότερες φωτό απ'το KU990?? :lol: The end από μένα εδώ!Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

σε πόσα τεστ ??? σε τεστ που αντι να έχετε εσείς οι ίδιοι για να συγκρίνετε τις φώτο τις βλέπετε από ιστοσελίδες που μπορεί να μην ξέρουν οι ανθρώποι να τραβάνει φώτος ... εγώ και άλλοι δυο φίλοι μου είχαμε το Ν95 8gb , το lg viewty και το Κ850 ... βγάλαμε πάρα πολλές φωτογραφίες αλλά δεν ήταν καθόλου ωραίες του Κ850 ... δεν είναι μόνο η φωτογραφική του που δεν είναι καλή ειναι και το ΒΙΝΤΕΟ είναι και ότι είναι πάρα πολύ δύσχρηστο ...

Εισαι κολλημενος αντι κ850ακιας και καλα κανεις,δικαιωμα σου.

ομως εδω μιλαμε αποκλειστικα γι'αυτο το κινητο..και κανενα αλλο.τωρα αν θελεις να το θαβεις..ανοιξε ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους και ριξε 1 τονο λασπη.

το κινητο εχει και τα θετικα του και τα αρνητικα του :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε για μενα ειπα το κ850 με τεραστια διαφορα τραβαει τις καλυτερες φωτογραφιες , ειπα για μενα που ειχα και το lg και το Ν95 8gb και Ν82 , απο ολα αυτα το Κ850 με iso στο 100 apla einai koryfaio , και δεν μιλαμε μονο στην οθονη του κινητου σου αλλα ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΗ . τωρα αυτα που γραφουν τα site και ο καθενας τα ακουω βερεσε πλεον , η αληθεια ειναι και επηρεαστικα και εχασα μερικα € πουλακια σαν μα@@@κας , εινα το κ850 , το εδωσα πηρα το φημισμενο lg (αισχως !!!) το εδωσα πηρα το Ν95 8gb (ξανα μανα αισχως το βραδυ) το εδωσα πηρα το Ν82 (αρκετες καλες αλλα καμια σχεση με το κ850 ) και μιλαω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕς ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ VIDEO , τωρα αν εσυ θελεις να την μπεις για πλακα παμε σε ενα ειδικο forum να ποσταρουμε φωτογραφιες και θα το δεις και μονο σου

Συμβουλη σε οσους το εχουν , μπορει οντως τα πληκρα αφης να σας σπανε τα νευρα , αλλα ειναι οτι καλλιτερο σε φωτοκινητο αυτη την στιγμη

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο,υπάρχουν και ακόμη 2 προτάσεις που έχουν πολύ καλή φωτογραφική μηχανή και είναι το Ν82 και το G800.Ιδίως το G800 στο θέμα λεπτομέρεια είναι απ'τα κορυφαία κινητά με κάμερα...Αλλά και το Κ850 είναι επίσης κορυφαίο κυρίως στις κοντινές λήψεις ή στις λήψεις τοπίων όπως και στο θέμα φλας,το οποίο κάνει πολύ καλη δουλειά...Η διαφορά παίζει στις λεπτομέρειες σ'αυτές τις 3 προτάσεις...Από κει και πέρα,δεν υπάρχει λόγος να είναι κάποιος απόλυτος στη γνώμη του,όπως κάποιος φίλος πιο πάνω...Ιδίως όταν ΔΕΝ έχει χρησιμοποιήσει σοβαρα το κινητό....Έχω βγάλει πάνω από 3500 φωτό απ'τον Οκτώβριο που το αγόρασα και απ'αυτές,τουλάχιστον οι 3000 είναι κορυφαίες κατά την άποψη μου...Παίζει ρόλο και το να ξέρεις να χρησιμοποιείς την κάμερα..Όταν κάποιοι π.χ. βγάζουν φωτο με ακάθαρτο τζάμι στην κάμερα ή καλύπτουν τον αισθητήρα φωτός όταν χρησιμοποιούν φλας και βγαίνουν μαύρες οι φωτό-ενώ στις οδηγίες διευκρινίζεται ξεκάθαρα ο τρόπος κρατηματος-ή στις κοντινές μου βάζουν IS0 400 ή 200 και η φωτό βγαίνει κάτασπρη,τότε δεν ευθύνεται η κάμερα αλλά οι ίδιοι οι χρήστες...Όσον αφορά το brod όμως ή την ελαττωματική επιφάνεια αφής σε κάποιες παρτίδες για παράδειγμα,σαφώς και η μόνη υπαίτια γι'αυτό είναι η εταιρία...Απλά πρέπει να ξέρουμε για ποια σφάλματα είναι υπαίτιος ο χρήστης ή η εταιρία....
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παριγγηλα! κ το περιμενω απο πεμπτη!330ευρω απο τιμ καλη τιμη πυστευω για ενα τοσο καλο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν γραφω με τ9 και μια λεξη δεν την εχει μεσα ,ενω γραφει οτι την αποθηκευει την αλλη φορα ξανα την θελει ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...